liczydło

Kochani Uczniowie za nami już połowa września. Niektórzy z Was poznali nowe klasy, nowe przedmioty, nowych nauczycieli…Matematykę znają wszyscy. Matematyka jest z nami wszędzie: była na wakacjach, a teraz jest w szkole, w domu, w sklepie, w banku, w telewizji i w podręcznikach naszych też. Nie mamy wyjścia musimy się z nią zaprzyjaźnić, dlatego zapraszamy do wspólnej nauki cały rok.

Zaczynamy aktywności, do których gorąco Was zachęcamy.

Już we wrześniu rozpoczyna się cykliczny konkurs w każdej klasie na Mistrza Tabliczki Mnożenia. To ważny, obowiązkowy konkurs dla każdego. Co miesiąc będziecie pisali krótki teścik z tabliczki mnożenia, aby w czerwcu wyłonić Mistrza Tabliczki Mnożenia na każdym poziomie klas. Szczegółowy regulamin konkursu w załączeniu.
Od pierwszych dni października pojawi się pierwszy zestaw ligi matematycznej, koniecznie rozwiązujcie te zadania i pokażcie, że matematyka nie jest Wam obca.
Jak wiecie Szkolna Liga Matematyczna ma swoje logo, z którym się już zaprzyjaźniliśmy. Pora, zatem, aby stworzyć logo konkursu na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zapraszamy abyście w ramach konkursu plastycznego wykonali logo takiego konkursu i do 15 października przysyłali je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Logo wykonane może być w dowolnym programie graficznym i oddawać charakter konkursu. Koniecznie zapoznajcie się ze szczegółami, które znajdują się w załączonym regulaminie. Na zwycięzców czekają nagrody.
Trening czyni mistrza, już na początku roku pisaliście testy diagnozujące w ramach programu „Sesja z plusem”, ósme klasy zaczynają przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty pisząc egzaminy próbne. Kartkówki, sprawdziany, klasówki i prace domowe mają pomóc w opanowaniu najważniejszych umiejętności matematycznych.;
Nauka, zabawa, szkolne życie rozpędziło się na dobre…
Matematyka jest królową nauk, pamiętajcie. Zapraszamy do wzięcia udziału w wyżej wymienionym konkursie.
Powodzenia Dzieciaki!

Regulamin szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

Regulamin szkolnego konkursu na logo Mistrza Tabliczki Mnożenia