Krajobraz z zamotnie stojącym drzewem nad spokojną, błękitną wodą, na niebie księżyc i wieczorne niebo. Drzewo odbija się w spokojnej tafli zbiornika wodnego.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto obchodzone corocznie 22 kwietnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku z inicjatywy Boliwii.

Coroczne obchody Dnia Ziemi mają bardzo ważny cel - 22 kwietnia ma przypominać o tym, abyśmy dbali o środowisko i ekologię. Dzień ten jest zazwyczaj szczególnie obchodzony przez uczniów, którzy sadzą drzewka czy też zbierają śmieci.

To od nas zależy los Ziemi

W tym roku takie działania były niemożliwe ze względu na epidemię koronawirusa, ale trudna sytuacja nie okazała się dla nas przeszkodą. Na lekcjach przyrody uczniowie zapoznali się ze znaczeniem tego święta, sposobami na poprawę stanu środowiska naturalnego, uświadomili sobie, że tylko od nas – ludzi zależy to, jak będzie wyglądała nasza Ziemia.

Kszałtowanie proekologicznych postaw

Uczniowie klas czwartych podjęli się szeregu różnych działań po to, by okazać swojej planecie troskę i życzliwość . Sadzili kwiaty, zbierali śmieci, uczyli jak oszczędzać wodę i prąd. Poprzez swoją aktywność przyczyniają się do poprawy stanu naszej przyrody i prezentują proekologiczne postawy.

Pamiętajmy, że troska o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas! Ziemia jest naszym domem, a więc powinniśmy o nią dbać.

Zdjęcia i prace uczniów

Prezentacja