Biblioteka szkolna już po raz drugi włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Został on przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
16 grudnia 2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia uczniom klas I wyprawek czytelniczych. Każdy pierwszoklasista otrzymał książkę „Pierwsze abecadło” oraz kreatywny alfabet a także broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.
Życzymy miłej lektury!