Strona główna Nasze projekty
Projekty edukacyjne
Lekcja historii Email

00912 grudnia klasy V C, VI C, VII A miały przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, która odbyła się w Kaplicy Kościoła przy ulicy Piaskowej . Na początku zaproszeni byliśmy do obejrzenia wystawy pt.: „Ojcowie Niepodległości" . Wystawa prezentowała sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. Oprócz wielkoformatowych zdjęć w skali rzeczywistej prezentujących tytułowych „Ojców Niepodległości", plansze zawierały także biogramy postaci oraz fotografie archiwalne. Następnie uczniowie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych. Jednym z punktów warsztatów było obejrzenie prezentacji multimedialnej , z której dowiedzieliśmy się kim była Baśka Murmańska – ciekawi nas , czy Wy wiecie kto, to był? Kolejnym etapem była rywalizacja w układaniu puzzli na czas i granie w gry historyczne. Nam najbardziej podobała się gra „ Miś Wojtek" , która odwołując się do realiów II wojny światowej ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji. Gra rozpoczyna się we wrześniu 1939 r., kiedy Polskę zaatakowały Niemcy i Związek Sowiecki. Z ziem okupowanych przez ZSRS tysiące polskich rodzin wywieziono wówczas pociągami w głąb Rosji. W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbieraliśmy pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Kto zebrał najlepszy zbiór pamiątek, zwyciężył.

Na koniec czekała nas miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku i drobnych upominków. Oby więcej takich lekcji .

Zdjęcia

 
Otrzymaliśmy tytuł „szkoły pomagającej " z Ministerstwa Edukacji Narodowej Email

szkola pomagajaca Nasza szkoła, w której prężnie działa Wolontariat przyłącza się do kolejnych akcji pomocy i wsparcia. Kiermasz ciast, nakrętki, pomoc dla schroniska, Szlachetna Paczka, życzenia dla powstańców, jasełka integracyjne, życzenia dla emerytów, kartki dla kogoś zapomnianego w rodzinie... czy trzeba wymieniać dalej ...? Nie, już nie trzeba :)

Uczniowski trud i wsparcie rodziców zostało zauważone i otrzymaliśmy logo „szkoły pomagającej " z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Włączyliśmy się do pięknej kampanii Bądźmy Razem na Święta. Naszym rodzinom nie grozi fonoholizm. Nasze dzieci i rodzice pomaganie mają we krwi.

Piękny prezent pod choinkę.

Czekamy Mikołaju na kolejne sukcesy naszej społeczności.

 
Konkurs Fundacji Dbam o Mój Zasięg

Plastycznie uzdolnieni, młodzi kreatywni artyści czy zapalenii malarze

fundacja Dbam o Mój Zasięg , która spróbowała " oderwać" nas od telefonów i pamiętać o zapomnianej cioci - projekt "Idą Święta, nie o sms-ie a o kartce pamiętaj "zaprosiła naszych uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 do ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Zadaniem będzie przygotować kartkę świąteczną - samodzielnie lub z rodzicem i złożyć u pani psycholog do 18 grudnia 2018r sala 16a wraz z metryczką i zgodą opiekunów prawnych.

regulamin

 
Lekcje biologii

komorkiKomórka to nie tylko telefon;) ... to podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna organizmów. Każdy uczeń klasy piątej o tym wie! By utrwalić zdobytą wiedzę o budowie komórki, uczniowie wykonali modele dowolnej komórki: roślinnej, zwierzęcej lub bakteryjnej. Do wykonania prac uczniowie wykorzystali przeróżnych materiałów m.in. gipsu, modeliny, plasteliny, kolorowej tektury a nawet galaretki. Komórki zawierały wszystkie organelle, obrazując w ten sposób całe jej wnętrze. Prace były piękne! Wszyscy uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Przy okazji wiele osób ujawniło swoje zdolności artystyczne. Taki sposób utrwalenia wiedzy na pewno pozwoli uczniom na długo zapamiętać nazwy i wygląd wszystkich składników komórki.

 

Zdjęcia

 
Finał akcji Szlachetna Paczka Drukuj Email

szlachetna paczkaszlachetna paczka Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uszczęśliwienia dwóch cudownych rodzin. W tym roku staliśmy się aniołami dla starszej, schorowanej pani oraz matki samotnie wychowującej dwoje dzieci. W niedzielę 9.12.2018r. p. Izabela Szczepaniak oraz p. Joanna Augustyniak razem z koordynatorami ze Szlachetnej Paczki dostarczyły przygotowane przez naszą Szkołę prezenty. Były łzy wzruszenia, miłe słowa, a przede wszystkim ogromne podziękowania za pomoc i zaangażowanie, które choć na chwilę sprawi, że w życiu tych dwóch rodzin słońce zaświeci na dłużej.

Zdjęcia

 
Wyprzedaż artykułów bożonarodzeniowych Drukuj Email

christmas-tree-and-presents-illustration-300pxW środę 12.12.2018r. na parterze szkoły odbędzie się pokiermaszowa wyprzedaż artykułów świątecznych. W bardzo atrakcyjnych cenach 2, 5, czy 10 zł można będzie zakupić bombki, stroiki, karty świąteczne, ozdoby choinkowe, torebki na prezenty, lampiony itp. Stoiska będą ustawione na parterze szkoły w godz. 10.00-13.30. Zapraszamy dzieci i rodziców na zakupy. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na organizację balu karnawałowego.

 
Akademia Bezpiecznego Puchatka Email

akademia puchatkaKolejna edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka już za nami. Podczas ostatnich tygodni Państwa dzieci zdobywały wiedzę w ramach czterech obszarów:
1. Bezpieczeństwo na drodze,
2. Bezpieczeństwo w szkole, wycieczki szkolne, wyjazdy ,
3. Bezpieczeństwo w domu, w tym pierwsza pomoc przedmedyczna,
4. Bezpieczeństwo w intrenecie
Wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, układaliśmy puzzle, czytaliśmy opowiadania, kolorowaliśmy a przede wszystkim świetnie bawiliśmy. Na kilku fotografiach poniżej sami możecie zobaczyć, jak to wszystko wyglądało.
Teraz zapraszamy również Was drodzy rodzice do współpracy! Wejdźcie razem ze swoim dzieckiem na stronę https://akademiapuchatka.pl/#test i pomóżcie nam wypełnić test bezpieczeństwa, który pozwoli Wam i Waszym pociechom sprawdzić jak wiele mogliśmy się nauczyć.

Zdjęcia

 
Tajemnicza przesyłka

 Advent5ChristmasEve-300pxZazwyczaj to dzieci piszą listy do św. Mikołaja. Jednak w tym roku to Mikołaj napisał listy do naszych uczniów – odwiedził w nocy szkołę i w różnych miejscach rozwiesił kartki z krótkimi informacjami specjalnie dla naszych dzieci. Czy znajdziecie je wszystkie? Zachęcamy do szukania i czytania.
Mikołaj zachęcił nas do przystąpienia do ogólnopolskiego projektu "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ". Każdy uczeń otrzyma świąteczną pocztówkę – zachęcamy do wysłania takiej kartki z życzeniami do babci, dziadka, cioci czy dawno niewidzianego wujka. Celem projektu jest zwrócenie uwagi, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.
PS. Rodziców także zapraszamy do spaceru po szkole i odszukania kartek z przesłaniami od Mikołaja (jest ich 112!), a także gazetki dotyczącej fonoholizmu. Czy ten problem dotyczy już naszych rodzin?

 
Konkursy polonistyczne organizowane w najbliższym czasie Email

kałamarzOlimpiada Polonistyczna "Pionier" odbędzie się 10.12.2018r.  o godz. 7.40 w bibliotece szkolnej.
Opiekun - p. Izabella Chowaniec

 

Dyktando (nie tylko) dla mistrzów - 14.12.2018r. godz. 7.30 s. 25
Opiekun - p. Izabela Szczepaniak

 

Uczniowie przystępujący do konkursów proszeni są o zaopatrzenie się w czarne, nieścieralne długopisy.

 
Wręczenie upominków za udział w Szkolnej Lidze Polonistycznej Drukuj Email

slp 2 1slp 2 204.12.2018r. nastąpiło wręczenie drobnych upominków za udział w zmaganiach Szkolnej Ligi Polonistycznej. Zachęcamy wszystkich do rozwiązywania łamigłówek językowych i doskonalenia swoich umiejętności retorycznych. Gratulujemy nagrodzonym i czekamy na Wasze prace z odpowiedziami 3 zestawu SLP. Uczniowie, którzy nie byli na wrczeniu upominków, odbierają je indywidualnie od koordynatora akcji pani Izabeli Szczepaniak

 
Światowy Dzień Wolontariusza Drukuj Email

unnamedZ okazji Światowego Dnia Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia, wszystkim ludziom dobrej woli życzymy energii do dalszego działania.
To dzięki Waszemu wysiłkowi świat codziennie staje się odrobinę lepszy!

 
Mistrzowie tabliczki mnożenia w listopadzie Email

digitsPrzedstawiamy klasowych mistrzów tabliczki mnożenia w listopadzie. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczniom, życzymy powodzenia w kolejnych miesiącach zmagań!

Mistrzowie tabliczki mnożenia w listopadzie

Imię i Nazwisko

4a

1.Tymoteusz Wolańczyk, 2. Igor Podgórski 3.Szymon Staszewski

4b

1.Agata Popelyukh, 2.Adam Włodarski, 3.Kaja Szamborska

4c

1.Kacper Szymański, 2.Katarzyna Boba, 3.Bartosz Szewczyk

4d

1.Mateusz Małyszko, 2.Sebastian Bełdyga, 3.Zuzanna Bukowska,

5a

1.Małgorzata Włodarska, 2.Bartosz Banaszkiewicz, 3.Bartosz Dobrowolski

5b

1.Wiktoria Kamińska, 2.Amelia Kamińska, 3.Anna Małyszko

5c

1.Alicja Kowalczyk , 2.Gabriela Strzelecka 3.Kacper Kobus

5d

1.Maciej Kostrzewa, 2.Dominika Buczyńska, 3.Jarosław Donskyj

5e

1.Dominik Karolak, 2.Krzysztof Sarba, 3.Marta Tafelska

6a

 1.Natalia Sadowska, 2.Jakub Miazgowski, 3.Zuzanna Kosińska

6b

1. Dominika Pastuszka, 2.Aleksander Urbański, 3.Natalia Gieryszewska

6c

1.Jakub Majewski, 2.Klara Maliszewska, 3.Maciej Mączyński

7a

1.Mikołaj Świerzbiński, 2.Kamil Korytkowski, 3. Zuzanna Tumińska,

7b

1.ex aequo: Bartłomiej Dyngus i Michał Przybytniak, 2.Bartosz Witaszek, 3.Jakub Tadzik

8a

1.Mariusz Wlazło, 2.Kamil Tatarek3.Joanna Chmielecka

8b

1.Piotr Boba, 2.Paweł Konopka, 3.Oskar Cypryniak

 

 
Gazetki zimowe Email

Hu! Hu! Ha! Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!
Nasza zima zła!

Pewnie niektórzy z Was nie widzieli takiej zimy – białej , mroźnej, wietrznej...
No cóż spróbujmy przedstawić zimę na naszych gazetkach. Pokażcie różne jej oblicza. Czy któraś klasa opowie o śniegu – podobno nie istnieją dwa identyczne płatki śniegowe – sprawdźcie. Jak powinniśmy dbać o zwierzęta, zwłaszcza ptaki, kiedy śnieg ograniczy im dostęp do pokarmu? Jakie sporty zimowe lubicie uprawiać? A może tematy artystyczne- zima w malarstwie, zima w muzyce, zima w poezji.
Oj, będzie się działo na biało...
Nie zapominajmy, że zbliżają się Święta i Nowy Rok, czas składania życzeń. Dodatkowe zadanie to ułożenie oryginalnych życzeń, które zaprezentujecie na gazetce. Może napiszecie życzenia dla swojej klasy albo dla naszej szkoły. Pięknie będą wyglądały życzenia napisane ręcznie na samodzielnie wykonanych ozdobnych kartkach świątecznych.
Prosimy o wykonanie prac do 14 grudnia, tak żebyśmy zdążyli nacieszyć się świąteczną atmosferą zanim rozpoczną się ferie.

Hu! Hu! Ha! Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma!
Nasza zima zła!
Hu! Hu! Ha! Samorząd Uczniowski

 
Ogromny sukces klasy 6 B

 lubie lyzwy Uczniowie klasy 6B  autorami logotypu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim !!!

To właśnie ich logo zostało uznane za najlepsze w konkursie „Lubię łyżwy" organizowanym przez grodziszczankę Luizę Złotkowską, jedną z najlepszych polskich łyżwiarek szybkich.

Nowe logo to najlepsza praca nadesłana w konkursie „Lubię łyżwy", w którym uczniowie podstawówek mogli stworzyć właśnie znak graficzny tegorocznych Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim. Oprócz nagrody w postaci użycia logo jako oficjalnego znaku mistrzostw, zwycięska klasa pojedzie w dniach 21-23 grudnia do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale gdzie m.in. weźmie udział w zajęciach łyżwiarskich, które poprowadzi Luiza Złotkowska, a także w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych przez znakomitą lekkoatletkę Joannę Jóźwik, wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski i brązową medalistkę Mistrzostw Europy. Uczniowie będą mieli także okazję zobaczyć na żywo Mistrzostwa Polski oraz dostanę koszulki ze stworzonym przez siebie logo.

 

– Kilkuosobowe jury jednogłośnie wybrało zwycięskie logo, więc nie było tu żadnych wątpliwości, ale dla mnie najbardziej liczy się, że łyżwiarstwo może być pasją i inspiracją dla wielu młodych osób – mówi organizatorka konkursu Luiza Złotkowska. – Tym chętniej będę widziała tych młodych ludzi uczestniczących w zajęciach i zawodach, które są nagrodą w konkursie.

 

Całą społeczność naszej 6 gratuluje zwycięskiej drużynie. Jesteśmy dumni , że Wasze logo widzieć będziemy na portalach, w gazetach i TV.Film_FAIRPLAY_WMV.wmv

 
Adopcja na odległość Email

adopcja na odleglosc Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu „Adopcja na odległość". W wyniku przeprowadzenia zbiórki pieniędzy udało nam się zebrać 230 zł , które zostały przekazane misjonarzom z zakonu ojców Salezjanów. Za dar serca serdecznie dziękujemy. Udział w projekcie przewidziany jest na cały rok, liczymy na dalsze zainteresowanie udzielaniem pomocy potrzebującym dzieciom z Afryki.

http://misjesalezjanie.pl/adopcja-na-odleglosc/

 
Szkolna Liga Polonistyczna Email

logo slp Coraz więcej osób zmaga się z łamigłówkami polonistycznymi. Cieszy nas to bardzo, dlatego pragniemy nagrodzić drobną niespodzianką naszych uczestników. Zapraszamy na spotkanie z p. Dyrektor we wtorek  4.12 o godz. 10.45 i 12.40 przy zegarze na parterze szkoły.

Lista uczestników

Koordynator Szkolnej Ligi Polonistycznej

 
Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych Email

W dniu 26 listopada oddziały przedszkolne uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Przedszkolaki wzięły udział we wspólnych zabawach z dużym lub małym przyjacielem Misiem. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji :zabawy taneczne przy muzyce, śpiewanie piosenek , zgadywanki i konkursy. Przedszkolaki wykonały prace plastyczno - techniczne , których bohaterem był oczywiście Miś. Każdy chętnie stanął do zdjęcia , aby w fotobudce zamienić się w bohatera tego dnia .

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 
Projekt "Młodzi listy piszą" II edycja Email

W roku szkolnym 2018/2019 klasa IVa bierze udział w ogólnopolskim projekcie " Młodzi Listy Piszą".
Dzieci przez cały rok szkolny będą korespondować z rówieśnikami z jednej z wrocławskich szkół. Pod opieką pani Izabelli Chowaniec oraz Agnieszki Gurgul uczniowie będą doskonalić sztukę redagowania listów, utrwalać zasady ortografii, interpunkcji oraz wzbogacać słownictwo.
Pierwsze listy, w których uczniowie opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach oraz pasjach już do nas dotarły. Ich czytaniu towarzyszyły wielkie emocje. Uśmiech oraz skupienie na twarzy było widoczne z daleka :)
Systematyczna wymiana listów jest doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości, wymiany poglądów i doświadczeń.

Zdjęcia

 
Gazetki na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Email

Wszyscy jeszcze pamiętamy podniosły nastrój i radość wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Byliśmy piękną, powiewająca na wietrze biało czerwoną flagą. Flaga z przyczyn obiektywnych nie mogła zbyt długo wytrwać w chłodny listopadowy dzień, ale na dłużej zostały z nami wykonane przez Was gazetki ukazujące stuletnią historię naszego kraju. Pokazaliście różne aspekty rozwoju Polski. Mogliśmy podziwiać zmiany w architekturze, motoryzacji, modzie i wielu innych dziedzinach. Zadbaliście również o stronę artystyczną prac – dominuje czerwień i biel nasze narodowe barwy.
Miłą informacją jest to, że po ocenie gazetek okazało się, że wszystkie klasy stanęły na podium.
Trzecie miejsce 5 punktów: IVd, Vd, VIa, VIb, VIc
Drugie miejsce 10 punktów: IVa, IVc, Vb, Vc, Ve, VIIa,VIIIa, VIIIb
Pierwsze miejsce 15 punktów: IVb, Va
VIIb – nie wykonała gazetki, bez punktów

 
Misiowo w świetlicy Email

Dzień Pluszowego Misia to jeden z najbardziej lubianych dni. Czekają na niego wszystkie dzieci. Co prawda, jest to święto obchodzone od roku 2002, ponieważ wtedy właśnie PLUSZOWY MIŚ obchodził setne urodziny swojego powstania. A historia jego jest równie ciekawa, jak on sam. Bo miś to nie tylko Paddington, znany na całym świecie, czy Kubuś Puchatek- ulubieniec najmłodszych, ale też polski przedstawiciel Miś Uszatek, Miś Coralgol, czy Miś z okienka. A czy wiecie, że Teddy Bear pochodzi od imienia prezydenta USA Teodora Roosvelta? Świetliczaki bardzo chętnie rysowali portrety swoich misiowych przytulanek, oglądali filmy i bajki misiowe, słuchali głośno czytanych opowieści o misiowych przygodach, ale największą atrakcją była WIELKA MISIOWA FOTOBUDKA. Rodzice mogli uwiecznić swoją pociechę w "misiowej skórze". Radości było co niemiara i dla nas i dla dzieci.
To były wspaniałe misiowe chwile , które z pewnością powtórzymy za rok!
Zespół nauczycieli ze świetlicy szkolnej

 
Znajdź się wśród życzliwych Email

drzewo zycliwosci "Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia,
ale ich echa są naprawdę nieskończone"
„ Każda życzliwie wyciągnięta ręka,
uśmiech na twarzy,
drobny gest wdzięczności,
to przecież tak mało,
a tak wiele znaczy w szarej codzienności..."

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. W naszej szkole już po raz kolejny świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. W czasie zajęć rozmawialiśmy o koleżeństwie, życzliwości, gotowości pomocy, chęci służenia innym, dostrzegania problemów innych ludzi i kulturze osobistej. Każda klasa miała przygotować klasowe drzewko, na którym zawisną miłe słówka, słowa, uśmiechy, buźki, gesty itp. I powstały przepiękne klasowe drzewka: życzliwości, przyjaźni tolerancji, koleżeństwa, szczęścia...Uczniowskie prace przerosły nasze oczekiwania. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszego zaangażowania. Postanowiliśmy zatem by Wasze prace ozdabiały ściany naszej szkoły nieco dłużej!!!Stworzyliśmy galerię klasowych dzieł. I tak od samego parteru do drugiego piętra powstała aleja przepięknych drzew. Pamiętajcie jednak, że życzliwość i dobroć nie kończą się na jednym dniu...
Być dobrym to umieć się zatrzymać
ofiarowywać swój czas
pozwolić odczuć ciepło...
Obdarzyć życzliwym spojrzeniem
radosnym uśmiechem i...
sprawiać by SERCE drugiego człowieka
otwierało się jak kwiat
w promieniach słońca...

 

Zdjęcia przepięknych klasowych drzew życzliwości ...

 
Wyniki zbiórki nakrętek za miesiąc październik Email

Przedstawiamy wyniki zbiórki nakrętek w październiku. Prezentujemy je z opóźnieniem ponieważ długo trwało ich zbieranie. Bardzo prosimy podać wyniki listopadowe do 5 grudnia!

KLASA            IX        X RAZEM
VIII B 4 000 4 950 8 950
VIII A 333 3 663 3 996
VII B 194 0 194
VII A 6 000 1 312 7 312
VI C 1 200 2 044 3 244
VI B 84 829 10 685 95 514
V IA 14 320 12460 16 324
V E 6 378 4 777 11 155
V D 500 36 740 37 240
V C 9 630 10 362 19 992
V B 400 8 432 8 832
V A 0 4 085 4 085
IV D 1 664 1 694 3 358
IV C 0 3 088 3 088
IV B 32 066 15 704 47 770
IV A 1 575 2 233 3 808
 
KLASA IX X RAZEM
III C 2 679 19 862 22 541
III B 2 015 13 420 15 435
III A 15 754 13 664 29 418
II C 11 610 12 946 24 556
II B 0 14 700 14 700
II A 5 108 12 946 18 054
I C 300 1 646 1 946
I B 1 779 3 257 5 036
I A 2 205 1 200 3 405
0 C 276 459 735
0 B 2 004 4 597 6 601
0 A 8 420 3 723 12 143
 
Szkolna Liga Matematyczna Email

logoslm1Gratulujemy matematykom, którzy wytrwale rozwiązują zadania Szkolnej Ligi Matematycznej. Przedstawiamy uczestników drugiej edycji konkursu. Zachęcamy do udziału w łamaniu głowy wszystkich, którzy jeszcze nie próbowali rozwikłać matematycznych zagadek. Uczestników zapraszamy jutro 27.11.2018 r. o godzinie 10.45 i 11.45 przy zegarze na parterze szkoły na rozdanie upominków za udział w II edycji konkursu.

Uczestnicy II edycji SLM

 

 
"WARUM DEUTSCH? "- mamy zwycięstwo w konkursie Goethe Institut!!! Email

Kochani! Teraz już możemy pokazać nasze konkursowe dzieło, które jest efektem pracy i zaangażowania uczniów klasy 8a - to im ślemy podziękowania i gratulacje, bo własnie dotarła do nas informacja, że jesteśmy na zwycięskiej liście ogólnopolskiego konkursu organizowanego prze Goethe Institut w Warszawie. Konkurs polegał na nakręceniu krótkiego spotu reklamowego promującego naukę języka niemieckiego w ramach projektu "Erlenbisreise mit Deutsch" . W dobie mody na język hiszpański stawiamy kontrę i udowadniamy tym spotem dlaczego warto uczyć się właśnie języka niemieckiego, stąd tytuł "Warum Deutsch?" (Dlaczego niemiecki?)
Dla niewtajemniczonych krótki komentarz do scenariusza:
scenka I Uczeń mozolnie próbujący rozwikłać zagwostki niemieckiej gramatyki cytuje Marka Twaina: "Angielskiego mozna się nauczyć w 3 miesiące, francuskiego w 3 lata a niemieckiego i w 30 lat się nie nauczysz.." na co nasz klasowy profesor Filip odpowiada "Quatsch" czyli bzdura , Deutsch ist logisch!I dokładnie tak jest!niemiecka gramatyka jest logiczna i poukładana, co zresztą symbolizują te pudełka!
scenka II Czy wiecie,że j. niemiecki jest drugim-zaraz po j. angielskim jeśli chodzi o liczbę publikacji naukowych? To zobowiązuje i świadczy o nakładach jakie w tym kraju idą na nowoczesne technologie, więc młodzi Einsteini wniosek jeden - uczymy się niemieckiego, bo to język przyszłości!
scenka III Kto nie słyszał o tak znanej postaci nie tylko niemieckiej ale i światowej literatury jak Johan Wolfgang von Goethe? Kto nie czytał baśni braci Grimm? Kto nie oglądał zekranizowanej baśni pt:"Niekończąca się opowieść?" te pytania zostawmy retorycznymi..
scenka IV Kończymy nasz filmik fragmentem światowego przeboju lat 80 ubiegłego stulecia niemieckiego zespołu Nena pt:" 99 Luftabaloons" - przeboju, który tak naprawdę był protestem przeciwko zbrojeniem nuklearnym w Europie i na świecie.

Dziękuję za pomoc w realizacji tego materiału wszystkim zaangażowanym a w szczególności p. Marcinowi Masalskiemu za profesjonalne ujęcia i tacie Asi Chmieleckiej z klasy 8 a za montaż.

Nagrodą w konkursie jest box dla szkoły z materiałami wspomagającymi naukę j. niemieckiego z wykorzystaniem twórczych metod pracy i doposażenie sali do nauki j. niemieckiego.

Dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy!

Monika Strąk - nauczycielka j. niemieckiego

 

Konkursowy film

 
Szkolna Liga Polonistyczna Email

logo slp Wielkimi krokami zbliżamy się do półmetku Ligowych zmagań. Przed nami 3 zestaw polonistycznych zadań. Na Wasze prace czekamy do 21 grudnia.

Zadania dla klas III - VIII

 
Szkolna Liga Matematyczna Email

logoslm1Zachęcamy do zmierzenia się z trzecim zestawem zadań Szkolnej Ligi Matematycznej

Powodzenia!

Zadania dla klas III - VIII

 
Wywiad w Radiu Bogoria Email

logo szkoa mlodych patriotow Zamieszczamy nagranie audycji z cyklu: Gość Radia Bogoria nadawanej na żywo w dniu 20.11.2018r. Gośćmi Marka Karczewskiego były nauczycielki  pani Beata Michalak i pani Edyta Czarnecka. Temat rozmowy dotyczył projektu  "Szkoła Młodych Patriotów" realizowanego w bieżącym roku w naszej szkole.

plik mp3

 
Konkurs literacki "Oczaruj mnie ..." Email

sowa siedząca na książce20 listopada 2018 r odbył się etap szkolny IV edycji konkursu czytelniczego pod hasłem „Oczaruj mnie ...Polską", organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Grodzisku Mazowieckim.
W konkursie wyróźnieni zostali:
• Kornel Czarnecki klasa I a
• Marcel Gurgul klasa I a
• Gabriela Miśkiewicz klasa II b
• Lena Oracka klasa II c
Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się w kategorii „Żywe słowo" – wiersz:
1. Bogumiła Zagrajek klasa II b - I miejsce
2. Patryk Bombalak klasa II b - I miejsce
3. Sylwia Urbańska klasa II b - II miejsce
4. Danuta Makowska klasa II b - II miejsce
5. Karolina Kiełtyka klasa II b - III miejsce
w kategorii „Żywe słowo" – opowiadanie:
1. Maja Frątczak klasa II c – I miejsce
2. Igor Leszczyński klasa III b – II miejsce
3. Oliwia Kalicińska klasa IV d – II miejsce
4. Dominika Pastuszka klasa VI b - II miejsce
5. Amelia Kiljańska klasa IV c - III miejsce
Wręczenie nagród odbyło się się 21 listopada (środa) o godz. 9.35 i o godz. 12.20 w bibliotece szkolnej.

Laureaci szkolnych eliminacjikonkursu czytelniczego "Oczaruj mnie ... Polską" w kategorii "Audiobook":

1. Lena Frątczak kl. V C - I miejsce

2. Aniela Cencelewicz kl. V D - II miejsce

3. Marcel Czarnecki kl. V D - II miejsce

4. Filip Żabicki kl. VI B - II miejsce

5. Szymon Jaworski kl. V C - III miejsce

6. Antoni Zegarski kl. VI B - III miejsca

Wręczenie nagród odbędzie się 23 listopada(piątek) o godz. 9.35 i godz. 12.20  w bibliotece szkolnej

Zdjęcia

 
Szóstka przyjazna recyklingowi Email

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim zorganizowała akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii.
Organizacją całej akcji zajęła się klasa 6b pod czujnym okiem Pani Agnieszki Gontarz oraz Pani Katarzyny Tryniszewskiej.
Akcja trwa już od początku roku szkolnego. Na początku została przeprowadzona akcja informacyjna. Każdy uczeń i nauczyciel otrzymał ulotkę, ale nie tylko – w szkole zostały zrobione gazetki oraz plakaty poświęcone tematyce elektrośmieci, o tym co robić z bateriami i elektroodpadami oraz jak dbać o środowisko.
W ramach akcji zostały w szkole wyznaczone specjalne miejsca, gdzie można zostawić zużyty sprzęt oraz baterie.
W szkolnej szatni oraz w każdej sali lekcyjnej postawione zostały pudełka na baterie. Do tej pory udało się zebrać już 82,7 kg baterii, gdzie 1kg odpowiada 54 bateriom.
Poza tym zebraliśmy też trochę elektroodpadów. Przynieść można było niedziałającą lodówkę, pralkę, odkurzacz, żelazko, mikrofalówkę, telewizor, telefon itp. Na te sprzęty zostało wyznaczone w szatni specjalne miejsce.

Dzięki naszym działaniom oczyszczamy dom i świat z elektrośmieci.
Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji, która trwa jeszcze do końca roku szkolnego.

Martyna Pęszkal
6b

Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamującego naszą kampanię, jak również do przeczytania artykułów napisanych przez uczniów klasy 6b oraz oglądania prezentacji wykonanych specjalnie z tej okazji:
https://drive.google.com/open?id=1s9Ph1rAHw0ynapMkOb96607kRLqH4g3p
https://drive.google.com/open?id=1ySaKlr1-Qk9lJJn6ZZlh1xhJ9eGyxj-C
https://drive.google.com/open?id=1n4u_OkubE2I9-iYmNlUuGJbPftYUBgPe

film

 
Konkurs Plastyczny „Szumi las” Email

logopedKonkurs Plastyczny „Szumi las"XXIX Ogólnopolski Logopedyczny
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich opiekunów (nauczycieli, rodziców itd.) do udziału w kolejnej edycji konkursu logopedycznego, rozwijającego twórczość plastyczną i mowę dzieci.
Więcej informacji pod adresem:

https://www.komlogo.pl/index.php/konkursy/?task=konkurs&idk=36

 
Śniadanie daje moc! Email

sniadanie-daje-mocPo raz kolejny - 8 listopada nasza szkoła przystąpiła do programu pn. "ŚNIADANIE DAJE MOC". Ogólnopolska akcja ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Przedstawiamy relację fotograficzną jak przebiegało śniadanie w poszczególnych klasach.

Zdjęcia_klasa IIIa

Zdjęcia_klasa 0b

Galeria będzie sukcesywnie uzupełniana

 
Kiermasz ciast - podsumowanie Email

wolontariat-logoSzkolny Klub Wolontariusza z radością informuje, że podczas ostatniego kiermaszu ciast dla Michałka, który odbył się 8 listopada, udało się nam zebrać 1918,23 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy po raz kolejni tak pięknie zaangażowali się w spełnienie marzenia naszego małego podopiecznego. Dziękujemy także wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 2 w Milanówku, którzy wraz z opiekunką wolontariatu Panią Ewelina Jaworską wsparli nas ciastami oraz rękami do pracy podczas kiermaszu :)

Zdjęcia

 
Świąteczny czas Email

pada nieg "Pada śnieg, puszysty śnieg...
Lubię patrzeć, gdy tak cicho spływa w dół.
Pada śnieg, jak w białym śnie...
Mamo, spójrz na świat, jak z bajki cały jest.
Dziś pan Andersen cieszy się,
Bo wszyscy dziećmi stają się..."
Jacek Cygan
Czas przed Świętami ma w sobie coś z magii. Jest pięknie, kolorowo. Świat oświetlony jest tysiącem barw. Poprzez płatki padającego śniegu widać zielone choinki, z daleka migoczą piękne złote gwiazdy na granatowym niebie... Choinki przystrojone w urocze ozdoby, bombki, łańcuchy, lampki. Pachnie wówczas piernikiem, pomarańczą i świerkiem. Piękny to czas, który chcemy, aby trwał, trwał i trwał! Zatrzymajmy go, cieszmy się nim na co dzień, patrząc na obrazy świąteczno - zimowe wykonane przez Was.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, który pokaże, że warto zatrzymać to, co piękne i niepowtarzalne. Temat pracy: ZIMOWY CZAS ŚWIĄTECZNYCH WRAŻEŃ. Technika: farby: akrylowe, tempery, plakatowe, akwarele oraz kolaż. Format obrazu A3 i większy, na sztywnym papierze (blok techniczny, brystol, tektura). Praca musi być z tyłu podpisana (imię, nazwisko, klasa, może być opatrzona tytułem).
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8. Pod uwagę brana będzie samodzielność wykonania, pomysł i estetyka obrazu. Termin składania prac: do 5 grudnia 2018r. do p. Anny Grabowskiej oraz p.Hanny Wiechno.
Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają ocenę cząstkową 6 z plastyki, natomiast osoby wyróżnione drobny upominek od Pani Dyrektor.

 
Podziękowania za udział w akcji "Kartka do Powstańca z Grodziska Mazowieckiego" Email

bohateron w naszej szkole Serdecznie dziękuję za wsparcie przy akcji "Kartka do Powstańca z Grodziska Mazowieckiego"!

1888 dokładnie tyle kartek mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego wysłali do Powstańców! Grodziszczanie wysyłali życzenia, wiersze, rysunki - każda kartka była wyjątkowa. Najmłodszy nadawca kartki miał 6 lat, kartkę wysłała również Pani, która przeżyła Powstanie, w 1944 r. miała 4 lata, później trafiła właśnie do Grodziska. Kartki wypisywano indywidualnie, ze znajomymi, czy z całymi rodzinami. Pokazaliśmy, że pamiętamy! Widać, że to miało sens, a to cieszy najbardziej.

Z wyrazami szacunku i wielkimi podziękowaniami
Maciej Ostaszkiewicz


grafika_karty_ostaszkiewicz

 

Akcja zorganizowana w ramach kampanii BohaterON.

Patronat honorowy nad akcją objął
Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Pan Grzegorz Benedykciński.

 

 
Audycja Szkolnej Grupy Radiowej Email

w hodzie niepodlegejZpraszamy do ponownego odsłuchania audycji pt. "W hołdzie niepodległej" przygotowanej przez Szkolną Grupę Radiową pod kierunkiem  p. Anety Rębiś i p. Sylwestra Stankiewicza. Nagranie można było usłyszeć w Radiu Bogoria w dniu Święta Niepodległości.

Plik mp3

Zdjęcia nagrania

 
Sprawozdanie z wykonania zadania 2. Szkoły Młodych Patriotów. Email

logo szkoa mlodych patriotow W miesiącu październiku, Samorząd Uczniowski w ramach zdobywania tytułu: Szkoły Młodych Patriotów, na szkolnej stronie internetowej, ogłosił ogólnoszkolny konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów z naszej szkoły.
Zadanie polegało na wykonaniu plakatu: ,, 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości". Obowiązywała technika dowolna, format pracy musiał wynosić minimum A3.
Do dnia 19.10.br. uczniowie przynosili swoje prace. Na konkurs wpłynęło 25 prac.
Po upływie niniejszego terminu, ze wszystkich przyniesionych prac, na korytarzu szkolnym została utworzona mini wystawa, którą mogli podziwiać uczniowie, rodzice i goście odwiedzający naszą placówkę.
Dnia 25 października zebrało się jury, które wyłoniło zwycięzcę i przyznało nagrody główne oraz wyróżnienia:
I miejsce – Szymon Jaworski z kl. V c (za ciekawe ujęcie motywu Polski stającej się wolnym państwem poprzez użycie symbolu orła białego uciekającego z klatki).
II miejsce – Zuzanna Rubin z kl. V a ( również za interesujące ujęcie wolnej Polski, tym razem symbolem był orzeł kruszący kajdany i wzlatujący w górę).
III miejsce – Maja Romaniuk z kl. III c (za symbolicznie i dosłownie ukazaną drogę Polski do niepodległości, Polska to symboliczne drzewo genealogiczne, na którym zaznaczono ważne dzieje historii narodu za pomocą dat).
Wyróżnienia:
Zuzanna Piechucka z kl. VII a
Lena Frątczak z kl. V c
Aniela Cencelewicz z kl. V d
Dnia 9 listopada 2018 r. po zakończeniu szkolnych obchodów związanych z świętem niepodległości, po ,,Biciu rekordu dla Polski", pani dyrektor Agnieszka Rutecka wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez fundusz Rady Rodziców.

Zdjęcia

 
Projekt „Nowoczesne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie kształcenia w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki" Email

nowoczesne narzedzia technologiinowoczesne narzedzia technologii W ramach projektu „Nowoczesne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie kształcenia w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki" uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Grodzisku Maz. od stycznia 2019r. będą brali udział zajęciach z robotyki oraz programowania.

Robotyka dla klas 1-3

10 uczniów


Termin realizacji:
od stycznia 2019 r. do 31 maja 2019r.

 

 

 

Programowanie dla klas 4-7

60 uczniów

Indywidualizacja pracy z uczniem

21 uczniów  

Zajęcia rewalidacyjne indywidualne

1 uczeń

Komplet formularzy zgłoszeniowych można pobrać poniżej lub w sekretariacie i złożyć w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2018r.
Decyzję o przyjęciu ucznia/uczennicy na poszczególne zajęcia podejmie Komisja Rekrutacyjna powołana przez Koordynatora projektu.

Po zakończonej rekrutacji, komisja sporządza listę rankingową, zawierającą informację o uczniach zakwalifikowanych do udziału wzajęciach oraz listę rezerwową, jeżeli liczba zgłoszonych uczniów przekracza liczbę miejsc na poszczególne zajęcia.

Regulamin
Formularze zgłoszeniowe  (Proszę drukować w kolorze)

 
Żywa flaga

 rekord dla niepodeglej menNarodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

 

Tyle faktów. W naszej szkole Święto Niepodległości było wyjątkowe, bo zbiegło się z biciem rekordu dla Niepodległej i tworzeniem przez uczniów żywej flagi.

Mamy, babcie, tatusiowie i dziadkowie, którzy nam towarzyszyli, wzruszeni byli patriotyzmem młodych ludzi. Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany tak głośno, że mieszkańcy sąsiednich bloków wyszli na balkony, był świadectwem lekcji historii, WOSu i muzyki. Przygotowane wiersze i piosenki wzbogaciły ten dzień i przypomniały lekcje polskiego i spotkania z wychowawcami.

 

I najważniejsze – biel i czerwień. Wszystkie dzieci nie tylko na galowo, ale z dodatkami stworzyły żywą flagę manifestując miłość do Polski. Wolność jest nam zadana. Mądry człowiek wie, że dla naszego kraju potrzeba teraz jedności i mądrości. Wierzymy, że właśnie to pokazaliśmy mieszkańcom Grodziska.

Zdjęcia zrobione przez pana Masalskiego pokazują jak było u nas świątecznie i pięknie, a obrazki z drona ukazują naszą siłę w jedności – dziękujemy!

 

 Żywa flaga_Rekord dla Niepodległej_zdjęcia

 

 

 
Mistrzowie tabliczki mnożenia Email

digitsPrzedstawiamy październikowych, klasowych mistrzów tabliczki mnozenia. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Najlepsi w październiku

 
Konkurs na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową Email

christmas-tree-and-presents-illustration-300pxOgłaszamy konkurs na najładniejszą ozdobę.

Uczniowie każdej klasy pod opieką wychowawcy lub nauczyciela plastyki, przygotują dowolną ozdobę świąteczną. Uczniowie z jednej klasy
przygotowują jeden rodzaj ozdoby np.bombki, łańcuchy, stroiki, kartki świąteczne.
Wszystkie ozdoby będzie można zakupić podczas szkolnego kiermaszu, który odbędzie się 06.12.2018 r. w trakcie dnia zebrań dla rodziców.

Regulamin konkursu

 
Konkurs fotograficzny – #StawiamyNaZielone Email

plakat konkurs fotoTrwa konkurs fotograficzny #Stawiamy NaZielone. Zapraszamy dzieci i młodzież z gminy Grodzisk Mazowiecki w wieku od 7 do 17 lat.

Oczekujemy na 1 zdjęcie w formacie jpg, przedstawiające piękno nowo powstałego parku przy rzece Mrownej lub pumptracku przy ul. Sportowej.

Konkurs trwa od 6 do 18 listopada. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Regulamin

 
Wystawa „W drodze do niepodległości" Email

11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole w dniach 06.11.18 – 16.11.18r. prezentowana jest wystawa zatytułowana „W drodze do niepodległości". Wystawa składa się z 10 plansz udostępnionych nam przez Muzeum Biograficzne Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie z zainteresowaniem przyjęli wystawę. Chętnie podchodzili do plansz, czytali ich treści, zapoznając się z opisanymi faktami. Ekspozycja w naszej szkole została rozstawiona na parterze przy sekretariacie. Dzięki takiej lokalizacji mogą się z nią zapoznać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, czy opiekunowie. Do czego bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

 

 
Projekt 100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości Email

100 pozdrowien-na 100lecieW projekcje wzięli udział uczniowie klas V i VIII. Z wielkim entuzjazmem włączyli się do akcji. Na pocztówkach przedstawiających naszą „Małą Ojczyznę" napisali pozdrowienia do 100 szkół w całej Polsce. W poniedziałek 22 października 2018 r. nasze kartki rozpoczęły swoją podróż. Do szóstki docierają też pozdrowienia od innych szkół.
Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta za karty pocztowe oraz dla Rodziców uczniów, którzy przynieśli znaczki.

Zdjęcia

 
Klub Ortograffiti Email
środa, 07 listopada 2018 08:13

logo ortograffitiOd października w naszej szkole działa 10 Klubów Ortograffiti. W ramach tych zajęć uczymy się nie tylko zasad ortografii, ale również zmagamy się z trudnościami matematycznymi.

Przystąpienie do ogólnopolskiego projektu wiąże się z realizacją projektów.

Jako pierwszy udało się nam zrealizować projekt "Kalambury". Zabawy było przy nim co niemiara i chętnie będziemy wracać do tego zadania. Trudności ortograficzne z "ó" przedstawione za pomocą gestów na długo zostaną w naszej pamięci.

Za nami również wizyta u świetliczaków. Dzieci zachwycone, a młode nauczycielki przejęte swoją rolą. Przygotowały do przygód Bratka wykreślankę i quiz. Wszyscy czekają na więcej. Co tydzień jedna para zawita na świetlicy ku uciesze zasłuchanych maluchów. Taka cisza w tym miejscu zdarza się bardzo rzadko.

Zdjęcia

 
Akademia Bezpiecznego Puchatka Email

akademia bezpiecznego puchatkaWzorem lat ubiegłych, również w tym roku nasza szkoła bierze udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Jest to ogólnopolska akcja skierowana do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają edukację w szkole. Ma ona na celu edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Składa się z 4 lekcji:
1. Bezpieczeństwo na drodze,
2. Bezpieczeństwo w szkole, wycieczki szkolne, wyjazdy ,
3. Bezpieczeństwo w domu, w tym pierwsza pomoc przedmedyczna,
4. Bezpieczeństwo w intrenecie
Wszystkie lekcje poruszające ww. zagadnienia zostaną przeprowadzone przez wychowawców Państwa dzieci podczas zajęć lekcyjnych. Na koniec projektu Państwa pociechy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w programie.
By uzyskać więcej informacji odsyłamy Państwa na stronę internetową organizatora www.akademiapuchatka.pl bądź zapraszamy do kontaktu z koordynatorem akcji w naszej placówce p. Martą Wilk.

 
Szkoła Młodych Patriotów Email

logo szkoa mlodych patriotow Drodzy Uczniowie,
nasza szkoła zdobywa tytuł Szkoły Młodych Patriotów,
przyłączcie się do zadań związanych z tym projektem.

Oto zadanie Nr 3.
Ogłaszamy ogólnoszkolny konkurs literacki dla wszystkich uczniów z naszej szkoły.

Napisz wypracowanie, którego motywem przewodnim są: ,, Małe ojczyzny w literaturze".
Temat prac: Małe ojczyzny w literaturze.

Forma prac : DOWOLNA (np. opowiadanie, kartka z pamiętnika, wywiad, rozprawka, list).
Kategorie: klasy II-IV oraz klasy V-VIII

Warunki techniczne prac:
1.Nad tekstem należy umieścić tytuł pracy.
2. Prace muszą być wydrukowane w formacie: doc., docx; maksymalnie 3 strony maszynopisu, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5, margines 2,5 cm (prawy i lewy).
3. Pod tekstem pracy autor winien umieścić imię i nazwisko oraz klasę.
4. Prace należy przekazać pani Beacie Michalak (nauczyciel języka polskiego) lub pani Annie Lipner (pedagog szkolny) w zaklejonej kopercie z napisem: Szkoła Młodych Patriotów. Konkurs literacki.
5. Ostateczny termin oddawania prac to 18 grudnia 2018r.

Jak w każdym konkursie przewidujemy nagrody.
Samorząd Uczniowski

 
Zbiórka zabawek na Dzień Pluszowego Misia Email

misie plakatRazem z Fundacją Mam Marzenie, już po raz trzeci, organizujemy w naszej szkole zbiórkę zabawek - przede wszystkim maskotek, które 25 listopada - w Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, trafią na dziecięce oddziały onkologiczne w Warszawie oraz na oddział pediatryczny Szpitala Zachodniego w Grodzisku.

Zabawki muszą być nowe - tylko takie mogą trafić do szpitali, gdzie dzieci mają obniżoną odporność.
Pluszaki, ale także gry planszowe, książki oraz materiały papiernicze można przynosić do pani psycholog (sala 16A) do 23listopada.

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką Prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear". Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.

 
Śniadanie daje moc! Email

sniadanie-daje-mocPo raz kolejny - 8 listopada nasza szkoła przystąpi do programu pn. "ŚNIADANIE DAJE MOC". Ogólnopolska akcja ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Realizując założenia programu uczniowie uczą się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych następnie przygotowują zdrowe śniadanie w klasie, które wspólnie spożywają.

 
Przekaż książkę, wywołaj uśmiech! Email

 Świetlica szkolna zaprasza do włączenia się w akcję zbierania książek dla oddziału pediatrycznego Szpitala Zachodniegoksiazki

 
Konkurs MEN "Myśmy wciąż do niepodległej szli" Email

konkurs-men-6 1600x1200Stowarzyszenie Delta - Organizator konkursu na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ogłasza nabór do dwóch, niezależnych konkursów szkolnych:
• Ogólnopolski konkurs poetycki "Myśmy wciąż do Niepodległej szli..."
• Ogólnopolski quiz wiedzy o Niepodległej - "Ojczyzna nasza"

 

Szczegóły dotyczące konkursu u nauczycieli polonistów oraz na stronie konkursowej https://doniepodleglej.pl/

 

 
Uczestnicy I edycji Szkolnej Ligi Polonistycznej oraz Matematycznej Email

logo slp logoslm1
Poniżej przedstawiamy uczestników Szkolnej Ligi Polonistycznaj oraz Szkolnej Ligi Matematycznej.

Uczestnicy_SLP_

Uczestnicy_SLM_

 
STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

lilijkaWszyscy doskonale wiemy, że 11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czy zastanawialiście się jak wtedy żyło się w naszej ojczyźnie? Jak wyglądała szkoła? Czy uczniowie uczyli się informatyki? – pewnie nie. A czy Wy wiecie, co to kaligrafia? – chyba tylko nieliczni. Spróbujmy na naszych gazetkach pokazać Polskę sprzed stu lat i Polskę dzisiejszą. Doskonałym tematem jest wspomniana szkoła. Jeśli są wśród nas smakosze mogą zaprezentować popularne przed stoma laty potrawy – słyszeliście o gęsinie na św. Marcina? Czy wiecie, że w niedawno przeprowadzonej ankiecie pytana o najpopularniejszą polską potrawę młodzież wskazała pizzę (czy pizza to polska potrawa?). Dziewczynki mogą zaprezentować modę sprzed stu lat i porównać ją z dzisiejszymi trendami. Chłopcy mogą zająć się motoryzacją, tutaj nastąpił ogromny postęp. Może któraś klasa zaprezentuje nam Grodzisk albo Warszawę i pokaże jak miasta się zmieniły w ciągu stulecia.
Tematów do wyboru jest bardzo dużo, mamy nadzieję, że powstaną ciekawe prace. Prosimy o wykonanie gazetek do 9 listopada, kiedy to będziemy wspólnie bić rekord dla Niepodległej.
Samorząd Uczniowski

 
Gazetkowy zawrót głowy w klasach 4 - 8
gazetka_4_b_
gazetka_4_c_.jpg

JESIENNA SZARUGA – MAMY NA NIĄ SPOSOBY!
      Od kilku dni jesień pokazuje nam swoje pochmurne i deszczowe oblicze. Dzięki gazetkom na drugim piętrze     zachowujemy dobry humor bo mamy „SPOSOBECZKI NA JESIENNE SMUTECZKI". Wasze prace pełne są ciepłych barw, mądrych, ale także dowcipnych tekstów – każdy może znaleźć coś na poprawę swojego nastroju.
Pierwsze miejsce zdobywają ex aequo podane na złotej tacy „dyniowe babeczki na jesienne smuteczki" klasy IVb oraz dwadzieścia trzy kolorowe baloniki z pomysłami na walkę ze smutkiem klasy IVc. Brawo dla naszych czwartoklasistów, po raz pierwszy bierzecie udział w konkursie i od razu sukces!
Drugie miejsce przypadło klasie VIIIb. Praca ma ciekawą formę plastyczną a propozycja jesiennego przetrwalnika w postaci ciepłego koca, ciepłej herbaty i ciepłego kota jest bardzo zachęcająca.
Trzecie miejsce zdobywają IVd – dużo ciekawych rad i piękne jesienne drzewo oraz Va – oryginalne drzewo ozdobione prawdziwymi kasztanami i tylko jedno, ale wiele mówiące zdanie „Jesienne smutki nam nie zagrażają ponieważ nasza klasa jest cudowną zgrają".
Specjalne gratulacje dla Vc, która pod nieobecność wychowawczyni samodzielnie wykonała pracę.
Dla IVb i IVc po 15 punktów, VIII b - 10 punktów, IVd i Va - 8 punktów,
VIIa, VIa, VIc, Vc, IVa – 6 punktów, VIIIa, VIIb, VIb, Vb, Vd, Ve, - 5 punktów
Samorząd Uczniowski
P.S.
Według prognoz ma jeszcze powrócić złota polska jesień. Koniecznie skorzystajcie ze słonecznej pogody, z pewnością poprawi się wam humor!

Zdjęcia gazetek

 
G Suite dla Szkół i Uczelni w naszej szkole

G Suite ikony aplikacji

 

Nasi uczniowie z klas IV - VIII niebawem będą mogli korzystać z aplikacji G Suite (między innymi: poczty, kalendarza, dokumentów, arkuszy, dysku, formularzy, prezentacji, kontaktów, witryn) z dowolnego miejsca i z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową.

Posiadanie konta uczniowskiego G Suite jest niezbędne podczas realizacji nowej podstawy programowej z informatyki w klasach IV – VIII szkoły podstawowej.

 

Aby uczniowie posługiwali się pakietem usług G Suite dla Szkół i Uczelni wymagana jest pisemna zgoda rodziców (opiekunów) oraz zaakceptowanie regulaminu korzystania z kont w usłudze G Suite.

 

Po zebraniu pisemnych zgód rodziców uczniowie otrzymają w szkole tymczasowe hasła konieczne do aktywacji swoich kont.

 
Nakrętki - wrzesień 2018 Email

Mamy wyniki wrześniowej zbiórki nakrętek. Cieszy nas, że w tym roku w akcji uczestniczą wszystkie trzy zerówki. Pamiętajmy zbierając plastikowe nakrętki chronimy środowisko i gromadzimy fundusze na leczenie Igi. Wiele osób bardzo aktywnie uczestniczy w zbiórce, ale są tacy uczniowie, którzy jeszcze do niej nie dołączyli. Zachęcamy, spróbujcie, zacznijcie od kilku nakrętek – każda się liczy.
Samorząd Uczniowski

VIII A 333 III A 15754
VIII B 4000 III B 2015
VII A 6000 III C 2679
VII B 194 II A 5108
VI A 14320 II B 0
VI B 84829 II C 11610
VI C 1200 I A 2205
V A 0 I B 1779
V B 400 I C 300
V C 9630 0 A 8420
V D 500 0 B 2004
V E 6378 0 C 276
IV A 1575
IV B 32066
IV C 0
IV D 1664
 
Lekcje przyrody, biologii, geografii, fizyki...

  wiad przyrPracownie 21,22 i 23 kryją wiele tajemnic. Pod czujnymi oczyma pani Agnieszki Gontarz, Jolanty Wiraszki , Doroty Lipowskiej i Jolanty Szmidel uczniowie we wrześniu badali teren naszej szkoły i robili notatki. W październiku jak przystoi młodym naukowcom robili pierwsze doświadczenia i eksperymenty. Warto zaglądać pod baner wiadomości przyrodniczych ( prawy, górny róg ) aby śledzić poczynania naszych uczniów na lekcjach przyrody, geografii czy biologii. Tu wiedzę zdobywa się w działaniu – mapa, kartografia, właściwości substancji, mieszaniny, budowa komórek ....
Dla rodziców o mocnych nerwach polecamy sprawozdania z lekcji fizyki w klasach 7 i 8. Prąd, przewodzenie, obwody, izolacja, gęstość - oto tematy , które nie książkowo a w działaniu przyswoili sobie szóstkowicze.

 
Gazetkowy zawrót głowy w klasach 1- 3

 zoladzSzkolny program wychowawczy powiada, że społeczność naszej szkoły powinna nauczyć sie współpracy i odpowiedzialności za naszą placówkę. Tych cech najlepiej uczyć w działaniu, wiedzą o tym wszyscy dorośli, dlatego konkurs na najpiękniejszą bo wspólną gazetkę klasową w tym roku został rozszerzony z klas starszych na klasy młodsze. Pierwszy temat był kolorowy jak liście, które nas otaczają bo dotyczył polskiej jesieni.Miło nam zatem poinformować, że jesienny konkurs gazetkowy dla klas 1- 3 został rozstrzygnięty. A oto wyniki:
Każda klasa otrzymała po 5 punktów za przygotowanie gazetki.
Trzy klasy zostały wyróżnione i otrzymały dodatkowe punkty.
Klasa III c - 10 punktów
Klasa II b - 8 punktów
Klasa III a - 6 punktów

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy . :)

 

gazetki

 
Konkursy polonistyczne w najbliższym czasie ... Drukuj Email

buecher-colouredW najbliższym czasie uczniowie klas IV-VIII mogą wziąć udział w następujących konkursach polonistycznych:

- Liga Polonistyczna - zestaw drugi (organizator SP6) - termin oddania prac 19.11.2018r.,
- Ogólnopolska Olimpiada z Języka Polskiego "Pionier" (organizator IRO) - zgłoszenia do 10.11.2018r. do polonisty, test pisany w szkole 10.12.2018r. Koszt 8,50zł pokrywają rodzice uczniów. Więcej informacji można znaleźć na stronie iro.edu.pl w zakładce PIONIER.
- Dyktando (nie tylko) dla mistrzów (organizator IRO) - zgłoszenia do 20.11.2018r. do polonisty, test pisany w szkole 14.12.2018r. Koszt 8,50zł pokrywają rodzice uczniów. Więcej informacji można znaleźć na stronie iro.edu.pl w zakładce DYKTANDO.
- Konkurs na opowiadanie "Oczaruj mnie... Polską" (organizator Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim) - zgłoszenia do 31.10 do polonisty, etap szkolny 20.11.2018; kategorie, w których uczniowie mogą wziąć udział to żywe słowo i audiobook, czas prezentacji do 5 minut, utwór literacki nie może być wierszem.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

Zespół humanistyczny SP6

 
BohaterOn w naszej szkole Email

bohateron w naszej szkole Nauczyciele  i uczniowie naszej szkoły aktywnie w łączyli się w projekt BohaterOn w Twojej Szkole. Podejmowane działania dotyczą wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Inicjatywy i wydarzenia ogólnopolskie można śledzić na stronie: http://www.bohateronwtwojejszkole.pl/

Zachęcamy również do śledzenia  strony na facebooku: https://web.facebook.com/BohaterON/ 
 

 

 
Szkolna Liga Polonistyczna Email

logo slp Pierwsze koty za płoty... Liga Polonistyczna cieszyła się ogromnym powodzeniem i około 100 uczniów klas III-VIII zmagało się z zadaniami językowymi.
W najbliższym czasie nauczyciele języka polskiego poinformują o wynikach i ocenią poszczególne prace.

Tymczasem czeka już na Was drugi zestaw.

Do pióra... Gotowi... Start... Prace oddajemy do 19 listopada.

Powodzenia!!!

 

Zadania dla klas III - VIII

 
Konkurs na logo Szkolnej Ligii Matematycznej rozstrzygnięty! Email

Gratulujemy Anielce Cencelewicz z klasy Vd, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na logo Szkolnej Ligi Matematycznej. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, nawet na prośbę rodziców, został przedłużony termin i prace można było składać dłużej. Do jury wpłynęło 15 prac. Cieszymy się, że uczniowie używali różnych technik i wszystkie prace są naprawdę ciekawe i interesujące. Wszystkie będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w naszej szkole.
Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni upominkami przez p. Dyrektor na apelu w piątek 12 października.
Poniżej prezentujemy pierwsze trzy miejsca:
logoslm1I miejsce Aniela Cencelewicz kl. Vd

 

 

 

logoslm2II miejsce Kacper Skuba kl. VIa

 

 

 

 

logoslm3III miejsce Jakub Miazgowski kl. VIa

 

 

 

 

 

Cieszymy się, że wzięliście udział w konkursie.
Gratulujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom pomysłów!
Przypominamy, że do 19 października można oddawać rozwiązania pierwszego zestawu zadań Szkolnej Ligii Matematycznej.
Czekamy na wasze prace.
Nauczyciele matematyki.

 
Projekt Szkoła Młodych Patriotów

logo szkoa mlodych patriotow W tym roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w projekcje organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego pt. ,,Szkoła Młodych Patriotów - XI edycja".
Projekt ma na celu krzewić wśród dzieci i młodzieży postawy patriotyczne w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
Aby otrzymać tytuł SZKOŁY PATRIOTÓW musimy wykonać szereg zadań, które będą punktowane przez jury Studium Prawa Europejskiego.
Zachęcamy do brania udziału w niniejszym projekcje. Informacje o zadaniach będą umieszczane na naszej szkolnej stronie internetowej. Uczniowie, którzy przyłączą się do zdobywania tytułu patriotów, będą nagradzania dodatkowymi ocenami z przedmiotów i nagrodami rzeczowymi.
Koordynatorki,
Edyta Czarnecka i Beata Michalak.

 
„100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości" Drukuj Email

100-lecieW obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości".
Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.
Udział w tym projekcje będzie wyjątkową lekcją geografii i historii oraz odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się. W ramach tej akcji do stu szkół prześlemy pocztówki z pozdrowieniami od uczniów naszej szkoły, jednocześnie promując naszą „Małą Ojczyznę". Otrzymując kartki będziemy je umieszczać na dużej mapie konturowej Polski, wcześniej sprawdzając położenie geograficzne miejscowości nadawcy. Projekt (na ten moment) łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 500 szkół z całej Polski. Został uznany przez Program „Niepodległa" prowadzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jeśli chcesz być autorem jednej z kartek z pozdrowieniami – koniecznie zgłoś się do pani Jolanty Wiraszki (sala 22)

 
Projekt edukacyjny z WOS Drukuj Email

wos logoW tym roku szkolnym w klasach 8. pojawił się nowy przedmiot Wiedza o Społeczeństwie – WOS.
Jest to przedmiot humanistyczny obejmujący zagadnienia społeczne, polityczne, socjologiczne i ekonomiczne. Odnosi się do wielu dziedzin nauki i dotyczy bardzo szerokiego zakresu zachowań społecznych. W tym roku szkolnym nasi ósmoklasiści na lekcjach będą nie tylko zdobywali wiedzę z zakresu WOS-u , ale również sami będą twórcami takich lekcji poprzez przystąpienie do projektu edukacyjnego z zakresu Wiedzy o Społeczeństwie pt. „EUROPEJCZYCY, POLACY, OBYWATELE".
Projekt obejmuje dwie części po jednej na każde półrocze nauki. Czas realizacji pierwszej części do 14 grudnia 2018 roku, drugiej części do 31 maja 2019 roku.
Szczegółowe informacje na temat projektu oraz listę tematów przedstawiam w załączniku.
Edyta Czarnecka

Załącznik_Projekt edukacyjny "Europejczycy, Polacy, obywatele"

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj Email

Zachęcamy do wspólnego rodzinnego utrwalania tabliczki mnożenia. Treść listu do rodzicówsdtm plakatsdtm list

 
"Florka w sieci"

 desktop2   17 września wszystkie klasy trzecie udały się do Centrum Kultury na przedstawienie pt. "Florka w sieci" w wykonaniu aktorów Teatru na Straży. Spektakl poruszał problematykę związaną z bezpieczeństwem w Internecie i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, z jakimi dzieci mogą spotkać się w wirtualnym świecie. W przedstawieniu zwrócono także uwagę na alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

 

zdjęcia

 
Szkolna Liga Matematyczna Drukuj Email

digitsZapraszamy wszystkich uczniów z klas 3-8 do rozwiązywania zadań w ramach Szkolnej Ligi Matematycznej. Zadania można rozwiązywać do 19 października. Rozwiązania wraz z uzasadnieniem zapisane na kartkach oddajemy swojemu nauczycielowi matematyki.

Przypominamy, że trwa konkurs na logo Szkolnej Ligi Matematycznej.

Zachęcamy do matematycznego łamania głowy.

Powodzenia!

 

Zestaw nr 1_dla klasy 3

Zestaw nr 1_dla klasy 4

Zestaw nr 1_dla klasy 5

Zestaw nr 1_dla klasy 6

Zestaw nr 1_dla klasy 7

Zestaw nr 1_dla klasy 8

 
Szkolna Liga Polonistyczna Drukuj Email

logo slp DO BIEGU... GOTOWI... START!!!
WŁAŚNIE RUSZYŁA LIGA POLONISTYCZNA!!!

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 3-8 do polonistycznej zabawy, której zwieńczeniem będzie wyłonienie mistrza języka polskiego naszej szkoły.

Długopisy w dłoń!

 

Zestaw nr 1_dla klasy 3

Zestaw nr 1_dla klasy 4

Zestaw nr 1_dla klasy 5

Zestaw nr 1_dla klasy 6

Zestaw nr 1_dla klasy 7

Zestaw nr 1_dla klasy 8

 
Gazetkowy konkurs 2018/2019 - odsłona I

  graphicsSPOSOBECZKI NA JESIENNE SMUTECZKI
Witajcie w szkole po wakacjach. Jesteście wypoczęci, pełni sił, gotowi na nowe wyzwania? Mamy nadzieję, że tak. Proponujemy Wam kolejną edycję konkursu gazetkowego dla klas starszych. Pierwszy temat to: SPOSOBECZKI NA JESIENNE SMUTECZKI. Piękny języku polski! Wybacz nam okaleczanie twojej urody, ale zależało nam na rymie.
Kolorowe lato jeszcze trwa, ale niedługo przyjdzie jesienna szarość i przyda się coś na poprawę humoru. Czekamy na Wasze pomysły. Może zaproponujecie dietę dostarczającą zapewniające dobre samopoczucie produkty. Czy głównym jej składnikiem powinna być, bogata w substancje odpowiedzialne za dobry nastrój i dodające wigoru, czekolada? Niektórzy idą dalej i proponują kąpiele w czekoladzie. Dobre samopoczucie zapewnia również ruch, w szczególności na świeżym powietrzu. Czy któraś klasa zaproponuje nam program treningowy i pomoże rozruszać się uczniom zbyt dużo czasu spędzającym przed ekranem komputera? Istnieje wiele sposobów na poprawę humoru: czytanie ciekawej książki, słuchanie ulubionej muzyki, uprawianie hobby i... tu zostawiamy miejsce na Wasze pomysły. Tylko prosimy nie bierzcie przykładu z niedźwiedzia. On niedługo ułoży się w swojej gawrze do snu i obudzi się dopiero na wiosnę głodny i zły. My ten czas będziemy spędzać miło i pożytecznie mając na uwadze Wasze SPOSOBECZKI NA JESIENNE SMUTECZKI.
Gazetki prosimy wykonać do 28 września. Każda gazetka jest przyporządkowana danej klasie, prosimy nie zdejmować oznaczeń!
Nie zapominajmy też o salach lekcyjnych. Tak jak w zeszłym roku prosimy aby w każdej klasie pojawiła się gazetka o naszym patronie Szarych Szeregach.
Serdecznie pozdrawiamy życząc udanego roku szkolnego.
Samorząd Uczniowski

 
Wrzesień miesiącem Szarych Szeregów

video  Wystawa "Ukradzione dzieciństwo"
Rok dla Niepodległej obfituje w wiele ciekawych imprez , w których nasi uczniowie chętnie biorą udział bo przez działanie uczą się a bezpośredni kontakt łatwiej rozumieją skomplikowane treści.
Tak było i tym razem nasi instruktorzy ZHP dostarczyli nam zaproszenie na niezwykłą wystawę. Wrzesień to miesiąc naszego patrona i święta szkoły dlatego z ciekawej lekcji historii skorzystały wszystkie klasy 6 ( mamy ich tylko 3 ale aż 88 uczniów) oraz klasy : 2c, 3a, 3c, 4d i 7a.
Uczniowie z wychowawcami otoczeni opieką pana Stankiewicza i pana Skrzypowskiego doświadczyli II wojny , którą oglądali oczyma rówieśników. Klasy udały się też na Grodziski cmentarz gdzie w ciszy oddali pokłon tym , którzy odeszli walcząc za ojczyznę.

 

notatka uczniów klasy 3 a
14 września mieliśmy niezwykłą lekcję historii. Tego dnia w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ulicy Piaskowej obejrzeliśmy wystawę "Ukradzione dzieciństwo". Oglądanie fotografie dzieci, niemalże naszych rówieśników , którym przyszło żyć w czasie wojny dostarczyło nam wielu emocji. Na koniec ksiądz proboszcz poczęstował nas cukierkami i obdarował nas małym znaczkiem Polska Niepodległa.

zdjęcia 3a

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj Email

licencja dtm Ddrodzy uczniowie! Nasza szkoła poczyniła starania o przyznanie licencji udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbywa się w tym roku 28 września. Kto przez wakacje zapomniał - przypomina sobie, kto pamięta utrwala jeszcze bardziej. W piątek 28.09. na lekcjach matematyki  przeprowadzone zostaną konkursy z tabliczki mnożenia, a na szkolnych korytarzach będzie można spotkać egzaminatorów, zachęcającyh Was do zabaw ze znajomości tabliczki mnożenia. Za bezbłedne odpowiedzi będzie można uzyskać tytuł eksperta tabliczki mnożenia i  bardzo dobrą ocenę z matematyki. Zapraszamy do zabawy w piatek 28.09.2018r. od godziny 8.00.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia_regulamin

 
„Mały Miś w świecie wielkiej literatury" Drukuj Email
Mały_Miś

W tym roku szkolny zerówkowicze z grup 0a i 0b przystąpili do projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Ma on na celu zachęcenie dzieci do czytania. A zachęcać je będą nauczycielki, rodzice oraz zaproszeni goście.

 
Matematyczna Liga Zadaniowa powraca... Drukuj Email

Już we wrześniu rozpoczynamy rywalizację w ramach Szkolnej Ligi Matematycznej dla uczniów klas III-VIII. Wierzymy, że z jeszcze większym zaangażowaniem będziecie rozwiązywać zadania, łamigłówki i kryptarytmy, przygotowane w kolejnych częściach pierwszego etapu. Bawcie się matematyką i rozwijajcie swoją wiedzę i umiejętności w zakresie królowej nauk. Pierwsze zadania w tym roku pojawią się 17 września. Jeśli ktoś zapomniał regulamin naszego konkursu, to przypominamy. Pamiętajcie, że zadania i regulamin są zawsze dostępne na stronie internetowej szkoły a także na gazetce matematycznej przy sali nr 29. Warto też pamiętać, że nagrody w ubiegłym roku szkolnym dlawszytkich uczestników, wyróżnionych i zwycięzców ligi były bardzo interesujące. W tym roku postaramy się jeszcze bardziej...

Dziś zapraszamy wszystkich uczniów do konkursu na logo Szkolnej Ligi Matematycznej. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie. Macie niepowtarzalną szansę zapisać się w sposób szczególny w historię naszej szkoły. Dla zwycięzcy przewidziana nagroda i ogromna satysfakcja, że jego praca będzie upiększała nasz konkurs przez kolejne lata.

Na prace konkursowe z logo czekamy do 30 września.

Zapraszamy, życzymy ciekawych pomysłów.
Nauczycielki matematyki

Konkurs na logo Szkolnej Ligii Matematycznej_regulamin

Szkolna Liga Matematyczna_regulamin

 
Szkolna Liga Polonistyczna Drukuj Email

logo slp Mamy za sobą pierwszy dzień nauki i pracy. Czas więc rozpocząć zmagania rozwijające wszechstronne umejetności wychowanków naszej szkoły. Zapraszamy uczniów klas III-VIII do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w Szkolnej Lidze Polonistycznej. Koordynatorem projektu jest Pani Izabela Szczepaniak.

 

Szkolna Liga polonistyczna_regulamin

 
Grodzisk jakiego nie znamy...

Uczniowie klas 6b i 6c wybrali się na wycieczkę celem poznania historii miasta. Nasz przewodnik p. Andrzej Skrzypowski pokazał nam Grodzisk jakiego jeszcze nie znaliśmy. Zaciekawił nas wyjątkową opowieścią o powstaniu kościoła św. Anny. Podziwialiśmy eklektyczną budowlę zlokalizowaną przy rynku miasta zbudowanego na planie prostokąta u zbiegu ulic Sienkiewicza i 11 Listopada. Obok kościoła znajduje się kapliczka ufundowana przez rodzinę Mokronowskich. Odwiedziliśmy miejsca Pamięci Narodowej przy ulicy 11 Listopada, willę Foksal i Park Skarbków.
Zwiedzanie miasta zakończyliśmy w cukierni zjedzeniem pysznych lodów :)
K.Z., A.R., A.S., A.G., 6b i 6c

zdjęcia

 
Projekt "Kompetencje na szóstkę" Drukuj Email
kompetencje_na_szostke_

19 czerwca klasa IV C zakończyła realizację projektu edukacyjnego "Kompetencje na szóstkę". W ciągu całego roku szkolnego uczestniczyliśmy w lekcjach o różnorodnej tematyce, nauczyliśmy się pracować w zespole i dzielić zadaniami, wykazaliśmy się kreatywnym myśleniem i umiejętnością samodzielnego rozwiązywania problemów. W końcowym etapie projektu przygotowaliśmy niespodziankę dla dzieci z zerówek. Najmłodszych zaprosiliśmy na wielki quiz o bajkach. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały postacie ze znanych bajek. W czasie zabawy za dobrą odpowiedź otrzymywały nagrody - naklejki. Na zakończenie spotkania wszyscy obdarowani zostali kolorowanką. Maluchom bardzo podobała się nasza niespodzianka, a my jesteśmy dumni, że udało nam się przygotować i zrealizować to wcale niełatwe zadanie.

Zdjęcia

 
nasze lekcje

wiad przyrZapraszamy do sekcji tworzonej przez uczniów i panią Gontarz, aby obejrzeć ostatnie czerwcowe lekcje prowadzone przez uczniów dla uczniów. Doświadczenia i nauka przez działanie królowała w sali 23 a teraz goszczą w wiadomościach przyrodniczych.

 
Otrzymaliśmy gratulacje od Wydawnictwo Sofijka Drukuj Email

Szanowni Państwo,

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że uczennica Państwa szkoły Zuzanna Kosińska została jedną z autorek wyjątkowej bo Książki charytatywnej Dzieci Dzieciom, którą tworzymy dla dzieci przebywających w szpitalach i domach dziecka. Opowiadanie "Niezwykła Polana" autorstwa Zuzanny zostało wybrane spośród 220 prac nadesłanych z całej Polski. W książce tej znajdą się trzydzieści dwie piękne i wartościowe bajki, baśnie i opowiadania napisane i zilustrowane przez młodych twórców w wieku 5-18 lat. Gratulujemy zdolnej uczennicy!

Honorowy patronat nad naszą książką objął Rzecznik Praw Dziecka, a patronat medialny objęło Polskie Radio Dzieciom i TVP ABC, natomiast Ambasadorką jest m.in. pani Teresa Lipowska.

Więcej…
 
Sukcesy kulinarne naszych uczennic Drukuj Email

Read more8 czerwca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim Oliwka Kośna, Marcelina Lipińska, Dominika Pastuszka i Julia Mikołajczyk wzięłyśmy udział w konkursie kulinarnym organizowanym przez Zespół Szkół oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o zdrowej żywności.
O godzinie 7:55 wyjechałyśmy z Szóstki. Gdy dojechałyśmy do technikum weszłyśmy do sali gastronomicznej nr 24. Tam rozpakowałyśmy nasze składniki oraz przygotowałyśmy stanowiska. O 8:30 zaczęła się prezentacja większości urządzeń, które znajdowały się w sali, i z których każdy uczestnik mógł skorzystać. 15 minut później zaczęłyśmy gotowanie. Naszym zadaniem było przygotowanie dwóch przekąsek, słonej i słodkiej, które można zabrać np. na wycieczkę lub do szkoły. Oliwka wraz z Marcysią zrobiły sałatkę warzywną i owocowe smoothie, a ja wraz z Julką wykonałyśmy pastę z awokado i wędzonego łososia oraz zbożowe ciasteczka. Bardzo starałyśmy się o to, by nasze dania wyglądały jak najlepiej i tak samo dobrze smakowały.   Zdjęcia

Więcej…
 
ZBIÓRKA NAKRĘTEK FINAŁ 2018 Email

Read more  To już jest finał, kończymy całoroczną zbiórkę nakrętek dużym sukcesem. Mieliśmy trudne zadanie – zebrać 2  000 000 sztuk a zebraliśmy:

Klasy starsze: 2 000 533

Klasy młodsze : 840 403

RAZEM: 2 840 936      PRAWIE 3 MILIONY !!!!

W zbiórce pomagały nam inne szkoły i przedszkola grodziskie - ich wyniki nie są widoczne w naszych tabelach. Postaramy się we wrześniu podać ostateczne rezultaty.

Zgodnie z regulaminem tegorocznej zbiórki liczbę nakrętek dzielimy przez liczbę uczniów w klasie, tak aby klasy mniej liczne miały równe szanse z większymi oddziałami. Wszystkim „zbieraczom" serdecznie dziękujemy i gratulujemy. W szczególności klasowym liderom, którzy zebrali najwięcej korków. Przekażcie nasze podziękowania rodzinom, znajomym i wszystkim innym, którzy pomagali!

Rada Rodziców ufundowała nagrody w postaci zaproszenia na lody dla trzech klas starszych i trzech klas młodszych. Dziękujemy bardzo.

Laureaci to:

Klasy starsze: 3 miejsce klasa VIa

2 miejsce klasa IVe

1 miejsce klasa Vb

Klasy młodsze 3 miejsce klasa IIa

2 miejsce klasa IIIb

1 miejsce klasa Ic

GRATULUJEMY!!!

Nie zapominajcie o naszej akcji podczas wakacji !

PS. Tabele w rozwinięciu

Więcej…
 
Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży! Drukuj Email

Uczniowie należący do Koła Ekologicznego przeprowadzili akcję profilaktyczną, której celem była edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych. W ramach działań edukacyjno- informacyjnych młodzi ekolodzy odwiedzili kolegów i koleżanki z różnych klas, aby szerzyć wiedzę na temat zagrożeń związanych z tymi pajęczakami. Zwracali uwagę słuchaczy na fakt, że kleszcze to podstępni wrogowie których nie można lekceważyć. Choroby jakie roznoszą - przede wszystkim borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu - mogą mieć fatalny skutek dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego też najistotniejszą częścią wystąpienia grupy ekologicznej była edukacja na temat jak zminimalizować ryzyko spotkania z kleszczem?!

Zdjęcia

 
Książka charytatywna Dzieci Dzieciom Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że bajka „Niezwykła polana" autorstwa Zuzanny Kosińskiej z klasy Va została wybrana spośród 220 utworów do książki charytatywnej dla dzieci. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Sofijka. Książka z bajkami i wierszami zostanie przekazana do szpitali, domów dziecka, hospicjów i innych placówek opiekuńczych w całej Polsce.
Gratulujemy Zuzi wielkiego sukcesu i czekamy na pierwsze egzemplarze książki.

https://sofijka.pl/

P.S. Do 30.06.18r. trwa zbiorka pieniedzy na wydanie tej charytatywnej książki na portalu wspieram.toDzieciDzieciom. Zachęcamy do wpłat, aby inicjatywa się udała.

 
Zaproszenie do udziału w szkolnym konkursie plastycznym Drukuj Email

graphicsZapraszamy uczniów klas IV - VII do udziału w przedwakacyjnym konkursie plastycznym ph. "Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży”.

Prace oddajemy do 08.06.2018r. do p. Hanny Wiechno lub p. Anety Rębiś.

 

Regulamin konkursu

 

 
Gminny konkurs „Grodzisk Moja Mała Ojczyzna" dla klas I - III Drukuj Email

edu wczesnoszkolna5 czerwca 2018 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się gminny konkurs „Grodzisk Moja Mała Ojczyzna" dla klas I - III, pod hasłem "MAŁY GRODZISZCZANIN ". Do tej pory było już XVIII edycji tego konkursu, ale dla klas starszych.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, ze Szkoły Podstawowej z Adamowizny oraz z naszej, musieli wykazać się wiedzą z historii Grodziska, znajomością zabytków oraz dzieł Józefa Chełmońskiego.
Pierwsze zadanie polegało na dopasowaniu tytułu do odpowiedniego obrazu, bliskiego naszemu regionowi malarza -Józefa Chełmońskiego. Były to następujące dzieła : "Kuropatwy na śniegu", " Babie lato" oraz "Bociany ". Wszystkie drużyny w błyskawicznym tempie i bezbłędnie wykonały to zadanie. Kolejne polegało na ułożeniu z puzzli herbu naszego miasta. Każda drużyna szybko i sprawnie ułożyła go z przygotowanych elementów. Oczywiście i to zadanie nie przysporzyło nikomu trudności. W ostatnim, drugo i trzecioklasiści wykazali się ogromną wiedzą rozwiązując krzyżówkę dotyczącą historii Grodziska. Pytania były dość trudne, ale wszyscy dali sobie radę i wykazali się wiedzą ponadprzeciętną ucznia klasy trzeciej.
Konkurencje były przeplatane wierszami, piosenkami, ukaładami tanecznymi, grą na nietypowych instrumentach. Dzieci recytowały wiersze własnego autorstwa i śpiewały piosenki dotyczące Grodziska, swojej szkoły i klasy. Tańce i muzyka wprowadziły nas w radossny nastrój .
Wiedzą na wysokim poziomie wykazali się wszyscy uczestnicy i zajęli I miejsca. Nad przebiegiem całego konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie oraz nauczycielka naszej szkoły p. Grażyna Kowalik. Podczas konkursu gościliśmy pana wiceburmistrza Tomasza Krupskiego.
Jesteśmy pewni, że warto w kolejnych latach kontynuować tradycję naszej szkoły, dzięki której następne pokolenia uczniów grodziskich szkół poszerzą wiedzę o naszym mieście.

Zdjęcia

 
Certyfikat za udział w kampanii edukacyjnej "Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci" Drukuj Email

rodzice i dzieci powietrze bez mieci Gratulujemy 3B i pani Jolancie Osuchowskiej zdobycia certyfikatu dla szkoły i wzrost wiedzy o powietrzu. Cieszymy się, że rosną młodzi świadomi naszej planety ludzie. Ludzie, którzy nie tylko biorą ale i dają dla miejsca gdzie żyją.

 
Podsumowanie Szkolnej Ligi Matematycznej Drukuj Email

digitsW dniu 30 maja zakończyliśmy uroczyście zmagania uczestników pierwszej Szkolnej Ligi Matematycznej. Rozdaniem nagród w tym konkursie rozpoczęliśmy drugi Piknik Edukacyjny. Było uroczyście, ponieważ nagrody wręczał Pan Burmistrz Grzegorz Benedykciński wspólnie z Panią Dyrektor Agnieszką Rutecką.
Laureaci:
Mariusz Wlazło kl.7
Ewa Bagrowska kl.6
Jakub Miazgowski kl.5
Jan Bęczkowski kl.4b
Julia Żak kl.3e
otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i oceny celujące z matematyki na koniec roku.

Finaliści i uczestnicy konkursu
Na szczególne wyróżnienie zasłużyły osoby, które nie zostały laureatami ani finalistami, ale brały udział w każdej edycji matematycznej ligi zadaniowej. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.
Są to:
Błażej Figielski
Sebastian Brandt
Marta Tafelska
Sandra Śnieg
Michalina Piasecka
Dominika Pastuszka
Bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczniom, którzy brali udział w rozgrywkach matematycznych. Udział w każdej części ligi był nagradzany oceną bardzo dobrą z matematyki. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Szkolnej Ligi Matematycznej, zapraszamy do udziału w nowym roku szkolnym. We wrześniu ogłosimy konkurs na logo naszego konkursu. A może ktoś pomyśli już o nim w czasie wakacji nie mogąc się doczekać nowych zestawów zadań!
Koordynatorki konkursu
Monika Miazgowska
Elżbieta Stróżewska

 
Wyniki zbiórki nakrętek w kwietniu Drukuj Email

Z dużym opóźnieniem podajemy wyniki zbiórki nakrętek w kwietniu. Dużo klas wyjeżdżało na zieloną szkołę i podało wyniki dopiero po powrocie. Zbliżają się wakacje i podsumowanie zbiórki w tym roku szkolnym. Prosimy o przyniesienie zebranych nakrętek do 11 czerwca i podanie łącznego wyniku zbiórki w maju i czerwcu do 14 czerwca.
Samorząd Uczniowski

Wyniki zbiórki nakrętek

 
Odwiedziny u Michałka Drukuj Email

wolontariat-logoKorzystając z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka odwiedziłyśmy naszego małego podopiecznego. Niewielka część kwoty zebranej podczas kiermaszu ciast została przeznaczona na prezent i wywołała ogromny uśmiech na twarzy Michałka! Chłopiec dostał od nas samochodzik, klocki, grę oraz książeczkę - oczywiście wszystko z ulubionymi bohaterami bajki "Auta" :) Oprócz prezentu wręczyłyśmy Michałkowi kartkę z życzeniami spełnienia marzeń, wykonaną przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza z pomocą pani Ani Grabowskiej. Kartka - kolorowa, radosna, z ulubionymi motywami z bajek, wywołała ogromne wzruszenie mamy chłopca, a Michaś ucieszył się, gdy zobaczył na zdjęciu swój wymarzony Disneyland :) Zawisła nad łóżkiem w szpitalu i, jak powiedziała mama, będzie dodawała otuchy Michałowi w trudnych chwilach, motywowała do dalszej walki o zdrowie i przypominała, że wkrótce spełni się jego marzenie. Chłopiec wraz z mamą obejrzał zdjęcia z naszego kwietniowego kiermaszu ciast i pozdrowienia od uczniów, a w odpowiedzi nagrał dla Was swój filmik - zobaczcie sami!
Kiermasz ciast w kwietniu okazał się wielkim sukcesem, a zebrana kwota była naprawdę imponująca. Już wkrótce będziemy mieli kolejną okazję, aby sprawić, że wyjazd Michała do Disneylandu stanie się bardziej realny.
Ponowie serdecznie zapraszamy do włączenia się do naszej akcji i upieczenia ciasta na kiermasz, który odbędzie się 14 czerwca (czwartek) z okazji Dnia Talentów. Prosimy Państwa o zadeklarowanie do 11 czerwca (poniedziałek) chęci włączenia się do akcji (drogą mailową bądź osobiście u p. A. Janczak lub p. A. Szlachety).
Na ciasta czekać będziemy 14 czerwca w sali 16a.
Wspólnie robimy wielką rzecz! Pokazujemy, że nawet jeśli pozornie nieosiągalne marzenie o wyjeździe do bajkowej krainy ma szansę się spełnić, to także to najważniejsze - o powrocie do zdrowia, jest realne...
Gdy marzenia się spełniają, to choroby gdzieś znikają...
... choć na chwilę.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

Zdjęcia

Film od Michalka

 

 
Wieści ze Szkolnego Klubu Wolontariusza Drukuj Email

wolontariat-logoOstatniego dnia przed długim weekendem nasze wolontariuszki odwiedziły Oddział Pediatryczny Szpitala Zachodniego, aby wspólnie z małymi pacjentami świętować zbliżający się Dzień Dziecka. Dziewczyny wręczyły wszystkim dzieciom przebywającym w szpitalu prezenty - maskotki, gry, puzzle, kolorowanki i przybory plastyczne, które uzbieraliśmy jeszcze w listopadzie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zabawek było tak dużo, że udało się obdarować dzieci dwukrotnie - w listopadzie oraz w środę :)
Nasze wolontariuszki wniosły radość do każdej szpitalnej sali, wywołując uśmiech na twarzach nie tylko dzieci, ale także rodziców i personelu szpitala. Super dziewczyny, jesteśmy z Was dumni!

Zdjęcia

 
Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego Drukuj Email

W dniu 23.05.2018r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego Szkół Podstawowych na Grodziskim basenie Wodnik 2000 bowiem dotyczyły pływania. Nasza reprezentacja liczyła 20 osób. Na podium stawali: 1.Ewa Bagrowska, 2.Zuzanna Zygier, 3.Katarzyna Boba, 4.Maciej Brzeziński,5.Maciej Czarnocki. Maria Korzębska i Aleks Marchewka zajęli w swoich konkurencjach czwarte miejsca, co przy licznej obsadzie zawodów również było bardzo dobrym wynikiem.

Trenerzy: Marek Kaflik, Jacek Wasek.

 
Majowe potyczki z językiem angielskim na scenie Centrum Kultury Drukuj Email

vocalJulie Orringer w „Niewidzialnym moście" napisała, że „miasto bez teatru jest jak przyjęcie bez konwersacji " . Tej konwersacji, w języku angielskim, na pewno nie zabrakło podczas drugiej edycji gminnego konkursu ONCE UPON A TIME , w którym uczniowie z pięciu szkół podstawowych przeobrazili scenę Centrum Kultury w prawdziwie brytyjski teatr. Czego tu nie wystawiano! Był pełen humoru „Czerwony kapturek", tragiczna waśń dwóch gangów – Capulettich i Montekich, „Śpiąca królewna", „Kopciuszek" oraz kryminał w stylu Agaty Christie.

Rok temu przerywnikiem po każdym występie grupy teatralnej była piosenka w języku angielskim w wykonaniu uczniów „Szóstki". W tym roku ze względu na duże zainteresowanie widowni wokalnymi popisami ich młodych koleżanek i kolegów, obok maratonu teatralnego zaistniał i drugi, mamy nadzieję, że równie ciekawy konkurs KEEP CALM AND SING A SONG., W tym konkursie zwycięzcy szkolnych eliminacji dzielnie walczyli o statuetki najlepszych wykonawców angielskich piosenek.

Jak stwierdziła Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka w swoim wystąpieniu otwierającym obie te imprezy: „ Grodzisk jest miastem spełnionych marzeń", bo dzięki takim właśnie inicjatywom zachęcającym dzieci i młodzież do nauki obcego języka poprzez zabawę otwiera się przed uczniami okno na współczesny świat. W nim przecież trudno dobrze funkcjonować bez znajomości angielskiego, ale z tego już wszyscy, na szczęście, zdajemy sobie sprawę.

Zwycięzcy statuetek :

Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim „ Once Upon a Time"

I- SP1 im. H. Sienkiewicza Little Red Riding Hood opiekun: Agnieszka Jasińska-Ciszewska, Eliza Nowakowska

II- SP im F. Chopina w Książenicach Sleeping Beauty 2018 opiekun: Anita Racka-Gozdek

III- SP im dra. Mateusza Chełmońskiego - w Adamowiźnie Shakespeare's Romeo and Juliet opiekun: Hanna Booth, Grażyna Mackiewicz)

Konkurs piosenki obcojęzycznej „ Keep Calm and Sing a Song"

I- SP1 Emilia Strzelczyk (Agnieszka Jasińska-Ciszewska, E. Nowakowska)

II- SP6 im. Szarych Szeregów Zuzanna Kajka (Anna Jakubowska)

III- Książenice- Maria Sokala (Tadeusz Robaszyński Janiec)

Hanna Wiechno

Zdjęcia

 
Wielka Zbiórka Książek! Drukuj Email
zbiorka_ksiazek

Do 20 maja trwa Wielka Zbiórka Książek organizowana przez Fundację Zaczytani: http://zaczytani.org/!
Zbieramy książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów!
Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, to dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji.
Książki nie muszą być nowe, powinny tylko być w dobrym stanie — przekazujmy książki, które chcielibyśmy ofiarować komuś bliskiemu podczas choroby.

Książki w naszej szkole można składać w kartonie na ławeczce przy kancelarii oraz w kartonie w świetlicy.

Magdalena Jercha-Zielińska

 
Dzień Qultury

   dzien jezykow obcychWielkimi krokami zbliża się pierwszy w naszej szkole Dzień Qultury. Już 10 maja wszyscy uczniowie ze swoimi wychowawcami i nauczycielami zmierzą się z kulturą. Każda klasa w tym dniu ma zaczerpnąć łyk czegoś wyższych lotów niż nowa apka czy dreszczowiec w TV. Wiemy, że klasy planują wyjścia do Grodziskim miejsc takich jak Biblioteka Miejska, spotkanie z pisarką wśród natury, spacer szlakiem historii naszego grodu. Niektórzy skorzystają z PKP, WKD czy autobusów miejskich aby za niewielkie pieniądze zwiedzić Muzeum w Stawisku, Muzeum Figur Stalowych czy pałac w Radziejowicach. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia i zrozumienie, że szkoła uczy nie tylko encyklopedycznej wiedzy ale stosunku do świata.
Czekamy na klasowe relacje i podsumowanie spotkania z Art.
Ps. Czemu art w ostatnim zdaniu ? Już 11 maja w Grodziskim CK będziemy gospodarzami gminnego konkursu teatralnego i wokalnego w języku angielskim. Zapraszamy od 9 na występy Grodziskich szkół i solistów. Oj będzie się działo 

W tym dniu jest inna organizacja zajęć. Nie ma zajęć indywidualnych i grupowych ze specjalistami.

 
Konkurs „Ku Niepodległości" Drukuj Email

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego został ogłoszony konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pod nazwą „Ku Niepodległości".

Zadaniem konkursowym jest wykonanie krótkiego (do 7 min.) filmu przedstawiającego inscenizację historyczną, dotyczącej odzyskania niepodległości.

Szczegółowe informacje, w tym Regulamin konkursu dostępne są pod linkiem:

https://mazowieckie.pl/pl/urzad/aktualne-projekty/mazowieckie-historia-ni/regulamin-konkursu-film/35853,Regulamin-konkursu-dla-szkol-podstawowych.html

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

Zapraszamy do udziału!

Kuratorium Oświaty w Warszawie

 

P.S.Uczniowie naszej szkoły, chcący wziąć udział w konkursie, proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela historii lub polonisty.

Prace oddajemy do 15 czerwca 2018r.

 
Audycja Szkolnej Grupy Radiowej poświęcona autyzmowi Drukuj Email

szkolnagruparadiowaKwiecień był miesiącem poświęconym autyzmowi. Autyzm jest jednym z najbardziej skomplikowanych i tajemniczych zaburzeń rozwojowych. Niestety większość ludzi nie ma wystarczającej wiedzy na ten temat. Dlatego też nasza Grupa Radiowa stworzyła audycję, która jest odpowiedzią na problem niskiej świadomości społecznej w tej kwestii. Chcemy przybliżyć tematykę autyzmu oraz zapobiegać stygmatyzacji osób z tym zaburzeniem. POSŁUCHAJ ZANIM OSĄDZISZ!

W audycji udział wzięły: Julia Pawlukiewicz, Zuzanna Kajka, Katarzyna Jabłońska oraz Patrycja Buczyńska.

audycja_autyzm

 
Szkolny etap piosenki obcojęzycznej "Keep Calm and Sing a Song" Drukuj Email

<

uczestnicy

25 kwietnia 2018 r, odbył się szkolny etap konkursu piosenki obcojęzycznej. Chociaż śpiewać można było w każdym języku obcym zdecydowanym faworytem okazał się język angielski. Nasi utalentowani uczniowie przedstawili sześć różnorodnych piosenek. Jedne podrywały do tańca, a inne wzruszały. Poziom był wysoki i jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia. Stawka wszak była niemała- dwa pierwsze miejsca będą nas reprezentować w gminnym etapie konkursu już 11 maja 2018. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i dziękujemy za udział.

Dyplomy i nagrody od szkoły rozdamy już po majówce.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Zuzanna Kajka kl.7a

II miejsce- Natalia Kajka kl. 6b

III miejsce- Oskar Rewa kl. 5b

Wyróżnienia:

Jan Chmielecki kl. 4a

Wiktoria Stegienka i Kaja Dymecka kl. 4c

 
18 Gminny Konkurs Grodzisk Moja Mała Ojczyzna

  logo gm 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole już po raz 18 odbył się gminny konkurs „Grodzisk Moja Mała Ojczyzna". Wraz z wejściem w pełnoletność zmieniono formułę tego wydarzenia. Hasło przewodnie brzmiało „ Grodzisk Kuźnią Talentów".
Siódmoklasiści z SP1, SP2, SP4, SP5, SP 6 oraz SP z Adamowizny musieli wykazać się wiedzą z wielu dziedzin nauki.
Wskazanie parków narodowych na mapie Polski nie przysporzyło nikomu trudności. Choć trzeba przyznać, że Park Narodowy „Ujście Warty" lub Park Narodowy Bory Tucholskie to wiedza ponad przeciętną każdego ucznia.
W kolejnym zadaniu nasi młodzi – zdolni, bez problemu odpowiedzieli na pytania dotyczące historii Grodziska Mazowieckiego.
Po historii przyszedł czas na fizykę. Szybko i sprawnie każda drużyna z przygotowanych elementów ułożyła prosty obwód elektryczny. Ciekawostką był fakt, że do doświadczenia użyto pomocy dydaktycznych z 1979 roku. Rekwizyty drapnięte pazurem czasu zaświeciły zwycięsko – wszyscy uzyskali maksymalną liczbę punktów.
Na półmetku spotkania utalentowane dzieciaki dały radę i z następnym zadaniem - był to mix wiedzy z chemii, fizyki i biologii, sprytnie ujęty w krzyżówce.
Choć chemia nie jest ulubionym przedmiotem wielu uczniów, to dla naszych uczestników ułożenie domina z nazw pierwiastków i symboli było prościutkie – pięć drużyn otrzymało maksymalne noty od jury.
W ostatnim zadaniu, według wielu uczestników i obserwatorów najtrudniejszym, dotyczącym biologii, należało rozpoznać po mikroskopem przygotowane tkanki np. kostną, chrzęstną lub krew.
Wiedzą na wysokim poziomie wykazali się wszyscy uczestnicy – gromkim brawom nie było końca. Po wszystkich konkurencjach okazało się, że I miejsce zajęła młodzież z SP1 i SP6, drugie – medalowe miejsce zajęli uczniowie z SP2, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale przedstawicielom z Adamowizny. Tuż za „pudłem" uplasowali się siódmoklasiści z SP4 oraz SP5.
Podczas konkursu gościliśmy panią Ewę Burzyk – dyrektor Biura Oświaty w Grodzisku Mazowieckim oraz przedstawicieli grodziskich mediów: panią Marię Barańską z Radia Bogoria i pana Krzysztofa Bońkowskiego, redaktora naczelnego z grodziskiego pisma społeczno – kulturalnego „Bogoria".
Nad przebiegiem całego konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.
Uczniowie są kowalami swojego losu, w naszej kuźni pokazali, że ich talent jest wielki i warto go kuć, by się nie zmarnował :-)

Zdjęcia

 

 

 
Nagrody

   bibleWręczenie nagród w konkursie pt. „Obrazek religijny cenną pamiątką" już w czwartek o 10 40 na małej sali gimnastycznej. Gościem specjalnym będzie przewodnicząca jury Maria Parzuchowska, która ufundowała nagrody dla zwycięzców. Dziękujemy! ·W konkursie wzięło udział 49 osób. Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy na podsumowanie. Nagrodzone prace pozostaną jeszcze w szkole, bowiem spodziewamy się w czerwcu odwiedzin biskupa Markowskiego i chcemy zaprezentować najcenniejsze okazy.

 
"W krainie baśni"- konkurs na kukiełkę teatralną dla klas IV - VII Drukuj Email

Przypominamy, że wciąż jeszcze trwa konkurs plastyczny na kukiełkę teatralną, która ma przedstawiać postać ze znanych wam bajek. Figurka, którą zrobicie powinna być umieszczona na grubym patyku, na przykład można ją wykonać z drewnianej łyżki lub tłuczka do ziemniaków. Kukiełka może być wykonana przez jedną lub dwie osoby
Ostateczny termin składania prac upływa 7 maja. Należy przekazać je p. Hannie Wiechno lub waszemu wychowawcy. Bardzo prosimy, by była to inna postać niż Baba Jaga, bo dwie bardzo starannie wykonane wiedźmy zostały już dostarczone na konkurs.

 
"Powietrze bez śmieci" Drukuj Email
logo.png

Klasa 3 b wzięła udział w programie edukacyjnym skierowanym do najmłodszych w ramach projektu „ Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci", którego inicjatorem jest Fundacja PGNiG i Ignacego Łukasiewicza.
Głównym celem programu było uświadomienie dzieciom jak ważna jest walka o czyste powietrze.
Od marca do kwietnia bieżącego roku wzięli udział w 5 lekcjach przeprowadzonych pod kierunkiem wychowawczyni, w oparciu o scenariusze udostępnione przez realizatora programu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zdobywali wiedzę na temat powietrza, dowiedzieli się co to jest smog, jak się tworzy i jak z nim walczyć. Zdobyli wiedzę o szkodliwości zanieczyszczeń oraz o ochronie przed smogiem.
Dzieci z niecierpliwością oczekiwały kolejnych lekcji, na których wraz z bohaterami programu zdobywały nową wiedzę na temat szkodliwości smogu. Były bardzo aktywne i zaangażowane w to co się działo podczas zajęć. Lekcje te pozwoliły im zdobyć ważne informacje, które w przyszłości na pewno przyniosą wiele korzyści dla ich zdrowia.

https://www.powietrzebezsmieci.pl/ 

Zdjęcia z realizacji projektu

 

 
KOLORY ŚWIATA

 graphicsWiosna w pełni, przyroda pomalowała świat wszystkimi kolorami tęczy. My też spróbujmy zaprezentować kolory na naszych gazetkach. Na gazetce Samorządu Uczniowskiego pojawi się kartka, gdzie każda klasa wybierze sobie jeden kolor, na temat którego zechce wykonać swoją gazetkę np. VIIa – granatowy, VIIb – różowy itd. Wybieramy kolory tak, żeby nie powtarzały się – kto pierwszy ten lepszy...
Spróbujmy powiedzieć coś o kolorze granatowym.
Oceany mają kolor granatowy- czy wiecie, że zajmują one około 71% powierzchni Ziemi...
Po oceanach pływały statki przewożące skarby a wśród nich kamienie szlachetne granaty – czy wiecie, że występują w Polsce np. w Masywie Śnieżnika i Górach Sowich...
Szlachetne granaty przypominają ziarenka owoców granatu- niektórzy badacze Biblii twierdzą,
że zakazanym owocem w ogrodzie rajskim nie było jabłko, lecz granat...
Granaty to również masyw górski w długiej wschodniej grani Świnicy w polskich Tatrach Wysokich...
Co do różowego - czy wiecie, dlaczego flamingi mają piękny różowy kolor?
To oczywiście tylko propozycja rozwinięcia tematu, niewątpliwie zaskoczycie nas swoją pomysłowością, ale będzie kolorowo!
Na kolorowe gazetki czekamy do 17 maja.
Pozdrawiamy
Samorząd Uczniowski

 
URODZINOWE PREZENTY

dreamstimefree 20612084  Szkoła 6 serdecznie dziękuje swoim uczniom za wspaniałe urodzinowe prezenty na gazetkach klas starszych.

Pojawiły się piękne kwiaty, smakowite torty, wiersze, wspomnienia, fotografie, rysunki, nawet puszki z farbą...

Za wszystko szkoła pięknie dziękuje i tu pojawia się kłopot, bo prezentów nie wypada oceniać!

Spróbujmy jednak przyznać punkty, powiedzmy, że za wrażenie artystyczne.
Klasa IVa – 18 punktów, dziękujemy mamie ucznia za „sportretowanie" budynku szkoły
Klasy IVb, IVc, Va, Vc, VIc – 15 punktów
Klasy IVe, Vb, VIa, VIb, VId – 10 punktów
Klasa VIIb – 5 punktów
Klasy IVd i VIIa nie wykonały gazetki- bez punktów
Punktacja łączna:
Vc- 76pkt, IVa-75pkt, Va-70 pkt, IVc-65 pkt, IVb- 63 pkt, VIb-55 pkt, IVe, Vb, VIa, VIc, VId- 50 pkt, VIIb-47 pkt, VIIa-40 pkt,IVd-37 pkt
Samorząd Uczniowski

 
Ciastka zjadamy, marzenia spełniamy! Drukuj Email
plakat_michal

Kiermasz ciast
Podczas naszego pierwszego charytatywnego kiermaszu ciast, udało się zebrać aż 1825zł!
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy upiekli przepyszne ciasta. Babeczki, szarlotki, ciasta czekoladowe, serniki, pierniki, rogaliki i torty znikały z tac błyskawicznie zarówno podczas przerw, jaki i zebrań z rodzicami. Każdy znalazł coś pysznego dla siebie, a przy okazji mógł przekazać choć symboliczną złotówkę dla naszego podopiecznego.
Zebrana kwota to wspaniały początek drogi do spełnienia marzenia Michałka. A już w czerwcu zapraszamy do kolejnego wydarzenia, które pomoże nam zebrać brakującą kwotą. Szczegóły już wkrótce! :)

Zdjęcia

 
Działania Szkolej Grupy Radiowej Drukuj Email

szkolnagruparadiowa

Kolejny raz „Grupa Radiowa" z naszej szkoły uczestniczyła w promocji niezwykłego wydarzenia. Po akcji charytatywnej dla Igi, zbiórce krwi dla szpitala, tym razem zajęliśmy się jubileuszem 100-lecia urodzin ks. Leona Kantorskiego oraz 50 rocznicą premierowego wykonania Mszy beatowej „Pan przyjacielem moim" Katarzyny Gärtner i Kazimierza Grzeskowiaka w Podkowie Leśnej. Nową wersję mszy zaprezentował Marek Piekarczyk z Teatrem Muzycznym „Blustrada". Jesteśmy w trakcie przygotowania kolejnego materiału. Zachęcamy do słuchania Radia Bogoria, gdzie wkrótce usłyszycie nową audycję naszej Grupy.

News - Msza Bitowa Podkowa

 
Wyniki wyjątkowego konkursu

  pope

Roztrzygnięcie konkursu pt. „Obrazek religijny cenną pamiątką"
W konkursie wzięło udział 49 osób. Albumy zrobione przez dzieci, przy pomocy rodzicówzachwyciły jury , każdy z albumów niepowtarzalny i piękny. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach a ponad to jury wyrózniło 20 albumów za niezykłą orginalność.
Nagrody w kategorii: Album ze świętą liczbą obrazków:
I miejsce- Igor i Dagmara Prządka album liczy 749 obrazków
I miejsce- Szymon Jaworski album liczy 628 obrazków
II miejsce- Marta Tafelska album liczy 469 obrazków, Marta otrzymuje również wyróznienie za album z najstarszym obrazkiem – obrazek z 1898r.
III miejsce – Julia Żak .
Nagrody w kategorii: Najbardziej orginalny album:
I miejsce - Anna i Katarzyna Małyszko za cudowny i niezwykle orginalny album.
II miejsce – Marcel Czarnecki w albumie znalazła się kolekcja koronkowych obrazków , są też obrazki związane z historią rodziny, o czym informują opisy zamieszczone na stronach albumu.
III miejsce – Michał Grześ niezwykle urokliwy album ze ślicznymi zdobieniami
III miejsce – Janek Karasek niezykle orginalny pomysł na tło albumu.
Wyróznienia za orginalne pomysły na album z obrazkami świętymi otrzymują:
Filip Dunaj
Franciszek Zegarski
Maja Pawłowska
Nikola Cichowlas
Igor Zieliński
Michał Przybytniak
Zuzanna Urtate
Barbara Lis
Jan Bęczkowski i Karolina Bęczkowska
Aleksandra Pawłowska
Ewa Bagrowska
Amelia Stylska
Gabriela Batory
Maciej Czarnocki
Aleksander Brzeziński
Zuzanna Kosińska
Magdalena Karasek
Aleksandra Sawko
Milena Greń
Zuzanna Frydryk.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy pięknych albumów i informujemy , że w dniu zebrania tj. czwartek będzie można je obejrzeć na przygotowanej wystawie. Albumy wrócą do właścicieli po 15 czerwca , planujemy kolejną wystawę. Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom i pozdrawiam.

Halina Hain i nasza "szkolna babcia" Maria Parzuchowska

 
Wycieczki klasowe :)_dzień pierwszy

 ladybug

Dzisiaj wstaliśmy bardzo wcześnie. Uczniowie z klas 5b, 6b i 6c wybrali się na pięciodniową wycieczkę do Radkowa.

Jest to miejscowość położona w powiecie kłodzkim u stóp Szczelińców. Dojechaliśmy na miejsce około godziny 13. Zjedliśmy obiad i zakwaterowaliśmy się. Zostaliśmy oprowadzenie po ośrodku. Następnie był podział na grupy i rozpoczęły się pierwsze zajęcia. Grupa 1 miała zajęcia z geologii, grupa 2 miała zajęcia z ceramiki. Grupy 3 i 4 miały wycieczkę rowerową. Zajęcia z geologii były bardzo ciekawe, uczyliśmy się o skamieniałych roślinach i zwierzętach. Pod koniec zajęć każdy wykonał odciski różnych skamieniałości. Podczas lekcji ceramiki pan prowadzący je, opowiadał nam o ceramice. Lepiliśmy różne rzeczy z masy plastycznej - czyli z fajansu. Później zjedliśmy pyszną kolację. Wieczorne zajęcia "Zakłady" zakończyły ten bardzo miły dzień. Uważamy wspólnie, że naprawdę fajnie się bawiliśmy :)
Pozdrawiamy
Grupa 1

zdjęcia

 
Szkolna Liga Matematyczna! Drukuj Email

Read more Szkolna Liga Matematyczna wielkimi krokami zbliża się do finału. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud rozwiązania choć jednego zadania. Wytrwałych uczestników z największą liczbą punktów zapraszamy 17 maja na finał.

 

Oto lista finalistów:

 

Więcej…
 
Szkolna Liga Matematyczna! Drukuj Email

digits    To już ostatni zestaw zadań w tym roku szkolnym.

    17 maja wielki finał Szkolnej Ligii Matematycznej.

    Zapraszamy do rozwiązania zestawów treningowych.

   

 

 


Zestaw treningowy_klasa 3

Zestaw treningowy_klasa 4

Zestaw treningowy_klasa 5

Zestaw treningowy_klasa 6

Zestaw treningowy_klasa 7

 
Uczestnicy V edycji Szkolnej Ligii Matematycznej Drukuj Email

Przedstawiamy uczestników V edycji Szkolnej Ligii Matematycznej:

 

Klasy III

Klasy IV

Klasy V

Klasy VI

Klasy VII

klasa 3a

Lena Adamczyk

 

klasa 3b

Maciej Jędrysa

 

klasa 3c

Zuzanna Gajewnik

 

klasa 3d

Rafał Korytkowski

 

klasa 3e

Julia Żak

Katarzyna Małyszko

Mateusz Małyszko

 

klasa 4b

Anna Małyszko

Jan Bęczkowski

klasa 4c

Stanisław Kęska

Szymon Jaworski

Michał Matczuk

Lena Frątczak

klasa 4d

Wiktor Urbański

Sebastian Brandt

Marcel Czarnecki

Milena Greń

Błażej Figielski

Aniela Cencelewicz

klasa 4e

Marta Tafelska

Stanisław Zagrajek

klasa 5a

Kacper Skuba

Michalina Piasecka

Mateusz Pioterczak

Jakub Miazgowski

Zuzanna Hodór

Sandra Śnieg

 

klasa 5b

Oliwia Kośna

Martyna Pęszkal

Antoni Zegarski

Dominika Pastuszka

Aleksander Urbański

 

klasa 6b

Ewa Bagrowska

Viktoria Mocević

 

klasa 6d

Krzysztof Piechowicz

Szymon Szałach

 

 

klasa 7a

Mariusz Wlazło

 

klasa 7b

Piotr Boba

Kacper Filipiak

 

 

 

 
Klasa IVa w projekcie "Młodzi listy piszą" Drukuj Email

list  Klasa IVa aktywnie uczestniczy w projekcie "Młodzi listy piszą". Uczniowie przed świętami napisali i wysłali listy i karty    świąteczne oraz otrzymali od kolegów z Kietrza listy i życzenia okolicznościowe.

 

Zdjęcia

 
Podsumowanie konkursów ortograficznych Drukuj Email

z ortografia za pan brat

Dnia 7 marca odbył się apel „Ortografia na wesoło" przygotowany przez p. Izabelę Szczepaniak - koordynatorkę szkolnej akcji „Tydzień ortograficzny". Wystąpili pięknie uczniowie z klasy VIa pod czujnym okiem wychowawczyni, p. Edyty Czarneckiej. W tym dniu poznaliśmy ortograficznych mistrzów, zwycięzców konkursu na najlepszy lapbook oraz konkursu plastycznego na ortograficzne graffiti. Najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami. Dyplomy były bardzo oryginalne, ponieważ zawierały logo - „Tydzień Ortograficzny", które zaprojektował specjalnie dla nas absolwent naszej szkoły Marcjan Chowaniec .
Mamy nadzieję, że „Tydzień Ortograficzny" przyniesie korzyści na dłużej i nasi uczniowie nie będą mieli wątpliwości pisząc: -ówna , -ów i -ówka. Przed pomyłką ich ustrzeże: wrócę – wracam, pióro -pierze. (W.Gawdzik „Ortografia na wesoło i na serio).

Gratulujemy i życzymy sukcesów

Iwona Borzewska


Oto laureaci poszczególnych konkursów: LAUREACI

Zdjęcia

 
Zmagania naukowe uczniów klas drugich Drukuj Email

Read more

Oprócz konkursu ortograficznego, o którego rozstrzygnięciu pisaliśmy w podsumowaniu „Tygodnia Ortograficznego", uczniowie klas drugich uczestniczyli także w konkursie matematycznym. Składał się on z dwóch etapów. Ku naszemu zadowoleniu do drugiego etapu, który odbył się 14 lutego, przeszło aż 31 dzieci (na 56). Zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali 75% lub więcej z możliwych do uzyskania punktów. O wynikach konkursu matematycznego zadecydowała ilość zdobytych punktów w drugim jego etapie. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy!
Iwona Borzewska
Oto lista najlepszych matematyków z klas drugich:

Więcej…
 
PO DYKTANDZIE NA URODZINY

   graphics Zakończył się w naszej szkole tydzień zmagań z ortografią. Jednym z jego elementów były wykonane przez wszystkie klasy starsze gazetki. Prezentowaliście rebusy, wierszyki, graffiti, zgadywanki, żarty, samodzielnie rysowane ilustracje - a wszystko to służyło jednemu celowi – miało pomóc w zapamiętaniu prawidłowej pisowni naszego pięknego, ale przyznacie trudnego, języka. Hasło „5A ortografię w głowie ma" trafnie podsumowuje Waszą pracę.
Może teraz macie ochotę na jakiś relaks. Co powiecie na zaproszenie na urodziny?
Na swoje sześćdziesiąte urodziny zaprasza Was nasza szkoła nr 6. Nie wypada przyjść bez prezentu. Prezentem będą kolejne gazetki. Co można podarować szkole? Może narysujecie laurki, może ułożycie bukiet z sześćdziesięciu kwiatków. Możecie napisać wiersz dla jubilatki albo wykorzystacie te, które napisaliście na konkurs. Jak Wam się podoba pomysł upieczenia tortu, którego warstwy będą opowiadały o najważniejszych wydarzeniach w kolejnych klasach. Klasy siódme miałyby szansę upiec siedmiowarstwowy tort! Jak zwykle czekamy na Wasze oryginalne pomysły, tym razem do 21 marca.
Punktacja za gazetki ortograficzne:
Vc – 18pkt, Va – 15pkt, IVa, IVb, IVd, IVe, Vb, VIb, VId, VIIa, VIIb – 10pkt. IVc, VIa, VIc – 5 pkt.
I jeszcze dodatkowe 5 pkt. Dla IVb za poprzednią podwójną gazetę.
Punktacja łączna:
Vc – 61pkt, IVa – 57 pkt, Va – 55 pkt, IVc – 50 pkt, IVb – 47 pkt, VIb – 45 pkt, VIIb– 42 pkt,
IVe, Vb, VIa, VId, VIIa, - 40 pkt, IVd– 37 pkt, VIc – 35 pkt.
Samorząd Uczniowski

 
NAKRĘTKI LUTY

Luty to krótki miesiąc, ale lutowa liczba zebranych nakrętek jest pokaźna.
W sumie mamy już 911951 sztuk. Zbliżamy się do okrągłego miliona. Trudno to sobie wyobrazić – spróbujmy jakoś zobrazować nasz wynik . Nakrętka ma średnicę równą około 2,5 cm. Ułóżmy nasze nakrętki jedna obok drugiej  911951x 2,5 cm =2279877,5cm
Teraz zamieńmy to na kilometry - mamy 22,8 km. . Ruszamy w drogę trasą ułożoną z nakrętek. Taką mniej więcej długość ma jedna z tras drogowych
z Grodziska Mazowieckiego do Tarczyna. Nasza podróż będzie trwała około 26 minut. Miasteczko malutkie i dobrze kojarzycie je z produkcją pysznych owocowych soków. Czy wiedzieliście, że na rynku mają fontannę z ogromnym jabłkiem?
Bardzo dziękujemy za niezmienne zaangażowanie w akcję.
Poniżej szczegółowe wyniki.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny „Woda – zdrowie prosto z kranu". Drukuj Email

konkurs osirZachęcamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki z okazji Światowego Dnia Wody, który odbywa się corocznie 22 marca.
Celem Konkursu jest zaprezentowanie przez dzieci do lat 15 , zamieszkałych na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki, własnych wyobrażeń o istotności wody w codziennym życiu, o jej wartościach zdrowotnych oraz o sposobach jej oszczędzania.
Hasłem przewodnim konkursu jest „Woda – zdrowie prosto z kranu".
Praca może zostać wykonana dowolna techniką, w formacie A3 bądź A4.
Prace należy złożyć w siedzibie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, sekretariat I piętro bądź w kasie Pływalni Miejskiej "Wodnik 2000" do dnia 16.03 do godziny 10:00.
Głosowanie na prace odbędzie się jawnie na Facebooku ZWiK. Trzy prace z największą ilością głosów zdobędą odpowiednio I, II oraz III miejsce.
Do wygrania między innymi karnety na Pływalnie Miejską "Wodnik 2000" oraz Kolorowa Elektryczna Deskorolka.

Ogłoszenie

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy/zgoda rodzica

 
Konkurs "Świetlik" Drukuj Email
catimages

Konkurs odbędzie się 13 marca 2018 r. o godzinie 8:50 w sali 23.
Zapisanych uczniów zapraszamy 5 minut wcześniej. Prosimy o przyniesienie długopisów do pisania wyłącznie w kolorze czarnym. Nie wolno używać kalkulatorów, telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. Telefony komórkowe oraz inne urządzenia powinny być wyłączone podczas trwania testu.
Czas trwania konkursu:
uczniowie klas 3-4 piszą 60 minut
uczniowie klas 5,6,7 piszą 75 minut

Życzymy powodzenia! :)

 
Konkurs "Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy" Drukuj Email
logo_KRUS

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci uczniów szkół podstawowych, przebiega pod hasłem:
„Bezpiecznie na wsi mamy –upadkom zapobiegamy "
Konkurs ma na celu:
· Promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
· Popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu:

https://drive.google.com/open?id=1wKZ_sAvJcvTAQ2TsQYWrJI-FbEhzh6Q1
Termin składania prac plastycznych do P. Agnieszki Gontarz  do sali nr 23 do dnia 26-03-2018r.

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom II etapu nastąpi przed zakończeniem roku szkolnego 2017/ 2018

 
"ABC zdrowego żywienia" Drukuj Email

foodns-300px

Dnia 1 marca klasy 3a i 3b uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach programu "ABC Zdrowego Żywienia". Na zajęciach gościliśmy sponsorów projektu z Francji. Podczas warsztatów utrwalaliśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się co należy jeść, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Okazało się , że już naprawdę dużo wiemy. Szkoda ,że zajęcia dobiegają końca. Postaramy się wdrożyć w życie wiedzę zdobytą podczas tych spotkań.
Uczniowie klas 3a i 3b

 

Zdjęcia

http://abczywienia.pl/aktualnosci/

 
Pomaganie mamy we krwi Drukuj Email

sgr 6

Uczniowie należący do Grupy Radiowej wielokrotnie udowodnili, że nie boją się wyzwań. Zachęceni i właściwie zmotywowani przez opiekunów aktywnie pracują na rzecz promowania różnorodnych działań charytatywnych. Z wrodzoną wrażliwością,
ale i rzadko spotykaną w ich wieku dojrzałością, pomogli w promowaniu akcji Mikołajki dla Igi. Pogodnej, pełnej energii dziewczynki, która zmaga się ze złożonymi problemami zdrowotnymi.
Uczniowie naszej szkoły doskonale znają Igę. To dla niej biją rekordy w zbieraniu plastikowych nakrętek. W październiku do rywalizacji nakrętkowej przystąpili także nauczyciele. Ich udział w akcji był najlepszym dowodem na to, że grono pedagogiczne nie pozostaje obojętne wobec tych, którzy potrzebują wsparcia.
Młodzi adepci dziennikarstwa, zainspirowani postawą swoich pedagogów, postanowili pomóc w nagłośnieniu grudniowych aktywności. Ich celem było zebranie środków
na rehabilitację oraz operację za granicą. Dzięki temu los Igi może się odmienić!
W lutym Grupa Radiowa podjęła działania w zakresie promocji idei honorowego krwiodawstwa. Na specjalnie zorganizowane spotkanie przybył pomysłodawca dh. pwd Paweł Fijałkowski, który przedstawił szczegóły akcji. Nasi podopieczni jako osoby niepełnoletnie nie mogli oddać krwi. Jednak przygotowali materiał będący zachętą do bezinteresownej pomocy innym. Wszak idea honorowego krwiodawstwa to nic innego jak pomaganie poprzez oddawanie potrzebującym cząstki samego siebie. W ten sposób dokonujemy rzeczy niezwykłych - ratujemy ludzkie życie.

Aneta Rębiś
Sylwester Stankiewicz

Neews-Akcja Krwiodawstwa_mp3

Dla Igi_mp3

Zdjęcia

 
Tydzień ortograficzny Drukuj Email

z ortografia za pan brat

Za nami tydzień zmagań ortograficznych. Całą szkołę ogarnął szał poprawnej pisowni. Na korytarzach widać przepiękne gazetki, wykonane przez poszczególne klasy wraz z ich wychowawcami, które uczą, jak pisać, by nie popełniać błędów. Są kolorowe ortograficzne graffiti wykonane na plastyce pod czujnym okiem Pani Hanny Wiechno. Informatykę zaatakował wirus ortomagicznych gier. A na języku polskim zabawom nie było końca - kodowane dyktanda, kalambury, quizy, memory, Piotrusie, stacje i wiele innych ciekawych aktywności, utrwalających zasady polskiej pisowni.

Z niecierpliwością czekamy na apel, na którym poznamy Ortograficznych Mistrzów, zwycięzców konkursu na najlepszy lapbook oraz konkursu plastycznego na ortograficzne graffiti.

Izabela Szczepaniak - koordynator akcji

Zdjęcia

 
Smacznie, zdrowo, kolorowo. Drukuj Email
ABC_zdrowego_odżywiania

Dnia 21.02.2018r. po raz kolejny dzieci z kl.IIA i IIIE spotkały się z paniami z SGGW w ramach projektu " ABC zdrowego żywienia". Proponowane dzieciom gry i zabawy przybliżyły główne zasady prawidłowego odżywiania się. Warsztaty pozwoliły odkryć dzieciom różne składniki odżywcze, zachęcające do spożywania owoców i warzyw, a także do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzieci dowiedziały się także, jakie produkty wybierać aby mieć mocne kości, zęby, serce, oraz czego potrzebuje nasz mózg, oczy i mięśnie. Co wpływa na odporność naszego organizmu i jak poradzić sobie z cieknącym noskiem, a smaczne i kolorowe przekąski utwierdziły nas w przekonaniu, że można i SMACZNIE i ZDROWO i KOLOROWO.
Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy paniom z SGGW.

Siłacze z IIA i III E

Zdjęcia

 
Z ortografią za pan brat Drukuj Email

z ortografia za pan brat

Ortografia - trudna sprawa!

Pisać dobrze - niełatwa zabawa!
By zaradzić na kłopoty,
gdzie "ó" z kreską, a gdzie nie,
czy to "h" się tutaj pisze,
albo "ż" czy "rz",
proponuję się zabawić,
z kolegami dojść do wprawy.
Mistrzem Ortografii bywa, ten, kto ćwiczy i wygrywa.
 
A więc Szóstko Kochana,
Tydzień Ortograficzny czeka na Ciebie
w poniedziałek z rana!

Regulamin "Tygodnia ortograficznego"

 
Tydzień tabliczki mnożenia. Drukuj Email

pi

W czasie uroczystego apelu, przygotowanego przez uczniów klasy 6B, wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe 42 MISTRZOM TABLICZKI MNOŻENIA (patrz tabela poniżej)
Uczniowie klasy 6B, w przygotowanej części artystycznej, ukazali znaczenie matematyki - królowej nauk - w życiu każdego człowieka.
Przypomnieli, że to matematyka jest drzwiami i kluczem do każdej nauki, że jej ulubieńcem jest prawda, a prostota i oczywistość jej strojem.
Aktorzy, recytując wiersze, zapewniali, że jeśli tę naukę ktoś polubi - nigdy w życiu się nie zgubi, że matematyka jest jak delikatny kwiat,
który nie na każdej glebie wyrasta, a zakwita nie wiadomo kiedy i jak.
Dzieci udowodniły, że podziwu godna jest liczba Pi, która mocno w ich głowach tkwi, a wielu nawet po nocach się śni.
Zachęcali swoje koleżanki i kolegów do systematycznej nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych - wszak kto bada i biegle liczy - to myśliciel wielki, zauważyli.
Uczniowie klas 4-7 sprawnie rozwiązali przygotowane zagadki logiczne, otrzymali słodkie upominki i vouchery na nieograniczone możliwości stosowania matematyki w życiu.
Dziewczynki i chłopcy klasy 6b przygotowali matematyczną dekorację sali, ubrali się w jednakowe czapki i koszulki zakupione przez rodziców a promujące znajomość tabliczki mnożenia.
Na długo pozostanie w pamięci świąteczny tydzień i na pewno przyczyni się do wzrostu kompetencji matematycznych uczniów.

Krystyna Zakrzewska 

Zdjęcia z apelu

4a

Bartosz Banaszkiewicz, Stepan Kudinov, Małgorzata  Włodarska

4b

Jan,  Bęczkowski, Mikołaj Maciejewski, Amelia Kamińska

4c

Gabriela Strzelecka, Krystian Cieloch, Alicja Kowalczyk

4d

Sebastian Brandt, Maciej Kostrzewa, Dominika Buczyńska

4e

Marta Tafelska, Krzysztof Sarba, Szymon Węglarski

5a

Natalia Sadowska, Mateusz Żukowski, Jakub Miazgowski

5b

Gabriela Batory,  Aleksander Urbański, Dominika Pastuszka

5c

Jakub Majewski, Klara Maliszewska, Maciej Mączyński

6a

Zuzanna Tumińska, Kamil Korytkowski, Wanesa Bylina

6b

Aleksandra Świdzińska, Bartłomiej Dyngus, Oliwia Kuik

6c

Jakub Pakowski, Patryk Pakowski, Gabriela Stegienka,

6d

Bartosz Witaszek, Aleksander Karpiński, Laura Kolecka

7a

 Karol Boczkowski, Mariusz Wlazło, Filip Ryś

7b

Piotr Boba, Kamil Stefan, Eryk Dymecki

 

 

 
III miejsce w konkursie Cool Culture Drukuj Email
cool_culture

15 lutego 2018 reprezentowaliśmy Szkolę Podstawową nr. 6 im. Szarych Szeregów na konkursie Cool Culture w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Konkurs sprawdzający wiedzę o krajach anglojęzycznych polegał na wykonywaniu zadań zamkniętych i otwartych. Nasza szkoła zdobyła 3 miejsce w tej potyczce. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Ten sprawdzian wiedzy był dla nas dobrym doświadczeniem na drodze do naszego gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych po angielsku.

Wiedza o krajach gdzie głową państwa jest królowa Elżbieta wykorzystujemy nie tylko na lekcjach angielskiego, ale i na innych przedmiotach korzystając z uniwersalnego języka, kultury na miarę lady i gentelmana i doświadczenia wielu wieków.

Eryk Dymecki z 7b

 
Zbiórka nakrętek w styczniu Drukuj Email

Tegoroczna zbiórka nakrętek właśnie minęła półmetek. Mamy już ponad
700 tys. Dziękujemy wszystkim zbierającym i prosimy o więcej.
Pozdrawiamy.
Samorząd Uczniowski

 
KLASA IX X XI XII I RAZEM
III E 3 633 6 177 5 071 1 561 1 600 18 042
III D 2 130 5 000 2 050 1 220 0 10 400
III C 1 069 7 163 862 1 414 14 239 24 747
III B 13 477 22 395 9 715 22 385 8 856 76 828
III A 2 972 6 821 2 179 1 467 1 017 14 456
II C 1 966 14 300 10 958 10 635 3 586 41 445
II B 1 818 10 471 4 834 2 545 2 316 21 984
II A 19 020 7 315 10 046 7 962 8 075 52 418
IC 5 347 6 523 8 869 3 217 1 698 25 654
IB 632 6 256 3 454 2 240 1 556 14 138
I A 0 5 840 5 534 5 490 610 17 474
0C 5 881 5 881
 
KLASA IX X XI XII I RAZEM
VII B 2 857 500 4 230 1 850 5 400 14 837
VII A 636 271 0 4 547 3 000 8 454
VI D 0 3 988 392 3 609 4 010 11 999
VI C 2 767 5 776 7 168 7 795 1 835 25 341
VI B 1 204 1 000 1 400 500 2 000 6 104
V IA 1 000 8 540 0 0 2 000 11 540
V C 3 700 800 801 1 060 3 040 9 401
V B 25 500 30 355 10 900 5 975 9 828 82 558
V A 5 510 8 119 4 658 3 188 4 200 25 675
IV E 17 186 8 939 30 170 51 357 4 751 112 403
IV D 881 0 1 040 3 955 0 5 876
IV C 5 521 11 740 835 2 852 440 21 388
IV B 1 600 3 944 54 0 16 226 21 824
IV A 0 15 495 2 000 3 504 3 170 24 169
 
Telefony w mojej głowie .....

Read moreNikt co prawda nie nawiązał do znanej piosenki Republiki pod tytułem Telefony, ale i tak Wasze gazetki były arcyciekawe. Widać, że temat spodobał się Wam i podzieliliście się z nami wieloma interesującymi informacjami.
Rywalizację tym razem wygrywa IVc. Klasa zaprezentowała smartfonowy savoir vivre. Dodatkowo opracowała pytania dotyczące historii telefonów komórkowych. Wiele osób zajrzało do kopert, gdzie były ukryte odpowiedzi. Dzwonimy do klasy IVc z miłą wiadomością – zdobywacie 18 punktów!
Po 15 punktów zdobywają:
Vc – dziękujemy za ostrzeżenie przed groźną chorobą smartfonicą
Va – dużo ciekawostek, dopracowana strona plastyczna
IVa – starannie wykonana prezentacja tradycyjnych i nowoczesnych modeli
10 punktów dla VIb i IVe
Po 5 punktów dla VIIa, VIIb, VIa, VIc, VId, Vb, IVb
IVd niestety nie wykonała gazetki, nie zdobywa punktów
Po wykonaniu czterech gazetek;
IVa -47p. IVc -45p. Vc -43p. Va – 40p. VIa, VIb – 35p. VIIb, IVb – 32p. IVe, Vb, VIc, VId, VIIa – 30p. IVd -27p.


       A teraz:


ŻÓŁTA ŻABA ŻARŁA ŻUR,
PIÓRNIK PORÓSŁ MNÓSTWEM PIÓR...(cytat z piosenki Jacka Skubikowskiego)
Czy wiecie, że
LUTY JEST W NASZEJ SZKOLE MIESIĄCEM POPRAWNOŚCI ORTOGRAFICZNEJ!

Prosimy wszystkie klasy o przygotowanie gazetki o tematyce ortograficznej. Zasady poprawnej pisowni mogą być przedstawione w formie graffiti, komiksów, zabawnych ilustracji, diagramów itp. Liczą się ciekawe pomysły, które sprawią, że ortografia stanie się łatwiejsza do nauczenia. Liczymy na Waszą kreatywność. Wykonajcie prace do 22 lutego.
Pozdrawiamy.
Samorząd Uczniowski

ps.Tydzień zmagań z trudnymi wyrazami to całościowe działanie :

Więcej…
 
"Babcia i Dziadek w błysku fleszy" - rozstrzygnięcie konkursu Drukuj Email
babcia_dziadek

Bal karnawałowy w stylu retro był świetną okazją do rozstrzygnięcia naszego konkursu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wasze zdjęcia z bliskimi są wspaniałe - pełne ciepła i miłości. Przekonajcie się sami zaglądając do naszej konkursowej galerii.
Uwaga, uwaga! Oto zwycięzcy:
Klasy 0:
1. miejsce Artur Dziewicki 0c
Klasy I-III
1. miejsce Franek Zegarski 2a
2. miejsce Dorota Dziewicka 1c
3. miejsce Olek Bors 1b
Klasy IV -VII
1. miejsce Antek Zegarski 5b
2. miejsce Nikola Cichowlas 4e
3. miejsce Mikołaj Świerzbiński 6a
Gratulujemy Wam i oczywiście Waszym Babciom i Dziadkom! :)

Zdjęcia

 
Przesiewowe badania słuchu w klasach pierwszych Drukuj Email

ipifsSzanowni Państwo,

w załączeniu przekazujemy list p. Doroty Skrzypek Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty w sprawie badań przesiewowych słuch u dzieci z klas pierwszych. Nasze dzieci spotkały się ze specjalistami z Kajetan w dniu dzisiejszym tj 29 stycznia 2018r. Badane były tylko te pociechy, których rodzice na spotkaniu we wrześniu wypełnili zgody. Mamy nadzieję na zdrowy słuch :) u naszych uczniów i uczennic.

List Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty

 
"Kompetencje na szóstkę" Drukuj Email
kompetencje_na_szostke

Uczniowie kl. 6C przystępując do programu KOMPETENCJE NA 6 nawet nie przypuszczali ile korzyści przyniesie im udział w tych zajęciach. W czasie lekcji rozwijali swoje kompetencje społeczne, szukali niestandardowych rozwiązań oraz uczyli się jak krytycznie patrzeć na świat jednocześnie zachowując obiektywizm i właściwy dystans emocjonalny. Uczestnicy projektu podjęli naukę przez aktywne działanie, współpracowali w grupach realizując wyznaczone zadania oraz formułowali mądre, bardzo dojrzałe wnioski.

Na pierwszych zajęciach „Jakie są moje talenty i mocne strony" poruszono temat pasji, talentów oraz mocnych stronach uczniów. Dzieci bawiąc się w „odkrywców talentów" zrozumiały ile są warte i jak wiele potrafią. To niewątpliwie dało im większą pewność siebie, a może nawet przywróciło wiarę we własne siły. Na zakończenie uczniowie dzielili się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami. Były to rozmowy w atmosferze wzajemnego szacunku z poszanowaniem prawa do swobody mówienia o swoich zainteresowaniach
i predyspozycjach. Ważnym zagadnieniem dla dzieci było pokazanie im w jaki sposób mogą szukać swoich mocnych stron oraz jak pracować nad sobą, aby osiągnąć sukces.

Kolejna ciekawa lekcja dotyczyła pracy w drużynie. Podczas zajęć "Dlaczego czasem lepiej w drużynie" uczniowie zostali poproszeni o skonstruowanie maszyny, która ułatwiłaby życie wielu ludziom. Dzieci biorąc odpowiedzialność za efekty pracy, musiały nauczyć się wzajemnie słuchać. Zrozumiały, że aby odnieść sukces muszą współpracować, dokonywać selekcji pomysłów i propozycji oraz właściwie przydzielić czynności wszystkim członkom drużyny. Prezentacja efektów pracy przyniosła wiele radości i satysfakcji. Wytworzyła się atmosfera zdrowej rywalizacji, która działała mobilizująco zarówno na liderów jak i na wszystkich członków drużyny. Dzięki tej lekcji uczniowie zrozumieli, że praca w zespole daje więcej możliwości, a będąc członkiem drużyny nikt nie musi rezygnować ze swej indywidualności i prawa do wygłaszania opinii na temat tej pracy.

Aneta Rębiś

 

Zdjęcia_realizacja zajęć: "Jakie są moje talenty i mocne strony"

Zdjęcia_realizacja zajęć: "Dlaczego czasem lepiej w drużynie"

 
Styczniowi mistrzowie tabliczki mnożenia Drukuj Email

4a

B. Banaszkiewicz, A. Ryś, M. Włodarska

4b

J. Bęczkowski, M. Maciejewski, A. Kamińska

4c

K. Cieloch, G. Strzelecka, A. Kowalczyk

4d

S. Brandt, K.Maluga, D. Buczyńska

4e

M. Tafelska, K. Sarba, F.Bury

5a

N. Sadowska, J.Miazgowski, A.Janicka

5b

G. Batory, A. Zegarski, M.Lipińska

5c

K. Maliszewska, M. Mączyński, J. Bielawska

6a

W. Bylina, K. Korytkowski, M. Świerzbiński

6b

B. Dyngus, A. Świdzińska, E. Bagrowska

6c

G. Stegienka, K. Kalinowski, P. Kwiatkowska

6d

B. Witaszek, Sz. Szałach, E. Łatacha

7a

M. Wlazło, K. Boczkowski, F. Ryś

7b

P. Boba, K. Stefan, O. Cypryniak

 
Uczestnicy III edycji Szkolnej Ligi Matematycznej Drukuj Email
 

Klasa III

Klasa IV

Klasa V

klasa 3a

Barbara Lis

Lena Adamczyk

klasa 3b

Maciej Jędrysa

klasa 3c

Zuzanna Gajewnik

klasa 3d

Daniel Pałuba

Kamila Mizińska

klasa 3e

Krystian Kiliński

Julia Żak

Katarzyna Małyszko

Mateusz Małyszko

Sebastian Sobociński

Paweł Suchecki

Zuzanna Bodasińska

klasa 4a

Zuzanna Rubin

Wiktor Zygier

klasa 4b

Mikołaj Maciejewski

Jan Bęczkowski

klasa 4c

Stanisław Kęska

Szymon Jaworski

Krystian Cieloch

klasa 4d

Wiktor Urbański

Sebastian Brandt

Marcel Czarnecki

Jakub Wiszowaty

Milena Greń

Błażej Figielski

klasa 4e

Marta Tafelska

Stanisław Zagrajek

klasa 5a

Kacper Skuba

Sandra Śnieg

Michalina Piasecka

Mateusz Pioterczak

Jakub Miazgowski

Zuzanna Hodór

Zuzanna Kosińska

klasa 5b

Oliwia Kośna

Martyna Pęszkal

Antoni Zegarski

Dominika Pastuszka

Aleksander Urbański

Joanna Sztenderewicz

 

 

 

Klasa VI

Klasa VII

klasa 6b

Ewa Bagrowska

Viktoria Mocević

klasa 6d

Krzysztof Piechowicz

Szymon Szałach

klasa 7a

Mariusz Wlazło

klasa 7b

Piotr Boba

 

 

 
Szkolna Liga Matematyczna! Drukuj Email
digits

Styczniowe zestawy zadań Szkolnej Ligi matematycznej:

 

Zadania dla kl.3_zestaw_4

Zadania dla kl.4_zestaw_4

Zadania dla kl.5_zestaw_4

Zadania dla kl.6_zestaw_4

Zadania dla kl.7_zestaw_4

 
Zadania dla klas IV-VII na Dzień Języków Obcych Drukuj Email
dzien_jezykow_obcych

Uwaga Uczniowie!
W związku ze zbliżającym się w naszej szkole Dniem Języków Obcych mamy dla Was dwa zadania specjalne.
Jeśli posiadacie zdolności artystyczne i zawsze chcieliście zostać projektantami mody, swoje pierwsze kroki macie szansę postawić u nas w szkole. Potrzebujecie do tego gładkiej podkoszulki, na której możecie umieścić rysunki oraz różne haseła, przysłowia, zabawne powiedzonka w dowolnym znanym Wam języku obcym. Hasła te powinny być związane z kulturą krajów, w których mówi się danym językiem. Technikę wykonania pozostawiamy projektantom do wyboru.

Drugie zadanie jest idealne dla osób marzących o aktorstwie lub reżyserii. Prosimy Was o nagranie krótkiego filmu (telefonem lub kamerą). Filmik ten powinien przedstawiać scenkę z Waszej ulubionej książki, filmu lub teledysku i trwać nie dłużej niż 3 minuty. Oczywiście to zadanie można wykonać grupowo.

Wyniki Waszej pracy należy dostarczyć do nauczycieli języków obcych do 12 lutego 2018r.
Filmiki powinny mieć format możliwy do odtworzenia na komputerze (np. avi.). Jednocześnie prosimy o dokładne przemyślenie tematyki prac, które powinny być cenzuralne :)

Najlepsze prace zostaną nagrodzone!

Jeśli interesuje Was zadanie filmowe rodzice zobowiązani są wypełnić zgody na przetwarzanie wizerunku, które zamieszczamy poniżej.

Zgoda na przetwarzanie wizerunku

 
Projekt klasy VIc z języka angielskiego Drukuj Email
6c_

Uczniowie klasy 6c, szukając nowych sposobów poszerzania swojej wiedzy z języka angielskiego, postanowili napisać listy ze świątecznymi życzeniami do swoich kolegów ze szkoły podstawowej w Wielkopolsce. Oprócz tradycyjnego "Merry Christmas and a Happy New Year" przesłali kilka informacji o sobie, swoim mieście, rodzinie i zainteresowaniach. Tuż przed świąteczną przerwą otrzymali odpowiedzi, które czytali z wypiekami na twarzy. Mamy nadzieję,że to nie była tylko jednorazowa akcja i jeszcze uda nam się w przyszłości wymienić listy.

 
Szkolny Klub Wolontariusza czeka na nowych Wolontariuszy Drukuj Email
          wolontariat-logo

"To co robimy dla innych jest tym, co naprawdę warto robić".

 

Chcesz poczuć magię tych słów? Masz wiele pomysłów jak pomagać innym? Przyjdź na nasze spotkanie i w dowolnej formie (np. ustnie, w formie prezentacji, plakatu), przedstaw swoje propozycje, czym chciałabyś się zajmować w ramach wolontariatu szkolnego .

Aby dać Wam czas na przemyślenie i opracowanie swoich pomysłów, kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza odbędzie się po feriach - 31 stycznia, godz. 14.30, sala 1a.

Czekamy na Was!

Opiekunowie

Szkolnego Klubu Wolontariusza

 
Szkoła pełna zrozumienia - certyfikat zdobyty! Drukuj Email
certyfikat_spz

W listopadzie nasza szkoła brała udział w akcji, której celem było zwiększenie świadomości na temat mutyzmu wybiórczego (selektywnego), a także zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest komunikacja werbalna w codziennym życiu. Mieliśmy do wykonania szereg zadań, z których wywiązaliśmy się na szóstkę :). Zwieńczeniem naszych działań, jest certyfikat otrzymany od Polskiego Towarzystwa Mutyzmu Wybiórczego.

 
2018 rokiem ekologii w działaniu
sowa

Ekologia, najogólniej jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie oraz o konsekwencjach wynikających z tego porządku i nieporządku dla istnienia biosfery i człowieka. Wychodząc naprzeciw porządkowi od stycznia 2018r. segregacja w naszej szkole nie będzie tylko pustym pojęciem, znanym z podręczników. Nasi uczniowie segregację  wdrażać będą w codziennym życiu szkolnym.

W każdej klasopracowni znajdują się dwa duże kosze: na odpady zmieszane i papier/plastik (w Grodziskich domach mamy do tego żółte worki). Na korytarzach zostały ustawione duże pojemniki, do których wrzucać będziemy: szkło, papier i plastik/metal oraz małe kosze na odpady zmieszane. Nowością będą zamontowane zgniatarki do butelek plastikowych, które uczniowie znają z podróży, a teraz będą mogli używać każdego dnia. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie podejdą do tego tematu rozsądnie i na miarę XXI wieku. Baczne oko rodziców czy uczniów zauważyło na pewno, że znikł z terenu szkoły stary kontener, a pojawiły się eleganckie, nowe, kolorowe pojemniki na odpady.
Mamy nadzieję, że wyróżni nas nie tylko wprowadzenie segregacji do szkoły, ale i mądre jej stosowanie. Dajmy przykład innym!
Wychowawcy mówili już o tej inicjatywie na spotkaniach z uczniami, ale jeśli macie pytania lub wątpliwości śmiało szukajcie odpowiedzi u nauczycieli przyrody, biologii i oczywiście wychowawców.
Dyrekcja Szkoły i Rada Pedagogiczna dziękuje Wydziałowi Ochrony Środowiska w Grodzisku Mazowieckim, który wsparł wprowadzenie segregacji w działanie i przeznaczył pokaźną sumkę na zakupy koszy czy ww. zgniatarek .

 
Konkursy organizowane przez naszą szkołę Drukuj Email
logo_sp6

Drodzy Uczniowie,
nasza szkoła dbając o Wasz wszechstronny rozwój zaprasza wszystkich chętnych do gminnych konkursów, których jesteśmy organizatorami. Prezentujemy regulaminy najbliższych, żebyście mogli przygotować się i godnie reprezentować nasza placówkę.
Konkurs urodzinowy: "Wspomnienia na Szóstkę"
Konkurs muzyczno- lingwistyczny: "Keep Calm and Sing a Song"
Konkurs teatralno-lingwistyczny: "Once Upon a Time "

Konkurs szkolny  "Obrazek religijny cenną pamiątką" objęty honorowym patronatem "naszej ukochanej babci Marii Parzuchowskiej" promujący dzieła plastyczne - obrazki religijne. Czas odwiedzin tzw. kolędy już rozpoczęty i w Waszych domach pojawią się pamiątkowe święte obrazki. Zbierajcie, szukajcie z ubiegłych lat, proście o podarowanie babcie i ciocie. Kolekcjonerstwo to połączenie nauki i przyjemności. Spróbujcie swoich sił.

 
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur Drukuj Email
konkurs_kangur_2018

Zapraszaszamy chętnych uczniów do udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, który odbędzie się w naszej szkole 15 marca 2018r. Opłata za udział w Konkursie wynosi  9 zł. Zapisy, oświadczenia rodziców oraz wpłaty przyjmują nauczyciele matematyki w dniach  2-11.01.2018r.

Regulamin

Oświadczenie rodzica

 
Zbiórka nakrętek w listopadzie Drukuj Email

Oto najnowsze wyniki zbiórki nakrętek. W listopadzie do akcji aktywnie przyłączyli się Rodzice uczniów. Spójrzcie na wynik klasy IV e. Tata uczennicy zbierał nakrętki w miejscu swojej pracy. Ciekawe, czy podczas zbiórki wykorzystany został korkowiec.
W grudniu więcej niż zwykle czasu spędzimy przy stole. Pamiętajcie zebrać nakrętki, może uda się zainteresować naszą akcją świątecznych gości? Czy wypada poprosić o pomoc Mikołaja? Spróbować nie zaszkodzi.
Do zobaczenia w Nowym Roku!
Samorząd Uczniowski

 
KLASA       IX       X       XI    RAZEM
III E 3 633 6 177 5 071 14 881
III D 2 130 5 000 2 050 9 180
III C 1 069 7 163 862 9 094
III B 13 477 22 395 9 715 45 587
III A 2 972 6 821 2 179 11 972
II C 1 966 14 300 10 958 27 224
II B 1 818 10 471 4 834 17 123
II A 19 020 7 315 10 046 36 381
IC 5 347 6 523 8 869 20 739
IB 632 6 256 3 454 10 342
I A 0 5 840 5 534 11 374
213 897
 
KLASA         IX         X        XI      RAZEM
VII B 2 857 500 4 230 7 587
VII A 636 271 0 907
VI D 0 3 988 392 4 380
VI C 2 767 5 776 7 168 15 711
VI B 1 204 1 000 1 400 3 604
V IA 1 000 8 540 0 9 540
V C 3 700 800 801 5 301
V B 25 500 30 355 10 900 66 755
V A 5 510 8 119 4 658 18 287
IV E 17 186 8 939 30 170 56 295
IV D 881 0 1 040 1 921
IV C 5 521 11 740 835 18 096
IV B 1 600 3 944 54 5 598
IV A 0 15 495 2 000 17 495
231 477
 
Grudniowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia Drukuj Email
 

4a

Jan Chmielecki, Małgorzata Włodarska

Bartosz Banaszkiewicz, Stepan Kudinov

4b

Jan Bęczkowski, Dominik Kniewski

4c

Krystian Cieloch, Gabriela Strzelecka,

Alicja Kowalczyk

4d

Szymon Skibiński, Aniela Cencelewicz

Sebastian Brandt, Maciej Kostrzewa

Amelia Żochowska

4e

 

Marta Tafelska, Krzysztof Sarba,

Alicja Michalak

5a

 

Natalia Sadowska, Mateusz Żukowski,

Sandra Śnieg

5b

 

Dominika Pastuszka, Antoni Zegarski,

Oskar Rewa

5c

 

Majewski Jakub, Maliszewska Klara,

Kiernozek Aleksandra

6a

 

Wanesa Bylina, Zuzanna Tumińska,

Kamil Korytkowski

6b

 

Bartek Dyngus, Aleksandra Świdzińska,

Oliwia Kuik

6c

 

Pakowski Jakub, Lewandowska Izabela,

Lewandowska Patrycja

6d

 

Aleksander Karpiński, Kolecka Laura,

Witaszek Bartosz

7a

 

Mariusz Wlazło, Karol Boczkowski,

Filip Ryś

7b

 

Piotr Boba, Kamil Stefan,

Oskar Cypryniak

 
Podziękowania Drukuj Email

Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom akcji „ Szlachetna Paczka", którzy wnieśli wkład w przygotowanie świątecznej niespodzianki dla Rodziny z Żyrardowa. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się nam zebrać wszystkie niezbędne rzeczy. Wywołały one olbrzymią radość oraz uśmiech na twarzy obdarowanych dzieci i ich rodziców.
Szczególne podziękowania składamy wychowawcom, uczniom i rodzicom klas 0a, 2a, 3a, 3b oraz 5b.
Z wyrazami szacunku
Joanna Augustyniak
Agnieszka Gurgul

Podziękowania

 
"ABC Zdrowego Żywienia"_zajęcia na SGGW Drukuj Email
abc_zdrowego_zywienia

W dniach 18,19.12.2017 uczniowie z klas IIA, IIIA,IIIB i IIIE w ramach programu ABC Zdrowego Żywienia zostali zaproszeni do SGGW na Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Na wydziale dzieci uczyły się techniki prawidłowego mycia rąk. Uczniowie mieli szansę przekonać się jak wiele bakterii jest na przedmiotach codziennego użytku. Pod mikroskopem widzieli najczęściej spotykane bakterie. Ponadto dzieci brały udział w doświadczeniach mających na celu uświadomienie jak ważne jest używanie środków chemicznych służących do mycia. Podczas kolejnych ćwiczeń tworzyły koktajle i musy warzywno-owocowe, a wiedzę utrwalały grając w Koło Fortuny. Trzeciolkasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach, oraz miło i aktywnie spędzili czas na uczelni.

Zdjęcia

Zdjęcia_2

 
Telefony na gazetki

           zakaz uzywania-telefonow NARESZCIE W SZKOLE MOŻNA BEZ OGRANICZEŃ

                      UŻYWAĆ  TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH...
        JAKO TEMATU NASTĘPNEJ GAZETKI KONKURSOWEJ
Prosimy wykonajcie gazetki na temat tego popularnego gadżetu. Może coś na temat historii jego powstania, może coś o jego budowie, może o zasadach savoir vivre jego używania. Jak zwykle wierzymy w waszą pomysłowość. Termin wykonania prac to środa 10 stycznia. Rodzice odwiedzą szkołę dzień później podczas zebrań i jak zwykle będą mogli podziwiać świeżutką odsłonę korytarzowej galerii.


Wróćmy na chwilę do gazetek o tolerancji. Dominującym symbolem waszych prac były dłonie. Dłonie, które sobie podajemy, dłonie, którymi się pozdrawiamy. Pięknie pokazaliście, że rozumiecie i cenicie wzajemną tolerancję i szacunek.
Ocena, jak zwykle była trudnym zadaniem. Wszyscy bardzo się postarali. Trzem klasom przyznajemy po 12 punktów.
Uczniowie IV d jako jedyni zaprezentowali dowcip na temat tolerancji.
Uczniowie IV c stworzyli własny kodeks tolerancji.
Uczniowie IV b wykonali piękne ilustracje.
Pozostałe klasy zdobywają po 10 punktów.
Punktacja łączna:
IV a – 32 punkty
VI a – 30 punktów
V c – 28 punktów
VII b, IV d, IV c, IV b – 27 punktów
VII a, VI d, VI c, VI b, V b, V a, IV e, - 25 punktów


Samorząd Uczniowski

 
Bystre dzieciaki w rozgłośni Radia dla Ciebie
chor

Dnia 15.12 dzieci ze szkolnego chóru „ Cantabile" prowadzonego przez Panią Aleksandrę Chyziak odwiedziły muzyczne studio „ RADIA DLA CIEBIE w Warszawie. Zaproszenie do radia było nagrodą specjalną przyznaną chórzystom na XIII Festiwalu Piosenki "ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI". Dzieci przygotowane przez Panią Chyziak oczarowały jury brawurowym wykonaniem utworu pt.„Hej bystra woda". Niezwykła ekspresja oraz wyjątkowe wrażenia artystyczne sprawiły, że chór „Cantabile" otrzymał nie tylko uznanie publiczności, ale także wspomnianą już nagrodę dzięki której mógł dokonać profesjonalnego nagrania konkursowej piosenki.
Zaraz po przybyciu do siedziby Radia dla Ciebie chórzyści oraz ich opiekunowie (w tym dniu obok Pani Oli towarzyszyła artystom Pani Aneta Rębiś) zostali przywitani przez kierownika emisji Pana Pawła Uchymiaka. Serdeczna atmosfera powitania oraz przygotowany poczęstunek sprawiły, że dzieci zapomniały o towarzyszącym im stresie. Kiedy nadeszła chwila nagrania młodzi wokaliści stanęli na wysokości zadania.Udowodnili, że muzyka jest ich prawdziwą pasją. Patrząc na rozśpiewaną młodzież nietrudno było się domyśleć ile dla niej znaczyło to niecodzienne doświadczenie.
Wyjątkowo ekspresyjne wykonanie utworu pt. „Hej bystra woda" ubarwione grą na skrzypcach w wykonaniu Pani Chyziak sprawiło, że powstała kompozycja na pewno pozostanie w pamięci każdego słuchacza.

 

Zdjęcia

Nagranie w RDC

 
Projekt: Nowoczesne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie kształcenia w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki Drukuj Email

nowoczesne narzedzia technologii

nowoczesne_narzedzia_technologii_

Rekrutacja do projektu rozpoczęta!
W ramach projektu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Grodzisku Maz. będą brali udział w dodatkowych zajęciach. Formularz zgłoszeniowy oraz załącznik ze zgodą rodzica będzie można pobrać poniżej tabeli (lub od wychowawcy lub z sekretariatu) i złożyć do wychowawcy lub w sekretariacie szkoły.

 

J.angielski z wykorzystaniem TIK

Matematyka z wykorzystaniem TIK

110 uczniów z klas 4-7:

5 gr – jęz.ang kl. 6-7

8 gr – matem kl. 4-5

II półrocze
r. szk.2017/2018

realizowane przez

  nauczycieli  SP6

Robotyka dla klas 1-3

10 uczniów

I półrocze

r. szk.2018/2019

realizowane przez

  firmę zewnętrzną

 

 

 

Programowanie dla klas 4-7

60 uczniów

Indywidualizacja pracy z uczniem

21 uczniów  

Zajęcia rewalidacyjne indywidualne

1 uczeń

 

Decyzję o przyjęciu ucznia/uczennicy na poszczególne zajęcia podejmie Komisja Rekrutacyjna powołana przez Koordynatora projektu.
W skład Komisji Rekrutacyjnej w danej szkole wchodzić będzie: koordynator, zastępca koordynatora i dyrektor szkoły.
Komisja Rekrutacyjna weryfikuje dane zawarte w Formularzu zgłoszeniowym oraz przydziela punkty wg średniej ocen.
Pierwszeństwo udziału w zajęciach będą mieli uczniowie o najniższych wynikach w nauce. ( ocena średnia i opisowa )
Po zakończonej rekrutacji, komisja sporządza listę rankingową, zawierającą informację o uczniach zakwalifikowanych do udziału w
zajęciach oraz listę rezerwową, jeżeli liczba zgłoszonych uczniów przekracza liczbę miejsc na poszczególne zajęcia.

 

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 
Uczestnicy II edycji Szkolnej Ligii Matematycznej Drukuj Email

 Przedstawiamy uczestników Szkolnej Ligii Matematycznej. Na wczorajszym apelu dzieci dostały upominki za udział w drugiej edycji konkursu.

Gratulujemy!

 

Klasa III

Klasa IV

Klasa V

Zuzanna Bodasińska

Barbara Lis

Maciej Jędrysa

Zuzanna Gajewnik

Krystian Kiliński

Julia Żak

Katarzyna Małyszko

Bartek Nieroda

Kamila Mizińska

Oliwia Kosiewicz

Katarzyna Boba

Sebastian Sobociński

Mateusz Małyszko

Paweł Suchecki

Amelia Kiljańska

Maks Wzorek

Alan Pelc

Zuzanna Rubin

Karolina Bielawska

Mikołaj Maciejewski

Anna Małyszko

Jan Bęczkowski

Aleksandra Kruk

Stanisław Kęska

Michał Matczuk

Szymon Jaworski

Błażej Figielski

Wiktor Urbański

Sebastian Brandt

Marcel Czarnecki

Krzysztof Sarba

Marta Tafelska

Jakub Wiszowaty

Bartek Dobrowolski

Milena Greń

Lena Frątczak

Wiktoria Stegienka

Stanisław Zagrajek

Kacper Skuba

Sandra Śnieg

MichalinaPiasecka

Mateusz Pioterczak

Jakub Miazgowski

Oliwia Kośna

Martyna Pęszkal

Antoni Zegarski

Dominika Pastuszka

Zuzanna Hodór

Jan Kunecki

Aleksander Urbański

Gabriela Batory

Joanna Sztenderewicz

Marcelina Lipińska

Klasa VI

Klasa VII

 

Krzysztof Piechowicz

Zuzanna Piechucka

Victoria Mocevic

Ewa Bagrowska

Mariusz Wlazło

Piotr Boba

Kacper Filipiak

 

 
Kartka dla Burmistrza - roztrzygnięcie

  graphics     KONKURS NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ ROZSTRZYGNIĘTY !

 


Wykonaliście piękne, pomysłowe, niepowtarzalne kartki świąteczne. Teraz musimy przygotować duże podium.
Zacznijmy od miejsca trzeciego – mamy tu dziesięcioro uczestników konkursu:
1. Krzyś Ziemann 2c
2. Ola Pawłowska 3e
3. Nikola Mikołajczyk 1c
4. Filip Syryjczyk 1a
5. Julia Mikołajczyk 5b
6. Marika Węgorek 4c
7. Marta Tafelska 4e
8. Milena Greń 4d
9. Julia Wydrzyńska 3c
10.Martynka Malinowska 2b
Kartki przez Was wykonane powędrują do instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.


Na miejscu drugim znalazło się siedmioro uczestników:
1. Joanna Chmielecka 7a
2. Lena Oracka 1c
3. Agata Kozłowska 5a
4. Daniel Pakuba 3d
5. Maja Romaniuk 2c
6. Marta Tafelska 4e
7. .......zielona choinka na czarnym tle, autorze zgłoś się!
Wasze kartki wyślemy do grodziskich szkół.


I na miejscu pierwszym pięcioro uczestników:


1. Maciej Czarnocki 7a
2. Marta Tafelska 4e
3. Zuzanna Gajewnik 3c
4. Michalina Piasecka 5a
5. Marcel Czarnecki 4d


Kartki, które zrobiliście ozdobią świąteczne życzenia dla Pana Burmistrza i członków Rady Miasta.


Trzy kartki Marty Tafelskiej zdobyły nagrody – potrójne gratulacje!
Specjalne wyróżnienie dla Kacpra Filipiaka za dużą liczbę wykonanych prac.
Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienie – kartki od Was otrzymają emerytowani pracownicy szkoły.

 

Samorząd Uczniowski

 
Odetchnij! Czyste mazowieckie – warsztaty ekologiczne w kl IVe Drukuj Email
projekt_czyste powietrze

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IV E wzięli udział w warsztatach ekologicznych w ramach programu „CZYSTE POWIETRZE W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM". Dzieci biorąc aktywny udział w zajęciach poszerzyły swoją wiedzę na temat przyczyn prowadzących do zanieczyszczenia powietrza. Dowiedziały się dlaczego zanieczyszczenia są szkodliwe dla zdrowia człowieka oraz jak im zapobiegać. Czyste powietrze to nasze wspólne dobro. Warto więc o nie dbać. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Damiana Nowickiego z firmy Open Education Group Sp. z o.o. z Białegostoku na zlecenie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

 

Zdjęcia

Odetchnij! Czyste mazowieckie #CzysteMazowieckie

Mazowiecki Urząd Wojewódzki_aktualne projekty

 
Podsumowanie konkursu "Świat oczami młodych" Drukuj Email
dyplom_za_znaczek_konkurs

W zeszłym roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie na projekt znaczka pocztowego. Nasi młodzi projektanci, których prace reprezentowały Szóstkę, w drugim etapie konkursu otrzymali dyplomy za udział.

Gratulujemy Madzi Karasek, Nikoli Beliniak oraz Antkowi Zegarskiemu!

 
Podziękowania z Fundacji Mam Marzenie Drukuj Email

dyplom misie

Fundacja Mam Marzenie składa serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

"Serdecznie dziękujemy za udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia i przekazanie maskotek oraz artykułów plastycznych dla małych pacjentów przebywających w szpitalach"

W tym roku zebraliśmy ponad 60 pluszaków, w przyszłym roku na pewno pobijemy ten rekord :)

 
Działania Szkolnego Klubu Wolontariusza Drukuj Email

wolontariat-logo

5 grudnia przedstawicielki Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedziły i przekazały dary, które dzięki Waszym wielkim sercom i hojności, udało się zebrać dla bezdomniaków ze schroniska w Milanówku w ramach akcji „Sypnij karmą". Jednocześnie nasze wolontariuszki mogły zapoznać się z funkcjonowaniem tej bardzo potrzebnej placówki. Dzięki Pani Kierownik, która oprowadziła nas po schronisku, poznałyśmy większość piesków tam „mieszkających". Wszystkie te cudowne psiaki czekają na adopcję, szukają nowego domu, który każdy z Was może im dać. Mamy nadzieje, że gdy kolejnym razem zorganizujemy zbiórkę karmy i rzeczy potrzebnych w schronisku będziecie z nami. Widniejące hasło na płocie schroniska mówi „Nie kupuj, adoptuj". Zastanów się, przyjedź, zobacz, może pokochasz i będziesz mógł dać im nowy dom.
Dziękujemy za dary i prosimy o więcej.
Gabrysia Stegienka i Julia Majewska z kl. 6c

Zdjęcia

 
Listopadowi mistrzowie tabliczki mnozenia Drukuj Email

4a

 

Jan Chmielecki, Małgorzata Włodarska

Bartosz Banaszkiewicz, Stepan Kudinov

4b

Jan Bęczkowski, Dominik Kniewski

4c

Krystian Cieloch, Marika Węgorek,

Gabriela Strzelecka

4d

Szymon Skibiński, Aniela Cencelewicz

Sebastian Brandt, Maciej Kostrzewa

Amelia Żochowska

4e

Krzysztof Sarba, Nikola Cichowlas

5a

Zuzanna Hodór, Mateusz Żukowski,

Natalia Sadowska

5b

Batory Gabriela, Kośna Oliwia, Urbański Aleksander

5c

Majewski Jakub, Maliszewska Klara, Bielawska Julia

6a

Roksana Mińkowska, Zuzanna Tumińska

6b

Aleksandra Świdzińska, Bartek Dyngus,

Ewa Bagrowska

6c

Pakowski Patryk, Zieliński Igor, Janik Igor

6d

Kolecka Laura, Witaszek Bartosz,

Juszkiewicz Marta

7a

Karol Boczkowski, Joanna Chmielecka,

Mariusz Wlazło

7b

Eryk Dymecki, Gabriela Kozłowska, Kamil Stefan

 
Szkolna Liga Matematyczna! Drukuj Email

digits  Kolejne zestawy zadań do rozwiązania:

   Zestaw zadań_klasa 3

   Zestaw zadań_klasa 4

   Zestaw zadań_klasa 5

   Zestaw zadań_klasa 6

   Zestaw zadań_klasa 7

Powodzenia!

 
"ABC zdrowego żywienia" Drukuj Email
owoce

1 grudnia w klasach: 2a, 3a, 3b, 3e odbyły się trzecie zajęcia z cyklu "ABC zdrowego żywienia". Podczas spotkania mówiliśmy o roli witamin. Dowiedzieliśmy się jaki mają wpływ na nasze zdrowie i w jakich produktach występują. W czasie wspólnych zabaw utrwaliliśmy zdobytą wiedzę. Na koniec mogliśmy spróbować jak smakują najróżniejsze warzywa i owoce: daktyle, cytryny, jabłka, winogrona, marchewki, rzodkiewki i wiele innych. To było bardzo pyszne spotkanie!
Weronika Lipner kl. IIa

Zdjęcia

 
Zaproszenie na śpiewogranie Drukuj Email
plakat_spiewogranie_2017 

Już po raz czwarty zapraszamy wszystkich byłych i obecnych harcerzy, tych młodszych i tych starszych, oraz wszystkich tych, którzy lubią muzykę, śpiew i dobrą zabawę.

 

Przyjdź do naszej szkoły i zaśpiewaj z Nami!  w sobotę 9 grudnia o godzinie 16:00.


VI Szczep ZHP im. Synów Pułku w Grodzisku Mazowieckim

 

Polub VI Szczep ZHP im. Synów Pułku w Grodzisku Mazowieckim na facebooku.

 
Warsztaty świąteczne Drukuj Email
christmas-tree-and-presents

W sobotnie przedpołudnie na warsztatach świątecznych, nasza szkoła zgromadziła miłośników rękodzieła. Nie zabrakło chętnych w każdym wieku. Program warsztatów obejmował tworzenie ozdób choinkowych, dekoracji świątecznych i stroików. Podczas pracy powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne. Twórcza praca pozwoliła uczniom rozwinąć potencjał artystyczny oraz spędzić czas w radosnej i prawie światecznej atmosferze. Na koniec warsztatów, na życzenie uczestników zorganizowany został kiermasz, gdzie można było nabyć świeżo wyprodukowane rękodzieła.
Osoby nie mogące wziąć udziału w warsztatach, chcące włączyć się w świąteczną akcję mogą wykonać ozdobę bożonarodzeniową we własnym zakresie w domu i przynieść ją do wychowawcy. Wszystkie prace będzie można zakupić w czasie kiermaszu świątecznego zorganizowanego w dniu zebrań 07.12.2017r. Zapraszamy na zakupy.

Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na Radę Rodziców.

Serdeczne dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom, którzy współzorganizowali dzisiejsze przedsięwziecie. Dziękujemy za pomysły na wytwarzane ozdoby, za współpracę między sobą, za zakupienie potrzebnych materiałów, za poświęcony czas, za wprowadzenie świątecznego klimatu.

Zdjęcia

 
Spotkanie klas siódmych z Panią ze Straży Miejskiej Drukuj Email
obraz

W dniu 30 listopada klasę 7a i 7b odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się min. o konsekwencjach prawnych posiadania, używania i sprzedawania dopalaczy i narkotyków, zaletach posiadania karty rowerowej oraz monitoringu miejskim. Była też mowa o cyberprzemocy. Myślę, że uczniowie klas siódmych potraktowali te zajęcia jako przestrogę oraz cenną i interesującą lekcję.

Jan Karasek kl.7a

 
Najładniejsza posesja 2017 !!!!!!
najladniejsza_posesja

Szanowni Uczniowie, Rodzice, Sympatycy Naszej Szkoły,
Z wielką radością oznajmiamy wszystkim, że nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie na Najładniejszą Posesję. Na sesji Rady Miasta w dniu 29 listopada 2017r. z rąk Pana Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego i Pani Przewodniczącej Joanny Wróblewskiej nasi przedstawiciele w pięknych harcerskich mundurach w towarzystwie Pani Dyrektor odebrali dyplom, album, ziołowy ogródek, drobne upominki i czek na 1 400 zł.


Asia, Janek i mała Julka pięknie wyglądali na wspólnym zdjęciu, które obejrzeć będzie można na portalach internetowych poświęconych naszemu miastu i w kolejnej Bogorii.


Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za dbałość o skrzynki klasowe, które zrobiły ogromne wrażenie na komisji konkursowej. W udzielonym wywiadzie dla radia Bogoria Pani Dyrektor podkreśliła dobrą współpracę rodziców, nauczycieli i uczniów na rzecz wspólnoty Szkoły nr 6 i zaprosiła na spacer ulią Sportową, aby obejrzeć pierwszą ścieżkę edukacyjną stworzoną przez uczniów dla uczniów w gminie i do podziwiania naszych „prywatnych" murali.


Ps. Nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na zakup kosy spalinowej czy „odkurzacza "do liści, aby nasz teren zielony w przyszłym roku był jeszcze piękniejszy.

 
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem! Drukuj Email
serce

Jak co roku nasza szkoła włącza się w różne akcje pomocy osobom potrzebującym.
W okresie świątecznym należy szczególnie zadbać o to, by nikomu nie zabrakło niezbędnych do życia rzeczy, żeby w swoich domach odczuli magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku weźmiemy udział aż w trzech ogólnopolskich akcjach charytatywnych.
Tradycyjnie przygotujemy „SZLACHETNĄ PACZKĘ" dla wybranej rodziny. Zbiórka będzie trwała do 6 grudnia. Więcej informacji i szczegółowa lista potrzebnych rzeczy tu.
Harcerze wyślą paczki świąteczne dla kombatantów- Sybiraków i ich rodzin żyjących na terenie Rosji, Białorusi i Ukrainy. Zbiórka będzie trwała do 12 grudnia.
Nową akcją jest „PACZKA DLA BOHATERA", którą organizować będą harcerze z VI Szczepu ZHP działającego przy naszej szkole. Celem akcji jest przygotowanie paczek dla kombatantów, weteranów II wojny światowej i osób represjonowanych, którzy walczyli o wolność naszego kraju, a teraz niejednokrotnie żyją w ubóstwie. Zbiórka będzie trwała do 12 grudnia.
Wszystkich, którzy chcą pomóc potrzebującym, prosimy o przynoszenie produktów spożywczych, kosmetycznych oraz chemii gospodarczej do p. Iwony Borzewskiej (sala 13), p. Grażyny Jasińskiej (sala 11), i p. Agnieszki Stankiewicz (sala 11).

 
Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
Read more

W piątek w szkole dużo się działo... A to wszystko za sprawą niezwykłych gości, którzy odwiedzili naszych najmłodszych uczniów. Dzieciaki z klas 0a, 0b, 0c oraz 1a (wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi :)) uczestniczyły w spotkaniu z bajkowymi misiami - Kubusiem Puchatkiem, Paddingtonem, Colargolem oraz Misiem Uszatkiem. Każdy miś opowiedział swoją historię oraz zachęcił dzieci do odwiedzenia biblioteki szkolnej i zapoznania się z jego przygodami. Na zakończenie na małych widzów czekał quiz sprawdzający, czy uważnie słuchali i oglądali to, co działo się na scenie. Przedszkolaki oraz pierwszaki żywo reagowały na pytania dotyczące ulubionych bajowych bohaterów i bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania.                                     

Więcej…
 
"ABC zdrowego żywienia' Drukuj Email
ABC_zdrowego_zywienia=

23.11.2017r. w klasach 2a, 3a, 3b, 3e odbyła się kolejna odsłona programu "ABC zdrowego żywienia". Oto relacja Lenki z udziału w projekcie

W dniu 23 listopada 2017 r. w klasie 3b odbyła się lekcja w ramach programu ABC Zdrowego Żywienia. Pracownicy Warszawskiej SGGW przygotowali zajęcia, których tematem przewodnim były napoje. Podczas spotkania rozmawialiśmy o różnych rodzajach napojów, ich składzie, zawartości cukru oraz o tym, w jakich ilościach należy je spożywać.
W trakcie lekcji dowiedzieliśmy się między innymi:
- jaki jest skład różnych napojów,
- które napoje powinno się pić a których powinno się unikać,
- w jaki sposób przygotować zdrowe domowe musy i koktajle.
Bardzo ciekawym doświadczeniem był eksperyment z użyciem alkogogli, imitujących stan po spożyciu alkoholu. Wszyscy uczestnicy zajęć w takich właśnie goglach musieli przejść po wyznaczonym torze.
Po warsztatach otrzymaliśmy do wypełnienia ankiety dotyczące naszej znajomości składu i wartości odżywczych poznanych napojów.
Na zakończenie zająć dostaliśmy naklejki z napisem „ Jedz zdrowo i żyj na sportowo"

Lenka Sztorc
Klasa III B

Zdjęcia

 
" We can read in English"
we_can_read_in_english

W naszej szkole od września 2017 r. odbywa się konkurs promujący czytelnictwo w języku angielskim oraz wiedzę o dziecięcej literaturze anglojęzycznej. W konkursie „We can read in English" biorą udział uczniowie z klas IV – VII.
Mamy już pierwsze ilustrowane prace konkursowe, które rzucają światło na preferencje literackie naszej młodzieży .
Gorąco zachęcamy do składania kolejnych rysunków wraz z krótkimi recenzjami i oczywiście do czytania ciekawych książek w języku angielskim, które wzbogaca naszą wiedzę o świecie i może być wspaniałą zabawą.

 

 
KARTKA ŚWIĄTECZNA

         szkolna choinka         

               U w a g a

   Samorząd Uczniowski ogłasza kolejny konkurs:

                           KARTKA ŚWIĄTECZNA

 

N

ajpiękniejsze karty trafią do najważniejszych osób w naszym mieście – Pana Burmistrza i jego współpracowników, jak również do zaprzyjaźnionych z nami szkół, instytucji i emerytowanych pracowników naszej "szóstki".
Informacje dot. karty:
- Musi mieć format B5, czyli złożona kartka A4 (kartka z bloku technicznego)
- Powinna być ozdobiona techniką wyklejania lub malowania, lub decupage – nie używamy kredek.
- Z tyłu złożonej kartki należy przykleić etykietkę (2cmx5cm) z imieniem, nazwiskiem, klasą i szkołą.
- Na kartki czekamy do 4 grudnia 2017r., przynosimy je do sali 16a do p. A. Lipner.
- Karta nie może zawierać żadnych życzeń (w środku pusty blankiet).

Osoby, których kartki zdobędą uznanie jury otrzymają nagrody, a pozostałe prace złożone na konkurs, zostaną zaprezentowane na szkolnej gazetce.

 
Promocja działań szkoły na antenie Radia Bogoria Drukuj Email

audio

Do artykułu "ABC Zdrowego Żywienia" dodano link redakcyjnego nagrania fragmentu Wiadomości Radia Bogoria z dnia 08.11.2017r. W dźwiękowej relacji umieszczone są krótkie wywiady z Panią Dyrektor Agnieszką Rutecką oraz Panią Joanną Frąckiewicz współprowadzącą projekt ABC Zdrowego Żywienia.

 
Gra w dobre zachowania, czyli grzeczność popłaca

 dreamstimefree 20612084 Z ogromna radością ogłaszamy , że nasza klasa 1c bierze udział w projekcie : Gra w dobre zachowania, czyli grzeczność popłaca. Pani Agnieszka Stankiewicz po szkoleniu w Warszawie poznała założenia, sposoby realizacji i możliwe efekty końcowe. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zaangażują się w działania i podniosą swoje kompetencje społeczne.

Dziękujemy Rodzicom za wyrażenie zgody na tę innowację.

Czekamy na relacje z kolejnych działań.

 
Konkurs historyczny o Józefie Piłsudskim Drukuj Email
Piłsudski

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Warszawskim Konkursie poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu „Tak żyć, jak żyłem, warto było...". Po raz drugi Konkurs ma zasięg wojewódzki, chociaż nie zmienił swojej nazwy. Jest adresowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 

Regulamin

Zgoda opiekuna na przetwarzanie danych

 
Dyktando (nie tylko) dla mistrzów Drukuj Email
images_2017_18/dyktando.jpg

Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów to ogólnopolskie zawody ogłoszone przez Instytut Rozwoju Oświaty. Dyktando przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a jego celem jest praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej.

Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów zostanie przeprowadzone 15.12.2017 r.

Zgłoszenia i wpłatę 8zł do 19.11.2017r. (piątek) przyjmuje p. Beata Michalak

 

Szczegóły konkursu: http://www.iro.edu.pl/dyktando

 
ABC Zdrowego Żywienia Email

 foodns-300px

8 listopada to dzień programu Śniadanie Daje Moc. W tym roku mieliśmy wyjątkowych gości w czterech klasach młodszych (2a, 3a, 3b, 3e) , które biorą udział w projekcie ABC Zdrowego Żywienia. Cztery sympatyczne panie profesor z Warszawskiego SGGW przygotowały lekcję o rybach, jodzie, kwasach omega i białku.
W ramach zajęć nasi uczniowie zapoznali się z rolą mleka i przetworów mlecznych będących źródłem wapnia w prawidłowym żywieniu oraz przedstawiono im konsekwencje zdrowotne wynikające z niedoboru tego składnika w diecie. Panie wskazały również zagrożenia wynikające z nadmiernego spożycia cukru. W ramach wspólnie rozwiązywanych zadań sprawdzono podczas rozwiazywania rebusów, krzyżówek i zagadek ile wapnia i cukru znajduje się w mleku, wybranych przetworach mlecznych oraz innych produktach. Uczniowie zastanowili się też dlaczego ryby powinny być obecne w każdym jadłospisie.


Zajęcia poprzez wspólną zabawę pomogły w kształtowaniu prawidłowych wyborów żywieniowych, które są niezbędne w utrzymaniu zdrowia.

 

W grudniu nasi uczniowie pojada na wykłady do Warszawy gdzie jak prawdziwi studenci wezmą udział w bloku edukacyjnym : Czy odżywiasz się prawidłowo? Tajemnice antropometrii.


W tym dniu odwiedziła nas nasza ukochana Pani Redaktor Maria Barańska z radia Bogoria i Pan Redaktor Krzysztof Bońkowski z gazety Bogoria. Zapraszamy już 10 listopada o 13 do wysłuchania relacji z działań podjętych przez naszych uczniów pod czujnym okiem wychowawców i wykładowców.

 

Śniadanie Daje Moc w SP6_wywiad w Radiu Bogoria


Zdjęcia

 
Śniadanie Daje Moc

sniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym nasza szkoła, bierze udział i aktywnie uczy młodych jak zdrowo tworzyć posiłki.
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obowiązkiem więc młodych Europejczyków jest zadbać o stan swojego ciała a co za tym idzie i ducha.
W czasie zajęć edukacyjnych, uczniowie wszystkich klas 0-3, mogli przygotować samodzielnie pod okiem wychowawcy, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, śniadanie.
W czasie świetnej zabawy dzieci przygotowywały kanapki, pasty, sałatki, koreczki i wiele więcej. Zapachy rozchodziły się po naszej szkole takie, że starsi uczniowie dostawali przysłowiowych skrętów kiszek.
Dziękujemy Rodzicom za wszystkie produkty i pomoc w organizacji tego wydarzenia.
Smacznego :)

 

Zdjęcia

 
Szkolna Liga Matematyczna! Drukuj Email

digits

Pierwsza edycja Szkolnej Ligi Matematycznej za nami. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z klas 3 - 7. Każdy z dużym zaangażowaniem podjął próbę rozwiązania, jak się okazało, nietrudnych zadań. Prawie połowa uczestników zdobyła maksymalną liczbę punktów. Wszyscy za chęć i wysiłek włożony w rozwiązanie zadań zostali nagrodzeni przez Panią Dyrektor drobnym upominkiem, a nauczyciele matematyki wpisali do dziennika oceny bardzo dobre. Dzieci były dumne ze swoich wyników. Na szczególne wyróżnienie i pochwałę zasługują uczniowie klas czwartych, którzy najliczniej wzięli udział w konkursie. Dziękujemy i zachęcamy innych uczniów, aby spróbowali swoich możliwości i udowodnili, że matematyka jest królową nauk.

Uczestnicy I edycji Szkolnej Ligi Matematycznej

Zdjęcia z wręczenia nagród

 

 
NADAL CZEKAMY NA KORKOWCE

dsc 1102

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem na KORKOWIEC ( korkoskarbonkę), wróćcie do artykułów z 23 i 30 października przedłużamy termin wykonywania prac do 13 listopada. Dotychczas wykonane prace będzie można zobaczyć w dniu zebrania 9 listopada. Mamy nadzieję, że Rodzice, kiedy zobaczą Wasze prace w pełnej krasie zapiszą się u Waszych Wychowawców na korkowce, aby dumnie zdobiły Ich biura, sklepy czy warsztaty. Będą one nie tylko zbierać korki dla naszej Igi ( pozdrawiamy Igę i Jej Rodziców), ale pokazywać całemu światu, że Nasi wychowankowie chcą bezinteresownie pomagać innym.


Czekamy na wystrzałowe prace!
Im więcej tym lepiej.
Samorząd Uczniowski

 
Program „ABC Zdrowego Żywienia" Drukuj Email

abc jpg

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła, jako jedyna z Grodziska Mazowieckiego, została włączona do Programu „ABC Zdrowego Żywienia" objętego patronatami honorowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Zdrowia.
Celem programu jest podniesienie świadomości żywieniowej, a w konsekwencji wyeliminowanie popełnianych błędów żywieniowych, poprzez zmianę nawyków żywieniowych wśród dzieci oraz ich rodzin.

Za nami spotkania informacyjne z udziałem naukowców z SGGW przeprowadzone dla nauczycieli i rodziców dzieci biorących udział w programie. Przed nami, w listopadzie zajęcia dla uczniów prowadzone w naszej szkole oraz w grudniu - wyjazd dzieci na uczelnie na warsztaty edukacyjne.

 
"Śniadanie daje moc" Drukuj Email

sniadanie

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy.

Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Dlatego 8 listopada nasza szkoła włącza się do Ogólopolskiego Programu Śniadanie Daje Moc

 
Świetlikowe przygotowania

buecher-coloured

Przygotowania do konkursu "idą" całą parą. Piąta klasa pod opieką pani Kasi Tryniszewskiej spotyka się co piątek w sali 22 o godzinie 8:00 i prezentuje świetlikowe doświadczenia z kolejnych lat. Uczniowie mają możliwość pochwalenia się wynikami podczas lekcji przyrody - jeszcze tego samego dnia.
Tym razem uczniowie zobaczyli "Wirówkę" i "Sztuczki ze szklanką". Gratulujemy zapału i życzymy wytrwałości.

zdjęcia

 
Mapy

mapy

Klasy czwarte zaskoczyły pomysłowością i pracowitością. Dzieci wykonały piękne mapy i plany. Widać było, że włożyły w swoją pracę wiele serca i wysiłku.
     Gratulacje!
Już niedługo będzie można zobaczyć je w oryginale na szkolnym korytarzu a od dzisiaj na naszej szkolnej stronie.

 

mapy

 

 
Nasze lekcje

 -- Co sprawia, że woda miesza się z atramentem?

 -- Co to są poziomice ?

 -- Czy czytanie kształci?

 -- Czy oglądanie filmów rozwija?

 

Zapraszamy na nasze lekcje a znajdziecie odpowiedzi.

 

woda i atrament

poziomice

obserwator

film

 
Wieści ze Szkolnego Klubu Wolontariusza Drukuj Email

przewodniczacy wolontariatu

Nasi wolontariusze powoli rozwijają skrzydła. W zeszłym tygodniu wybrali swoich przewodniczących - zostali nimi Michalina Piasecka z kl. Va oraz Kamil Tatarek z kl. VII a.

Chcecie ich poznać? :) Zapraszamy do galerii.

Na ostatnim spotkaniu zapoznali się także z Regulaminem działalności wolontariackiej, a w tym tygodniu w szkole pojawiły się plakaty i pudełka zachęcające do włączenia się do naszej pierwszej akcji - zbiórki zabawek dla dzieci ze szpitali.

Zapraszamy na nasze kolejne spotkanie 8 listopada.

Zdjęcia

 
WYSTRZAŁOWA SKARBONKA

        Piggybank    

Wiecie, co to korkowiec?
To taki pistolet- zabawka strzelający z korków. Robi dużo hałasu i może poranić ręce, twarz a w szczególności oczy strzelającego, (zapytajcie rodziców, dziadków).
Spróbujmy więc zmienić znaczenie tego słowa. Dla nas to będzie wystrzałowa skarbonka na nakrętki. Czy macie w domu miejsce, gdzie odkładacie nakrętki? Może w pracy albo warsztacie u Rodziców przydałaby się taka korkoskarbonka.


Ogłaszamy konkurs na KORKOWCE  !

Wykonajcie korkoskarbonki z pudełek, butelek PET i innych materiałów, jakie przyjdą Wam do głowy. Na korkowcach mile widziane będą informacje dotyczące ich przeznaczania ( to dla nowych uczestników akcji zbierania nakrętek), hasła zachęcające do zbiórki i dowolne ozdoby.
Prace przynieście do szkoły do 7 listopada (podpisane - imię, nazwisko, klasa, do gabinetu Pani Anny Lipner). Zorganizujemy ich wystawę, wybierzemy najpiękniejsze – Pani Dyrektor obiecała upominki dla najlepszych. Potem KORKOWCE powędrują w świat, ale mamy nadzieję, że wkrótce wrócą wypełnione nakrętkami i znowu wyruszą po kolejne nakrętki...
Co do słowa korkowiec to ma jeszcze dwa inne znaczenia – drzewo, z którego kory wyrabia się korki i rodzaj koralowca.
Czekamy na Wasze korkowce!
Samorząd Uczniowski

 
Projekt "Młodzi listy piszą" Drukuj Email
list

Klasa IV a pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p.Izabelli Chowaniec zgłosiła swój udział w całorocznym projekcie pod hasłem "Młodzi listy piszą". Nawiązaliśmy kontakt z Publiczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Kietrzu (powiat głubczycki, województwo opolskie) i to do uczniów klasy IV z tej placówki zostały wysłane już pierwsze listy, w których dzieci opowiedziały o sobie, swoich zainteresowaniach i pasjach.
Redagowaniu listów towarzyszyło mnóstwo emocji i pozytywnej energii. Nauka i zabawa w jednym. Uczniowie klasy IV a z niecierpliwością czekają teraz na odpowiedź rówieśników z powiatu głubczyckiego i z pewnością wkrótce na stronie szkoły pojawi się informacja na ten temat.

A tak o projekcie pisze uczennica z klasy IV a Kalina Kostrzewa:

Moja klasa bierze udział w projekcie pod nazwą "Młodzi listy piszą". Będziemy korespondować z uczniami klasy czwartej z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kietrzu.
Dzisiaj wysłaliśmy nasze pierwsze listy w pięknie przyozdobionych kopertach. Jestem ciekawa, jakie rysunki będą widniały na odpowiedziach od uczniów z Kietrza. Zastanawiam się też, co ciekawego napiszą nam o sobie i czy mają podobne hobby i zainteresowania.
Być może to porozumiewanie się drogą listową zaowocuje wieloma przyjaźniami, bo ciężka praca,
się opłaca. A dodatkowo takie zadanie dla czwartoklasisty to nie lada wyzwanie.

 

Zdjęcia

 
Konkurs plastyczny na plakat teatralny Drukuj Email
paint

Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu teatralnego.

Prace oddajemy do 10.11.2017r. do p. Hanny Wiechno.

 

Regulamin

Plakat

 
"Trzy dni dla Ziemi" Drukuj Email
Read more

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Ekologicznego to prawdziwi Ekobohaterowie! W ramach akcji "Trzy dni dla Ziemi" ochoczo przystąpili do pracy na rzecz ochrony naszej planety.
Dzieci świadome zagrożenia wynikającego z niewłaściwego postępowania z elektroodpadami, opracowały żelazne zasady stanowiące swoisty KODEKS EKOBOHATERA.
Oto on:
1. Nie wyrzucam zużytego sprzętu do śmieci.
2. Nie demontuję zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego samodzielnie.
3. Nie magazynuję elektroodpadów.
4. Oddaję zużyty sprzęt do miejsca zbiórki.
Młodzi ekolodzy dobrze znają konsekwencje wynikające z łamania powyższych zasad. Dlatego odwiedzili uczniów z różnych klas po to, aby przypomnieć jakiego rodzaju sprzęt zbieramy, gdzie należy zostawić zużyte baterie oraz rozdawali specjalnie przygotowane ulotki. Nadrzędnym celem członków Koła Ekologicznego było przekonanie koleżanek i kolegów o tym, że każdy może zostać EKOBOHATEREM, wystarczy przyłączyć się do naszej akcji.                                                                                Zdjęcia

ZBIERAMY:

Więcej…
 
Trzy dni dla Ziemi

       hintW tym roku zachęcamy do recyklingu. Specjalnie wyznaczone i oznaczone miejsce w szatni czeka na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Osobne pudełko przygotowaliśmy na zużyte baterie. To wszystko dzięki zaangażowaniu uczniów klasy 6b działających pod opieką pani Anety Rębiś :) Dziękujemy! Postanowili oni założyć szkolne Koło Ekologiczne, które będzie propagowało działania na rzecz Ziemi. Już od poniedziałku zacznie się akcja "Trzy dni dla Ziemi", podczas której członkowie Koła Ekologicznego (już w rozszerzonym składzie, gdyż dołączyli do nich uczniowie z klas 6a i 6c - może dołącza kolejni?) będą informowali jakiego rodzaju sprzęt zbieramy, gdzie należy wrzucać zużyte baterie i przede wszystkim dlaczego to jest takie ważne.
Będą również odwiedzali klasy i proponowali włączenie się w akcję.

Nasza "akcja" trwa już kolejny rok. Rozpoczęliśmy w 2015 roku konkursem "Polub baterie".
Tu o początkach i przebiegu tamtej wielomiesięcznej akcji:
http://pbsp6grodzisk.blogspot.com/

 

Wynikiem naszej prawie dwuletniej działalności było zebranie ponad 200 kg baterii i ponad 1300 kg elektoodpadów (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego). Za oddany sprzęt i baterie otrzymaliśmy 825 punktów, które zamieniliśmy na nagrody :)
            I tak wzbogaciliśmy się o:
Zabawkę naukową - Mikroskop-Smartfon
Grę zręcznościową - La Cucaracha
Film dvd - pt. Historia wynalazków
Książkę niesamowitego Brysona Billa pt. Krótka historia prawie wszystkiego
Zabawkę interaktywną - Robot Mio
Film dvd - pt. Orbita: Niezwykła podróż Renoufa Jonathana
Wszystkie te rzeczy będą udostępniane osobom angażującym się w akcję jak również po ustaleniu z Wychowawcami klas (podczas np. godziny wychowawczej) - klasom najbardziej wyróżniającym się w propagowaniu wiedzy o konieczności recyklingu, selekcji odpadów jak również w samym zbieraniu baterii i zużytego sprzętu.
Podczas rozpakowywania paczki towarzyszyła nam pani wicedyrektor Jolanta Szmidel - Włodarczyk, która życzyła młodym ekologom wytrwałości w dalszej pracy. Po oficjalnym rozpakowaniu paczki i sesji zdjęciowej był również czas na wypróbowanie gry i zapoznanie się z instrukcją składania robota :))
Życzymy wytrwałości i powodzenia! Będziemy Was na bieżąco informować o podjętych przez Koło działaniach.

 

Koło Ekologiczne

 
Świetlik 2017/2018
video

"Świetlikowe" doświadczenia
Podobnie jak w poprzednich latach zamierzamy w tym roku szkolnym wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik.
Tu link do strony z materiałem dla klasy piątej:
http://swietlik.edu.pl/jak-sie-przygotowac/klasa-5


W środy o godzinie 8:00 w sali 22 odbywają się zajęcia podczas których zainteresowani konkursem uczniowie przedstawiają przygotowane przez siebie doświadczenia. Omawiają ich przebieg i wspólnie zastanawiają się nad wnioskami. Uczniowie, którzy przygotowali swoje doświadczenia mogą je później zademonstrować podczas lekcji przyrody :) Tak jak to miało miejsce w poprzednią środę. Poniżej fotki z demonstracji.

 

świetlik

 
Nauka przez działanie

   Read more    Nauka poprzez działanie to najwłaściwszy sposób.
Lekcje przyrody w klasach 5 i 6 to przykłady jak uczniowie stawiając hipotezy, obserwując, badając i wnioskując uczą się w najciekawszy dla nich i najlepszy dla długotrwałych efektów sposób.
Czekamy na kolejne opisy i zdjęcia, które dokumentują pracę naszych uczniów.

Więcej…
 
„ABC Zdrowego Żywienia – ABC Żywienia Dzieci i Rodziców" Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym klasy: 2a, 3a, 3b i 3e zostały zgłoszone do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjno-badawczym
„ABC Zdrowego Żywienia – ABC Żywienia Dzieci i Rodziców" realizowanym przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa   Zdjęcia ze spotkania informacyjnego

Więcej…
 
Zaproszenie dla młodych literatów

Stowarzyszenie Promocji Twórczości Villa Foksal organizuje pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego konkurs „Spotkania pokoleń". Celem konkursu jest utrwalenie wspomnień związanych z historią Grodziska Maz.

Zapraszamy uczniów w wieku 13-16 lat, mieszkających na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki do spisania relacji osób starszych (dziadków i rodziców), którzy mogą podzielić się swoimi refleksjami na temat wydarzeń w życiu miasta, ludzi tu mieszkających, wyglądu Grodziska w czasach ich młodości, a także pamiątek rodzinnych związanych z historią miasta. Relacje te mogą mieć formę wywiadu, artykułu itp.

Praca zgłoszona do konkursu powinna być nie dłuższa niż 10 000 znaków (ze spacjami)
Termin nadsyłania prac upływa 31 grudnia 2017 r.
Prace należy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem „Spotkania pokoleń" wraz z oświadczeniem dostępnym na stronie internetowej organizatora
Laureaci najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe – czytniki Kindle
Najlepsze prace zostaną również opublikowane na stronie internetowej Stowarzyszenia Promocji Twórczości Villa Foksal:  http://villafoksal.org

 
Konkurs czytelniczy z języka angielskiego

        dictionary2 Regulamin konkursu wewnątrzszkolnego ' Książka z katalożku – We can read in English! '


I CELE :
1.Upowszechnianie czytelnictwa w języku angielskim.
2.Poszerzanie wiedzy ogólnej.
3.Ćwiczenie umiejętności pisania krótkich recenzji w j. angielskim
4. Rozwijanie zdolności plastycznych .
5. Uwrażliwianie na piękno literatury w języku obcym.


II POSTANOWIENIA OGÓLNE:
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szarych Szeregów.
Konkurs zostanie przeprowadzony na terenie szkoły w terminie od września 2017 do połowy czerwca 2018.

Szkolny koordynator konkursu sam decyduje, o terminie rozpoczęcia i zakończenia konkursu.

Konkurs odbywa się w oparciu o zasoby biblioteczne Szkoły Podstawowej nr 6 oraz książki dostępne uczniom z innych źródeł.


III ZASADY PRZEPROWADZENIA KONKURSU:
1 . Konkurs zostaje ogłoszony w klasach przez nauczycieli j. angielskiego uczących w poszczególnych klasach. Nauczyciele informują uczniów o zasadach i terminach dotyczących konkursu oraz przyjmują zgłoszenia uczestników do końca września 2017.
2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez uczestnika pracy składającej się z krótkiej recenzji przeczytanej książki ( w formie audiobooka lub e-booka )

albo połączonej z ilustracją wykonaną techniką dowolną ( klasy I-IV – 5 prac , klasy V-VII – 8 prac ).
3 . Po przeprowadzeniu konkursu szkolny koordynator sporządza protokół z przeprowadzonego konkursu .

Prace będą prezentowane podczas Szkolnego Dnia Językowego.


IV NAGRODY:
Uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni ocenami za aktywność przez nauczycieli przedmiotowych.

Po zakończeniu konkursu uczestnicy otrzymają dyplomy, a najciekawsze prace zostaną wyróżnione, przez powołaną do tego celu komisję, nagrodami rzeczowymi.

 
WRZEŚNIOWI MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA ! Drukuj Email

Znamy wyniki pierwszego etapu rywalizacji w znajomości tabliczki mnożenia.

Poniżej zamieszczamy klasowych mistrzów. Gratulujemy zwycięzcom!

4a
Franek Kwieciński, Karolina Bielawska, Stefan Kudinow
4b
Jan Bęczkowski, Mikołaj Maciejewski, Anna Małyszko
4c
Kacper Kraszewski, Krystian Cieloch, Michał Matczuk
4d
Amelia Stylska, Michał Kamiński
4e
Marta Tafelska, Szymon Węglarski
5a
Mateusz Pioterczak, Jakub Miazgowski, Mateusz Żukowski
5b

Aleksander Urbański, Dominika Pastuszka, Oskar Rewa
5c
Jakub Majewski, Maciej Mączyński, Aleksandra Borkowska
6a
Zuzanna Tumińska, Zuzanna Piechucka
6b
Aleksandra Świdzińska, Krzysztof Harasim, Oliwia Kuik
6c
Jakub Pakowski, Krzysztof Porosiński, Paulina Furman
6d
Bartosz Witaszek, Natalia Oracka, Patrycja Buczyńska
7a
Filip Ryś
7b
Wiktor Sadowy, Piotr Boba

 
Szkolna Liga Matematyczna Drukuj Email

digits Pierwsze zestawy zadań matematycznych już do pobrania:

Zadania_klasa 3

Zadania_klasa 4

Zadania_klasa 5

Zadania_klasa 6

Zadania_klasa 7

 
Młodzi przyrodnicy

    wiad przyrPani Gontarz i młodzi przyrodnicy zapraszają do aktywnego śledzenia wiadomości w sekcji " zakręconych " zielonych na naszej stronie. Oto garść nowin :            

 

                                     Zielniki - to pomysł na wakacje!
Nauka rozpoczęła się już na dobre :) a my z łezką w oku wspominamy wakacyjne wyprawy po rośliny do zielników. Uczniowie klasy 5b zaprezentowali swoje fantastyczne zbiory. Podziwiamy ogrom pracy i wielką pasję jaka towarzyszyła wykonaniu tych zielników.

zielniki

 

                                   Doświadczenia w klasie czwartej.

Czwarte klasy z ogromnym zapałem przystąpiły do nauki przyrody! Witajcie nowi Przyrodnicy :))
Podczas lekcji mieliśmy okazję zobaczyć co się stało z jajkiem zanurzonym w occie a także w jaki sposób zareagowały kolorowe cukierki na wodę. Wytłumaczyliśmy zjawiska, które zachodziły podczas tych doświadczeń.
Teraz przed dziećmi nowe wyzwanie. Przygotowanie do konkursu Świetlik 2018!
Tu specjalnie dla klas czwartych podpowiedzi w jaki sposób przygotować się:
świetlik 2018

 

                                 Kierunki w terenie :)

Północ i południe. Wschód i zachód.
Kierunki główne wyznaczone na powierzchni kuli ziemskiej. Ich określanie związane jest z właściwościami ruchu obrotowego Ziemi, który odbywa się wokół osi ziemskiej. Uczniowie klas czwartych uczyli się wykorzystywać cień rzucany przez Słońce do określania kierunków głównych i pośrednich. Odszukiwali również innych wskazówek (np. mchu rosnącego na drzewach od strony północnej), które mogą pomagać w określaniu kierunków świata.

zielone lekcje

 
Relacja z pierwszego Dnia Energii

                     hint
Na naszej szkolnej stronie internetowej ukazało się zaproszenie dla naszych uczniów i ich rodziców na Dzień Energii w Grodzisku Mazowieckim.


Oto relacja Dominiki - piątoklasistki, która wraz z rodziną wzięła udział w tym wydarzeniu:

 

W niedzielę 24 września w naszym mieście odbył się I-wszy Dzień Energii. Na placu przed Centrum Kultury wystawione były stoiska związane z energią, a dokładniej z odnawialnymi źródłami energii oraz z ekologią. Największym zainteresowaniem cieszył się rower, który był podłączony do lampki. Osoba jadąca na rowerze powodowała, że prąd wytworzony podczas jazdy zapalał lampkę, a nagrodą za to była żarówka energooszczędna. Można było również obejrzeć rikszę, samochód elektryczny oraz panele słoneczne. Niestety zabrakło tylko autobusu energetycznego.

 

Dzień Energii

 
ZAGADKI

Lubicie zagadki?

Na przykład taka:

 

Po wodzie pływa i kaczka się nazywa.
To chyba nie jest najlepszy przykład.


A może taka:

A to było tak – bociana dziobał szpak
A potem była zmiana i szpak dziobał bociana
A potem były jeszcze trzy zmiany
Ile razy szpak był dziobany?

 

Tematem naszych kolejnych gazetek są zagadki, rebusy, szarady, krzyżówki, sudoku... każdy rodzaj zadań logicznych i łamigłówek, które lubicie i chcecie nam zaprezentować. Nie wszystkie uda się rozwiązać, dlatego prosimy o podanie odpowiedzi, ale przypnijcie je w taki sposób, żeby nie było ich widać – może w koszulkach odwrócone do tablicy albo zasłonięte dodatkową kartką. Każdy będzie miał szansę pogłówkować a potem sprawdzić rozwiązanie.
Prace prosimy wykonać do 12 października. Zmienił się termin dnia otwartego w szkole więc gdyby udało się przygotować gazetki wcześniej (do 5 października) to Rodzice też mieliby szansę spróbować swoich sił. Mało czasu zostało, ale może którejś klasie się uda.


P.S. Klasa IV d wróciła z wakacji i wykonała pracę na temat letnich wspomnień. Klasa zdobywa 5 punktów.


P.P.S. Pamiętajcie o podaniu wyników zbiórki nakrętek za wrzesień do 5. X.

Nasza Szkoła skierowała listy do innych szkół i przedszkoli z apelem o zbieranie nakrętek dla naszej Iguni Hodun ( aby poznać naszą koleżankę zapraszamy na facebook Igi )  Przedszkole nr 1 już zbiera a Przedszkole nr 7 szykuje się do startu. Czekamy na naszych Rodziców , którzy w swoich miejscach pracy mogą postawić pudełeczko i wspomóc nas w zebraniu obiecanych 2 milionów. Pani Justyna z byłej 6d obiecała , że Grodziski szpital i przychodnie zbieraja dla " 6". Dziękujemy ;)


P.P.P.S. Szpak spryciula nie został dziobnięty ani razu.

 

Pozdrawiamy
Samorząd Uczniowski

 
Ogrody Integracji

               ogrody integracji plakatDzień 29 wrzesień obfitował w uroczystości.

Klasa 6a po obejrzeniu spektaklu w szkole udała się do Centrum Kultury gdzie reprezentowała nasza szkołę na " Ogrodach Integracji" .

Nasi uczniowie powrócili na scenę tego ważnego święta po kilku latach przerwy. W zeszłym roku byliśmy na widowni a w tym dostaliśmy szansę na występ. Nasi reprezentanci przygotowali krótką scenkę o rozwoju nauki i technologii. Chcieli pokazać innym jak będzie wyglądał świat za 100 lat. Ciekawa scenografia, nauczone role, dobra dykcja i zaangażowanie dało się zauważyć na widowni. Aktorzy i aktorki z 6a godnie nas reprezentowali i dostali w pełni zasłużone brawa. Występ był nie tylko doświadczeniem artystycznym ale i sposobem nauki dzieci przez dzieci - Brawo !

"Ogrody" były opóźnione, dlatego nasi uczniowie nie mieli możliwości pokazania specjalnie przygotowanej piosenki z układem tanecznym. Będą ją mogli obejrzeć wszyscy w naszej 6 już w Dniu Nauczyciela – czekamy na show.

ps. filmik i zdjecia po przygotowaniu zostana umieszczone na naszej stronie.

 

Zdjęcia

 
Szkolny Klub Wolontariusza Drukuj Email

wolontariat-logo            W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza. Frekwencja dopisała - na spotkanie przyszło aż 18 uczniów - przedstawiciele z niemal wszystkich klas starszych. Nasi wolontariusze w grupach omówili swoje pomysły na charytatywne akcje i z pasją prezentowali je pozostałym członkom Klubu. Jesteśmy dumni, że uczniowie „Szóstki" są tak chętni do pomocy innym i mamy nadzieję, że wszystkie nasze pomysły uda się zrealizować. Trzymajcie za nas kciuki! :)

Kolejne spotkanie już 11 października.

Aleksandra Janczak
Magdalena Jercha-Zielińska
Angelika Szwejer

zdjęcia

 
Mail do naszych uczniów

Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą o przekazanie informacji Państwa uczniom o naszym turnieju.Może istnieje możliwość umieszczenia informacji na www szkoły...?

Treść:

"Dnia 30.09 o godz. 10.00 rozpocznie się turniej szermierczy Podkowiańska Szabla 2017 - I Mistrzostwa Podkowy Leśnej w szabli Dziewcząt i Chłopców pod patronatem Burmistrza. Zapraszamy do obejrzenia zmagań młodych szermierzy i wzięcia udziału w zabawach szermierczych z nagrodami:). Adres: Zespół Szkół w Podkowie Leśnej ul. Jana Pawła II 20"

Dziękuje bardzo!

Z poważaniem,

Krzysztof Karlicki

www.szermierka-grodzisk.pl

FB: Grodziski Klub Szermierczy

 
Casting do angielskiego koła teatralnego Drukuj Email

W dniu 28 września br. o godzinie 14.25 w sali 21 odbędzie się casting dla uczniów z klas IV –VII, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach angielskiego koła teatralnego. Zainteresowani proszeni są o nauczenie się na pamięć krótkiego tekstu w języku angielskim. Może to być dialog odegrany z koleżanką lub kolegą, wiersz (wystarczy znać jedną zwrotkę), itp. Zajęcia będą odbywać się w czwartki o godzinie 14.25. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Hanna Wiechno

 
Szkolna Liga Matematyczna! Zaczynamy! Drukuj Email

Jdigitsuż od października wszystkich chętnych uczniów z klas III – VII serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie matematycznym „Szkolna Liga Matematyczna". Jeśli lubisz rozwiązywać zadania matematyczne, czy zagadki logiczne, to jest właśnie konkurs dla Ciebie. Chcemy rozwijać Twoje zainteresowania i uzdolnienia matematyczne. Chcemy „złowić" jak najwięcej matematycznych talentów. Chcemy udowodnić, że matematyka jest królową nauk. Jeśli chcesz zmierzyć się z zadaniami i zagadkami, które przygotowywać będą nauczyciele matematyki, zapoznaj się z regulaminem konkursu i spróbuj, a na pewno osiągniesz sukces. Nagrodą główną będzie szóstka z matematyki na świadectwie, a więc jest o co walczyć. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej szkoły w plikach do pobrania oraz na tablicy Konkursu na II piętrze. Trzymamy kciuki za zwycięzców i czekamy na wszystkich szkolnych matematyków.

Elżbieta Stróżewska

Monika Miazgowska

 
Zaproszenie Email

W dniu dzisiejszym dotarło zaproszenie dla naszych uczniów i ich rodziców  na Dzień Energii w Grodzisku Mazowieckim.
Wydarzenie planowane jest na dzień 24 września 2017(niedziela) w godzinach 10-16 w Grodzisku Mazowieckim, na terenie i w obiekcie Centrum Kultury.

Na ten dzień przygotowujemy zarówno szereg warsztatów i spotkań informacyjnych o energii dla naszych mieszkańców (poprawa efektywności energetycznej budynków, ograniczenie niskiej emisji przy rozwiązaniach grzewczych itd.), jak także przestrzeń wystawienniczą dla firm z branż związanych z energią i ekologią.

Będą także propozycje dla dzieci i młodzieży.

Oto kilka informacji na ten temat:

Mały Edison - zdjęcia eksperymenty - fizyko - chemiczne

Podczas tych zajęć instruktor przeprowadzi z dziećmi różnego rodzaju eksperymenty chemiczne. Dzieci będą mogły osobiście doświadczyć chemii. Odbędą się też pokazy z suchym lodem, dzieci wraz z Panią Magdą przygotują pastę słoniową oraz płonącą pianę oraz wiele innych barwnych doświadczeń.
Młodzi naukowcy będą mieli możliwość wejść do magicznej krainy przedmiotów ścisłych i przeżyć przygodę z chemią, fizyką i biologią. Dzieci poprzez zabawę uczą się logicznego myślenia i poznają jak funkcjonuje otaczający nas świat.

Robotricks- podczas warsztatów odbędzie się pokaz robotów Mindstorms EV3 oraz We-do 1 i 2. Maszyn proste oraz energia odnawialna.
Dzieci będą mogły pod okiem instruktorów zbudować i zaprogramować robota. Zajęcia są skierowane do wszystkich, którzy chcą poznać świat robotyki i jednocześnie świetnie się bawić.
Dzieci będą mogły zbudować - robo-psiaki, robo-kraby, robo-samochody, robo-wiatraczki, robo-zapaśnicy i wiele innych. Ze zbudowanymi konstrukcjami dzieci mają organizowane konkursy prowadzone przez naszych doświadczonych animatorów. Np. walka robotów.

Zaznaczam że pokazy i zajęcia według zapewnień współorganizatora imprezy - Centrum Kultury i wykonawcy animacji firmy Lingostar Filia Grodzisk/Żyradów są całkowicie bezpieczne dla uczestników

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates