Strona główna Nasze projekty
Projekty edukacyjne
Szkolna Liga Przyrodnicza Email

logo przyroda Witajcie Przyrodnicy, chcemy zaprosić Was do udziału w pierwszej edycji Ligi Przyrodniczej. W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was zadania z biologii. Klasę ósmą zabieramy w podróż „od genu do białka". Klasy siódme pogłębią swoją wiedzę o strukturach budujących organizm człowieka. Uczniowie klas szóstych, tak jak starsi koledzy, przyjrzą się dokładnie tkankom i odwiedzą świat zwierząt. Najmłodsi uczestnicy, uczniowie klas piątych, będą mogli przypomnieć sobie zasady prowadzenia doświadczeń i poznają najmniejszy element każdego organizmu- komórkę. Jesteśmy pewni, że sobie poradzicie. Kto jak nie Wy. Na rozwiązane zadania czekamy do 5.11.2019 r. Oddajcie je swoim nauczycielom biologii. Powodzenia!

Zestaw zadań nr 1

Regulamin Szkolnej Ligi Przyrodniczej

 
Rozstrzygnięcie konkursu na Logo Ligi Przyrodniczej Email

logo przyroda Drodzy Uczniowie,
8 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na logo Ligi Przyrodniczej. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe. Ostatecznie, po długich naradach, Komisja Konkursowa zdecydowała przyznać następujące nagrody:
I miejsce – Aniela Cencelewicz kl. 6D
II miejsce – Sandra Śnieg kl. 7A
III miejsce – Marta Tafelska kl. 6E
Wyróżnienie- Antoni Zegarski kl. 7B i Marta Romaniuk kl. 4B
Wręczenie nagród nastąpi we wtorek 15.10. 2019 r. o 12.15 w sali 22.
Zwycięzcom gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

Prace konkursowe_pdf

 
Powtórkomat ósmoklasisty Drukuj Email

powtorkomat osmoklasisty Zapewne wielu z Was zauważyło przedziwne tablice na półpiętrze szkolnym. Są to specjalnie przygotowane przez p. Elżbietę Stróżewską oraz p. Izabelę Szczepaniak powtórkowe materiały dla naszych Ósmoklasistów. Zachęcamy do oglądania, czytania, uczenia się. Dla tych, którzy chcą więcej poćwiczyć przed egzaminem, znajdują się tam zadania do wykonania. Spieszcie się, bo niedługo kolejne materiały...

Zdjęcia

 
Twoje Dane Twoja Sprawa Email

twoje dane twoja sprawaW bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym UODO dla szkół ph. „Twoje dane – Twoja sprawa”. Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w realizację wyznaczanych sukcesywnie przez organizatora zadań, których celem będzie promocja idei ochrony prywatności wśród uczniów i nauczycieli.

https://uodo.gov.pl/p/tdts

 
Szkolna Liga Języka Angielskiego Email

 dzien-jezykow-obcych 11-700x373Choć „Polacy nie gęsi i swój język mają", to nasi uczniowie też angielski znają... Wszystkich, którzy chcą się tym pochwalić, zachęcamy do rozwiązywania zadań Ligi Języka Angielskiego, która w tym roku ma swój debiut. Systematycznie będą pojawiać się nowe wyzwania, które należy rozwiązać i oddać nauczycielowi języka angielskiego. Na rozwiązania pierwszego zestawu czekamy do 31 października.

Liczymy na Was, młodzi poligloci. Good luck!

P.S. Debiut jeszcze bez logo dlatego ogłaszamy konkurs plastyczny na graficzny znak Szkolnej Ligi Języka  Angielskiego. Rozwiązując zadania i czytając teksty wizualizujcie sobie znak rozpoznawczy nowej ligi w naszej szkole. Na Wasze pomysły czekamy do końca października.

Zestaw zadań nr 1

 
Koło szachowe Email

kolo szachowe Zapraszamy chetnych uczniów na zajecia koła szachowego w co drugi czwartek w godzinach 15.10-16.00. Pierwsze spotkanie 17 października 2019 r. na stołówce szkolnej. Opiekun grupy  pan Jacek Wasek.

 
Projekt Deutsch Plus

niemiecki 2Kto z Was dopatrzył się nowego logo na stronie naszej szkoły? Brawo dla spostrzegawczych!! Tuż pod ikonką e-dziennika mamy logo naszego najnowszego projektu Deutsch Plus. Kto kliknął, to już wie, ile zyskują osoby uczące się języka niemieckiego w naszej szkole....
Ale po kolei...Pod koniec zeszłego roku szkolnego zostaliśmy jako szkoła wyróżnieni za zrealizowane ze sukcesem projekty z języka niemieckiego – dwa największe to zajęcie drugiego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Inscenizacji Teatralnych „Deutsche Buehne" oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Goethe Institut „Warum Deutsch" – nakręciliśmy wówczas spot reklamowy promujący naukę języka niemieckiego. Jako szkoła zostaliśmy również zaproszeni na lekcję kulturowo-edukacyjną do Ambasady Niemiec w Warszawie.
Te wszystkie podjęte przez nas działania otworzyły przed nami furtkę do starań o udział w projekcie długofalowym z wymiernymi skutkami dla szkoły i uczniów. Wspólnie z Panią Dyrektor skompletowałyśmy niezbędną dokumentację i pod koniec sierpnia otrzymałyśmy informację, że nasza grodziska „6"została zakwalifikowana spośród blisko 400 szkół zgłoszonych z całej Polski do ogólnopolskiego projektu Deutsch Plus, którego patronatem objęła Ambasada Niemiec, zaś nad stroną merytoryczną czuwa Goethe Institut. Dzięki temu dla wszystkich chcących poszerzać swoją wiedzę z języka niemieckiego została przydzielona dodatkowo jedna godzina w klasach siódmych i jedna godzina w klasach ósmych. W trakcie tych zajęć realizujemy zadania projektowe wyznaczone przez Goethe Institut oraz korzystamy z takich profitów jak najbliższy koncert Rogera Reklessa w Warszawie w klubie muzycznym Progresja, na który otrzymaliśmy darmowe bilety.
Korzyści z projektu dla szkoły to jeszcze:
• członkostwo w prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus)
• współpraca z Goethe-Institut
• patronat Ambasady Niemiec w Polsce
• doradztwo w obszarze wsparcia nauczania języka niemieckiego
• wizyty młodych ludzi z Niemiec w szkole, możliwość kontaktu z „żywym językiem"
• poszerzenie wizerunku szkoły w lokalnych mediach (udział w projektach, obecność lokalnej prasy podczas organizowanych imprez)
• zaproszenie do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji dyrektorów
Wszystkim chętnym uczniom za zaangażowanie i udział w zajęciach dodatkowych Vielen Dank !
Trzymajcie kciuki za nasz projekt a my na bieżąco będziemy informować o naszych aktywnościach!! Pamiętajcie „Deutsch ist super"!!
Eure Deutschlehrerin Monika Strąk

 
Patriotyczna wycieczka klasy VI C

szare szeregi 27.09.1939"Szlakiem Powstania Warszawskiego", to hasło wycieczki, którą nasza klasa odbyła dnia 4 października. Zwiedziliśmy Muzeum Dulag 121, które utworzono na terenie niemieckiego obozu przejściowego w Pruszkowie dla ludności cywilnej Warszawy. Historię Powstania poznaliśmy słuchając nagrań - wspomnień uczestników, którzy przeżyli, oglądając eksponaty - pamiątki zgromadzone w muzeum oraz uczestnicząc w grze planszowej. Podzieleni byliśmy na grupy - dzielnice Warszawy z 1944 roku. Układaliśmy chronologicznie wydarzenia i informacje dotyczące walczących powstańców, harcerzy, ludności cywilnej i żołnierzy niemieckich. Działania wojenne zaznaczaliśmy na mapie przedwojennej Warszawy. Szukaliśmy odpowiedzi na zadawane sobie nawzajem pytania zdobywając dzięki temu wiedzę na temat historii Powstania. Następnie pojechaliśmy na Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli. Przeszliśmy główną aleją parku Powstańców wśród dziewięćdziesięciu sześciu podświetlanych słupów z nazwiskami osób, które zginęły. Dochodząc do tablicy upamiętniającej poległych harcerzy Szarych Szeregów oraz żołnierzy AK, a następnie pomnika "Polegli Niepokonani" zapaliliśmy znicze. Żywa lekcja historii, w której uczestniczyliśmy zostanie w naszej pamięci na długo.

Zdjęcia

 
Szkolna Liga Polonistyczna powraca! Email

logo slp Po wakacyjnej przerwie powraca Szkolna Liga Polonistyczna. Razem z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy niezwykłą podróż, których głównym celem będzie zgłębianie tajników naszego rodzimego języka.

Co miesiąc pojawią się nowe zadania, które należy rozwiązać i oddać nauczycielowi języka polskiego w nieprzekraczalnym terminie podanym w nagłówku danego zestawu.

Regulamin, zestawy oraz wyniki będą wywieszane na tablicy ogłoszeń przy sali 24.

Na rozwiązania pierwszego zestawu czekamy do 31 października.

Powodzenia!

Regulamin Szkolnej Ligi Polonistycznej

Zestaw zadań nr 1_

 
Matematyczna Liga powraca!
niedziela, 06 października 2019 20:10

logoslm1Kochani Uczniowie, matematyka to królowa nauk, o czym możecie przekonać się w tym tygodniu w sposób szczególny. Cały tydzień przygotowujemy się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który odbędzie się w piątek. Już dziś zapraszamy również do udziału w szkolnym konkursie matematycznym, jakim jest Szkolna Liga Matematyczna. To już z trzeci rok naszej wspólnej nauki przez zabawę. Z doświadczenia wiemy, że lubicie te zadania i cieszymy się z tego bardzo.
Co miesiąc - od teraz aż do kwietnia - będą pojawiały się nowe zestawy zadań. Uczennico, Uczniu rozwiąż je i oddaj nauczycielce matematyki. Pamiętaj, musisz robić to w terminie wskazanym w nagłówku danego zestawu.
Zapraszamy, próbujcie, zmagajcie się, liczcie, rysujcie...często rozwiązanie jest naprawdę blisko.
Na rozwiązania pierwszego zestawu czekamy do 31 października.
Nauczycielki matematyki.

Regulamin Szkolnej Ligi Matematycznej

Zestaw zadań nr 1

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Email

sdtm 04.10.2019 r. nasza szkoła włączyła się w akcję obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Od poniedziałku przygotowywaliśmy się do wspólnej zabawy. Na korytarzach znalazły się przykłady działań tabliczki mnożenia, które uczniowie przypominali sobie i utwalali. W piątek począwszy od klas trzecich, na lekcjach matematyki, dzieci rozwiązywały łamigłowki z tabliczką mnożenia oraz poznawały sposoby na sprytne mnożenie tabliczki mnożenia powyżej 100 . Na korytarzach szkolnych, na  każdym piętrze zorganizowane zostały stanowiska przy których szkolni egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich koleżanek i kolegów. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ uczniowie za odpowiednią ilość  prawidłowo rozwiązanych działań mogli zdobyć Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia, co upoważniało do otrzymania  bardzo dobrej oceny cząstkowej z matematyki. Dziękujemy wszystkich, którzy włączyli się w organizację akcji w naszej szkole: koordynatorkom, tj. nauczycielkom matematyki oraz oraz egzaminatorom - uczniom klas 5d i 8b.

Zdjęcia

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia_4.10.2019r.

logo sdtm 2019 Drodzy Uczniowie!

W piątek przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła po raz drugi została zgłoszona do ogólnoświatowej akcji. Już od poniedziałku na szkolnych korytarzach zawisły działania matematyczne. Powtarzajcie i utrwalajcie  tabliczkę mnożenia, a w piątek zapraszamy Was do wspólnej zabawy. Na każdym piętrze przy specjalnie zorganizowanych stanowiskach będą uczniowskie zespoły ekspertów, u których będziecie losować zestawy działań. Szkolni koordynatorzy podjęli decyzję, że w nagrodę za prawidłowe rozwiązania przykładów, uczeń zdobywa certfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz bardzo dobrą ocenę cząstkową z matematyki: uczniowie klas III za prawidłowe rozwiązanie 3. wylosowanych zestawów; uczniowie klas IV za prawidłowe rozwiązanie 4. wylosowanych zestawów; uczniowie klas V za prawidłowe rozwiązanie 5. wylosowanych zestawów; uczniowie klas VI za prawidłowe rozwiązanie VI wylosowanych zestawów; uczniowie klas VII za prawidłowe rozwiązanie 7 wylosowanych zestawów, uczniowie klas VIII za prawidłowe rozwiązanie 8 wylosowanych zestawów.

Życzymy dobrej zabawy i piątek z tabliczki mnożenia!

https://www.wmtday.org/pl

 

 
Szkolny Klub Wolontariusza

logo wolntariatZapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza, które odbędzie się 3 października (czwartek) o godz. 15.15 w sali 15A.
Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, a chciałby do nas dołączyć, mogą zgłaszać się do p. Aleksandry Janczak w sali 16A.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem działalności wolontariackiej i dostarczeniu zgody od rodzica/opiekuna na udział w działaniach Klubu.

 

Regulamin

 
Konkurs na logo ligi przyrodniczej Email

  zoladzDrodzy uczniowie,

W tym roku w naszej szkole odbędzie się Liga Przyrodnicza. Zanim przystąpimy do zmagań z zadaniami, pragniemy zaprosić Was do udziału w konkursie na opracowanie symbolu graficznego naszej ligi. 

Regulamin

 
Konkursy przedmiotowe

sowa siedząca na książceNie wszyscy mamy te same zdolności,

ale wszyscy winniśmy mieć te same

możliwości, aby swe zdolności rozwijać

 

to motto przyświeca Warszawskiemu MSCDN , który jest organizatorem konkursów przedmiotowych tzw. kuratoryjnych. Laureaci są zwolnieni z części egzaminu ósmoklasisty a wynik z tej części to 100%. Warto sprawdzić swoje umiejętności a jednocześnie poszerzyć wiedzę.

 

regulaminy konkursów

bank zadań z ubiegłych lat

 

Nauczyciele wybranego przez Was przedmiotu przyjmą Wasze zgłoszenie i opracuja z Wami plan przygotowań.

 
Zaproszenie do udziału w konkursie Pamiętniki Pokoleń Email

2 września 2019 roku nasza " Szóstka" wzięła udział w akcji pt. "Przerwany Marsz..." Akcja polegała na symbolicznym dokończeniu, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnych dzieci i młodzieży.
Teraz czas na konkurs! Stwórzmy Pamiętniki Pokoleń- archiwum wspomnień Polskich Dzieci Wojny. Przeprowadzcie wywiady ze swoimi dziadkami lub pradziadkami albo osobami samotnymi, będącymi przedstawicielami pokolenia, któremu wojna odebrała lata beztroskiego dzieciństwa.
Ocalcie od zapomnienia słowa tych, którzy żyjąc w tych nieludzkich czasach, podjąli heroiczną walkę o zachowanie godności i wiary w człowieka.
Utrwalone w ciekawy sposób wywiady lub wspomnienia, nie dłuższe niż 2 strony A4, oddajemy nauczycielowi języka polskiego do 27 września 2019r. Wyniki konkursu ogłosimy na apelu 11 października.
Najciekawsze prace ze zdjęciami zostaną wyeksponowane na gazetkach szkolnych lub w Centrum w dniu 12 listopada 2019r.

 
Nastrojeni na 94,5 FM

szkolnagruparadiowaPlenerowe studio Radia Bogoria było gościem specjalnym uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w naszej „ Szóstce". Wszystko to, co działo się na dziedzińcu szkoły można było usłyszeć na 94,5 FM na całym Mazowszu Zachodnim.
Twórcy Radia Bogoria przyzwyczaili nas do swojej „Mocy Hitów". Tym razem hitem okazał się niecodzienny przekaz, na żywo, wzbogacony o rozmowę z Panem
Burmistrzem- Grzegorzem Benedykcińskim, panią dyrektor i naszymi przedstawicielami. Naszymi, czyli szkolnej Grupy Radiowej „Szósteczka". Ten dzień to symboliczne oddanie profesjonalnego studia, które swoja siedzibę ma tuż za mała sala gimnastyczną. Powstało dzięki grantowi z Citibanku, pracy wolontariuszy oraz zaangażowaniu opiekunów grupy. Już niebawem pierwsze audycje nadawane z ulicy Sportowej. Specjalnie dla słuchaczy szukamy ambitnych tematów i nie boimy się ich realizacji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze nagrania były ciekawe, a przede wszystkim uczyły odpowiedzialnego i świadomego korzystania ze środków masowego przekazu. Do usłyszenia!

 

Zdjęcia

 
Przerwany Marsz Email

przerwany marsz W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nasza szkoła, w której duch Szarych Szeregów pomaga wychowywać młode pokolenie, przystąpiła do ogólnokrajowej akcji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP.
Inicjatywa nosi nazwę „Przerwany marsz..." i polega na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.
Mamy nadzieję, że „Nasza Przyjaciółka" pani Janina Soporek przyjmie zaproszenie i dotrze do szóstki na inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020.
Przekroczenie progów szkół przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.
Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do szkół razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne, że dzięki temu co oni przeżyli, dzięki temu, że oni wytrwali, w tej chwili młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.
Nasza szkoła zgłaszając swój akces została umieszczona na mapie wydarzenia:
https://www.przerwanymarsz.pl/#map
http://www.przerwanymarsz.pl/

 
Szkolna Grupa Radiowa Drukuj Email

szkolna grupa radiowa vii 2019 Mała sala gimnastyczna, dzięki pracy wolontariuszy i funduszom z Citi Banku skrywa od czerwca siedzibę najmłodszego radia na Mazowszu, czyli Szkolną Grupę Radiową Szósteczkę. Studio nagrań odwiedzili redaktorzy Bogorii, którzy w rozmowie z panem Sylwestrem i panią Anetą uzgadniali współpracę. Dumni jesteśmy, że nasza grupa jest partnerem i ma szansę zaistnieć na falach. Audycje o autyźmie czy z okazji 11 listopada były zapowiedzią sukcesu. Wierzyliśmy na Sportowej , że upomnie się o naszą grupę szersza publiczność. Nie myśleliśmy, że tak szybko. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki. Szóstka górą!

 
Dni Qultury 4c Email

dni qultury Ostatnie dni tego roku szkolnego klasa 4c spędziła bardzo intensywnie, zgłębiając tajniki wysokiej qultury.

W poniedziałek wybraliśmy się wraz z klasą 5c do Płocka, aby obejrzeć w Teatrze im. Jerzego Szaniawskiego spektakl pt. "Pchła Szachrajka". Zachwyciła nas gra aktorska, dekoracje i atmosfera miejsca. Następnie udaliśmy się do ZOO, aby przed wakacyjnymi podróżami dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. raf koralowych. Tu również odebraliśmy nagrodę za konkurs gazetkowy - zjedliśmy przepyszne lody.

Wtorkowy dzień to czas muzycznego relaksu wraz z orkiestrą JAKATAKA z Zespołu Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego. Była to niesamowita podróż dookoła świata dźwięków i żywa lekcja integracji.

Teraz tylko zakończenie roku szkolnego i upragnione wakacje na nas czekają... Do zobaczenie we wrześniu...

Zdjęcia

 
Finał konkursów: gazetkowego i zbierania nakrętek Drukuj Email

Read morePodczas Pikniku Edukacyjnego w sobotę ogłoszone zostały wyniki konkursu na najpiękniejszą gazetkę i wyniki całorocznej zbiórki nakrętek. Laureaci odebrali nagrody w postaci zaproszenia na lody ufundowane przez Radę Rodziców.
Majowe gazetki naj... prezentowały dużo ciekawych pomysłów i miały doskonałą oprawę plastyczną. Oto ich ocena: 8a – 9pkt., 7b, 7a, 5d – 10 pkt., 6a, 5b, 4d – 12pkt., 5c – 14pkt., 8b, 6c, 6b, 5a, 4b, 4a – 15 pkt., 5e – 17pkt., 4c – 18pkt.
Punktacja końcowa w konkursie gazetkowym: 8b – 58 pkt., 8a – 36 pkt., 7b – 30 pkt., 7a – 52 pkt., 6c – 55 pkt., 6b – 42 pkt., 6a – 45 pkt., 5e – 52 pkt., 5d – 51 pkt., 5c – 60 pkt, 5b – 54 pkt., 5a – 56 pkt., 4d – 53 pkt., 4c – 71 pkt., 4b – 78pkt. 4a – 64 pkt.
Miejsca na podium w konkursie gazetkowym: trzecie klasa 4a, drugie klasa 4c, pierwsze klasa 4b.
Wyniki zbiórki nakrętek prezentujemy w tabeli w załączniku.
Miejsca na podium za zbiórkę nakrętek w klasach młodszych: trzecie klasa 3c, drugie klasa 3a, pierwsze klasa 2c.
W klasach starszych pierwsze miejsce zajęła klasa 4b, która wygrała również w konkursie gazetkowym. Klasa zadowoliła się jedną nagrodą więc laureatami zbiórki nakrętek w klasach starszych zostali: trzecie miejsce klasa 5e, drugie klasa 6a, pierwsze klasa 6b.
Dziękujemy za całoroczną pracę i zaangażowanie w obie akcje. Za zbiórkę nakrętek dziękujemy uczniom, ich rodzinom i znajomym. Przypominamy, że dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na leczenie Igi.
Szczególnie serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała słodkie nagrody.

Roczne zestawienie zbiórki nakrętek w rozwinięciu artykułu.

Więcej…
 
Wielkie serca uczniów z SP 6 Email

Drodzy uczestnicy pikniku edukacyjnego znamy już wynik zbiórki.

Zebrana kwota to 2973,72zł. Widać, że atrakcje były ciekawe i skarbonki zapełniały się w podziękowaniu za trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia.

Pan Piotr Skuba gdy poznał kwotę napisał do Rady Rodziców:

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup namiotu. Nasi harcerze co roku wyjeżdżają na Harcerską Akcję Letnią i muszą wtedy korzystać ze sprzętu innych hufców. Ponadto namiot będzie wykorzystywany przy najróżniejszych okazjach, tj. rajdy czy też chociażby pikniki. Wszystkim którzy nam pomagają bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie.

 

Mamy nadzieję na wspólne projekty i kolejne ciekawe spotkania.
Pozdrawiamy
Rada Rodziców

 
Certyfikat Ortograffiti Email

certyfikat ortografittiZ przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy certyfikat za realizowanie innowacji pedagogicznej. Nasze dzieci (na 600 osób z klas 1-8 swoje kluby miało prawie 150) cały rok pracowały na dodatkowych godzinach pod czujnym okiem polonistek czy wychowawców, zgłębiając meandry polskiej pisowni. Nie mamy kłopotu z użyciem ó /u, rz/ż , ch/h. Mamy nadzieję , że nasze spotkania będą kontynuowane i przygoda na ścieżkach poprawności doprowadzi nas do sukcesów na klasówkach, dyktandach i sprawdzianie.

 
Matematycy górą! Podsumowanie Szkolnej Ligi Matematycznej

logoslm1Podczas Szkolnego Pikniku Naukowego 15 czerwca po raz drugi odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnej Ligi Matematycznej. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej, rozwijanie i wspomaganie uczniów z uzdolnieniami matematycznymi. Gratulujemy laureatom, którymi w tym roku w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
Mariusz Wlazło kl.8
Krzysztof Piechowicz kl.7
Jakub Miazgowski kl.6
Jan Bęczkowski kl.5
Katarzyna Małyszko kl. 4
Franciszek Wojciechowski kl. 3.
W tegorocznym konkursie po raz pierwszy uczestniczyli uczniowie klas VIII. Konkurs składał się z sześciu niezależnych etapów. Do ścisłego finału, który odbył się w 10 czerwca zakwalifikowało się 28 uczniów, którzy zdobyli w ciągu roku największą ilość punktów za rozwiązywane zadania. Podczas finału uczniowie rozwiązywali 10 zadań otwartych, za które można było uzyskać maksymalnie 100 punktów.
Jesteśmy dumne ze wszystkich uczestników i cieszymy się, że aż 98 uczniów w ciągu całego roku zmierzyło się, chociaż z jednym zestawem zadań. Zadań, które często miały nietypowe rozwiązania i trzeba matematycznego sprytu, zawzięcia i pomysłu, aby je rozwiązać. Gratulujemy, tym, którzy próbują i pokazują nam, że matematykę można lubić, a każde zadanie staje się wyzwaniem. Dzięki takiemu podejściu uczniowie wyrabiają w sobie samodzielność w zdobywaniu wiedzy, systematyczność oraz twórczość w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Ważnym celem tego konkursu było również ugruntowanie już zdobytej wiedzy, ale przede wszystkim sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności matematycznych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji ligii w przyszłym roku szkolnym. Matematycy górą!

Koordynatorki konkursu
Elżbieta Stróżewska

Monika Miazgowska

 
Sukces krajowy Antka z 6b

antekW dniu 13.06.2019r zakończył się w Krakowie uroczystą Galą Rozdania Nagród IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY dla szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentował Antoni Zegarski, który uzyskał tytuł laureata. Antek jest uczniem klasy szóstej i z powodzeniem rywalizował z ośmioklasistami. Gratulacje!
Konkurs odbywał się dwuetapowo: etap szkolny – w każdej zgłoszonej szkole, etap finałowy – u organizatora konkursu:  konkurs
Podczas konkursu na obu etapach należało wykazać się doskonałą wiedzą ekologiczną w zakresie szkoły podstawowej, co wymagało bardzo starannego i systematycznego poszerzania i pogłębiania wiedzy.

Uroczysta Gala Rozdania Nagród IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego odbyła się w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego: uniwersytet
Po uroczystości rozdania nagród Antek miał okazję zwiedzić wystawy naukowe znajdujące się w Centrum Edukacji Przyrodniczej. Poniżej krótka fotorelacja zarówno z Gali jak i z wystawy.
Jeszcze raz gratulujemy Antkowi sukcesu na miarę ogólnopolską. Zachęcamy również innych uczniów do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku

Zdjęcia

 
Spotkanie z Mateuszem Wieteską Email

mateusz wieteska w 0a W środę 12.06.2019 r. grupę 0a odwiedził Mateusz Wieteska, absolwent naszej szkoły, a obecnie piłkarz i reprezentant Polski U21, na co dzień grający w Legii Warszawa. Pan Mateusz, w ramach swoich praktyk studenckich przeprowadził zajęcia sportowe, a w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury"  przeczytał dzieciom książkę. Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie. Trzymamy za pana Wieteskę i jego kolegów kciuki podczas rozpoczynających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej U21.

Zdjęcia

 
Finał Szkolnej Ligi Matematycznej

Read moreDrodzy miłośnicy matematyki!
W związku z nieobecnością uczniów klas trzecich - zielona szkoła oraz balem uczniów klas ósmych ulega zmianie termin finału Szkolnej Ligi Matematycznej.
Do rozwiązania zadań finałowych zapraszamy Was w poniedziałek - 10 czerwca na godz. 8.50 do sali nr 29.
W rozwinięciu artykułu lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału.

Więcej…
 
Zawody sportowe w ramach działalności SKO Email

Piggybank28 maja 2019 roku uczniowie klasy II a wzięli udział w zawodach zorganizowanych w ramach SKO. Panie z Banku PKO PB w Grodzisku Mazowieckim nagrodziły naszych uczestników licznymi nagrodami.
Opiekunowie SKO

Zdjęcia

 
III edycja konkursu "Być jak Ignacy - zostań bohaterem nauki"

Read morenakrceni naukowcyDobiegła końca III edycja konkursu "Być jak Ignacy - zostań bohaterem nauki"
Już po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do rywalizacji o tytuł Naukowej Szkoły Roku. Nasze Koło Naukowe „Nakręconych Naukowców" składało się z ośmiu osób: Joasi, Martyny, Marysi, Oliwii, Natalii, Dominiki, Antka i Wiktora. Opiekę sprawowała Agnieszka Gontarz.
Spotykaliśmy się we wtorki w naszej sali przyrodniczej, jak również w inne dni - w zależności od potrzeb.
Nasze spotkania udokumentował Antek na filmie. Cały materiał nakręcony podczas zajęć „obrobił" i „poskładał", a efekty możemy podziwiać w raportach z poszczególnych etapów jak również w pracy końcowej, którą jest film "Krótkofalówki".

W realizacji naszego projektu pomagali nam zarówno Nauczyciele, Dyrekcja, Pracownicy Obsługi Technicznej i przez cały czas Rodzice naszych uczniów. Bardzo Wszystkim dziękujemy - bez Was nie byłoby nas :)

Konkurs w oczach uczestników:
https://drive.google.com/file/d/1mtOEIyhvbIMcLyBUXEUtBtbc1Abwzwa-/view?usp=sharing

Realizacja:
W tym roku poznawaliśmy sylwetki polskich naukowców, śledziliśmy ich losy, jak również historię ich odkryć i dokonań. Zapoznaliśmy się
z takimi wynalazkami, które zrewolucjonizowały naukę, jak również z takimi, które były inspiracją do dalszych prac i badań. Wykorzystaliśmy wszystkie scenariusze zaproponowane nam przez organizatora. W czasie trwania konkursu czyli od dnia 5 listopada 2018 do 30 kwietnia 2019 przeprowadzono w ramach zajęć pozalekcyjnych 27 godzin dydaktycznych z uczniami w czterech blokach tematycznych – każdy blok dedykowany był kolejno: Janowi Szczepanikowi, Kazimierzowi Funkowi, Marianowi Rejewskiemu i Henrykowi Magnuskiemu. Po zakończeniu realizacji każdego z bloków, przesyłaliśmy raporty

W dalszej części artykułu zamieściliśmy prezentacje z naszych działań:

Więcej…
 
„Grodzisk Moja Mała Ojczyzna" dla klas I - III Email
środa, 29 maja 2019 15:15

gmo kl i-iii23 maja 2019 roku w naszej szkole po raz drugi odbył się gminny konkurs „Grodzisk Moja Mała Ojczyzna" dla klas I - III, pod hasłem "Mały Grodziszczanin". W tym roku skład drużyn stanowiły dzieci klas drugich i trzecich grodziskich szkół. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej z Książenic oraz  naszej, musieli wykazać się wiedzą z historii Grodziska, znajomością zabytków, miejsc rekreacji oraz dzieł Józefa Chełmońskiego.
W pierwszym zadaniu uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą rozwiązując krzyżówkę. Pytania były dość trudne, ale wszyscy dali sobie radę. Kolejne polegało na ułożeniu z puzzli miejsc rekreacyjnych na terenie miasta i okolic. Każda drużyna szybko i sprawnie ułożyła zdjęcia z przygotowanych elementów. Oczywiście i to zadanie nie przysporzyło nikomu trudności.W następnym należało rozpoznać tytuł " żywego obrazu " malarza -Józefa Chełmońskiego. Były to następujące dzieła: " Babie lato", "Bociany " oraz "Pastuszkowie". Wszystkie drużyny w błyskawicznym tempie i bezbłędnie wykonały to zadanie.
Konkurencje były przeplatane piosenkami oraz scenkami dotyczącymi rekreacji w naszym mieście.
Wiedzą na wysokim poziomie wykazali się wszyscy uczestnicy i zajęli równorzędne I miejsca. Nad przebiegiem całego konkursu czuwało jury, w skład którego weszli: pani dyrektor Agnieszka Rutecka, pani Grażyna Kowalik oraz nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie. Podczas imprezy gościliśmy przedstawicieli lokalnych mediów.
Jesteśmy pewni, że warto w kolejnych latach kontynuować tradycję naszej szkoły, dzięki której następne pokolenia uczniów poszerzą wiedzę o Grodzisku.

Zdjęcia

 
„Grodzisk Kuźnią Młodych Talentów"

grodzisk moja mala ojczyzna kuznia mlodych talentow 24 maja 2019 roku w naszej szkole już po raz 19. odbył się gminny konkurs „Grodzisk Moja Mała Ojczyzna". Hasło przewodnie dla klas 4 - 7 tak jak w ubiegłym roku brzmiało „Grodzisk Kuźnią Młodych Talentów", a pytania dotyczyły czystego powietrza.
W kokursie wzięło udział sześć szkół: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, SP w Książnicach i SP w Izdebnie Kościelnym. Uczniowie w pierwszej części rywalizacji odpowiadali na pytania dotyczące naszej Małej Ojczyzny. W drugiej zmagali się z zadaniami dotyczącymi powietrza.
Rozpoczęło się od rozwiązywania krzyżówki, której hasłem głównym było oczywiście powietrze. Następnie uczestnicy musieli wykonać z plasteliny i wykałaczek modele cząsteczek gazów występujących w powietrzu, z rozsypanki wybrać cechy dotyczące CO2, odczytać poprawnie dane z klimatogramu, czy właściwie opisać  diagramy dotyczące składu powietrza wdychanego i wydychanego. Nie obyło się bez sprawdzenia wiedzy dotyczącej najpoważniejszych skutków zanieczyszczeń powietrza: smogu, dziury ozonowej, efektu cieplarnianego i kwaśnych opadów. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie, w którym uczniowie wykorzystując różne materiały tj. rurki plastikowe, balony, butelki, plastelinę mieli wykonać model odzwierciedlający budowę układu oddechowego. Trzeba przyznać, że wszystkie drużyny poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Nad przebiegiem całego konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie. Wiedzą na wysokim poziomie wykazali się wszyscy uczestnicy – gromkim brawom nie było końca. Po wszystkich konkurencjach okazało się, że I miejsce zajęła młodzież z SP6 , drugie – medalowe miejsce zajęli uczniowie z SP1, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale przedstawicielom z Książenic. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Uczniom gratulujemy wiedzy i zapału. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursowych zmagań a panu Burmistrzowi i pani Dyrektor biura oświaty za piękne nagrody.

Zdjęcia

 
Finał III edycji gminnego konkursu „Once upon a time…” i II edycji “Keep Calm and Sing a Song”

once upon a time 21 maja bieżącego roku w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbył się konkurs na przedstawienie w języku angielskim i na piosenkę zaśpiewaną w tym języku. Występom jak zawsze towarzyszyły spore emocje. Publiczność świetnie się bawiła słuchając kolejnych wykonawców znanych wszystkim przebojów a migające światełka włączonych w komórkach latarek tworzyły magiczną oprawę imprezy.
W tym roku przedstawienia teatralne aż iskrzyły humorem. Zarówno „A Thief at Madame Tussaud's" w wykonaniu SP2, „Alice in Reformland" – sztuka, którą wystawiła SP w Książenicach, czy „Muddy Hag", w której zagrali uczniowie naszej szkoły wywoływały salwy śmiechu wśród widowni.
Młodzi aktorzy swobodnie poruszali się po scenie, płynnie posługiwali się obcym dla nich językiem i potrafili intonacją głosu czy mimiką uwiarygodnić przedstawione historyjki. Okazuje się, że najlepszą drogą do podbicia serca widzów jest dobra gra aktorska i zabawna fabuła. W maratonie teatralnym pierwsze miejsce zdobyła SP6, drugie – SP w Książenicach, a trzecie SP2. W konkursie piosenki angielskiej wzięło udział sześć szkół: SP2, Szkoła Społeczna nr23, SP w Adamowiźnie, SP1, ZSP nr1 ( SP4) oraz SP6. Poziom, którzy zaprezentowali młodzi wokaliści był wysoki. Uczniowie chętnie powracali do starych, lecz wiecznie żywych przebojów, na przykład do utworów ABBY. Wielu z wykonawców potrafiło nie tylko głosem, ale również i ruchem oddać rytm i nastrój piosenki.
Zdobywczynią I miejsca została Emilia Strzelczyk z SP1. W jej interpretacji piosenka z duetu Hugh Granta i Drew Barrymore „The Way Back into Love"była pełna głębi i liryzmu. II miejsce zajęła Oliwia Fijałkowska, która brawurowo zaśpiewała „Stand by Me". Sam Ben E. King nie miałby zastrzeżeń do takiego wykonania swojego utworu.Zdobywczynie III miejsca to Hania Żywczok i Marysia Krawczykiewicz z SP2. Ich „Say Something", utwór z repertuaru A Great Big World i Christiny Aguilery całkowicie podbił serca widowni.
Tak udane występy dzieci świadczą o ich wielkim zaangażowaniu, o ciężkiej pracy nauczycieli przygotowujących swych podopiecznych do konkursów i o wsparciu rodziców. Duże brawa należą się też jury, które zapewne miało ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszych wykonawców i aktorów uczestniczących w tym maratonie. Dzięki panu Bartkowi Jakubowskiemu i panu Piotrowi Rewie występy uczniów zostały sfotografowane i sfilmowane, za co organizatorzy bardzo dziękują. Należy też wspomnieć o pomocy ze strony rodziców. Tworzyli oni rekwizyty teatralne, szyli stroje i czasem , jak pani Karolina Hodór, towarzyszyli nam przed występem, by rozładować napiętą atmosferę i przygotować dzieci do wyjścia na scenę. Taka współpraca jest nieoceniona. Liczymy na nią i w przyszłym roku, mamy bowiem nadzieję, że oba konkursy na stałe zagościły w progach grodziskiego Centrum Kultury. Oby następne edycje „Once upon a time..." i „Keep Calm and Sing a Song" przyniosły jeszcze więcej miłych niespodzianek – pięknej gry aktorskiej i wspaniałej interpretacji piosenek.

Zdjęcia

 
Finał Szkolnej Ligii Polonistycznej dla klas IV - VIII Email

Read more5 czerwca 2019r. o godz. 14.30 w sali 24 odbędzie się wielki finał zmagań polonistycznych. Pięć osób, które na każdym poziomie klas otrzymały największą liczbę punktów, zapraszam do wzięcia udział w napisaniu ostatnich w tym roku szkolnym zadań Szkolnej Ligi Polonistycznej.

O terminie finałowego zestawu dla klas III poinformujemy wkrótce.

Powodzenia

Lista uczniów zakwalifikowanych do finału w rozwinięciu artykułu.

Więcej…
 
Szkolna Liga Matematyczna Email

Read moreZakończyliśmy kolejny rok zmagań z Matematyczną Ligą Zadaniową. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy osiągnięcia małych i dużych sukcesów. Cieszymy się, że podejmowaliście trud rozwiązywania nie zawsze łatwych zadań. Zgodnie z regulaminem konkursu osoby z najwyższą liczbą punktów zapraszamy do przystąpienia do edycji finałowej, która odbędzie się w szkole 7 czerwca. Na zwycięzców czekają nagrody. Nazwiska finalistów, wyróżnione żółtym kolorem znajdują się na tablicy Szkolnej Ligi Matematycznej.
nauczycielki matematyki

 

Uczestnicy VI ligii Szkolnej Ligii Matematycznej w rozwinięciu artykułu

 

Więcej…
 
Wyniki zbiórki nakrętek w kwietniu Email

Read morePrezentujemy wyniki zbiórki nakrętek w kwietniu (w rozwinięciu artykułu). Przypominamy, że wyniki łączne za maj i czerwiec podajemy do 7 czerwca. Musimy mieć czas na przyznanie i realizację słodkich nagród. Wszystkim życzymy powodzenia na finiszu!

Więcej…
 
Pożegnanie z mitologią w klasach piątych

pozegnanie z mitologia„Udawać Greka" na lekcji polskiego? Owszem, można... My jednak nie występowaliśmy w roli kogoś, kto udaje, ale nie rozumie, o co chodzi. Przeciwnie, dobrze wiemy, jakich bogów czcili starożytni Grecy i od czego zleżało ich spokojne życie.
Klasy 5b, 5c, 5d i 5e podsumowały cykl lekcji dotyczących mitologii greckiej, wcielając się w postacie herosów, bogów oraz bogiń z Olimpu. Każdy z nas opowiadał historię wybranej przez siebie postaci mitologicznej. Oprócz tekstu wystąpienia, samodzielnie przygotowaliśmy odpowiednie przebrania oraz atrybuty charakterystyczne dla odgrywanej roli. Królowały białe prześcieradła, długie sukienki i złote wstążki. Nie zabrakło mieczy, tarcz, piorunów czy kłębka wełny. Boskie stroje i rekwizyty zaskakiwały humorem i pomysłowością.
Klasowy Olimp odwiedzili m.in.: Zeus, Hades, Ares, Herakles, Artemida, Atena, Afrodyta, Apollo, Posejdon, Prometeusz, Demeter, Syzyf, Tezeusz i Hefajstos. Chyba każdy zna te postacie lub słyszał o nich opowieści? Przedstawiliśmy własne prezentacje, odkryliśmy piękne i warte przeczytania historie, które fascynują od wieków i są ponadczasowym źródłem inspiracji dla wielu artystów. Nasi herosi i bogowie zeszli na chwilę z Olimpu, by dać nam wiele, wiele radości. Takie lekcje polskiego bardzo lubimy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Lena Frątczak, kl. 5c

Każda inscenizacja okazała się wyjątkowa i interesująca. Z wielką chęcią jeszcze raz przygotowalibyśmy takie prezentacje do innej lektury. Dla nas była to niezwykła przygoda i nauka poprzez zabawę.
Jan Bęczkowski, kl. 5b

Ta lekcja była znakomita! Wszyscy przeobrazili się w greckich bogów i herosów z atrybutami i w odpowiednich strojach. To doświadczenie dało nam nie tylko dużą porcję wiedzy na temat mitów, ale ujawniło talent aktorski niektórych kolegów. Chcemy więcej takich lekcji!
Antoni Jankowski, kl. 5e

Tego dnia wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Przebrani za bogów czuliśmy się i wyglądaliśmy bosko! Czekamy na następne tego typu lekcje.
Dominika Buczyńska i Marysia Jacyno, kl. 5d

Klasa zamieniła się w prawdziwy Olimp, a my czuliśmy się jak greccy bogowie i boginie. Dzięki tym przedstawieniom nie tylko doskonale się bawiliśmy, ale także bardzo poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat greckiej mitologii.
Ala Kowalczyk, kl. 5c

To była świetna zabawa. Wszyscy wykazali się znajomością mitów oraz kreatywnością w doborze strojów. Dziękujemy Pani Barbarze Stępień za wsparcie i inspirację.
Gabrysia Strzelecka, kl. 5c

Zdjęcia

 
Konkurs recytatorski "Malowanie słowem" Email

malowanie slowem 1W piątek 17 maja w Przedszkolu nr 4 odbył się VIII konkurs recytatorski ,,Malowanie słowem" Naszą szkołę reprezentowała Kinga Baśkiewicz i Amelka Śnieg z Oddziału Przedszkolnego. W konkursie brały udział dzieci w wieku 4-6 lat ze wszystkich placówek oświatowych na terenie naszej gminy. Możemy być dumni z naszych dziewczyn. Pięknie wyrecytowały wiersze i równie pięknie prezentowały się na scenie. Podczas obrad jury wszyscy uczestnicy konkursu uczestniczyli w przygotowanych zabawach ruchowych. Werdyktem jury dziewczynki otrzymały wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia

 
Przerwa na czytanie Email

przerwa na czytanie Nasza szkoła w tym roku przyłączyła się do bicia czytelniczego rekordu w ramach ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Zadanie okazało się niezwykle karkołomne, ponieważ część klas w tym czasie przebywała na zielonych szkołach. Ale udało się i możemy pochwalić się: 563osób biło rekord jednoczesnego czytania. Byli wsród nas uczniowie, ich nauczyciele, dyrekcja, ale również i rodzice, którzy chętnie czytali zwłaszcza naszym najmłodszym przedszkolakom. Od baśni przez lektury szkolne, powieści, wiersze, aż po legendy z regionu zwiedzanego podczas wycieczki. Czas ten stał się wspaniałą okazją do wymiany zdań na temat książek i zachęcenia innych do ich czytania.

Zdjęcia

 

 
Apel z okazji Dni Językowych 2019

apel dni jezykowych 15 maja na sali gimnastycznej nasi uczniowie byli uczestnikami niezwykłej uczty dla oka i ucha. Utalentowani uczniowie "Szóstki" wzięli udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Keep Calm and Sing a Song" i zrobili to fenomenalnie. Publika szalała...jury też :) Laureaci konkursu już w najbliższy wtorek wezmą udział w gminnej edycji naszego konkursu i powalczą z zaprzyjaźnionymi szkołami z terenu gminy Grodzisk Mazowiecki o laur najlepszego piosenkarza w mieście! Trzymamy kciuki!

Oto lista uczestników:
I miejsce- Asia Chmielecka z kl. 8a
II miejsce- Oskar Rewa z kl. 6b
III miejsce- Kuba Siudek z kl. 5c
Wiktoria Godlewska kl. 5d
Hania Witkowska kl. 6a
Wiktoria Kieszkowska i Wiktoria Kamińska kl. 5d

Jednak to nie był koniec atrakcji. Pani Monika Strąk wraz ze swoimi utalentowanymi aktorami pokazała fantastyczne przedstawienie w języku niemieckim osadzone w krainie najpopularniejszych baśni. Ich ciężka praca nagrodzona została II miejscem w ogólnopolskim konkursie teatralnym organizowanym przez Instytut Goethego.
To ogromny sukces! Gratulacje i oby tak dalej.

Całość apelu upiększyły rewelacyjne makiety słynnych symboli Wielkiej Brytanii i Niemiec. Autorzy prac to prawdziwi mistrzowie rękodzieła, kilka zdjęć poniżej. Rozstrzygnięcie ich zmagań już niedługo.

Zdjecia

 
Nauka za pomocą komputera to dobry sposób nauki dla każdego

dni jezykoweWe wtorek 14 maja z okazji Dni Językowych w naszej szkole prowadzone były warsztaty na temat wykorzystania stron internetowych w nauce języka angielskiego. Warsztaty prowadzili uczniowie klasy 6a, którzy w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie TIK (Nowoczesne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie kształcenia). Tym razem zamienili się z uczniów w nauczycieli. Starali się bardzo! Prezentowane były strony, gdzie można było powtórzyć gramatykę i wykonać ćwiczenia online. Nie zabrakło gier, w których powtarzane było słownictwo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się krótkie animowane filmy w języku angielskim. Na koniec prezentacji uczniowie otrzymywali karteczki z adresami stron, tak aby mogli wrócić do nich bo NAUKA ANGIELSKIEGO Z POMOCĄ KOMPUTERA TO DOBRY SPOSÓB DLA KAŻDEGO!

Zdjęcia

 
Działania SKO Email

PiggybankW roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła współpracowała z Oddziałem Banku PKO SA w Grodzisku Mazowieckim w ramach projektu Szkolne Kasy Oszczędności, który obliguje do wykonania wielu zadań i zdobywania punktów, co wiąże się z otrzymaniem atrakcyjnych nagród. W ramach współpracy sześć klas z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do siedziby banku. Dzieci zwiedzały placówkę i uczestniczyły w zajęciach dotyczących oszczędzania. Poznały nominały pieniądza, którymi się posługujemy oraz zabezpieczenia na banknotach. Na koniec dzieci brały udział w quizie, w którym zdobyły nagrody. Dodatkowo uczniowie brali udział w konkursach plastycznych, za które zostali nagrodzeni. Cała akcja wzbudzała duże zainteresowanie wśród dzieci, czego efektem jest zakładanie kont oszczędnościowych dla dzieci. Pracownice banku uczestniczyły również w zebraniach z rodzicami, w czasie których zaprezentowały korzyści płynące z zakładania kont dla swoich dzieci. W maju planujemy następne konkursy i ciekawe lekcje w klasach I – III z pracownicami banku i opiekunami SKO. Dzieci będą mogły brać udział w konkursach, zabawach i obejrzą prezentacje. Zdobytą wiedzę wykorzystają w konkursach, w których wierzymy, że zdobędą nagrody.

W maju klasa I b i klasa 2 a wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez opiekunki SKO pod hasłem "Przerwa na czytanie". Dzieci wykonały zakładki do książek o tematyce oszczędzania. Prace wyróżniające się zostały nagrodzone upominkami.

Zdjęcia

Wycieczka kl. IIIA i IIIB do banku

 
Maj miesiącem czytelnictwa Email

buecher-colouredTradycyjnie maj, to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Nasza szkoła czynnie włącza się w promowanie czytelnictwa. Z tej okazji  każda klasa realizuje projekt "Przerwa na czytanie". Pierwszoklasiści, po raz drugi w tym roku szkolnym, będą mieć ślubowanie. Tym razem oczekują na pasowanie na czytelnika. Uroczystość odbedzie sie  pod koniec miesiąca, podczas której, odwiedzi nas autorka książek o patronie hufca Grodzisk Mazowiecki Leonidzie Telidze, pani Wiesława Śleszyńska.

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocny zajączek" Email

wielkanocny zajaczek Dnia 09.05 odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom konkursu "Wielkanocny Zajaczek", który został zorganizowany przez n-li świetlicy szkolnej.
Wszystkie "zajaczki"" były cudowne, a kreatywność dzieci oraz technika ich wykonania przerosła oczekiwania organizatorów konkursu.
Jury jednogłośnie postanowiło szczególnie wyróżnić prace 2 uczennic- Mai Pawłowskiej z kl 3c oraz Marty Tafelskiej z kl 5e.
Pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów, za co im serdecznie dziękujemy

 
Dni Języków Obcych 13-15 maja 2019

dzie jezykow obcychDrodzy Uczniowie i Rodzice,
W związku z ostatnimi zmianami w kalendarzu pracy szkoły i troską nauczycieli o sprawne przeprowadzenie swoich lekcji Dni Językowe odbędą się w dniach 13-15 maja.

Uczniów z klas 1-3, którzy przygotowywali kaligramy prosimy o dostarczenie prac do p. Bonieckiej (lub do wychowawców) do 13 maja.
Dzieci z klas 1-3 chcące zdobyć dodatkowe oceny mogą w domu zapoznać się z wybraną baśnią w języku angielskim, wykonać do niej plakat i dostarczać do p. Bonieckiej (lub do wychowawców) przez najbliższe 2 tygodnie. Wiele ciekawych pozycji znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece
Osoby, które wykonały makiety konkursowe mogą oddawać swoje prace na ręce nauczycieli języka do 13 maja.
14 maja pani Soporek zaprasza na warsztaty TIK, na których pokaże wam ciekawe strony internetowe do samodzielnej nauki angielskiego.
15 maja odbędzie się szkolny konkurs piosenki obcojęzycznej. Uczestników prosimy o dostarczenie podkładów dźwiękowych do swoich nauczycieli języka do 10 maja.
Przez wszystkie 3 dni zachęcamy was do przychodzenia do szkoły w przebraniach ulubionych postaci z literatury obcojęzycznej lub filmu. Pokażcie innym co was interesuje, co lubicie czytać i oglądać.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i do zobaczenia wkrótce! <3

 
Przerwa na czytanie

przerwa na czytanie Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.
(Maksym Gorki)

Zachęcamy wszystkich czytających do udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania książek na przerwie. Szczegóły  przedsięwzięcia w zamieszczonym poniżej regulaminie oraz linku do strony organizatora:

Przerwa na czytanie_regulamin

link organizatora akcji: https://womgorz.edu.pl/index.php?view=k&lng=1&k=885&page_no=&t=4723

 
"Grodzisk stawia na zielone" Email

tree Nasza szkoła włączyła się w miejską akcję pn. "Grodzisk stawia na zielone". Dzieci z oddziałów przedszkolnych z pomocą pracowników szkoły, dzielnie poradziły sobie z posadzeniem nowych krzewów. Rośliny pięknie przyozdobiły teren szkoły od strony osiedla.

Zdjęcia

 
Jej wysokość Matematyka Email

Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.
Każdy kto obejrzał gazetki w galerii na drugim piętrze zgodzi się z tym twierdzeniem. Wykonaliście ciekawe i piękne prace. Niełatwo je opisać, są bardzo różnorodne i pełne ciekawostek. Po prostu zapraszamy do oglądania i czytania – wstęp bezpłatny.
Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego opisujemy wszechświat.
Kilka klas zaprezentowało nam informacje na temat ciągu Fibonacciego. Dowiedzieliśmy się, że rośliny, zwierzęta wykorzystują go w swojej budowie. Co więcej ma swoje zastosowanie w muzyce a nawet w kształcie galaktyk odnajdujemy jego odzwierciedlenie.
Do poznania matematyki nie prowadzi królewska droga.
Mamy nadzieję, że lepiej poznaliście i polubiliście królową nauk i będziecie dalej chętnie zgłębiać jej tajemnice. Tym razem Wasze prace oceniały panie uczące w naszej szkole matematyki.
4b, 4c – 17 punktów, 4a - 15 punktów, 6b – 14 punktów, 4d, 5b, 5e, 6c – 13 punktów, 5c – 12 punktów, 5a, 5d, 6a, 7a, 8b – 10 punktów,
7b - 9 punktów, 8a – 7 punktów.
Pozdrawiamy.
Samorząd Uczniowski

 
Wyniki zbiórki nakrętek w marcu Email

Read morePrzedstawiamy wyniki zbiórki nakrętek w marcu. Podwójne brawo dla wszystkich klas, po pierwsze udało się podsumować miesiąc w ciągu pięciu dni następnego miesiąca, po drugie żadna klasa nie podała wyniku zero.
Tak trzymać!

W rozwinięciu zestawienie zbiórki nakrętek w marcu

Więcej…
 
Das Schlaraffenland

Read more„Wo liegt das Schlaraffenland?" – to tajemniczy tytuł przedstawienia, które w języku niemieckim zaprezentowała klasa 7b podczas V Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Teatralnych Deutsche Buehne w Łodzi. Nasi szkolni aktorzy wcielili się m.in. w takie bajkowe postaci jak Rotkaeppchen czyli Czerwonego Kapturka, Haensel und Gretel czyli Jasia i Małgosię, Aschenputtel – Kopciuszka, Rapunzel – Roszpunkę i inne, które zapewne rozpoznacie sami na zdjęciach. Główny bohater Kaspar szuka krainy wiecznej szczęśliwości przemierzając poszczególne bajkowe krainy, aby na koniec dowiedzieć się, że tytułowy poszukiwany przez niego „Schlaraffenland liegt in unserer Fantasie" – znajduje się w naszej wyobraźni...
Trud włożony w liczne próby i ciężką pracę uczniów klasy 7b zarówno w tą aktorską jak i sceniczną związaną z przygotowaniem bogatej scenografii nie poszedł na marne! Stres towarzyszący tuż przed występem i presja czasu na scenie – mieliśmy tylko 10 min na rozłożenie całej scenografii – zadziałały na tyle motywująco, że Jury po dość długiej przerwie na obrady przyznało nam II miejsce!!! Brawo 7b!!!

Więcej…
 
Konkurs plastyczny na wykonanie wielkanocnego zajączka Drukuj Email

konkurs plastyczny Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na wykonanie pięknego zajączka wielkanocnego. Szczegóły konkursu wraz z formularzem metryczki do poprania_pdf

 
Uczestnicy V edycji Szkolnej Ligii matematycznej

digitsPrzedstawiamy uczestników V edycji Szkolnej Ligii Matematycznej

 

Uczestnicy V edycji SLM_pdf

 

 
Być jak Ignacy - Marian Rejewski

  przyrodaEnigma, kryptolodzy i Escape Room

W tym miesiącu uczniowie należący do koła naukowego "Nakręceni Naukowcy" poznawali sylwetkę kolejnego wybitnego naukowca – Mariana Rejewskiego. Marian przyszedł na świat w 1905 r., w Bydgoszczy. Dzięki biegłemu posługiwaniu się językiem niemieckim rozpoczął naukę matematyki w mieście Getynga, lecz po kilku latach nauki zdecydował się na zmianę kierunku i udał się do Poznania, gdzie na tamtejszym Uniwersytecie zaczął kierunek Filozofia. Następnie, po ukończeniu studiów, podjął pracę w Biurze Szyfrów Oddziału II Sztabu Głównego. Tam, wraz z Jerzym Różalskim oraz Henrykiem Zygalskim pracowali nad zasadą złamania działania Enigmy. Prace te zakończono sukcesem w 1932 roku kiedy to grupie inżynierów udało się złamać tajemniczy szyfr. Dzięki wybitnym umiejętnościom kryptologicznym i matematycznym, wynalazcy przypisuje się skrócenie II wojny światowej aż o 2-3 lata! Po zakończeniu wszelkich działań udało mu się powrócić do rodzinnej Bydgoszczy i dopiero w wieku emerytalnym mógł podzielić się ze światem przeżyciami za czasów pracy w Biurze Szyfrów. Zmarł w Warszawie w wieku 74 lat.

Nasi uczniowie zorganizowali dla swoich młodszych kolegów z klas III a i III b escape room związany z szyframi enigmy oraz z sylwetkami wielkich polskich kryptologów. Korzystali z materiałów udostępnionych na stronie organizatora konkursu "Być jak Ignacy": https://bycjakignacy.pl/

 

zdjęcia

 
Creative Culture! Email

dzien-jezykow-obcych 11-700x373Już 6 maja rozpocznie się w naszej szkole tydzień języków obcych!
W zeszłym roku zaskoczyliście nas cudownymi koszulkami, pracami plastycznymi, recenzjami książek jak również kreatywnymi etiudami filmowymi.

W tym roku proponujemy wam spotkanie z kulturą krajów anglojęzycznych jak i tych niemieckojęzycznych. Cały tydzień obfitował będzie w moc atrakcji! Proponujemy wam między innymi warsztaty TIK gdzie poznacie sposoby na kreatywną naukę języka z pomocą internetu. Będziecie mogli zapoznać kolegów z klasy z bogatą kulturą i tradycjami krajów anglojęzycznych tworząc prezentacje na lekcje angielskiego. Szykujemy też kilka małych zadań konkursowych:
- konkurs na najpiękniejszą makietę wybranego budynku lub symbolu dowolnego kraju.
Może to być Big Ben albo Wieża Eiffle'a, ale też budka telefoniczna lub London Eye. Wybór należy do was :D
dla klas 2-3 konkurs na kaligramy, czyli słowniczki obrazkowe. Tu wyobraźnia nie zna granic.
- klasom pierwszym pani Boniecka zaproponuje baśnie w języku angielskim po obejrzeniu których na pewno powstaną przepiękne prace plastyczne na gazetki

Tradycyjnie odbędzie się też szkolny konkurs piosenki "Keep Calm and Sing a Song"! Regulamin i formularz zgłoszeniowy w załączniku.
W dniu apelu podsumowującego (11.04.) zachęcamy zaś Was do przebrania się za ulubioną postać z książki angielskiego, amerykańskiego lub niemieckiego autora!
Bardzo jesteśmy ciekawi waszych ulubieńców literackich :D

Jak widzicie czeka Was super zabawa, ale i nie lada wyzwanie. Podpisane makiety i kaligramy przynosimy do szkoły 8 kwietnia, niech ozdobią szkolne korytarze!
O wszelkie szczegóły pytajcie swoich nauczycieli języka.
Liczymy na wasze zaangażowanie.
CU soon!
Zespół nauczycieli języków obcych ;)

Regulamin/Formularz zgłoszeniowy

 
Tydzień Matematyki w oczach uczniów Email

tydzien matematyki„W tygodniu matematyki najbardziej podobał mi się dzień liczby π, ponieważ w tym dniu było dużo zagadek, rebusów i ciekawostek". Milena Greń, kl. 5d
„W tygodniu matematycznym, w dni liczby π, najbardziej podobało mi się, kiedy mieliśmy nagrody (ciasteczka, babeczki itp.) za dobre odpowiedzi na pytania o liczbie". Natalia Lipińska, kl. 5d
„Najbardziej podobała mi się matematyka dzika". Nikola Dwórzyńska, kl. 4c
„Podobało mi się odpowiadania na pytania, film o liczbie pi i jedzenie ciasteczek w nagrodę". Kacper Szymański, kl. 4c
„Bardzo podobało mi się wszystko, matematyka przez zabawę to świetny pomysł". Maja Pomiankowska, kl. 7a
„Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł. Byle więcej takich tygodni. Na pewno ta wiedza zostanie w mojej głowie". Maciej Czarnocki, kl.8a
„Bardzo podobała mi się matematyka dzika, fajne było też mierzenie obwodu okrągłych rzeczy". Adam Dobrosz, kl.4c
„Bardzo mi się podobała lekcja o liczbie pi i to, że moje pomiary dały wynik 3,14".Tosia Stanin, kl.4c
„Podobają mi się wszystkie plakaty i gazetki na korytarzach o matematyce". Kajetan Woźniak, kl. 4c
„Podobały mi się różne zadania i łamigłówki na plusy rozdawane na korytarzach". Kasia Boba, kl. 4c
„Podobała mi się lekcja o liczbie pi. W pomiarach udało mi się uzyskać wynik 3, 114, który był właśnie tym najbardziej zbliżony do liczby pi. Na zakończenie lekcji obejrzeliśmy film o liczbie pi, czyli liczbie Pani Ludolfinie". Zuzanna Rubin, kl. 5a
„Tydzień matematyki bardzo mi się podobał, ponieważ mogłam wiele się nauczyć. Podobały mi się zadania rozdawane podczas przerw, czternaste wersety z trzecich stron naszych książek. Bardzo fajne było sprawdzanie czy w liczbie pi jest moja data urodzenia". Wiktoria Rejnchard, kl.6a
„Najbardziej podobały mi się zadania rozwieszone po całej szkole. Oceniam, ten tydzień za najlepszy w całym roku szkolnym". Sandra Śnieg, kl. 6a
„Podobał mi się e tydzień matematyki. Zadania były ciekawe i wymagające. Myślę, że warto taki tydzień organizować, gdyż można się dowiedzieć wielu informacji i dobrze się bawić". Gabrysia Strzelecka, kl. 5c
„Tydzień matematyki w tym roku bardzo mi się podobał, ponieważ były ciasteczka, super rebusy i konkursy matematyczne". Marika Węgorek, kl. 5c
„W tygodniu matematyki uczniowie poznają matematykę w inny sposób nić codziennie na lekcjach. Uważam, że to świetny pomysł i czas, w którym można przekonać do matematyki nawet największego wroga czy przeciwnika nauk ścisłych". Sandra Kozłowska, kl. 8a
„Myślę, że to świetna zabawa matematyką i świetny sposób, żeby ją polubić". Antoni Janowski, kl. 5e

Zdjęcia

 
Konkurs na kukiełki teatralne Email

kukielki teatralne Zapraszamy do udziału w konkursie na wykonanie kukiełki teatralnej.

Regulamin/karta zgłoszenia

 
Konkursy polonistyczne

kałamarzZapraszamy do udziału w konkursach polonistycznych:
- konkurs recytatorski w Stawisku (zgłoszenie udziału do 29.03.2019r., etap szkolny 29-30.04.2019r.) - szczegóły http://www.stawisko.pl/?konkurs
- konkurs wiedzy polonistycznej "Mój polski" (zgłoszenie udziału do 25.03.2019r., termin konkursu - 25.04.2019r.) - szczegóły http://mojaszkolajezykowa.pl/moj-polski/

Polonistki czekają na zgłoszenia uczniów.

 
Mistrzowie tabliczki mnożenia w lutym

digitsPrzedstawiamy mistrzów tabliczki mnożenia w lutym

 

Mistrzowie tabliczki mnożenia w lutym

imię i nazwisko

4a

1.Barbara Lis, 2.Igor Podgórski, 3.Kasia Porosińska

4b

1.Agata Popelyukh, 2.Zuzanna Frydryk, 3.Mikołaj Fronczak

4c

1.Amelia Kiljańska, 2.Rafał Korytkowski,3.Katarzyna Boba

4d

1.Sebastian Żur, 2.Sebastian Bełdyga, 3.Zuzanna Bukowska

5a

1.Bartosz Banaszkiewicz, 2.Amelia Zalewska, 3.Małgorzata Włodarska

5b

1.Jan Bęczkowski, 2.Dominik Kniewski

5c

1.Alicja Kowalczyk, 2.Gabriela Strzelecka, 3. Lena Frątczak

5d

1.Kostiantyn Khos, 2.Maria Jacyno, 3.Dominika Buczyńska

5e

1.Szymon Węglarski, Franciszek Bury, 3.Stanisław Zagrajek

6a

1.Zuzanna Kosińska, 2.Natalia Sadowska, 3.Jagoda Brala

6b

1.Aleksander Urbański, 2.Dominika Pastuszka, 3.Antoni Zegarski

6c

1.Aleksandra Kiernozek, 2.Klara Maliszewska, 3.Maciej Mączyński

7a

1.Zuzanna Tumińska, 2.Kamil Korytkowski, 3.Mikołaj Świerzbiński

7b

1.Michał Przybytniak, 2.Bartek Dyngus, 3.Aleksander Karpiński

8a

1.Kamil Tatarek, 2. Karol Boczkowski, 3.Filip Ryś

8b

1.Zuzanna Zygier, 2.Eryk Dymecki, 3.Piotr Boba

 
Szkolna Liga Polonistyczna

logo slp Wielki finał tuż, tuż... To już ostatni zestaw zadań polonistycznych, przygotowany dla Was w tym roku szkolnym. Będziecie zmagać się z zawiłościami świata poetyckiego (rymy, rytm, środki poetyckie itp.).

Na Wasze prace polonistki czekają do 1 kwietnia i nie jest to prima aprilis. A pod koniec kwietnia najlepsi z Was wezmą udział w wielkim finale Szkolnej Ligi Polonistycznej.

Powodzenia!!!

Zestaw_6_pdf

Zestaw_6_klasa3_pdf

 
Szkolny Liga Matematyczna

logoslm1Ostatni zestaw zadań Szkolnej Ligi Matematycznej z okazji Tygodnia Matematyki pełen jest zagadek, łamigłówek i zabaw logicznych. Mamy nadzieję, że z przyjemnością podejmiecie próbę ich rozwiązania. Miło nam było,że w tym roku szkolnym wielu z was rozwijało swoje matematyczne zainteresowania, mierząc się z nie zawsze łatwymi zadaniami. Wytrwali, którzy zakwalifikują się do finału, już w maju będą walczyć o celującą ocenę z matematyki na świadectwie. Przed wami tydzień ciekawych lekcji, w czasie których udowodnimy, że matematyka nie jest taka straszna, jak myślicie. Życzymy miłej nauki w czasie zabawy!
Nauczyciele matematyki

Zestaw 6_pdf

 
Tydzień matematyki

digitsNajbliższe dni w naszej szkole upłyną pod hasłem „Tydzień matematyki". Wybór dat nie jest przypadkowy, we wtorek 12 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Matematyki natomiast 14 marca na całym Świecie bohaterką dnia jest liczba Pi.
My też zrobimy wszystko, aby każdego dnia spotkało Was coś ciekawego, intrygującego i nowego – coś, czego jeszcze nie znacie z matematyki. Dużo będzie się działo, dlatego bacznie obserwujcie pojawiające się napisy, plakaty w szkole i liczne zagadki. Na lekcjach, na zajęciach dodatkowych z matematyki oraz w czasie niektórych przerw odbędą się zabawy, rebusy i inne ciekawostki matematyczne, które na pewno Was przekonają, że matematyka to ciekawy przedmiot i naprawdę wcale nie jest taki trudny...
Nauczyciele matematyki, zdradzą kilka sekretnych sposobów jak szybko i sprytnie liczyć.
W tym tygodniu rozstrzygnięcie kolejnego etapu konkursu na gazetkę klasową, która tym razem związana jest z matematyką, teraz już na pewno wiecie, dlaczego.
Niebawem pojawi się kolejna edycja zadań Matematycznej Ligii Zadaniowej oraz podsumowanie poprzedniego etapu.
12 marca 2019 pod patronatem honorowym MEN i patronatem merytorycznym „e-math.pl", nasza szkoła weźmie udział w „Dniu Matematyki", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. W tym roku hasłem przewodnim jest „Matematyka dzika", a więc pytania związane z dziką przyrodą w Polsce.
14 marca dzień liczby Pi – liczne konkursy i zabawy w czasie przerw.
15 marca dla chętnych uczniów z klas 8 Maraton Rozwiązywania Zadań Egzaminacyjnych z matematyki. Zapraszamy do świetlicy szkolnej od godz. 16.00 do 19.00.
Pamiętajcie Tydzień Matematyki kierowany jest do wszystkich uczniów! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania często nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką...a Tydzień Matematyki stworzyłyśmy po to, aby dać Wam trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki...

Zapraszamy!

Nauczycielki matematyki.

 
Konkurs logopedyczny - "Wierszyki łamiące języki"

konkurslogoped Dnia 6 marca odbył się szkolny konkurs logopedyczny "Wierszyki łamiące języki" .
Wszystkim śmiałkom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.
Trudny obowiązek oceny umiejętności przypadł Pani E.Czarneckiej, M.Jersze Zielińskiej oraz uczennicom klasy 7a Zuzi Tumińskiej i Wanesce Bylinie.
Obrady były bardzo burzliwe, bo cała komisja była pod wielkim wrażeniem pomysłowości w wyborze tekstów.
Ostatecznie zwyciężyli
Klasa I
I miejsce Oliwia Rewa
II miejsce Oliwka Pastuszka
III miejsce Marcel Gurgul
Klasy II-III
I miejsce Maja Puławska
II miejsce Maja Romaniuk
III miejsce Lena Oracka
Klasy IV-V
I miejsce Agata Popelyukh
II miejsce Oliwia Kalicińska
III miejsce Lena Sztorc

Klasy VI-VIII
I miejsce Hania Zielonka
II miejsce Sandra Kozłowska
III miejsce Zuzia Piechucka
wyróżnienia
Zuzia Frydryk, Nikola Cichowlas, Zuzia Bukowska, Ola Piotrowska,Szymon Jaworski,Kacper Kraszewski,Wiktoria Janiec
Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 13.03.19 o godzinie 11.30 w sali nr 8

 
Konkurs logopedyczny "Wierszyki łamiące języki" Email

konkurslogoped Wszystkie osoby, które zgłosiły swój udział w recytatorskim konkursie logopedycznym zapraszamy do salki logopedycznej (s.8 na parterze), w środę 6.03. o godz. 11.30

 
Wycieczka klasy IV D do Radziejowic Email

dsc 017121 lutego 2019 roku odbyła się wycieczka klasy 4D „Śladami Józefa Chełmońskiego". Dzieciom towarzyszyli przedstawiciele Szkolnej Grupy Radiowej wraz z opiekunami Panią Anetą Rębiś i Panem Sylwestrem Stankiewiczem.
Około godziny 9 wyruszyliśmy w podróż, aby bliżej poznać biografię oraz twórczość tego słynnego malarza.
Pierwszym punktem na mapie naszej wycieczki była Kuklówka. Już z daleka dostrzegliśmy kamienny obelisk upamiętniający Chełmońskiego. Zatrzymaliśmy się na chwilę
i wysłuchaliśmy krótkiego wykładu przybliżającego sylwetkę artysty. Następnie przeszliśmy zabytkową aleją drzew, prowadzącą do dawnej posiadłości malarza. Obecnie
w dworku mieszkają potomkowie Chełmońskiego i nie jest udostępniony do zwiedzania.
Ruszyliśmy zatem do Radziejowic, aby zwiedzić pałac, a w nim niezwykłą kolekcję płócien Chełmońskiego. Już po przekroczeniu bramy parku zostaliśmy wręcz oczarowani urodą tego miejsca. Niestety, pogoda nie zachęcała do spaceru, dlatego od razu weszliśmy do pałacu. Pani przewodnik opowiedziała nam historię budynku oraz jego dawnych właścicieli. Po czym zwiedzaliśmy sale pałacowe, w których wyeksponowano dzieła Chełmońskiego. Wszystkie jego prace zrobiły na nas ogromne wrażenie. Poznaliśmy również kilka ciekawostek dotyczące życia malarza oraz okoliczności powstania jego dzieł.
Po wizycie w pałacu, udaliśmy się do Żelechowa, aby zobaczyć miejsce pochówku Józefa Chełmońskiego.
Po wyjściu z cmentarza wyruszyliśmy w stroną Grodziska, zatrzymując się po drodze na szybki posiłek. To był naprawdę udany wyjazd!

Zdjęcia

 
Szkoła Młodych Patriotów Email

logo szkoa mlodych patriotow Drodzy Uczniowie!
Nasza szkoła zdobywa tytuł Szkoły Młodych Patriotów,
przyłącz się do zadań związanych z tym projektem.

Oto ostatnie zadanie:
Ogłaszamy ogólnoszkolny konkurs wiedzy historycznej dla wszystkich uczniów z naszej szkoły pod hasłem:
,,Historia Polski, a patriotyzm".
Konkurs będzie odbywał się w dwóch kategoriach:
- klasy 4-5.
- klasy 6-8.
* Zagadnienia konkursowe oparte są na podstawie programowej.
* Konkurs będzie miał charakter testu, forma pisemna.
Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o wpisanie się na listę konkursową u swoich nauczycieli historii do dnia 28.02.2019r.
KONKURS ODBĘDZIE SIĘ DZNIA 7 MARCA 2019 r. O GODZ. 8.00 W SALI 27.

 
Uczestnicy IV edycji SLM Email

logoslm1Przedstawiamy uczestników IV edycji Szkolnej Ligi Matematycznej. Gratulujemy próby podjęcia wysilku. Przypominamy, że zadania V edycji oddajemy nauczycielom matematyki do 4 marca 2019 r.

Uczestnicy IV edycji SLM_pdf

 
Konkurs na smaczny film

Jeżeli znasz już witaminy i masz ochotę sprawić rodzinie zwycięskie miny zapraszamy do konkursu:

  konkurs

Nasi uczniowie w zeszłym roku godnie walczyli w liceum w Grodzisku o laur zdrowego i smacznego kucharza, zgarneli nagrody w gminnym konkursie fotograficznym, walczą w "Ignacym" na arenie krajowej to może i tu powalczą o nagrody. Trzymamy kciuki i pochwalcie się swoimi umiejętnościami z jury a z nami swoimi filmikami.Smacznego :)

 
Festiwal witamin

foodns-300px Festiwal Witam przygotowany przez koło "Nakręceni Naukowcy"

Uczniowie biorący udział w projekcie "Być jak Ignacy III" przygotowali w związku z przypadająca 23 lutego 135 rocznicą urodzin Kazimierza Funka - Festiwal Witamin. Zapoznali swoich kolegów podczas przerw z postacią Kazimierza Funka i z rolą witamin. Wszystko to odbyło się w atmosferze zabawy, radosnego odkrywania; okraszone zagadkami, quizami, rebusami, krzyżówkami. Stworzyli wielkie, szkolne witaminowe abecadło. Festiwalowi goście wykazywali się wiedzą, było sporo śmiechu i zabawy. Dzięki naszej Pani Dyrektor dzieci otrzymały fajne nagrody za prawidłowe odpowiedzi w konkursach, quizach i zagadkach. A przy niebieskim stoliku można było zagrać w Halli Galli czyli sałatkowy zawrót głowy.

Festiwal był uwieńczeniem zajęć o Kazimierzu Funku i jego dokonaniach. Zachęcamy Was do śledzenia strony "Być jak Ignacy III - zostań bohaterem nauki". Znajdziecie tam informacje o polskich wynalazcach jak również ciekawe filmy i nawet grę :)

festiwal na zdjęciach

 

Wszystkie klasy miały lekcje o witaminkach i te starsze i te młodsze. Jedna klasa ( 3a ) przedstawiła relację z tego zadania :

Witaminowa lekcja w klasie III A

Czy znacie pana , który odkrył witaminy?

My już znamy, to Kazimierz Funk wybitny polski naukowiec. Jego odkrycie było jednym z największych przełomów w historii medycyny.
Na dzisiejszej lekcji dowiedzieliśmy się jak wielkie znaczenie mają witaminy w życiu każdego człowieka. Wiemy w jakich produktach się znajdują. Poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Potrafimy ułożyć piramidę żywieniową. To była naprawdę zdrowa lekcja.

zdrowa lekcja w 3a

 
Konkurs na dekorację karnawałową serduszko walentynkowe i maska karnawałowa Email

Read moreDziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach na najpiękniejszą maskę karnawałową i najładniejsze serduszko walentynkowe.
Wasze prace były przepiękne!
Gratulujemy pomysłowości wszystkim, a przede wszystkim nagrodzonym uczniom!
Lista nagrodzonych w rozwinięciu:

Więcej…
 
Konkurs ortograficzny w SP w Adamowiźnie Email

konkurs ort sp adamowizna  13 lutego 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Adamowiźnie Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie ubiegali się o tytuł Mistrza Ortografii w trzech kategoriach wiekowych: klasy III-IV, V-VI oraz VII-VIII.
Na konkursie naszą szkołę reprezentowali następujący, wyłonieni w szkolnych eliminacjach, laureaci:
Mikołaj Frontczak 4b
Agata Popielyukh 4b
Zuzanna Rubin 5a
Małgorzata Włodarska 5a
Cyprian Krajewski 8b
Filip Ryś 8a
Konkurs składał się dwu części: testu z lukami oraz dyktanda. W tym roku, w związku ze stuleciem istnienia szkoły w Adamowiźnie, treść dyktand była związana z historią tej szacownej placówki oraz postacią dra Mateusza Chełmońskiego - jej założyciela.
W finale konkursu znalazły się :
Agata Popielyukh 4a - II miejsce (kategoria klas III- IV, etap gminny)
Zuzanna Rubin 5a - II miejsce (kategoria klas V- VI, etap gminny)
Zwyciężczyniom oraz wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Nasi mistrzowie ortografii Email

z ortografia za pan bratW ostatni tydzień przed feriami w naszej szkole na lekcjach języka polskiego i nie tylko królowała ortografia i jej zawiłości. Na koniec zmagań z polską pisownią każda klasa – od czwartej po ósmą – napisała dyktando, którego celem było wyłonienie mistrza ortografii na poziomie poszczególnych klas. Naprawdę nie było łatwo!
Tym większe słowa uznania i gratulacje należą się laureatom, którzy najlepiej napisali tekst dyktanda, wymagający prawdziwie mistrzowskich umiejętności.
Oto oni:
w klasach VIII: Filip Ryś - 8a (mistrz ortografii), Cyprian Krajewski - 8b, Mariusz Wlazło - 8a;
w klasach VII: Krzysztof Piechowicz - 7b (mistrz ortografii), Jana Kunanets - 7b, Laura Kolecka - 7b;
w klasach VI: Aleksandra Janicka - 6a (mistrz ortografii), Emila Kulicka 6c;
w klasach V: Zuzanna Rubin 5a (arcymistrz ortografii - jedyne w szkole dyktando bezbłędne!), Małgorzata Włodarska 5a, S. Kęska - 5c, G. Strzelecka - 5c.
w klasach IV: Mikołaj Fronczak- 4b (mistrz ortografii), Zosia Filipiak - 4b, Agata Popielyukh - 4b,Oliwia Zaręba - 4b.
Warto być z ortografią za pan brat każdego dnia! Jest ona znaczącym elementem kultury naszego języka.

 
Być jak Ignacy odsłona 2018/2019

  Science-ExplosionJuż trzeci raz przystępujemy jako szkoła do projektu "Być jak Ignacy". Celem projektu jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców. W tym roku do tego wyjątkowego programu edukacyjnego, stworzonego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przystąpili uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Przyrodniczego. Spotykają się we wtorki w sali przyrodniczej.
Pierwszym naukowcem, którego życie oraz osiągnięcia poznawali uczniowie był Jan Szczepanik. Ten wybitny polski wynalazca zwany przez niektórych "polskim Edisonem" imponuje nawet teraz ogromną wytrwałością, dążeniem do wiedzy, samozaparciem, kreatywnością. Nic dziwnego, że wywarł tak duże wrażenie na uczestnikach projektu "Być jak Ignacy", że nie tylko poznali bardzo dobrze życie i dorobek Jana Szczepanika ale i postanowili podzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami.
Kolejny tydzień zostanie poświęcony witaminom i " wędrującemu naukowcy". Kto to ? Czy znacie pana , który odkrył witaminy? Cała szkoła dzięki zaangażowaniu koła na najbliższych godzinach wychowawczych i lekcjach przyrody lub biologii pozna znaczenie witamin, sposoby zapobiegania chorobom, budowę piramidy żywieniowej i wiele, wiele więcej. Chodzą plotki po Sportowej , że gazetki klas młodszych będą smaczne jak warzywa i owoce. Pożyjemy....zobaczymy....

 

koło

film

 
Szkolna Liga Polonistyczna

logo slp Przed feriami naszą szkołę ogarnęło ortograficzne szaleństwo. Szkolna Liga Polonistyczna postanowiła przedłużyć czas językowej zabawy, dlatego zestawy w tym miesiącu będą dotyczyć konkretnej trudności pisowni polskiej.
Długopisy w dłoń i rozwiązujemy zadania, bo jest to przedostatni zestaw przed wielkim finałem naszej akcji.

Prace oddajemy polonistkom w nieprzekraczalnym terminie do 4 marca.

Zestaw_5_pdf_

Zestaw_5_pdf_kl_3_

 
Szkolna Liga Matematyczna Email

logoslm1Wielkimi krokami zbliżamy się do finału Szkolnej Ligi Matematycznej. Przed Wami przedostatni zestaw zadań konkursowych. Tych, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił w matematycznych potyczkach, zapraszamy do wytężenia umysłów, a wytrwałych miłośników logicznych zagadek do rozwiązania kolejnego zestawu. Przypominamy o zapisywaniu wszystkich obliczeń. Prosimy o terminowe oddawanie prac.
Powodzenia

Zestaw_pdf

 

 
Zapowiedź audycji SGR na antenie Radia Bogoria Email

logo bogoriaZapowiedź audycji, przygotowanej przez naszą Szkolną Grupę Radiową, która ma się ukazać dziś o godz. 19.00 na antenie Radia Bogoria

Pobierz_mp3

 
Ortografii się nie daliśmy! Email

gazetki ortografiagazetki ortografia

 

 

 

 

 

 

 

Ortografia wielu z nas sprawia kłopoty, ale mamy teraz wspaniałą pomoc
w opanowaniu jej zasad w postaci pięknie wykonanych gazetek. Jest ich szesnaście więc jeśli każdego dnia zapoznamy się z jedną z nich, to po około trzech tygodniach będziemy pisać bezbłędnie najtrudniejsze wyrazy. Podejmujecie wyzwanie? Śmiało, złapcie byka za rogi – najlepiej tego z gazetki klasy 4d, wygląda bardzo sympatycznie.
W ocenie prac uczestniczyła pani Barbara Stępień , która uczy w naszej szkole języka polskiego. Nic nie umknęło jej fachowemu oku. Oczywiście, jak zwykle pod uwagę brane były również takie elementy jak oryginalność , estetyka wykonania, praca własna. Poniżej prezentujemy wyniki.
4b – 18 punktów
4a, 6c – 15 punktów
5d, 4d – 13 punktów
5b, 5c – 12 punktów
4c, 5e, 6a, 8b – 10 punktów
5a, 7a – 8 punktów
6b, 7b, 8a – 5 punktów

 
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) Email
dbi

5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!" obchodzimy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łącząc zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W naszej szkole z tej okazji przypominamy o dekalogu korzystania z telefonu i internetu. Nasza inicjatywa została zaakceptowana przez ore: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html
Pamiętajmy, że realne życie jest piękniejsze i ciekawsze niż wykreowane w sieci, a bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin najważniejsze.

 
Nagrody konkursu „Warum Deutsch?” Email

konkursu warum deutschKlasa 8a prezentuje wygraną z konkursu „Warum Deutsch?" Szkoła otrzymała nagrodę w postaci boxu z pomocami do nauki j. niemieckiego Mamy gry memo, quizy, puzzle, plakaty, gry planszowe – sami zobaczcie .... Wszystko nowiutkie, ładnie wykonane – aż zachęca do nauki..., a że najlepiej się uczyć poprzez zabawę, więc od razu przetestowaliśmy!
Jeszcze raz danke schön 8a!

Zdjęcia

 
Rowerem do przedszkola Email

Uczniowie klasy 6b ze swoim przedstawieniem naukowym o rowerze zadebiutowali w zaprzyjaźnionym przedszkolu. Idea nauki poprzez przeżywanie po raz kolejny pokazała, że nawet trudne pojęcia fizyczne są łatwe i zrozumiałe. Opieka pani Kasi i Agnieszki to nie wykład, ale umiejętne wskazywanie jak szukać wiedzy. Czekamy na kolejne przedstawienia i występ na kolejnej scenie. Dziękujemy przyjaciołom krasnala za ciepłe przyjęcie i uważny odbiór.
Zapraszamy do obejrzenia galerii na stronie przedszkola, gdzie widać zaangażowanie aktorów i widzów.

http://krasnalhalabala1.przedszkolowo.pl/publikacja/147131/-bajka-o-rowerze?photo0=1#photo

 
"Góra Grosza"

gora groszaJuż po raz kolejny społeczność naszej „6" nie zawiodła. Miło nam poinformować, że zakończyliśmy zbiórkę drobnych monet w ramach akcji „Góra Grosza". Dzięki ofiarności i hojności wielu z Was – uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły udało nam się zebrać pokaźną sumę 556,42 zł!!!!!!!!!!!
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję. Dziękujemy świetliczakom, którzy pięknie liczyli każdy pieniążek oraz każdemu kto pomógł w spakowaniu i wysyłce monet. Po raz kolejny udowodniliśmy, że „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".

 
Mistrzowie tabliczki mnożenia w styczniu Email

digitsPrzedstawiamy klasowych mistrzów tabliczki mnożenia w styczniu. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczniom, życzymy powodzenia w kolejnych miesiącach zmagań!

 

Mistrzowie tabliczki mnożenia w styczniu_pdf

 

 
Mazowiecki Konkurs Chemiczny „Atom i Cząsteczka" Email

atom i czasteczka Uczniów klas 7 i 8 zapraszamy do udziału w Mazowieckim Konkursie Chemicznym „Atom i Cząsteczka". Konkurs obejmuje treści określone w podstawie programowej dla szkół podstawowych. Odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy przeprowadzony zostanie 28 lutego (czwartek) 2019 r. o godz. 12.00 . Do rozwiązania uczniowie otrzymają 20 zadań zamkniętych (testowych) oraz 3 zadania otwarte. Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Wiraszka do 22 lutego 2019 r.
Więcej informacji w regulaminie.

Regulamin

 
Konkurs fotografii komórkowej Email

phenologit-kidZapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym związanym z fotografią ,którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2.

Fotografie należy składać do p. Anny Grabowskiej do 26.04.2019 r.

Warunki uczestnictwa / Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych

 
Gazetki klas I-III Email

gazetki kl i-iiiJuż od początku grudnia możemy podziwiać prace plastyczne wykonane przez uczniów klas I - III. W tym wdzięcznym temacie świąteczno- zimowym, dzieci wykazały się dużą pomysłowością korzystając z różnych technik artystycznych. Dziękujemy paniom wychowawczyniom i dzieciom za zaangażowanie.
A oto wyniki:
klasa IIIc otrzymała 10 punktów,
klasa IIIa - otrzymała 8 punktów,  
klasa Ib - otrzymała 6 punktów,

pozostałe klasy po 5 punktów,
 Gratulacje! 

Zdjęcia

 
Gramatyka w stacjach ukryta Email

  kałamarzKlasie 6b gramatyka straszna nie jest. Dzięki podróży przez kolejne krainy trudnych zadań, utrwaliliśmy wiedzę dotyczącą zdań złożonych. Było dużo zabawy, ale i walka z czasem oraz mnóstwo główkowania. Niektórzy nawet modlili się o przypływ wiedzy, bo każdy chciał otrzymać dobrą ocenę. Na wyniki niestety trzeba poczekać do poniedziałku...

Zdjęcia

 
Tydzień świadomości ortograficznej Email

tydzien ortograficzny TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ORTOGRAFICZNEJ
w Szkole Podstawowej nr 6 w Grodzisku Mazowieckim
21 - 25.01.2019 r.

W ostatnim tygodniu przed feriami dużo uwagi poświęcimy ortografii, ponieważ poprawne pisanie to ważny element naszej edukacji. Na lekcjach języka polskiego przypomnimy sobie najważniejsze zasady poprawnej pisowni i pochylimy się nad zadaniami, które – łącząc zabawę z nauką – rozjaśnią zawiłe tajemnice polskiej ortografii.
Ponadto każda klasa napisze dyktando, dzięki czemu wyłonimy Mistrza Ortografii w danej grupie wiekowej. Najlepsi z najlepszych będą reprezentować naszą szkołę na zbliżającym się Gminnym Konkursie Ortograficznym (już 14 lutego).
Elementem twórczej zabawy i nauki będzie również konkurs na najciekawszą ortograficzną gazetkę klasową, która zostanie oceniona przez komisję Samorządu Uczniowskiego. Czekamy na pomysłowe memy, dowcipne hasła, kolorowe graffiti, oryginalne krzyżówki, krótkie i błyskotliwe wierszyki propagujące pomoce naukowe do ortografii, utrwalające zasady oraz pisownię wyrazów zawierających następujące trudności ortograficzne:
klasy IV – „ó" i „u",
klasy V – „rz" i „ż",
klasy VI – „ch" i „h",
klasy VII – „ą" i „ę", „om", „on", „en", „em",
klasy VIII – pisownia partykuł „nie" i „by".
Efekty zmagań z zawiłościami naszego pięknego, acz niełatwego języka niewątpliwie pomnoży udział uczniów w kolejnej Lidze Polonistycznej, która w całości zostanie poświęcona fascynującym zagadnieniom ortograficznym.

Szczegóły_Tydzień świadomości ortograficznej_2019_

 
Szkolna Liga Polonistyczna Email

logo slp Nowy Rok rozpoczynamy kolejnym zestawem zadań Szkolnej Ligi Polonistycznej. Wszystkiego najlepszego i powodzenia! Na Wasze prace poloniści czekają do 24 stycznia.

UWAGA! Zestaw 4 dla klasy 3 pojawi się wkrótce.

Zadania dla klas IV - VIII

Zadania dla klas III

 

 

 
Szkolna Liga Matematyczna Email

logoslm1Przedstawiamy kolejny zestaw zadań z matematyki. Rozwiązania oddajemy nauczycielom matematyki do 24 stycznia.

Powodzenia!

Zadania dla klas III - VIII

 
Dlaczego rower ma dwa koła ?!

  bicycle-for-our-minds-800pxDlaczego rower ma dwa koła to tytuł przedstawienia wystawionego przez kółko teatralno-przyrodnicze klasy 6b na podstawie opowiadania pana profesora Ryszarda Tadeusiewicza zamieszczonego w książce "Bajkowe wycieczki do krainy prawdziwej nauki i techniki. Poznaj prawa przyrody" wydanej przez AGH w Krakowie.
Zdjęcia z przedstawienia: https://photos.app.goo.gl/oTFny9D2mJaAqeyT9

Bohaterowie opowiadania to Asia - uczennica i jej piesek Ralfuś, który poznaje jej nowy rower. Dziewczynka tłumaczy mu co to są opory ruchu, stopień napompowania opon i ciężar ciała.

Nasze kółko rozpoczęło swoją działalność na początku roku szkolnego ( https://photos.app.goo.gl/Ho8zs4XKSbtR4W8q8 ). Zapoznaliśmy się z tekstem opowiadania "Dlaczego rower ma dwa koła?" zamieszczonym w książce "Poznaj prawa przyrody". Na prośbę naszej opiekunki jeszcze w czasie wakacji pani Izabela Szczepaniak napisała nam scenariusz i już mogliśmy rozpocząć planowanie występu. Regularnie co tydzień ćwiczyliśmy nasze role: https://photos.app.goo.gl/D4GGKq89jkzrMJ6x7 (oczywiście nie obyło się bez milionów pomyłek i błędów). Zmienialiśmy koncepcje i pomysły... Przygotowywaliśmy rekwizyty ( https://photos.app.goo.gl/8tf4d6AqPcgcD1DZ7 ), doświadczenia, scenografię i historię roweru. Czasem mieliśmy trudne do zrealizowania pomysły: jak ten z włączeniem do naszej ekipy robota :). Jego zadaniem było narysowanie roweru: https://photos.app.goo.gl/WRvjvZRPmwgZ9U3e9. Czasem wpadaliśmy na zupełnie szalony koncepty. Jak na przykład ten aby naszą klasę zamienić w prawdziwą scenę. Taką jak w teatrze, z prawdziwą kurtyną: https://photos.app.goo.gl/YXHDQoBfy1v8X2kc6. Udało nam się dzięki pomocy pana Darka i pana Grzegorza. Bardzo dziękujemy! Podczas przygotowań pomagali nam nasi koledzy i koleżanki z klasy, zwłaszcza Wiktor, Ola i Karolina. Super, że byliście z nami!
Po trzech miesiącach przygotowań byliśmy gotowi: https://photos.app.goo.gl/UpNfoTbQPN9CXu5R8

Nasze pierwsze przedstawienie obejrzeli zerówkowicze, a dwa tygodnie później klasy: 1b i 1c. Byliśmy bardzo zadowoleni z naszych występów i zdziwieni mądrością maluchów, którzy poprawnie odpowiadali na bardzo trudne pytania.

Bardzo dziękujemy Wam zerówkowicze i pierwszaki za to, że wyraziliście chęć udziału w naszym przedstawieniu.

Pozdrawiamy Was i zapraszamy na przedstawienie
Dominika, Natalia, Joasia, Martyna, Oliwia, Marysia, Hanna, Antek oraz opiekunka koła Agnieszka Gontarz

PS
Przesyłamy link do filmu z występu :)
https://drive.google.com/file/d/1PQ2MY3UPiDWlNfEX-senbM6AJ4vizGx2/view

 
Życzenia od Michałka i dla Michałka Email

voucher dla michalka   1W dniu naszych klasowych wigilii otrzymaliśmy od naszego podopiecznego Michałka z Fundacji Mam Marzenie piękne świąteczne zdjęcie i życzenia oraz obietnicę odwiedzin szkoły w styczniu.
Michałku, mamy nadzieję, że wkrótce osobiście odbierzesz swój bilet do Disneylandu wykonany przez naszych wolontariuszy. Czekamy na Ciebie i życzymy wszystkiego dobrego w 2019 roku!

 
Mistrzowie tabliczki mnożenia w grudniu Email

digitsPrzedstawiamy klasowych mistrzów tabliczki mnożenia w grudniu. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczniom, życzymy powodzenia w kolejnych miesiącach zmagań!

Mistrzowie tabliczki mnożenia w grudniu_pdf

 

 
Zaproszenie do udziału w konkursach Email

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach matematycznych i przyrodniczych:

 

konkurs kangur 1. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR-  opłaty (9 zł od ucznia) oraz oświadczenia rodziców przyjmują nauczyciele matematyki do dnia 15.01.2019 r.

 

Zasady, cel, regulamin i finanse Konkursu

 

 

konkurs eko 2. Konkurs ekologiczny organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 62 w Krakowie.

Etap szkolny konkursu zostanie przeprowadzony 9 stycznia 2019 r.  Uczestnictwo chętnych uczniów należy zgłosić do 6 stycznia 2019 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w tytule proszę napisać: Konkurs ekologiczny.

Informacje na temat konkursu:

https://sp62krk.edupage.org/blog3/?eqa=YmlkPWJsb2czJndpZD1ibG9nM19CbG9nXzEmYWlkX2Jsb2czX0Jsb2dfMT00

konkurs mistrz recyklingu 3. Ogólnopolski konkurs Mistrz Recyklingu 2018/19

Uwaga! Zbieramy ekodrużynę! Zapraszamy chętnych z klas 3-4 i 5-7. Wszystkich chętnych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu proszę o zgłaszanie się na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacje na temat konkursu: https://chlorofil.com.pl/homepage/nasze-gry-edukacyjne_educational-games/konkurs-mistrz-recyklingu/v-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-mistrz-recyklingu-2018-19/

 

konkurs swietlik 4. Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

Dla wszystkich uczniów od klasy 1 do 8 szkół podstawowych , którzy są ciekawi świata.
Lubisz przeprowadzać eksperymenty naukowe? Lubisz przyrodę? A może bawi Cię rozwiązywanie rebusów?
Jeśli tak, to KONKURS ŚWIETLIK jest dla Ciebie!

Zapisy do 31 stycznia 2019 r. Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu mailowego: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacje na temat konkursu:
https://www.swietlik.edu.pl/glowna

 

 
Lekcja historii Email

00912 grudnia klasy V C, VI C, VII A miały przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, która odbyła się w Kaplicy Kościoła przy ulicy Piaskowej . Na początku zaproszeni byliśmy do obejrzenia wystawy pt.: „Ojcowie Niepodległości" . Wystawa prezentowała sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. Oprócz wielkoformatowych zdjęć w skali rzeczywistej prezentujących tytułowych „Ojców Niepodległości", plansze zawierały także biogramy postaci oraz fotografie archiwalne. Następnie uczniowie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych. Jednym z punktów warsztatów było obejrzenie prezentacji multimedialnej , z której dowiedzieliśmy się kim była Baśka Murmańska – ciekawi nas , czy Wy wiecie kto, to był? Kolejnym etapem była rywalizacja w układaniu puzzli na czas i granie w gry historyczne. Nam najbardziej podobała się gra „ Miś Wojtek" , która odwołując się do realiów II wojny światowej ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji. Gra rozpoczyna się we wrześniu 1939 r., kiedy Polskę zaatakowały Niemcy i Związek Sowiecki. Z ziem okupowanych przez ZSRS tysiące polskich rodzin wywieziono wówczas pociągami w głąb Rosji. W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbieraliśmy pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Kto zebrał najlepszy zbiór pamiątek, zwyciężył.

Na koniec czekała nas miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku i drobnych upominków. Oby więcej takich lekcji .

Zdjęcia

 
Otrzymaliśmy tytuł „szkoły pomagającej " z Ministerstwa Edukacji Narodowej Email

szkola pomagajaca Nasza szkoła, w której prężnie działa Wolontariat przyłącza się do kolejnych akcji pomocy i wsparcia. Kiermasz ciast, nakrętki, pomoc dla schroniska, Szlachetna Paczka, życzenia dla powstańców, jasełka integracyjne, życzenia dla emerytów, kartki dla kogoś zapomnianego w rodzinie... czy trzeba wymieniać dalej ...? Nie, już nie trzeba :)

Uczniowski trud i wsparcie rodziców zostało zauważone i otrzymaliśmy logo „szkoły pomagającej " z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Włączyliśmy się do pięknej kampanii Bądźmy Razem na Święta. Naszym rodzinom nie grozi fonoholizm. Nasze dzieci i rodzice pomaganie mają we krwi.

Piękny prezent pod choinkę.

Czekamy Mikołaju na kolejne sukcesy naszej społeczności.

 
Konkurs Fundacji Dbam o Mój Zasięg

Plastycznie uzdolnieni, młodzi kreatywni artyści czy zapalenii malarze

fundacja Dbam o Mój Zasięg , która spróbowała " oderwać" nas od telefonów i pamiętać o zapomnianej cioci - projekt "Idą Święta, nie o sms-ie a o kartce pamiętaj "zaprosiła naszych uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 do ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Zadaniem będzie przygotować kartkę świąteczną - samodzielnie lub z rodzicem i złożyć u pani psycholog do 18 grudnia 2018r sala 16a wraz z metryczką i zgodą opiekunów prawnych.

regulamin

 
Lekcje biologii

komorkiKomórka to nie tylko telefon;) ... to podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna organizmów. Każdy uczeń klasy piątej o tym wie! By utrwalić zdobytą wiedzę o budowie komórki, uczniowie wykonali modele dowolnej komórki: roślinnej, zwierzęcej lub bakteryjnej. Do wykonania prac uczniowie wykorzystali przeróżnych materiałów m.in. gipsu, modeliny, plasteliny, kolorowej tektury a nawet galaretki. Komórki zawierały wszystkie organelle, obrazując w ten sposób całe jej wnętrze. Prace były piękne! Wszyscy uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Przy okazji wiele osób ujawniło swoje zdolności artystyczne. Taki sposób utrwalenia wiedzy na pewno pozwoli uczniom na długo zapamiętać nazwy i wygląd wszystkich składników komórki.

 

Zdjęcia

 
Finał akcji Szlachetna Paczka Drukuj Email

szlachetna paczkaszlachetna paczka Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uszczęśliwienia dwóch cudownych rodzin. W tym roku staliśmy się aniołami dla starszej, schorowanej pani oraz matki samotnie wychowującej dwoje dzieci. W niedzielę 9.12.2018r. p. Izabela Szczepaniak oraz p. Joanna Augustyniak razem z koordynatorami ze Szlachetnej Paczki dostarczyły przygotowane przez naszą Szkołę prezenty. Były łzy wzruszenia, miłe słowa, a przede wszystkim ogromne podziękowania za pomoc i zaangażowanie, które choć na chwilę sprawi, że w życiu tych dwóch rodzin słońce zaświeci na dłużej.

Zdjęcia

 
Wyprzedaż artykułów bożonarodzeniowych Drukuj Email

christmas-tree-and-presents-illustration-300pxW środę 12.12.2018r. na parterze szkoły odbędzie się pokiermaszowa wyprzedaż artykułów świątecznych. W bardzo atrakcyjnych cenach 2, 5, czy 10 zł można będzie zakupić bombki, stroiki, karty świąteczne, ozdoby choinkowe, torebki na prezenty, lampiony itp. Stoiska będą ustawione na parterze szkoły w godz. 10.00-13.30. Zapraszamy dzieci i rodziców na zakupy. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na organizację balu karnawałowego.

 
Akademia Bezpiecznego Puchatka Email

akademia puchatkaKolejna edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka już za nami. Podczas ostatnich tygodni Państwa dzieci zdobywały wiedzę w ramach czterech obszarów:
1. Bezpieczeństwo na drodze,
2. Bezpieczeństwo w szkole, wycieczki szkolne, wyjazdy ,
3. Bezpieczeństwo w domu, w tym pierwsza pomoc przedmedyczna,
4. Bezpieczeństwo w intrenecie
Wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, układaliśmy puzzle, czytaliśmy opowiadania, kolorowaliśmy a przede wszystkim świetnie bawiliśmy. Na kilku fotografiach poniżej sami możecie zobaczyć, jak to wszystko wyglądało.
Teraz zapraszamy również Was drodzy rodzice do współpracy! Wejdźcie razem ze swoim dzieckiem na stronę https://akademiapuchatka.pl/#test i pomóżcie nam wypełnić test bezpieczeństwa, który pozwoli Wam i Waszym pociechom sprawdzić jak wiele mogliśmy się nauczyć.

Zdjęcia

 
Kiermasz artykułów świątecznych Email

kiermasz 06.12.2018 r. na parterze szkoły zapanował świąteczny nastrój. Można było zakupić ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów pod kierunkiem pań Joanny Wszelakiej, Marty Wilk, Renaty Zygier na warsztatach w poprzednim tygodniu.

Zdjęcia

 
Tajemnicza przesyłka

 Advent5ChristmasEve-300pxZazwyczaj to dzieci piszą listy do św. Mikołaja. Jednak w tym roku to Mikołaj napisał listy do naszych uczniów – odwiedził w nocy szkołę i w różnych miejscach rozwiesił kartki z krótkimi informacjami specjalnie dla naszych dzieci. Czy znajdziecie je wszystkie? Zachęcamy do szukania i czytania.
Mikołaj zachęcił nas do przystąpienia do ogólnopolskiego projektu "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ". Każdy uczeń otrzyma świąteczną pocztówkę – zachęcamy do wysłania takiej kartki z życzeniami do babci, dziadka, cioci czy dawno niewidzianego wujka. Celem projektu jest zwrócenie uwagi, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.
PS. Rodziców także zapraszamy do spaceru po szkole i odszukania kartek z przesłaniami od Mikołaja (jest ich 112!), a także gazetki dotyczącej fonoholizmu. Czy ten problem dotyczy już naszych rodzin?

 
Konkursy polonistyczne organizowane w najbliższym czasie Email

kałamarzOlimpiada Polonistyczna "Pionier" odbędzie się 10.12.2018r.  o godz. 7.40 w bibliotece szkolnej.
Opiekun - p. Izabella Chowaniec

 

Dyktando (nie tylko) dla mistrzów - 14.12.2018r. godz. 7.30 s. 25
Opiekun - p. Izabela Szczepaniak

 

Uczniowie przystępujący do konkursów proszeni są o zaopatrzenie się w czarne, nieścieralne długopisy.

 
Wręczenie upominków za udział w Szkolnej Lidze Polonistycznej Drukuj Email

slp 2 1slp 2 204.12.2018r. nastąpiło wręczenie drobnych upominków za udział w zmaganiach Szkolnej Ligi Polonistycznej. Zachęcamy wszystkich do rozwiązywania łamigłówek językowych i doskonalenia swoich umiejętności retorycznych. Gratulujemy nagrodzonym i czekamy na Wasze prace z odpowiedziami 3 zestawu SLP. Uczniowie, którzy nie byli na wrczeniu upominków, odbierają je indywidualnie od koordynatora akcji pani Izabeli Szczepaniak

 
Światowy Dzień Wolontariusza Drukuj Email

unnamedZ okazji Światowego Dnia Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia, wszystkim ludziom dobrej woli życzymy energii do dalszego działania.
To dzięki Waszemu wysiłkowi świat codziennie staje się odrobinę lepszy!

 
Mistrzowie tabliczki mnożenia w listopadzie Email

digitsPrzedstawiamy klasowych mistrzów tabliczki mnożenia w listopadzie. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczniom, życzymy powodzenia w kolejnych miesiącach zmagań!

Mistrzowie tabliczki mnożenia w listopadzie

Imię i Nazwisko

4a

1.Tymoteusz Wolańczyk, 2. Igor Podgórski 3.Szymon Staszewski

4b

1.Agata Popelyukh, 2.Adam Włodarski, 3.Kaja Szamborska

4c

1.Kacper Szymański, 2.Katarzyna Boba, 3.Bartosz Szewczyk

4d

1.Mateusz Małyszko, 2.Sebastian Bełdyga, 3.Zuzanna Bukowska,

5a

1.Małgorzata Włodarska, 2.Bartosz Banaszkiewicz, 3.Bartosz Dobrowolski

5b

1.Wiktoria Kamińska, 2.Amelia Kamińska, 3.Anna Małyszko

5c

1.Alicja Kowalczyk , 2.Gabriela Strzelecka 3.Kacper Kobus

5d

1.Maciej Kostrzewa, 2.Dominika Buczyńska, 3.Jarosław Donskyj

5e

1.Dominik Karolak, 2.Krzysztof Sarba, 3.Marta Tafelska

6a

 1.Natalia Sadowska, 2.Jakub Miazgowski, 3.Zuzanna Kosińska

6b

1. Dominika Pastuszka, 2.Aleksander Urbański, 3.Natalia Gieryszewska

6c

1.Jakub Majewski, 2.Klara Maliszewska, 3.Maciej Mączyński

7a

1.Mikołaj Świerzbiński, 2.Kamil Korytkowski, 3. Zuzanna Tumińska,

7b

1.ex aequo: Bartłomiej Dyngus i Michał Przybytniak, 2.Bartosz Witaszek, 3.Jakub Tadzik

8a

1.Mariusz Wlazło, 2.Kamil Tatarek3.Joanna Chmielecka

8b

1.Piotr Boba, 2.Paweł Konopka, 3.Oskar Cypryniak

 

 
Gazetki zimowe Email

Hu! Hu! Ha! Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!
Nasza zima zła!

Pewnie niektórzy z Was nie widzieli takiej zimy – białej , mroźnej, wietrznej...
No cóż spróbujmy przedstawić zimę na naszych gazetkach. Pokażcie różne jej oblicza. Czy któraś klasa opowie o śniegu – podobno nie istnieją dwa identyczne płatki śniegowe – sprawdźcie. Jak powinniśmy dbać o zwierzęta, zwłaszcza ptaki, kiedy śnieg ograniczy im dostęp do pokarmu? Jakie sporty zimowe lubicie uprawiać? A może tematy artystyczne- zima w malarstwie, zima w muzyce, zima w poezji.
Oj, będzie się działo na biało...
Nie zapominajmy, że zbliżają się Święta i Nowy Rok, czas składania życzeń. Dodatkowe zadanie to ułożenie oryginalnych życzeń, które zaprezentujecie na gazetce. Może napiszecie życzenia dla swojej klasy albo dla naszej szkoły. Pięknie będą wyglądały życzenia napisane ręcznie na samodzielnie wykonanych ozdobnych kartkach świątecznych.
Prosimy o wykonanie prac do 14 grudnia, tak żebyśmy zdążyli nacieszyć się świąteczną atmosferą zanim rozpoczną się ferie.

Hu! Hu! Ha! Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma!
Nasza zima zła!
Hu! Hu! Ha! Samorząd Uczniowski

 
Ogromny sukces klasy 6 B

 lubie lyzwy Uczniowie klasy 6B  autorami logotypu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim !!!

To właśnie ich logo zostało uznane za najlepsze w konkursie „Lubię łyżwy" organizowanym przez grodziszczankę Luizę Złotkowską, jedną z najlepszych polskich łyżwiarek szybkich.

Nowe logo to najlepsza praca nadesłana w konkursie „Lubię łyżwy", w którym uczniowie podstawówek mogli stworzyć właśnie znak graficzny tegorocznych Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim. Oprócz nagrody w postaci użycia logo jako oficjalnego znaku mistrzostw, zwycięska klasa pojedzie w dniach 21-23 grudnia do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale gdzie m.in. weźmie udział w zajęciach łyżwiarskich, które poprowadzi Luiza Złotkowska, a także w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych przez znakomitą lekkoatletkę Joannę Jóźwik, wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski i brązową medalistkę Mistrzostw Europy. Uczniowie będą mieli także okazję zobaczyć na żywo Mistrzostwa Polski oraz dostanę koszulki ze stworzonym przez siebie logo.

 

– Kilkuosobowe jury jednogłośnie wybrało zwycięskie logo, więc nie było tu żadnych wątpliwości, ale dla mnie najbardziej liczy się, że łyżwiarstwo może być pasją i inspiracją dla wielu młodych osób – mówi organizatorka konkursu Luiza Złotkowska. – Tym chętniej będę widziała tych młodych ludzi uczestniczących w zajęciach i zawodach, które są nagrodą w konkursie.

 

Całą społeczność naszej 6 gratuluje zwycięskiej drużynie. Jesteśmy dumni , że Wasze logo widzieć będziemy na portalach, w gazetach i TV.Film_FAIRPLAY_WMV.wmv

 
Adopcja na odległość Email

adopcja na odleglosc Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu „Adopcja na odległość". W wyniku przeprowadzenia zbiórki pieniędzy udało nam się zebrać 230 zł , które zostały przekazane misjonarzom z zakonu ojców Salezjanów. Za dar serca serdecznie dziękujemy. Udział w projekcie przewidziany jest na cały rok, liczymy na dalsze zainteresowanie udzielaniem pomocy potrzebującym dzieciom z Afryki.

http://misjesalezjanie.pl/adopcja-na-odleglosc/

 
Szkolna Liga Polonistyczna Email

logo slp Coraz więcej osób zmaga się z łamigłówkami polonistycznymi. Cieszy nas to bardzo, dlatego pragniemy nagrodzić drobną niespodzianką naszych uczestników. Zapraszamy na spotkanie z p. Dyrektor we wtorek  4.12 o godz. 10.45 i 12.40 przy zegarze na parterze szkoły.

Lista uczestników

Koordynator Szkolnej Ligi Polonistycznej

 
Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych Email

W dniu 26 listopada oddziały przedszkolne uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Przedszkolaki wzięły udział we wspólnych zabawach z dużym lub małym przyjacielem Misiem. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji :zabawy taneczne przy muzyce, śpiewanie piosenek , zgadywanki i konkursy. Przedszkolaki wykonały prace plastyczno - techniczne , których bohaterem był oczywiście Miś. Każdy chętnie stanął do zdjęcia , aby w fotobudce zamienić się w bohatera tego dnia .

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 
Projekt "Młodzi listy piszą" II edycja Email

W roku szkolnym 2018/2019 klasa IVa bierze udział w ogólnopolskim projekcie " Młodzi Listy Piszą".
Dzieci przez cały rok szkolny będą korespondować z rówieśnikami z jednej z wrocławskich szkół. Pod opieką pani Izabelli Chowaniec oraz Agnieszki Gurgul uczniowie będą doskonalić sztukę redagowania listów, utrwalać zasady ortografii, interpunkcji oraz wzbogacać słownictwo.
Pierwsze listy, w których uczniowie opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach oraz pasjach już do nas dotarły. Ich czytaniu towarzyszyły wielkie emocje. Uśmiech oraz skupienie na twarzy było widoczne z daleka :)
Systematyczna wymiana listów jest doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości, wymiany poglądów i doświadczeń.

Zdjęcia

 
Gazetki na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Email

Wszyscy jeszcze pamiętamy podniosły nastrój i radość wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Byliśmy piękną, powiewająca na wietrze biało czerwoną flagą. Flaga z przyczyn obiektywnych nie mogła zbyt długo wytrwać w chłodny listopadowy dzień, ale na dłużej zostały z nami wykonane przez Was gazetki ukazujące stuletnią historię naszego kraju. Pokazaliście różne aspekty rozwoju Polski. Mogliśmy podziwiać zmiany w architekturze, motoryzacji, modzie i wielu innych dziedzinach. Zadbaliście również o stronę artystyczną prac – dominuje czerwień i biel nasze narodowe barwy.
Miłą informacją jest to, że po ocenie gazetek okazało się, że wszystkie klasy stanęły na podium.
Trzecie miejsce 5 punktów: IVd, Vd, VIa, VIb, VIc
Drugie miejsce 10 punktów: IVa, IVc, Vb, Vc, Ve, VIIa,VIIIa, VIIIb
Pierwsze miejsce 15 punktów: IVb, Va
VIIb – nie wykonała gazetki, bez punktów

 
Misiowo w świetlicy Email

Dzień Pluszowego Misia to jeden z najbardziej lubianych dni. Czekają na niego wszystkie dzieci. Co prawda, jest to święto obchodzone od roku 2002, ponieważ wtedy właśnie PLUSZOWY MIŚ obchodził setne urodziny swojego powstania. A historia jego jest równie ciekawa, jak on sam. Bo miś to nie tylko Paddington, znany na całym świecie, czy Kubuś Puchatek- ulubieniec najmłodszych, ale też polski przedstawiciel Miś Uszatek, Miś Coralgol, czy Miś z okienka. A czy wiecie, że Teddy Bear pochodzi od imienia prezydenta USA Teodora Roosvelta? Świetliczaki bardzo chętnie rysowali portrety swoich misiowych przytulanek, oglądali filmy i bajki misiowe, słuchali głośno czytanych opowieści o misiowych przygodach, ale największą atrakcją była WIELKA MISIOWA FOTOBUDKA. Rodzice mogli uwiecznić swoją pociechę w "misiowej skórze". Radości było co niemiara i dla nas i dla dzieci.
To były wspaniałe misiowe chwile , które z pewnością powtórzymy za rok!
Zespół nauczycieli ze świetlicy szkolnej

 
Znajdź się wśród życzliwych Email

drzewo zycliwosci "Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia,
ale ich echa są naprawdę nieskończone"
„ Każda życzliwie wyciągnięta ręka,
uśmiech na twarzy,
drobny gest wdzięczności,
to przecież tak mało,
a tak wiele znaczy w szarej codzienności..."

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. W naszej szkole już po raz kolejny świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. W czasie zajęć rozmawialiśmy o koleżeństwie, życzliwości, gotowości pomocy, chęci służenia innym, dostrzegania problemów innych ludzi i kulturze osobistej. Każda klasa miała przygotować klasowe drzewko, na którym zawisną miłe słówka, słowa, uśmiechy, buźki, gesty itp. I powstały przepiękne klasowe drzewka: życzliwości, przyjaźni tolerancji, koleżeństwa, szczęścia...Uczniowskie prace przerosły nasze oczekiwania. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszego zaangażowania. Postanowiliśmy zatem by Wasze prace ozdabiały ściany naszej szkoły nieco dłużej!!!Stworzyliśmy galerię klasowych dzieł. I tak od samego parteru do drugiego piętra powstała aleja przepięknych drzew. Pamiętajcie jednak, że życzliwość i dobroć nie kończą się na jednym dniu...
Być dobrym to umieć się zatrzymać
ofiarowywać swój czas
pozwolić odczuć ciepło...
Obdarzyć życzliwym spojrzeniem
radosnym uśmiechem i...
sprawiać by SERCE drugiego człowieka
otwierało się jak kwiat
w promieniach słońca...

 

Zdjęcia przepięknych klasowych drzew życzliwości ...

 
Wyniki zbiórki nakrętek za miesiąc październik Email

Przedstawiamy wyniki zbiórki nakrętek w październiku. Prezentujemy je z opóźnieniem ponieważ długo trwało ich zbieranie. Bardzo prosimy podać wyniki listopadowe do 5 grudnia!

KLASA            IX        X RAZEM
VIII B 4 000 4 950 8 950
VIII A 333 3 663 3 996
VII B 194 0 194
VII A 6 000 1 312 7 312
VI C 1 200 2 044 3 244
VI B 84 829 10 685 95 514
V IA 14 320 12460 16 324
V E 6 378 4 777 11 155
V D 500 36 740 37 240
V C 9 630 10 362 19 992
V B 400 8 432 8 832
V A 0 4 085 4 085
IV D 1 664 1 694 3 358
IV C 0 3 088 3 088
IV B 32 066 15 704 47 770
IV A 1 575 2 233 3 808
 
KLASA IX X RAZEM
III C 2 679 19 862 22 541
III B 2 015 13 420 15 435
III A 15 754 13 664 29 418
II C 11 610 12 946 24 556
II B 0 14 700 14 700
II A 5 108 12 946 18 054
I C 300 1 646 1 946
I B 1 779 3 257 5 036
I A 2 205 1 200 3 405
0 C 276 459 735
0 B 2 004 4 597 6 601
0 A 8 420 3 723 12 143
 
Szkolna Liga Matematyczna Email

logoslm1Gratulujemy matematykom, którzy wytrwale rozwiązują zadania Szkolnej Ligi Matematycznej. Przedstawiamy uczestników drugiej edycji konkursu. Zachęcamy do udziału w łamaniu głowy wszystkich, którzy jeszcze nie próbowali rozwikłać matematycznych zagadek. Uczestników zapraszamy jutro 27.11.2018 r. o godzinie 10.45 i 11.45 przy zegarze na parterze szkoły na rozdanie upominków za udział w II edycji konkursu.

Uczestnicy II edycji SLM

 

 
"WARUM DEUTSCH? "- mamy zwycięstwo w konkursie Goethe Institut!!! Email

Kochani! Teraz już możemy pokazać nasze konkursowe dzieło, które jest efektem pracy i zaangażowania uczniów klasy 8a - to im ślemy podziękowania i gratulacje, bo własnie dotarła do nas informacja, że jesteśmy na zwycięskiej liście ogólnopolskiego konkursu organizowanego prze Goethe Institut w Warszawie. Konkurs polegał na nakręceniu krótkiego spotu reklamowego promującego naukę języka niemieckiego w ramach projektu "Erlenbisreise mit Deutsch" . W dobie mody na język hiszpański stawiamy kontrę i udowadniamy tym spotem dlaczego warto uczyć się właśnie języka niemieckiego, stąd tytuł "Warum Deutsch?" (Dlaczego niemiecki?)
Dla niewtajemniczonych krótki komentarz do scenariusza:
scenka I Uczeń mozolnie próbujący rozwikłać zagwostki niemieckiej gramatyki cytuje Marka Twaina: "Angielskiego mozna się nauczyć w 3 miesiące, francuskiego w 3 lata a niemieckiego i w 30 lat się nie nauczysz.." na co nasz klasowy profesor Filip odpowiada "Quatsch" czyli bzdura , Deutsch ist logisch!I dokładnie tak jest!niemiecka gramatyka jest logiczna i poukładana, co zresztą symbolizują te pudełka!
scenka II Czy wiecie,że j. niemiecki jest drugim-zaraz po j. angielskim jeśli chodzi o liczbę publikacji naukowych? To zobowiązuje i świadczy o nakładach jakie w tym kraju idą na nowoczesne technologie, więc młodzi Einsteini wniosek jeden - uczymy się niemieckiego, bo to język przyszłości!
scenka III Kto nie słyszał o tak znanej postaci nie tylko niemieckiej ale i światowej literatury jak Johan Wolfgang von Goethe? Kto nie czytał baśni braci Grimm? Kto nie oglądał zekranizowanej baśni pt:"Niekończąca się opowieść?" te pytania zostawmy retorycznymi..
scenka IV Kończymy nasz filmik fragmentem światowego przeboju lat 80 ubiegłego stulecia niemieckiego zespołu Nena pt:" 99 Luftabaloons" - przeboju, który tak naprawdę był protestem przeciwko zbrojeniem nuklearnym w Europie i na świecie.

Dziękuję za pomoc w realizacji tego materiału wszystkim zaangażowanym a w szczególności p. Marcinowi Masalskiemu za profesjonalne ujęcia i tacie Asi Chmieleckiej z klasy 8 a za montaż.

Nagrodą w konkursie jest box dla szkoły z materiałami wspomagającymi naukę j. niemieckiego z wykorzystaniem twórczych metod pracy i doposażenie sali do nauki j. niemieckiego.

Dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy!

Monika Strąk - nauczycielka j. niemieckiego

 

Konkursowy film

 
Szkolna Liga Polonistyczna Email

logo slp Wielkimi krokami zbliżamy się do półmetku Ligowych zmagań. Przed nami 3 zestaw polonistycznych zadań. Na Wasze prace czekamy do 21 grudnia.

Zadania dla klas III - VIII

 
Szkolna Liga Matematyczna Email

logoslm1Zachęcamy do zmierzenia się z trzecim zestawem zadań Szkolnej Ligi Matematycznej

Powodzenia!

Zadania dla klas III - VIII

 
Wywiad w Radiu Bogoria Email

logo szkoa mlodych patriotow Zamieszczamy nagranie audycji z cyklu: Gość Radia Bogoria nadawanej na żywo w dniu 20.11.2018r. Gośćmi Marka Karczewskiego były nauczycielki  pani Beata Michalak i pani Edyta Czarnecka. Temat rozmowy dotyczył projektu  "Szkoła Młodych Patriotów" realizowanego w bieżącym roku w naszej szkole.

plik mp3

 
Konkurs literacki "Oczaruj mnie ..." Email

sowa siedząca na książce20 listopada 2018 r odbył się etap szkolny IV edycji konkursu czytelniczego pod hasłem „Oczaruj mnie ...Polską", organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Grodzisku Mazowieckim.
W konkursie wyróźnieni zostali:
• Kornel Czarnecki klasa I a
• Marcel Gurgul klasa I a
• Gabriela Miśkiewicz klasa II b
• Lena Oracka klasa II c
Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się w kategorii „Żywe słowo" – wiersz:
1. Bogumiła Zagrajek klasa II b - I miejsce
2. Patryk Bombalak klasa II b - I miejsce
3. Sylwia Urbańska klasa II b - II miejsce
4. Danuta Makowska klasa II b - II miejsce
5. Karolina Kiełtyka klasa II b - III miejsce
w kategorii „Żywe słowo" – opowiadanie:
1. Maja Frątczak klasa II c – I miejsce
2. Igor Leszczyński klasa III b – II miejsce
3. Oliwia Kalicińska klasa IV d – II miejsce
4. Dominika Pastuszka klasa VI b - II miejsce
5. Amelia Kiljańska klasa IV c - III miejsce
Wręczenie nagród odbyło się się 21 listopada (środa) o godz. 9.35 i o godz. 12.20 w bibliotece szkolnej.

Laureaci szkolnych eliminacjikonkursu czytelniczego "Oczaruj mnie ... Polską" w kategorii "Audiobook":

1. Lena Frątczak kl. V C - I miejsce

2. Aniela Cencelewicz kl. V D - II miejsce

3. Marcel Czarnecki kl. V D - II miejsce

4. Filip Żabicki kl. VI B - II miejsce

5. Szymon Jaworski kl. V C - III miejsce

6. Antoni Zegarski kl. VI B - III miejsca

Wręczenie nagród odbędzie się 23 listopada(piątek) o godz. 9.35 i godz. 12.20  w bibliotece szkolnej

Zdjęcia

 
Szóstka przyjazna recyklingowi Email

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim zorganizowała akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii.
Organizacją całej akcji zajęła się klasa 6b pod czujnym okiem Pani Agnieszki Gontarz oraz Pani Katarzyny Tryniszewskiej.
Akcja trwa już od początku roku szkolnego. Na początku została przeprowadzona akcja informacyjna. Każdy uczeń i nauczyciel otrzymał ulotkę, ale nie tylko – w szkole zostały zrobione gazetki oraz plakaty poświęcone tematyce elektrośmieci, o tym co robić z bateriami i elektroodpadami oraz jak dbać o środowisko.
W ramach akcji zostały w szkole wyznaczone specjalne miejsca, gdzie można zostawić zużyty sprzęt oraz baterie.
W szkolnej szatni oraz w każdej sali lekcyjnej postawione zostały pudełka na baterie. Do tej pory udało się zebrać już 82,7 kg baterii, gdzie 1kg odpowiada 54 bateriom.
Poza tym zebraliśmy też trochę elektroodpadów. Przynieść można było niedziałającą lodówkę, pralkę, odkurzacz, żelazko, mikrofalówkę, telewizor, telefon itp. Na te sprzęty zostało wyznaczone w szatni specjalne miejsce.

Dzięki naszym działaniom oczyszczamy dom i świat z elektrośmieci.
Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji, która trwa jeszcze do końca roku szkolnego.

Martyna Pęszkal
6b

Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamującego naszą kampanię, jak również do przeczytania artykułów napisanych przez uczniów klasy 6b oraz oglądania prezentacji wykonanych specjalnie z tej okazji:
https://drive.google.com/open?id=1s9Ph1rAHw0ynapMkOb96607kRLqH4g3p
https://drive.google.com/open?id=1ySaKlr1-Qk9lJJn6ZZlh1xhJ9eGyxj-C
https://drive.google.com/open?id=1n4u_OkubE2I9-iYmNlUuGJbPftYUBgPe

film

 
Konkurs Plastyczny „Szumi las” Email

logopedKonkurs Plastyczny „Szumi las"XXIX Ogólnopolski Logopedyczny
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich opiekunów (nauczycieli, rodziców itd.) do udziału w kolejnej edycji konkursu logopedycznego, rozwijającego twórczość plastyczną i mowę dzieci.
Więcej informacji pod adresem:

https://www.komlogo.pl/index.php/konkursy/?task=konkurs&idk=36

 
Śniadanie daje moc! Email

sniadanie-daje-mocPo raz kolejny - 8 listopada nasza szkoła przystąpiła do programu pn. "ŚNIADANIE DAJE MOC". Ogólnopolska akcja ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Przedstawiamy relację fotograficzną jak przebiegało śniadanie w poszczególnych klasach.

Zdjęcia_klasa IIIa

Zdjęcia_klasa 0b

Galeria będzie sukcesywnie uzupełniana

 
Kiermasz ciast - podsumowanie Email

wolontariat-logoSzkolny Klub Wolontariusza z radością informuje, że podczas ostatniego kiermaszu ciast dla Michałka, który odbył się 8 listopada, udało się nam zebrać 1918,23 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy po raz kolejni tak pięknie zaangażowali się w spełnienie marzenia naszego małego podopiecznego. Dziękujemy także wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 2 w Milanówku, którzy wraz z opiekunką wolontariatu Panią Ewelina Jaworską wsparli nas ciastami oraz rękami do pracy podczas kiermaszu :)

Zdjęcia

 
Świąteczny czas Email

pada nieg "Pada śnieg, puszysty śnieg...
Lubię patrzeć, gdy tak cicho spływa w dół.
Pada śnieg, jak w białym śnie...
Mamo, spójrz na świat, jak z bajki cały jest.
Dziś pan Andersen cieszy się,
Bo wszyscy dziećmi stają się..."
Jacek Cygan
Czas przed Świętami ma w sobie coś z magii. Jest pięknie, kolorowo. Świat oświetlony jest tysiącem barw. Poprzez płatki padającego śniegu widać zielone choinki, z daleka migoczą piękne złote gwiazdy na granatowym niebie... Choinki przystrojone w urocze ozdoby, bombki, łańcuchy, lampki. Pachnie wówczas piernikiem, pomarańczą i świerkiem. Piękny to czas, który chcemy, aby trwał, trwał i trwał! Zatrzymajmy go, cieszmy się nim na co dzień, patrząc na obrazy świąteczno - zimowe wykonane przez Was.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, który pokaże, że warto zatrzymać to, co piękne i niepowtarzalne. Temat pracy: ZIMOWY CZAS ŚWIĄTECZNYCH WRAŻEŃ. Technika: farby: akrylowe, tempery, plakatowe, akwarele oraz kolaż. Format obrazu A3 i większy, na sztywnym papierze (blok techniczny, brystol, tektura). Praca musi być z tyłu podpisana (imię, nazwisko, klasa, może być opatrzona tytułem).
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8. Pod uwagę brana będzie samodzielność wykonania, pomysł i estetyka obrazu. Termin składania prac: do 5 grudnia 2018r. do p. Anny Grabowskiej oraz p.Hanny Wiechno.
Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają ocenę cząstkową 6 z plastyki, natomiast osoby wyróżnione drobny upominek od Pani Dyrektor.

 
Podziękowania za udział w akcji "Kartka do Powstańca z Grodziska Mazowieckiego" Email

bohateron w naszej szkole Serdecznie dziękuję za wsparcie przy akcji "Kartka do Powstańca z Grodziska Mazowieckiego"!

1888 dokładnie tyle kartek mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego wysłali do Powstańców! Grodziszczanie wysyłali życzenia, wiersze, rysunki - każda kartka była wyjątkowa. Najmłodszy nadawca kartki miał 6 lat, kartkę wysłała również Pani, która przeżyła Powstanie, w 1944 r. miała 4 lata, później trafiła właśnie do Grodziska. Kartki wypisywano indywidualnie, ze znajomymi, czy z całymi rodzinami. Pokazaliśmy, że pamiętamy! Widać, że to miało sens, a to cieszy najbardziej.

Z wyrazami szacunku i wielkimi podziękowaniami
Maciej Ostaszkiewicz


grafika_karty_ostaszkiewicz

 

Akcja zorganizowana w ramach kampanii BohaterON.

Patronat honorowy nad akcją objął
Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Pan Grzegorz Benedykciński.

 

 
Audycja Szkolnej Grupy Radiowej Email

w hodzie niepodlegejZpraszamy do ponownego odsłuchania audycji pt. "W hołdzie niepodległej" przygotowanej przez Szkolną Grupę Radiową pod kierunkiem  p. Anety Rębiś i p. Sylwestra Stankiewicza. Nagranie można było usłyszeć w Radiu Bogoria w dniu Święta Niepodległości.

Plik mp3

Zdjęcia nagrania

 
Sprawozdanie z wykonania zadania 2. Szkoły Młodych Patriotów. Email

logo szkoa mlodych patriotow W miesiącu październiku, Samorząd Uczniowski w ramach zdobywania tytułu: Szkoły Młodych Patriotów, na szkolnej stronie internetowej, ogłosił ogólnoszkolny konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów z naszej szkoły.
Zadanie polegało na wykonaniu plakatu: ,, 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości". Obowiązywała technika dowolna, format pracy musiał wynosić minimum A3.
Do dnia 19.10.br. uczniowie przynosili swoje prace. Na konkurs wpłynęło 25 prac.
Po upływie niniejszego terminu, ze wszystkich przyniesionych prac, na korytarzu szkolnym została utworzona mini wystawa, którą mogli podziwiać uczniowie, rodzice i goście odwiedzający naszą placówkę.
Dnia 25 października zebrało się jury, które wyłoniło zwycięzcę i przyznało nagrody główne oraz wyróżnienia:
I miejsce – Szymon Jaworski z kl. V c (za ciekawe ujęcie motywu Polski stającej się wolnym państwem poprzez użycie symbolu orła białego uciekającego z klatki).
II miejsce – Zuzanna Rubin z kl. V a ( również za interesujące ujęcie wolnej Polski, tym razem symbolem był orzeł kruszący kajdany i wzlatujący w górę).
III miejsce – Maja Romaniuk z kl. III c (za symbolicznie i dosłownie ukazaną drogę Polski do niepodległości, Polska to symboliczne drzewo genealogiczne, na którym zaznaczono ważne dzieje historii narodu za pomocą dat).
Wyróżnienia:
Zuzanna Piechucka z kl. VII a
Lena Frątczak z kl. V c
Aniela Cencelewicz z kl. V d
Dnia 9 listopada 2018 r. po zakończeniu szkolnych obchodów związanych z świętem niepodległości, po ,,Biciu rekordu dla Polski", pani dyrektor Agnieszka Rutecka wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez fundusz Rady Rodziców.

Zdjęcia

 
Projekt „Nowoczesne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie kształcenia w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki" Email

nowoczesne narzedzia technologiinowoczesne narzedzia technologii W ramach projektu „Nowoczesne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie kształcenia w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki" uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Grodzisku Maz. od stycznia 2019r. będą brali udział zajęciach z robotyki oraz programowania.

Robotyka dla klas 1-3

10 uczniów


Termin realizacji:
od stycznia 2019 r. do 31 maja 2019r.

 

 

 

Programowanie dla klas 4-7

60 uczniów

Indywidualizacja pracy z uczniem

21 uczniów  

Zajęcia rewalidacyjne indywidualne

1 uczeń

Komplet formularzy zgłoszeniowych można pobrać poniżej lub w sekretariacie i złożyć w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2018r.
Decyzję o przyjęciu ucznia/uczennicy na poszczególne zajęcia podejmie Komisja Rekrutacyjna powołana przez Koordynatora projektu.

Po zakończonej rekrutacji, komisja sporządza listę rankingową, zawierającą informację o uczniach zakwalifikowanych do udziału wzajęciach oraz listę rezerwową, jeżeli liczba zgłoszonych uczniów przekracza liczbę miejsc na poszczególne zajęcia.

Regulamin
Formularze zgłoszeniowe  (Proszę drukować w kolorze)

 
Żywa flaga

 rekord dla niepodeglej menNarodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

 

Tyle faktów. W naszej szkole Święto Niepodległości było wyjątkowe, bo zbiegło się z biciem rekordu dla Niepodległej i tworzeniem przez uczniów żywej flagi.

Mamy, babcie, tatusiowie i dziadkowie, którzy nam towarzyszyli, wzruszeni byli patriotyzmem młodych ludzi. Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany tak głośno, że mieszkańcy sąsiednich bloków wyszli na balkony, był świadectwem lekcji historii, WOSu i muzyki. Przygotowane wiersze i piosenki wzbogaciły ten dzień i przypomniały lekcje polskiego i spotkania z wychowawcami.

 

I najważniejsze – biel i czerwień. Wszystkie dzieci nie tylko na galowo, ale z dodatkami stworzyły żywą flagę manifestując miłość do Polski. Wolność jest nam zadana. Mądry człowiek wie, że dla naszego kraju potrzeba teraz jedności i mądrości. Wierzymy, że właśnie to pokazaliśmy mieszkańcom Grodziska.

Zdjęcia zrobione przez pana Masalskiego pokazują jak było u nas świątecznie i pięknie, a obrazki z drona ukazują naszą siłę w jedności – dziękujemy!

 

 Żywa flaga_Rekord dla Niepodległej_zdjęcia

 

 

 
Mistrzowie tabliczki mnożenia Email

digitsPrzedstawiamy październikowych, klasowych mistrzów tabliczki mnozenia. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Najlepsi w październiku

 
Konkurs na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową Email

christmas-tree-and-presents-illustration-300pxOgłaszamy konkurs na najładniejszą ozdobę.

Uczniowie każdej klasy pod opieką wychowawcy lub nauczyciela plastyki, przygotują dowolną ozdobę świąteczną. Uczniowie z jednej klasy
przygotowują jeden rodzaj ozdoby np.bombki, łańcuchy, stroiki, kartki świąteczne.
Wszystkie ozdoby będzie można zakupić podczas szkolnego kiermaszu, który odbędzie się 06.12.2018 r. w trakcie dnia zebrań dla rodziców.

Regulamin konkursu

 
Konkurs fotograficzny – #StawiamyNaZielone Email

plakat konkurs fotoTrwa konkurs fotograficzny #Stawiamy NaZielone. Zapraszamy dzieci i młodzież z gminy Grodzisk Mazowiecki w wieku od 7 do 17 lat.

Oczekujemy na 1 zdjęcie w formacie jpg, przedstawiające piękno nowo powstałego parku przy rzece Mrownej lub pumptracku przy ul. Sportowej.

Konkurs trwa od 6 do 18 listopada. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Regulamin

 
Wystawa „W drodze do niepodległości" Email

11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole w dniach 06.11.18 – 16.11.18r. prezentowana jest wystawa zatytułowana „W drodze do niepodległości". Wystawa składa się z 10 plansz udostępnionych nam przez Muzeum Biograficzne Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie z zainteresowaniem przyjęli wystawę. Chętnie podchodzili do plansz, czytali ich treści, zapoznając się z opisanymi faktami. Ekspozycja w naszej szkole została rozstawiona na parterze przy sekretariacie. Dzięki takiej lokalizacji mogą się z nią zapoznać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, czy opiekunowie. Do czego bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

 

 
Projekt 100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości Email

100 pozdrowien-na 100lecieW projekcje wzięli udział uczniowie klas V i VIII. Z wielkim entuzjazmem włączyli się do akcji. Na pocztówkach przedstawiających naszą „Małą Ojczyznę" napisali pozdrowienia do 100 szkół w całej Polsce. W poniedziałek 22 października 2018 r. nasze kartki rozpoczęły swoją podróż. Do szóstki docierają też pozdrowienia od innych szkół.
Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta za karty pocztowe oraz dla Rodziców uczniów, którzy przynieśli znaczki.

Zdjęcia

 
Klub Ortograffiti Email
środa, 07 listopada 2018 08:13

logo ortograffitiOd października w naszej szkole działa 10 Klubów Ortograffiti. W ramach tych zajęć uczymy się nie tylko zasad ortografii, ale również zmagamy się z trudnościami matematycznymi.

Przystąpienie do ogólnopolskiego projektu wiąże się z realizacją projektów.

Jako pierwszy udało się nam zrealizować projekt "Kalambury". Zabawy było przy nim co niemiara i chętnie będziemy wracać do tego zadania. Trudności ortograficzne z "ó" przedstawione za pomocą gestów na długo zostaną w naszej pamięci.

Za nami również wizyta u świetliczaków. Dzieci zachwycone, a młode nauczycielki przejęte swoją rolą. Przygotowały do przygód Bratka wykreślankę i quiz. Wszyscy czekają na więcej. Co tydzień jedna para zawita na świetlicy ku uciesze zasłuchanych maluchów. Taka cisza w tym miejscu zdarza się bardzo rzadko.

Zdjęcia

 
Akademia Bezpiecznego Puchatka Email

akademia bezpiecznego puchatkaWzorem lat ubiegłych, również w tym roku nasza szkoła bierze udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Jest to ogólnopolska akcja skierowana do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają edukację w szkole. Ma ona na celu edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Składa się z 4 lekcji:
1. Bezpieczeństwo na drodze,
2. Bezpieczeństwo w szkole, wycieczki szkolne, wyjazdy ,
3. Bezpieczeństwo w domu, w tym pierwsza pomoc przedmedyczna,
4. Bezpieczeństwo w intrenecie
Wszystkie lekcje poruszające ww. zagadnienia zostaną przeprowadzone przez wychowawców Państwa dzieci podczas zajęć lekcyjnych. Na koniec projektu Państwa pociechy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w programie.
By uzyskać więcej informacji odsyłamy Państwa na stronę internetową organizatora www.akademiapuchatka.pl bądź zapraszamy do kontaktu z koordynatorem akcji w naszej placówce p. Martą Wilk.

 
Szkoła Młodych Patriotów Email

logo szkoa mlodych patriotow Drodzy Uczniowie,
nasza szkoła zdobywa tytuł Szkoły Młodych Patriotów,
przyłączcie się do zadań związanych z tym projektem.

Oto zadanie Nr 3.
Ogłaszamy ogólnoszkolny konkurs literacki dla wszystkich uczniów z naszej szkoły.

Napisz wypracowanie, którego motywem przewodnim są: ,, Małe ojczyzny w literaturze".
Temat prac: Małe ojczyzny w literaturze.

Forma prac : DOWOLNA (np. opowiadanie, kartka z pamiętnika, wywiad, rozprawka, list).
Kategorie: klasy II-IV oraz klasy V-VIII

Warunki techniczne prac:
1.Nad tekstem należy umieścić tytuł pracy.
2. Prace muszą być wydrukowane w formacie: doc., docx; maksymalnie 3 strony maszynopisu, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5, margines 2,5 cm (prawy i lewy).
3. Pod tekstem pracy autor winien umieścić imię i nazwisko oraz klasę.
4. Prace należy przekazać pani Beacie Michalak (nauczyciel języka polskiego) lub pani Annie Lipner (pedagog szkolny) w zaklejonej kopercie z napisem: Szkoła Młodych Patriotów. Konkurs literacki.
5. Ostateczny termin oddawania prac to 18 grudnia 2018r.

Jak w każdym konkursie przewidujemy nagrody.
Samorząd Uczniowski

 
Zbiórka zabawek na Dzień Pluszowego Misia Email

misie plakatRazem z Fundacją Mam Marzenie, już po raz trzeci, organizujemy w naszej szkole zbiórkę zabawek - przede wszystkim maskotek, które 25 listopada - w Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, trafią na dziecięce oddziały onkologiczne w Warszawie oraz na oddział pediatryczny Szpitala Zachodniego w Grodzisku.

Zabawki muszą być nowe - tylko takie mogą trafić do szpitali, gdzie dzieci mają obniżoną odporność.
Pluszaki, ale także gry planszowe, książki oraz materiały papiernicze można przynosić do pani psycholog (sala 16A) do 23listopada.

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką Prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear". Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.

 
Śniadanie daje moc! Email

sniadanie-daje-mocPo raz kolejny - 8 listopada nasza szkoła przystąpi do programu pn. "ŚNIADANIE DAJE MOC". Ogólnopolska akcja ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Realizując założenia programu uczniowie uczą się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych następnie przygotowują zdrowe śniadanie w klasie, które wspólnie spożywają.

 
Przekaż książkę, wywołaj uśmiech! Email

 Świetlica szkolna zaprasza do włączenia się w akcję zbierania książek dla oddziału pediatrycznego Szpitala Zachodniegoksiazki

 
Konkurs MEN "Myśmy wciąż do niepodległej szli" Email

konkurs-men-6 1600x1200Stowarzyszenie Delta - Organizator konkursu na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ogłasza nabór do dwóch, niezależnych konkursów szkolnych:
• Ogólnopolski konkurs poetycki "Myśmy wciąż do Niepodległej szli..."
• Ogólnopolski quiz wiedzy o Niepodległej - "Ojczyzna nasza"

 

Szczegóły dotyczące konkursu u nauczycieli polonistów oraz na stronie konkursowej https://doniepodleglej.pl/

 

 
Uczestnicy I edycji Szkolnej Ligi Polonistycznej oraz Matematycznej Email

logo slp logoslm1
Poniżej przedstawiamy uczestników Szkolnej Ligi Polonistycznaj oraz Szkolnej Ligi Matematycznej.

Uczestnicy_SLP_

Uczestnicy_SLM_

 
STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

lilijkaWszyscy doskonale wiemy, że 11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czy zastanawialiście się jak wtedy żyło się w naszej ojczyźnie? Jak wyglądała szkoła? Czy uczniowie uczyli się informatyki? – pewnie nie. A czy Wy wiecie, co to kaligrafia? – chyba tylko nieliczni. Spróbujmy na naszych gazetkach pokazać Polskę sprzed stu lat i Polskę dzisiejszą. Doskonałym tematem jest wspomniana szkoła. Jeśli są wśród nas smakosze mogą zaprezentować popularne przed stoma laty potrawy – słyszeliście o gęsinie na św. Marcina? Czy wiecie, że w niedawno przeprowadzonej ankiecie pytana o najpopularniejszą polską potrawę młodzież wskazała pizzę (czy pizza to polska potrawa?). Dziewczynki mogą zaprezentować modę sprzed stu lat i porównać ją z dzisiejszymi trendami. Chłopcy mogą zająć się motoryzacją, tutaj nastąpił ogromny postęp. Może któraś klasa zaprezentuje nam Grodzisk albo Warszawę i pokaże jak miasta się zmieniły w ciągu stulecia.
Tematów do wyboru jest bardzo dużo, mamy nadzieję, że powstaną ciekawe prace. Prosimy o wykonanie gazetek do 9 listopada, kiedy to będziemy wspólnie bić rekord dla Niepodległej.
Samorząd Uczniowski

 
Gazetkowy zawrót głowy w klasach 4 - 8
gazetka_4_b_
gazetka_4_c_.jpg

JESIENNA SZARUGA – MAMY NA NIĄ SPOSOBY!
      Od kilku dni jesień pokazuje nam swoje pochmurne i deszczowe oblicze. Dzięki gazetkom na drugim piętrze     zachowujemy dobry humor bo mamy „SPOSOBECZKI NA JESIENNE SMUTECZKI". Wasze prace pełne są ciepłych barw, mądrych, ale także dowcipnych tekstów – każdy może znaleźć coś na poprawę swojego nastroju.
Pierwsze miejsce zdobywają ex aequo podane na złotej tacy „dyniowe babeczki na jesienne smuteczki" klasy IVb oraz dwadzieścia trzy kolorowe baloniki z pomysłami na walkę ze smutkiem klasy IVc. Brawo dla naszych czwartoklasistów, po raz pierwszy bierzecie udział w konkursie i od razu sukces!
Drugie miejsce przypadło klasie VIIIb. Praca ma ciekawą formę plastyczną a propozycja jesiennego przetrwalnika w postaci ciepłego koca, ciepłej herbaty i ciepłego kota jest bardzo zachęcająca.
Trzecie miejsce zdobywają IVd – dużo ciekawych rad i piękne jesienne drzewo oraz Va – oryginalne drzewo ozdobione prawdziwymi kasztanami i tylko jedno, ale wiele mówiące zdanie „Jesienne smutki nam nie zagrażają ponieważ nasza klasa jest cudowną zgrają".
Specjalne gratulacje dla Vc, która pod nieobecność wychowawczyni samodzielnie wykonała pracę.
Dla IVb i IVc po 15 punktów, VIII b - 10 punktów, IVd i Va - 8 punktów,
VIIa, VIa, VIc, Vc, IVa – 6 punktów, VIIIa, VIIb, VIb, Vb, Vd, Ve, - 5 punktów
Samorząd Uczniowski
P.S.
Według prognoz ma jeszcze powrócić złota polska jesień. Koniecznie skorzystajcie ze słonecznej pogody, z pewnością poprawi się wam humor!

Zdjęcia gazetek

 
G Suite dla Szkół i Uczelni w naszej szkole

G Suite ikony aplikacji

 

Nasi uczniowie z klas IV - VIII niebawem będą mogli korzystać z aplikacji G Suite (między innymi: poczty, kalendarza, dokumentów, arkuszy, dysku, formularzy, prezentacji, kontaktów, witryn) z dowolnego miejsca i z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową.

Posiadanie konta uczniowskiego G Suite jest niezbędne podczas realizacji nowej podstawy programowej z informatyki w klasach IV – VIII szkoły podstawowej.

 

Aby uczniowie posługiwali się pakietem usług G Suite dla Szkół i Uczelni wymagana jest pisemna zgoda rodziców (opiekunów) oraz zaakceptowanie regulaminu korzystania z kont w usłudze G Suite.

 

Po zebraniu pisemnych zgód rodziców uczniowie otrzymają w szkole tymczasowe hasła konieczne do aktywacji swoich kont.

 
Nakrętki - wrzesień 2018 Email

Mamy wyniki wrześniowej zbiórki nakrętek. Cieszy nas, że w tym roku w akcji uczestniczą wszystkie trzy zerówki. Pamiętajmy zbierając plastikowe nakrętki chronimy środowisko i gromadzimy fundusze na leczenie Igi. Wiele osób bardzo aktywnie uczestniczy w zbiórce, ale są tacy uczniowie, którzy jeszcze do niej nie dołączyli. Zachęcamy, spróbujcie, zacznijcie od kilku nakrętek – każda się liczy.
Samorząd Uczniowski

VIII A 333 III A 15754
VIII B 4000 III B 2015
VII A 6000 III C 2679
VII B 194 II A 5108
VI A 14320 II B 0
VI B 84829 II C 11610
VI C 1200 I A 2205
V A 0 I B 1779
V B 400 I C 300
V C 9630 0 A 8420
V D 500 0 B 2004
V E 6378 0 C 276
IV A 1575
IV B 32066
IV C 0
IV D 1664
 
Lekcje przyrody, biologii, geografii, fizyki...

  wiad przyrPracownie 21,22 i 23 kryją wiele tajemnic. Pod czujnymi oczyma pani Agnieszki Gontarz, Jolanty Wiraszki , Doroty Lipowskiej i Jolanty Szmidel uczniowie we wrześniu badali teren naszej szkoły i robili notatki. W październiku jak przystoi młodym naukowcom robili pierwsze doświadczenia i eksperymenty. Warto zaglądać pod baner wiadomości przyrodniczych ( prawy, górny róg ) aby śledzić poczynania naszych uczniów na lekcjach przyrody, geografii czy biologii. Tu wiedzę zdobywa się w działaniu – mapa, kartografia, właściwości substancji, mieszaniny, budowa komórek ....
Dla rodziców o mocnych nerwach polecamy sprawozdania z lekcji fizyki w klasach 7 i 8. Prąd, przewodzenie, obwody, izolacja, gęstość - oto tematy , które nie książkowo a w działaniu przyswoili sobie szóstkowicze.

 
Gazetkowy zawrót głowy w klasach 1- 3

 zoladzSzkolny program wychowawczy powiada, że społeczność naszej szkoły powinna nauczyć sie współpracy i odpowiedzialności za naszą placówkę. Tych cech najlepiej uczyć w działaniu, wiedzą o tym wszyscy dorośli, dlatego konkurs na najpiękniejszą bo wspólną gazetkę klasową w tym roku został rozszerzony z klas starszych na klasy młodsze. Pierwszy temat był kolorowy jak liście, które nas otaczają bo dotyczył polskiej jesieni.Miło nam zatem poinformować, że jesienny konkurs gazetkowy dla klas 1- 3 został rozstrzygnięty. A oto wyniki:
Każda klasa otrzymała po 5 punktów za przygotowanie gazetki.
Trzy klasy zostały wyróżnione i otrzymały dodatkowe punkty.
Klasa III c - 10 punktów
Klasa II b - 8 punktów
Klasa III a - 6 punktów

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy . :)

 

gazetki

 
Konkursy polonistyczne w najbliższym czasie ... Drukuj Email

buecher-colouredW najbliższym czasie uczniowie klas IV-VIII mogą wziąć udział w następujących konkursach polonistycznych:

- Liga Polonistyczna - zestaw drugi (organizator SP6) - termin oddania prac 19.11.2018r.,
- Ogólnopolska Olimpiada z Języka Polskiego "Pionier" (organizator IRO) - zgłoszenia do 10.11.2018r. do polonisty, test pisany w szkole 10.12.2018r. Koszt 8,50zł pokrywają rodzice uczniów. Więcej informacji można znaleźć na stronie iro.edu.pl w zakładce PIONIER.
- Dyktando (nie tylko) dla mistrzów (organizator IRO) - zgłoszenia do 20.11.2018r. do polonisty, test pisany w szkole 14.12.2018r. Koszt 8,50zł pokrywają rodzice uczniów. Więcej informacji można znaleźć na stronie iro.edu.pl w zakładce DYKTANDO.
- Konkurs na opowiadanie "Oczaruj mnie... Polską" (organizator Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim) - zgłoszenia do 31.10 do polonisty, etap szkolny 20.11.2018; kategorie, w których uczniowie mogą wziąć udział to żywe słowo i audiobook, czas prezentacji do 5 minut, utwór literacki nie może być wierszem.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

Zespół humanistyczny SP6

 
BohaterOn w naszej szkole Email

bohateron w naszej szkole Nauczyciele  i uczniowie naszej szkoły aktywnie w łączyli się w projekt BohaterOn w Twojej Szkole. Podejmowane działania dotyczą wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Inicjatywy i wydarzenia ogólnopolskie można śledzić na stronie: http://www.bohateronwtwojejszkole.pl/

Zachęcamy również do śledzenia  strony na facebooku: https://web.facebook.com/BohaterON/ 
 

 

 
Szkolna Liga Polonistyczna Email

logo slp Pierwsze koty za płoty... Liga Polonistyczna cieszyła się ogromnym powodzeniem i około 100 uczniów klas III-VIII zmagało się z zadaniami językowymi.
W najbliższym czasie nauczyciele języka polskiego poinformują o wynikach i ocenią poszczególne prace.

Tymczasem czeka już na Was drugi zestaw.

Do pióra... Gotowi... Start... Prace oddajemy do 19 listopada.

Powodzenia!!!

 

Zadania dla klas III - VIII

 
Konkurs na logo Szkolnej Ligii Matematycznej rozstrzygnięty! Email

Gratulujemy Anielce Cencelewicz z klasy Vd, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na logo Szkolnej Ligi Matematycznej. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, nawet na prośbę rodziców, został przedłużony termin i prace można było składać dłużej. Do jury wpłynęło 15 prac. Cieszymy się, że uczniowie używali różnych technik i wszystkie prace są naprawdę ciekawe i interesujące. Wszystkie będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w naszej szkole.
Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni upominkami przez p. Dyrektor na apelu w piątek 12 października.
Poniżej prezentujemy pierwsze trzy miejsca:
logoslm1I miejsce Aniela Cencelewicz kl. Vd

 

 

 

logoslm2II miejsce Kacper Skuba kl. VIa

 

 

 

 

logoslm3III miejsce Jakub Miazgowski kl. VIa

 

 

 

 

 

Cieszymy się, że wzięliście udział w konkursie.
Gratulujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom pomysłów!
Przypominamy, że do 19 października można oddawać rozwiązania pierwszego zestawu zadań Szkolnej Ligii Matematycznej.
Czekamy na wasze prace.
Nauczyciele matematyki.

 
Projekt Szkoła Młodych Patriotów

logo szkoa mlodych patriotow W tym roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w projekcje organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego pt. ,,Szkoła Młodych Patriotów - XI edycja".
Projekt ma na celu krzewić wśród dzieci i młodzieży postawy patriotyczne w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
Aby otrzymać tytuł SZKOŁY PATRIOTÓW musimy wykonać szereg zadań, które będą punktowane przez jury Studium Prawa Europejskiego.
Zachęcamy do brania udziału w niniejszym projekcje. Informacje o zadaniach będą umieszczane na naszej szkolnej stronie internetowej. Uczniowie, którzy przyłączą się do zdobywania tytułu patriotów, będą nagradzania dodatkowymi ocenami z przedmiotów i nagrodami rzeczowymi.
Koordynatorki,
Edyta Czarnecka i Beata Michalak.

 
„100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości" Drukuj Email

100-lecieW obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości".
Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.
Udział w tym projekcje będzie wyjątkową lekcją geografii i historii oraz odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się. W ramach tej akcji do stu szkół prześlemy pocztówki z pozdrowieniami od uczniów naszej szkoły, jednocześnie promując naszą „Małą Ojczyznę". Otrzymując kartki będziemy je umieszczać na dużej mapie konturowej Polski, wcześniej sprawdzając położenie geograficzne miejscowości nadawcy. Projekt (na ten moment) łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 500 szkół z całej Polski. Został uznany przez Program „Niepodległa" prowadzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jeśli chcesz być autorem jednej z kartek z pozdrowieniami – koniecznie zgłoś się do pani Jolanty Wiraszki (sala 22)

 
Projekt edukacyjny z WOS Drukuj Email

wos logoW tym roku szkolnym w klasach 8. pojawił się nowy przedmiot Wiedza o Społeczeństwie – WOS.
Jest to przedmiot humanistyczny obejmujący zagadnienia społeczne, polityczne, socjologiczne i ekonomiczne. Odnosi się do wielu dziedzin nauki i dotyczy bardzo szerokiego zakresu zachowań społecznych. W tym roku szkolnym nasi ósmoklasiści na lekcjach będą nie tylko zdobywali wiedzę z zakresu WOS-u , ale również sami będą twórcami takich lekcji poprzez przystąpienie do projektu edukacyjnego z zakresu Wiedzy o Społeczeństwie pt. „EUROPEJCZYCY, POLACY, OBYWATELE".
Projekt obejmuje dwie części po jednej na każde półrocze nauki. Czas realizacji pierwszej części do 14 grudnia 2018 roku, drugiej części do 31 maja 2019 roku.
Szczegółowe informacje na temat projektu oraz listę tematów przedstawiam w załączniku.
Edyta Czarnecka

Załącznik_Projekt edukacyjny "Europejczycy, Polacy, obywatele"

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj Email

Zachęcamy do wspólnego rodzinnego utrwalania tabliczki mnożenia. Treść listu do rodzicówsdtm plakatsdtm list

 
"Florka w sieci"

 desktop2   17 września wszystkie klasy trzecie udały się do Centrum Kultury na przedstawienie pt. "Florka w sieci" w wykonaniu aktorów Teatru na Straży. Spektakl poruszał problematykę związaną z bezpieczeństwem w Internecie i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, z jakimi dzieci mogą spotkać się w wirtualnym świecie. W przedstawieniu zwrócono także uwagę na alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

 

zdjęcia

 
Szkolna Liga Matematyczna Drukuj Email

digitsZapraszamy wszystkich uczniów z klas 3-8 do rozwiązywania zadań w ramach Szkolnej Ligi Matematycznej. Zadania można rozwiązywać do 19 października. Rozwiązania wraz z uzasadnieniem zapisane na kartkach oddajemy swojemu nauczycielowi matematyki.

Przypominamy, że trwa konkurs na logo Szkolnej Ligi Matematycznej.

Zachęcamy do matematycznego łamania głowy.

Powodzenia!

 

Zestaw nr 1_dla klasy 3

Zestaw nr 1_dla klasy 4

Zestaw nr 1_dla klasy 5

Zestaw nr 1_dla klasy 6

Zestaw nr 1_dla klasy 7

Zestaw nr 1_dla klasy 8

 
Szkolna Liga Polonistyczna Drukuj Email

logo slp DO BIEGU... GOTOWI... START!!!
WŁAŚNIE RUSZYŁA LIGA POLONISTYCZNA!!!

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 3-8 do polonistycznej zabawy, której zwieńczeniem będzie wyłonienie mistrza języka polskiego naszej szkoły.

Długopisy w dłoń!

 

Zestaw nr 1_dla klasy 3

Zestaw nr 1_dla klasy 4

Zestaw nr 1_dla klasy 5

Zestaw nr 1_dla klasy 6

Zestaw nr 1_dla klasy 7

Zestaw nr 1_dla klasy 8

 
Gazetkowy konkurs 2018/2019 - odsłona I

  graphicsSPOSOBECZKI NA JESIENNE SMUTECZKI
Witajcie w szkole po wakacjach. Jesteście wypoczęci, pełni sił, gotowi na nowe wyzwania? Mamy nadzieję, że tak. Proponujemy Wam kolejną edycję konkursu gazetkowego dla klas starszych. Pierwszy temat to: SPOSOBECZKI NA JESIENNE SMUTECZKI. Piękny języku polski! Wybacz nam okaleczanie twojej urody, ale zależało nam na rymie.
Kolorowe lato jeszcze trwa, ale niedługo przyjdzie jesienna szarość i przyda się coś na poprawę humoru. Czekamy na Wasze pomysły. Może zaproponujecie dietę dostarczającą zapewniające dobre samopoczucie produkty. Czy głównym jej składnikiem powinna być, bogata w substancje odpowiedzialne za dobry nastrój i dodające wigoru, czekolada? Niektórzy idą dalej i proponują kąpiele w czekoladzie. Dobre samopoczucie zapewnia również ruch, w szczególności na świeżym powietrzu. Czy któraś klasa zaproponuje nam program treningowy i pomoże rozruszać się uczniom zbyt dużo czasu spędzającym przed ekranem komputera? Istnieje wiele sposobów na poprawę humoru: czytanie ciekawej książki, słuchanie ulubionej muzyki, uprawianie hobby i... tu zostawiamy miejsce na Wasze pomysły. Tylko prosimy nie bierzcie przykładu z niedźwiedzia. On niedługo ułoży się w swojej gawrze do snu i obudzi się dopiero na wiosnę głodny i zły. My ten czas będziemy spędzać miło i pożytecznie mając na uwadze Wasze SPOSOBECZKI NA JESIENNE SMUTECZKI.
Gazetki prosimy wykonać do 28 września. Każda gazetka jest przyporządkowana danej klasie, prosimy nie zdejmować oznaczeń!
Nie zapominajmy też o salach lekcyjnych. Tak jak w zeszłym roku prosimy aby w każdej klasie pojawiła się gazetka o naszym patronie Szarych Szeregach.
Serdecznie pozdrawiamy życząc udanego roku szkolnego.
Samorząd Uczniowski

 
Wrzesień miesiącem Szarych Szeregów

video  Wystawa "Ukradzione dzieciństwo"
Rok dla Niepodległej obfituje w wiele ciekawych imprez , w których nasi uczniowie chętnie biorą udział bo przez działanie uczą się a bezpośredni kontakt łatwiej rozumieją skomplikowane treści.
Tak było i tym razem nasi instruktorzy ZHP dostarczyli nam zaproszenie na niezwykłą wystawę. Wrzesień to miesiąc naszego patrona i święta szkoły dlatego z ciekawej lekcji historii skorzystały wszystkie klasy 6 ( mamy ich tylko 3 ale aż 88 uczniów) oraz klasy : 2c, 3a, 3c, 4d i 7a.
Uczniowie z wychowawcami otoczeni opieką pana Stankiewicza i pana Skrzypowskiego doświadczyli II wojny , którą oglądali oczyma rówieśników. Klasy udały się też na Grodziski cmentarz gdzie w ciszy oddali pokłon tym , którzy odeszli walcząc za ojczyznę.

 

notatka uczniów klasy 3 a
14 września mieliśmy niezwykłą lekcję historii. Tego dnia w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ulicy Piaskowej obejrzeliśmy wystawę "Ukradzione dzieciństwo". Oglądanie fotografie dzieci, niemalże naszych rówieśników , którym przyszło żyć w czasie wojny dostarczyło nam wielu emocji. Na koniec ksiądz proboszcz poczęstował nas cukierkami i obdarował nas małym znaczkiem Polska Niepodległa.

zdjęcia 3a

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj Email

licencja dtm Ddrodzy uczniowie! Nasza szkoła poczyniła starania o przyznanie licencji udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbywa się w tym roku 28 września. Kto przez wakacje zapomniał - przypomina sobie, kto pamięta utrwala jeszcze bardziej. W piątek 28.09. na lekcjach matematyki  przeprowadzone zostaną konkursy z tabliczki mnożenia, a na szkolnych korytarzach będzie można spotkać egzaminatorów, zachęcającyh Was do zabaw ze znajomości tabliczki mnożenia. Za bezbłedne odpowiedzi będzie można uzyskać tytuł eksperta tabliczki mnożenia i  bardzo dobrą ocenę z matematyki. Zapraszamy do zabawy w piatek 28.09.2018r. od godziny 8.00.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia_regulamin

 
„Mały Miś w świecie wielkiej literatury" Drukuj Email
Mały_Miś

W tym roku szkolny zerówkowicze z grup 0a i 0b przystąpili do projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Ma on na celu zachęcenie dzieci do czytania. A zachęcać je będą nauczycielki, rodzice oraz zaproszeni goście.

 
Matematyczna Liga Zadaniowa powraca... Drukuj Email

Już we wrześniu rozpoczynamy rywalizację w ramach Szkolnej Ligi Matematycznej dla uczniów klas III-VIII. Wierzymy, że z jeszcze większym zaangażowaniem będziecie rozwiązywać zadania, łamigłówki i kryptarytmy, przygotowane w kolejnych częściach pierwszego etapu. Bawcie się matematyką i rozwijajcie swoją wiedzę i umiejętności w zakresie królowej nauk. Pierwsze zadania w tym roku pojawią się 17 września. Jeśli ktoś zapomniał regulamin naszego konkursu, to przypominamy. Pamiętajcie, że zadania i regulamin są zawsze dostępne na stronie internetowej szkoły a także na gazetce matematycznej przy sali nr 29. Warto też pamiętać, że nagrody w ubiegłym roku szkolnym dlawszytkich uczestników, wyróżnionych i zwycięzców ligi były bardzo interesujące. W tym roku postaramy się jeszcze bardziej...

Dziś zapraszamy wszystkich uczniów do konkursu na logo Szkolnej Ligi Matematycznej. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie. Macie niepowtarzalną szansę zapisać się w sposób szczególny w historię naszej szkoły. Dla zwycięzcy przewidziana nagroda i ogromna satysfakcja, że jego praca będzie upiększała nasz konkurs przez kolejne lata.

Na prace konkursowe z logo czekamy do 30 września.

Zapraszamy, życzymy ciekawych pomysłów.
Nauczycielki matematyki

Konkurs na logo Szkolnej Ligii Matematycznej_regulamin

Szkolna Liga Matematyczna_regulamin

 
Szkolna Liga Polonistyczna Drukuj Email

logo slp Mamy za sobą pierwszy dzień nauki i pracy. Czas więc rozpocząć zmagania rozwijające wszechstronne umejetności wychowanków naszej szkoły. Zapraszamy uczniów klas III-VIII do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w Szkolnej Lidze Polonistycznej. Koordynatorem projektu jest Pani Izabela Szczepaniak.

 

Szkolna Liga polonistyczna_regulamin

 
Grodzisk jakiego nie znamy...

Uczniowie klas 6b i 6c wybrali się na wycieczkę celem poznania historii miasta. Nasz przewodnik p. Andrzej Skrzypowski pokazał nam Grodzisk jakiego jeszcze nie znaliśmy. Zaciekawił nas wyjątkową opowieścią o powstaniu kościoła św. Anny. Podziwialiśmy eklektyczną budowlę zlokalizowaną przy rynku miasta zbudowanego na planie prostokąta u zbiegu ulic Sienkiewicza i 11 Listopada. Obok kościoła znajduje się kapliczka ufundowana przez rodzinę Mokronowskich. Odwiedziliśmy miejsca Pamięci Narodowej przy ulicy 11 Listopada, willę Foksal i Park Skarbków.
Zwiedzanie miasta zakończyliśmy w cukierni zjedzeniem pysznych lodów :)
K.Z., A.R., A.S., A.G., 6b i 6c

zdjęcia

 
Projekt "Kompetencje na szóstkę" Drukuj Email
kompetencje_na_szostke_

19 czerwca klasa IV C zakończyła realizację projektu edukacyjnego "Kompetencje na szóstkę". W ciągu całego roku szkolnego uczestniczyliśmy w lekcjach o różnorodnej tematyce, nauczyliśmy się pracować w zespole i dzielić zadaniami, wykazaliśmy się kreatywnym myśleniem i umiejętnością samodzielnego rozwiązywania problemów. W końcowym etapie projektu przygotowaliśmy niespodziankę dla dzieci z zerówek. Najmłodszych zaprosiliśmy na wielki quiz o bajkach. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały postacie ze znanych bajek. W czasie zabawy za dobrą odpowiedź otrzymywały nagrody - naklejki. Na zakończenie spotkania wszyscy obdarowani zostali kolorowanką. Maluchom bardzo podobała się nasza niespodzianka, a my jesteśmy dumni, że udało nam się przygotować i zrealizować to wcale niełatwe zadanie.

Zdjęcia

 
nasze lekcje

wiad przyrZapraszamy do sekcji tworzonej przez uczniów i panią Gontarz, aby obejrzeć ostatnie czerwcowe lekcje prowadzone przez uczniów dla uczniów. Doświadczenia i nauka przez działanie królowała w sali 23 a teraz goszczą w wiadomościach przyrodniczych.

 
Otrzymaliśmy gratulacje od Wydawnictwo Sofijka Drukuj Email

Szanowni Państwo,

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że uczennica Państwa szkoły Zuzanna Kosińska została jedną z autorek wyjątkowej bo Książki charytatywnej Dzieci Dzieciom, którą tworzymy dla dzieci przebywających w szpitalach i domach dziecka. Opowiadanie "Niezwykła Polana" autorstwa Zuzanny zostało wybrane spośród 220 prac nadesłanych z całej Polski. W książce tej znajdą się trzydzieści dwie piękne i wartościowe bajki, baśnie i opowiadania napisane i zilustrowane przez młodych twórców w wieku 5-18 lat. Gratulujemy zdolnej uczennicy!

Honorowy patronat nad naszą książką objął Rzecznik Praw Dziecka, a patronat medialny objęło Polskie Radio Dzieciom i TVP ABC, natomiast Ambasadorką jest m.in. pani Teresa Lipowska.

Więcej…
 
Sukcesy kulinarne naszych uczennic Drukuj Email

Read more8 czerwca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim Oliwka Kośna, Marcelina Lipińska, Dominika Pastuszka i Julia Mikołajczyk wzięłyśmy udział w konkursie kulinarnym organizowanym przez Zespół Szkół oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o zdrowej żywności.
O godzinie 7:55 wyjechałyśmy z Szóstki. Gdy dojechałyśmy do technikum weszłyśmy do sali gastronomicznej nr 24. Tam rozpakowałyśmy nasze składniki oraz przygotowałyśmy stanowiska. O 8:30 zaczęła się prezentacja większości urządzeń, które znajdowały się w sali, i z których każdy uczestnik mógł skorzystać. 15 minut później zaczęłyśmy gotowanie. Naszym zadaniem było przygotowanie dwóch przekąsek, słonej i słodkiej, które można zabrać np. na wycieczkę lub do szkoły. Oliwka wraz z Marcysią zrobiły sałatkę warzywną i owocowe smoothie, a ja wraz z Julką wykonałyśmy pastę z awokado i wędzonego łososia oraz zbożowe ciasteczka. Bardzo starałyśmy się o to, by nasze dania wyglądały jak najlepiej i tak samo dobrze smakowały.   Zdjęcia

Więcej…
 
ZBIÓRKA NAKRĘTEK FINAŁ 2018 Email

Read more  To już jest finał, kończymy całoroczną zbiórkę nakrętek dużym sukcesem. Mieliśmy trudne zadanie – zebrać 2  000 000 sztuk a zebraliśmy:

Klasy starsze: 2 000 533

Klasy młodsze : 840 403

RAZEM: 2 840 936      PRAWIE 3 MILIONY !!!!

W zbiórce pomagały nam inne szkoły i przedszkola grodziskie - ich wyniki nie są widoczne w naszych tabelach. Postaramy się we wrześniu podać ostateczne rezultaty.

Zgodnie z regulaminem tegorocznej zbiórki liczbę nakrętek dzielimy przez liczbę uczniów w klasie, tak aby klasy mniej liczne miały równe szanse z większymi oddziałami. Wszystkim „zbieraczom" serdecznie dziękujemy i gratulujemy. W szczególności klasowym liderom, którzy zebrali najwięcej korków. Przekażcie nasze podziękowania rodzinom, znajomym i wszystkim innym, którzy pomagali!

Rada Rodziców ufundowała nagrody w postaci zaproszenia na lody dla trzech klas starszych i trzech klas młodszych. Dziękujemy bardzo.

Laureaci to:

Klasy starsze: 3 miejsce klasa VIa

2 miejsce klasa IVe

1 miejsce klasa Vb

Klasy młodsze 3 miejsce klasa IIa

2 miejsce klasa IIIb

1 miejsce klasa Ic

GRATULUJEMY!!!

Nie zapominajcie o naszej akcji podczas wakacji !

PS. Tabele w rozwinięciu

Więcej…
 
Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży! Drukuj Email

Uczniowie należący do Koła Ekologicznego przeprowadzili akcję profilaktyczną, której celem była edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych. W ramach działań edukacyjno- informacyjnych młodzi ekolodzy odwiedzili kolegów i koleżanki z różnych klas, aby szerzyć wiedzę na temat zagrożeń związanych z tymi pajęczakami. Zwracali uwagę słuchaczy na fakt, że kleszcze to podstępni wrogowie których nie można lekceważyć. Choroby jakie roznoszą - przede wszystkim borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu - mogą mieć fatalny skutek dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego też najistotniejszą częścią wystąpienia grupy ekologicznej była edukacja na temat jak zminimalizować ryzyko spotkania z kleszczem?!

Zdjęcia

 
Książka charytatywna Dzieci Dzieciom Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że bajka „Niezwykła polana" autorstwa Zuzanny Kosińskiej z klasy Va została wybrana spośród 220 utworów do książki charytatywnej dla dzieci. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Sofijka. Książka z bajkami i wierszami zostanie przekazana do szpitali, domów dziecka, hospicjów i innych placówek opiekuńczych w całej Polsce.
Gratulujemy Zuzi wielkiego sukcesu i czekamy na pierwsze egzemplarze książki.

https://sofijka.pl/

P.S. Do 30.06.18r. trwa zbiorka pieniedzy na wydanie tej charytatywnej książki na portalu wspieram.toDzieciDzieciom. Zachęcamy do wpłat, aby inicjatywa się udała.

 
Zaproszenie do udziału w szkolnym konkursie plastycznym Drukuj Email

graphicsZapraszamy uczniów klas IV - VII do udziału w przedwakacyjnym konkursie plastycznym ph. "Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży”.

Prace oddajemy do 08.06.2018r. do p. Hanny Wiechno lub p. Anety Rębiś.

 

Regulamin konkursu

 

 
Gminny konkurs „Grodzisk Moja Mała Ojczyzna" dla klas I - III Drukuj Email

edu wczesnoszkolna5 czerwca 2018 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się gminny konkurs „Grodzisk Moja Mała Ojczyzna" dla klas I - III, pod hasłem "MAŁY GRODZISZCZANIN ". Do tej pory było już XVIII edycji tego konkursu, ale dla klas starszych.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, ze Szkoły Podstawowej z Adamowizny oraz z naszej, musieli wykazać się wiedzą z historii Grodziska, znajomością zabytków oraz dzieł Józefa Chełmońskiego.
Pierwsze zadanie polegało na dopasowaniu tytułu do odpowiedniego obrazu, bliskiego naszemu regionowi malarza -Józefa Chełmońskiego. Były to następujące dzieła : "Kuropatwy na śniegu", " Babie lato" oraz "Bociany ". Wszystkie drużyny w błyskawicznym tempie i bezbłędnie wykonały to zadanie. Kolejne polegało na ułożeniu z puzzli herbu naszego miasta. Każda drużyna szybko i sprawnie ułożyła go z przygotowanych elementów. Oczywiście i to zadanie nie przysporzyło nikomu trudności. W ostatnim, drugo i trzecioklasiści wykazali się ogromną wiedzą rozwiązując krzyżówkę dotyczącą historii Grodziska. Pytania były dość trudne, ale wszyscy dali sobie radę i wykazali się wiedzą ponadprzeciętną ucznia klasy trzeciej.
Konkurencje były przeplatane wierszami, piosenkami, ukaładami tanecznymi, grą na nietypowych instrumentach. Dzieci recytowały wiersze własnego autorstwa i śpiewały piosenki dotyczące Grodziska, swojej szkoły i klasy. Tańce i muzyka wprowadziły nas w radossny nastrój .
Wiedzą na wysokim poziomie wykazali się wszyscy uczestnicy i zajęli I miejsca. Nad przebiegiem całego konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie oraz nauczycielka naszej szkoły p. Grażyna Kowalik. Podczas konkursu gościliśmy pana wiceburmistrza Tomasza Krupskiego.
Jesteśmy pewni, że warto w kolejnych latach kontynuować tradycję naszej szkoły, dzięki której następne pokolenia uczniów grodziskich szkół poszerzą wiedzę o naszym mieście.

Zdjęcia

 
Certyfikat za udział w kampanii edukacyjnej "Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci" Drukuj Email

rodzice i dzieci powietrze bez mieci Gratulujemy 3B i pani Jolancie Osuchowskiej zdobycia certyfikatu dla szkoły i wzrost wiedzy o powietrzu. Cieszymy się, że rosną młodzi świadomi naszej planety ludzie. Ludzie, którzy nie tylko biorą ale i dają dla miejsca gdzie żyją.

 
Podsumowanie Szkolnej Ligi Matematycznej Drukuj Email

digitsW dniu 30 maja zakończyliśmy uroczyście zmagania uczestników pierwszej Szkolnej Ligi Matematycznej. Rozdaniem nagród w tym konkursie rozpoczęliśmy drugi Piknik Edukacyjny. Było uroczyście, ponieważ nagrody wręczał Pan Burmistrz Grzegorz Benedykciński wspólnie z Panią Dyrektor Agnieszką Rutecką.
Laureaci:
Mariusz Wlazło kl.7
Ewa Bagrowska kl.6
Jakub Miazgowski kl.5
Jan Bęczkowski kl.4b
Julia Żak kl.3e
otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i oceny celujące z matematyki na koniec roku.

Finaliści i uczestnicy konkursu
Na szczególne wyróżnienie zasłużyły osoby, które nie zostały laureatami ani finalistami, ale brały udział w każdej edycji matematycznej ligi zadaniowej. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.
Są to:
Błażej Figielski
Sebastian Brandt
Marta Tafelska
Sandra Śnieg
Michalina Piasecka
Dominika Pastuszka
Bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczniom, którzy brali udział w rozgrywkach matematycznych. Udział w każdej części ligi był nagradzany oceną bardzo dobrą z matematyki. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Szkolnej Ligi Matematycznej, zapraszamy do udziału w nowym roku szkolnym. We wrześniu ogłosimy konkurs na logo naszego konkursu. A może ktoś pomyśli już o nim w czasie wakacji nie mogąc się doczekać nowych zestawów zadań!
Koordynatorki konkursu
Monika Miazgowska
Elżbieta Stróżewska

 
Wyniki zbiórki nakrętek w kwietniu Drukuj Email

Z dużym opóźnieniem podajemy wyniki zbiórki nakrętek w kwietniu. Dużo klas wyjeżdżało na zieloną szkołę i podało wyniki dopiero po powrocie. Zbliżają się wakacje i podsumowanie zbiórki w tym roku szkolnym. Prosimy o przyniesienie zebranych nakrętek do 11 czerwca i podanie łącznego wyniku zbiórki w maju i czerwcu do 14 czerwca.
Samorząd Uczniowski

Wyniki zbiórki nakrętek

 
Odwiedziny u Michałka Drukuj Email

wolontariat-logoKorzystając z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka odwiedziłyśmy naszego małego podopiecznego. Niewielka część kwoty zebranej podczas kiermaszu ciast została przeznaczona na prezent i wywołała ogromny uśmiech na twarzy Michałka! Chłopiec dostał od nas samochodzik, klocki, grę oraz książeczkę - oczywiście wszystko z ulubionymi bohaterami bajki "Auta" :) Oprócz prezentu wręczyłyśmy Michałkowi kartkę z życzeniami spełnienia marzeń, wykonaną przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza z pomocą pani Ani Grabowskiej. Kartka - kolorowa, radosna, z ulubionymi motywami z bajek, wywołała ogromne wzruszenie mamy chłopca, a Michaś ucieszył się, gdy zobaczył na zdjęciu swój wymarzony Disneyland :) Zawisła nad łóżkiem w szpitalu i, jak powiedziała mama, będzie dodawała otuchy Michałowi w trudnych chwilach, motywowała do dalszej walki o zdrowie i przypominała, że wkrótce spełni się jego marzenie. Chłopiec wraz z mamą obejrzał zdjęcia z naszego kwietniowego kiermaszu ciast i pozdrowienia od uczniów, a w odpowiedzi nagrał dla Was swój filmik - zobaczcie sami!
Kiermasz ciast w kwietniu okazał się wielkim sukcesem, a zebrana kwota była naprawdę imponująca. Już wkrótce będziemy mieli kolejną okazję, aby sprawić, że wyjazd Michała do Disneylandu stanie się bardziej realny.
Ponowie serdecznie zapraszamy do włączenia się do naszej akcji i upieczenia ciasta na kiermasz, który odbędzie się 14 czerwca (czwartek) z okazji Dnia Talentów. Prosimy Państwa o zadeklarowanie do 11 czerwca (poniedziałek) chęci włączenia się do akcji (drogą mailową bądź osobiście u p. A. Janczak lub p. A. Szlachety).
Na ciasta czekać będziemy 14 czerwca w sali 16a.
Wspólnie robimy wielką rzecz! Pokazujemy, że nawet jeśli pozornie nieosiągalne marzenie o wyjeździe do bajkowej krainy ma szansę się spełnić, to także to najważniejsze - o powrocie do zdrowia, jest realne...
Gdy marzenia się spełniają, to choroby gdzieś znikają...
... choć na chwilę.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

Zdjęcia

Film od Michalka

 

 
Wieści ze Szkolnego Klubu Wolontariusza Drukuj Email

wolontariat-logoOstatniego dnia przed długim weekendem nasze wolontariuszki odwiedziły Oddział Pediatryczny Szpitala Zachodniego, aby wspólnie z małymi pacjentami świętować zbliżający się Dzień Dziecka. Dziewczyny wręczyły wszystkim dzieciom przebywającym w szpitalu prezenty - maskotki, gry, puzzle, kolorowanki i przybory plastyczne, które uzbieraliśmy jeszcze w listopadzie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zabawek było tak dużo, że udało się obdarować dzieci dwukrotnie - w listopadzie oraz w środę :)
Nasze wolontariuszki wniosły radość do każdej szpitalnej sali, wywołując uśmiech na twarzach nie tylko dzieci, ale także rodziców i personelu szpitala. Super dziewczyny, jesteśmy z Was dumni!

Zdjęcia

 
Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego Drukuj Email

W dniu 23.05.2018r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego Szkół Podstawowych na Grodziskim basenie Wodnik 2000 bowiem dotyczyły pływania. Nasza reprezentacja liczyła 20 osób. Na podium stawali: 1.Ewa Bagrowska, 2.Zuzanna Zygier, 3.Katarzyna Boba, 4.Maciej Brzeziński,5.Maciej Czarnocki. Maria Korzębska i Aleks Marchewka zajęli w swoich konkurencjach czwarte miejsca, co przy licznej obsadzie zawodów również było bardzo dobrym wynikiem.

Trenerzy: Marek Kaflik, Jacek Wasek.

 
Majowe potyczki z językiem angielskim na scenie Centrum Kultury Drukuj Email

vocalJulie Orringer w „Niewidzialnym moście" napisała, że „miasto bez teatru jest jak przyjęcie bez konwersacji " . Tej konwersacji, w języku angielskim, na pewno nie zabrakło podczas drugiej edycji gminnego konkursu ONCE UPON A TIME , w którym uczniowie z pięciu szkół podstawowych przeobrazili scenę Centrum Kultury w prawdziwie brytyjski teatr. Czego tu nie wystawiano! Był pełen humoru „Czerwony kapturek", tragiczna waśń dwóch gangów – Capulettich i Montekich, „Śpiąca królewna", „Kopciuszek" oraz kryminał w stylu Agaty Christie.

Rok temu przerywnikiem po każdym występie grupy teatralnej była piosenka w języku angielskim w wykonaniu uczniów „Szóstki". W tym roku ze względu na duże zainteresowanie widowni wokalnymi popisami ich młodych koleżanek i kolegów, obok maratonu teatralnego zaistniał i drugi, mamy nadzieję, że równie ciekawy konkurs KEEP CALM AND SING A SONG., W tym konkursie zwycięzcy szkolnych eliminacji dzielnie walczyli o statuetki najlepszych wykonawców angielskich piosenek.

Jak stwierdziła Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka w swoim wystąpieniu otwierającym obie te imprezy: „ Grodzisk jest miastem spełnionych marzeń", bo dzięki takim właśnie inicjatywom zachęcającym dzieci i młodzież do nauki obcego języka poprzez zabawę otwiera się przed uczniami okno na współczesny świat. W nim przecież trudno dobrze funkcjonować bez znajomości angielskiego, ale z tego już wszyscy, na szczęście, zdajemy sobie sprawę.

Zwycięzcy statuetek :

Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim „ Once Upon a Time"

I- SP1 im. H. Sienkiewicza Little Red Riding Hood opiekun: Agnieszka Jasińska-Ciszewska, Eliza Nowakowska

II- SP im F. Chopina w Książenicach Sleeping Beauty 2018 opiekun: Anita Racka-Gozdek

III- SP im dra. Mateusza Chełmońskiego - w Adamowiźnie Shakespeare's Romeo and Juliet opiekun: Hanna Booth, Grażyna Mackiewicz)

Konkurs piosenki obcojęzycznej „ Keep Calm and Sing a Song"

I- SP1 Emilia Strzelczyk (Agnieszka Jasińska-Ciszewska, E. Nowakowska)

II- SP6 im. Szarych Szeregów Zuzanna Kajka (Anna Jakubowska)

III- Książenice- Maria Sokala (Tadeusz Robaszyński Janiec)

Hanna Wiechno

Zdjęcia

 
Wielka Zbiórka Książek! Drukuj Email
zbiorka_ksiazek

Do 20 maja trwa Wielka Zbiórka Książek organizowana przez Fundację Zaczytani: http://zaczytani.org/!
Zbieramy książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów!
Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, to dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji.
Książki nie muszą być nowe, powinny tylko być w dobrym stanie — przekazujmy książki, które chcielibyśmy ofiarować komuś bliskiemu podczas choroby.

Książki w naszej szkole można składać w kartonie na ławeczce przy kancelarii oraz w kartonie w świetlicy.

Magdalena Jercha-Zielińska

 
Dzień Qultury

   dzien jezykow obcychWielkimi krokami zbliża się pierwszy w naszej szkole Dzień Qultury. Już 10 maja wszyscy uczniowie ze swoimi wychowawcami i nauczycielami zmierzą się z kulturą. Każda klasa w tym dniu ma zaczerpnąć łyk czegoś wyższych lotów niż nowa apka czy dreszczowiec w TV. Wiemy, że klasy planują wyjścia do Grodziskim miejsc takich jak Biblioteka Miejska, spotkanie z pisarką wśród natury, spacer szlakiem historii naszego grodu. Niektórzy skorzystają z PKP, WKD czy autobusów miejskich aby za niewielkie pieniądze zwiedzić Muzeum w Stawisku, Muzeum Figur Stalowych czy pałac w Radziejowicach. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia i zrozumienie, że szkoła uczy nie tylko encyklopedycznej wiedzy ale stosunku do świata.
Czekamy na klasowe relacje i podsumowanie spotkania z Art.
Ps. Czemu art w ostatnim zdaniu ? Już 11 maja w Grodziskim CK będziemy gospodarzami gminnego konkursu teatralnego i wokalnego w języku angielskim. Zapraszamy od 9 na występy Grodziskich szkół i solistów. Oj będzie się działo 

W tym dniu jest inna organizacja zajęć. Nie ma zajęć indywidualnych i grupowych ze specjalistami.

 
Konkurs „Ku Niepodległości" Drukuj Email

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego został ogłoszony konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pod nazwą „Ku Niepodległości".

Zadaniem konkursowym jest wykonanie krótkiego (do 7 min.) filmu przedstawiającego inscenizację historyczną, dotyczącej odzyskania niepodległości.

Szczegółowe informacje, w tym Regulamin konkursu dostępne są pod linkiem:

https://mazowieckie.pl/pl/urzad/aktualne-projekty/mazowieckie-historia-ni/regulamin-konkursu-film/35853,Regulamin-konkursu-dla-szkol-podstawowych.html

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

Zapraszamy do udziału!

Kuratorium Oświaty w Warszawie

 

P.S.Uczniowie naszej szkoły, chcący wziąć udział w konkursie, proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela historii lub polonisty.

Prace oddajemy do 15 czerwca 2018r.

 
Audycja Szkolnej Grupy Radiowej poświęcona autyzmowi Drukuj Email

szkolnagruparadiowaKwiecień był miesiącem poświęconym autyzmowi. Autyzm jest jednym z najbardziej skomplikowanych i tajemniczych zaburzeń rozwojowych. Niestety większość ludzi nie ma wystarczającej wiedzy na ten temat. Dlatego też nasza Grupa Radiowa stworzyła audycję, która jest odpowiedzią na problem niskiej świadomości społecznej w tej kwestii. Chcemy przybliżyć tematykę autyzmu oraz zapobiegać stygmatyzacji osób z tym zaburzeniem. POSŁUCHAJ ZANIM OSĄDZISZ!

W audycji udział wzięły: Julia Pawlukiewicz, Zuzanna Kajka, Katarzyna Jabłońska oraz Patrycja Buczyńska.

audycja_autyzm

 
Szkolny etap piosenki obcojęzycznej "Keep Calm and Sing a Song" Drukuj Email

<

uczestnicy

25 kwietnia 2018 r, odbył się szkolny etap konkursu piosenki obcojęzycznej. Chociaż śpiewać można było w każdym języku obcym zdecydowanym faworytem okazał się język angielski. Nasi utalentowani uczniowie przedstawili sześć różnorodnych piosenek. Jedne podrywały do tańca, a inne wzruszały. Poziom był wysoki i jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia. Stawka wszak była niemała- dwa pierwsze miejsca będą nas reprezentować w gminnym etapie konkursu już 11 maja 2018. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i dziękujemy za udział.

Dyplomy i nagrody od szkoły rozdamy już po majówce.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Zuzanna Kajka kl.7a

II miejsce- Natalia Kajka kl. 6b

III miejsce- Oskar Rewa kl. 5b

Wyróżnienia:

Jan Chmielecki kl. 4a

Wiktoria Stegienka i Kaja Dymecka kl. 4c

 
18 Gminny Konkurs Grodzisk Moja Mała Ojczyzna

  logo gm 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole już po raz 18 odbył się gminny konkurs „Grodzisk Moja Mała Ojczyzna". Wraz z wejściem w pełnoletność zmieniono formułę tego wydarzenia. Hasło przewodnie brzmiało „ Grodzisk Kuźnią Talentów".
Siódmoklasiści z SP1, SP2, SP4, SP5, SP 6 oraz SP z Adamowizny musieli wykazać się wiedzą z wielu dziedzin nauki.
Wskazanie parków narodowych na mapie Polski nie przysporzyło nikomu trudności. Choć trzeba przyznać, że Park Narodowy „Ujście Warty" lub Park Narodowy Bory Tucholskie to wiedza ponad przeciętną każdego ucznia.
W kolejnym zadaniu nasi młodzi – zdolni, bez problemu odpowiedzieli na pytania dotyczące historii Grodziska Mazowieckiego.
Po historii przyszedł czas na fizykę. Szybko i sprawnie każda drużyna z przygotowanych elementów ułożyła prosty obwód elektryczny. Ciekawostką był fakt, że do doświadczenia użyto pomocy dydaktycznych z 1979 roku. Rekwizyty drapnięte pazurem czasu zaświeciły zwycięsko – wszyscy uzyskali maksymalną liczbę punktów.
Na półmetku spotkania utalentowane dzieciaki dały radę i z następnym zadaniem - był to mix wiedzy z chemii, fizyki i biologii, sprytnie ujęty w krzyżówce.
Choć chemia nie jest ulubionym przedmiotem wielu uczniów, to dla naszych uczestników ułożenie domina z nazw pierwiastków i symboli było prościutkie – pięć drużyn otrzymało maksymalne noty od jury.
W ostatnim zadaniu, według wielu uczestników i obserwatorów najtrudniejszym, dotyczącym biologii, należało rozpoznać po mikroskopem przygotowane tkanki np. kostną, chrzęstną lub krew.
Wiedzą na wysokim poziomie wykazali się wszyscy uczestnicy – gromkim brawom nie było końca. Po wszystkich konkurencjach okazało się, że I miejsce zajęła młodzież z SP1 i SP6, drugie – medalowe miejsce zajęli uczniowie z SP2, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale przedstawicielom z Adamowizny. Tuż za „pudłem" uplasowali się siódmoklasiści z SP4 oraz SP5.
Podczas konkursu gościliśmy panią Ewę Burzyk – dyrektor Biura Oświaty w Grodzisku Mazowieckim oraz przedstawicieli grodziskich mediów: panią Marię Barańską z Radia Bogoria i pana Krzysztofa Bońkowskiego, redaktora naczelnego z grodziskiego pisma społeczno – kulturalnego „Bogoria".
Nad przebiegiem całego konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.
Uczniowie są kowalami swojego losu, w naszej kuźni pokazali, że ich talent jest wielki i warto go kuć, by się nie zmarnował :-)

Zdjęcia

 

 

 
Nagrody

   bibleWręczenie nagród w konkursie pt. „Obrazek religijny cenną pamiątką" już w czwartek o 10 40 na małej sali gimnastycznej. Gościem specjalnym będzie przewodnicząca jury Maria Parzuchowska, która ufundowała nagrody dla zwycięzców. Dziękujemy! ·W konkursie wzięło udział 49 osób. Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy na podsumowanie. Nagrodzone prace pozostaną jeszcze w szkole, bowiem spodziewamy się w czerwcu odwiedzin biskupa Markowskiego i chcemy zaprezentować najcenniejsze okazy.

 
"W krainie baśni"- konkurs na kukiełkę teatralną dla klas IV - VII Drukuj Email

Przypominamy, że wciąż jeszcze trwa konkurs plastyczny na kukiełkę teatralną, która ma przedstawiać postać ze znanych wam bajek. Figurka, którą zrobicie powinna być umieszczona na grubym patyku, na przykład można ją wykonać z drewnianej łyżki lub tłuczka do ziemniaków. Kukiełka może być wykonana przez jedną lub dwie osoby
Ostateczny termin składania prac upływa 7 maja. Należy przekazać je p. Hannie Wiechno lub waszemu wychowawcy. Bardzo prosimy, by była to inna postać niż Baba Jaga, bo dwie bardzo starannie wykonane wiedźmy zostały już dostarczone na konkurs.

 
"Powietrze bez śmieci" Drukuj Email
logo.png

Klasa 3 b wzięła udział w programie edukacyjnym skierowanym do najmłodszych w ramach projektu „ Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci", którego inicjatorem jest Fundacja PGNiG i Ignacego Łukasiewicza.
Głównym celem programu było uświadomienie dzieciom jak ważna jest walka o czyste powietrze.
Od marca do kwietnia bieżącego roku wzięli udział w 5 lekcjach przeprowadzonych pod kierunkiem wychowawczyni, w oparciu o scenariusze udostępnione przez realizatora programu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zdobywali wiedzę na temat powietrza, dowiedzieli się co to jest smog, jak się tworzy i jak z nim walczyć. Zdobyli wiedzę o szkodliwości zanieczyszczeń oraz o ochronie przed smogiem.
Dzieci z niecierpliwością oczekiwały kolejnych lekcji, na których wraz z bohaterami programu zdobywały nową wiedzę na temat szkodliwości smogu. Były bardzo aktywne i zaangażowane w to co się działo podczas zajęć. Lekcje te pozwoliły im zdobyć ważne informacje, które w przyszłości na pewno przyniosą wiele korzyści dla ich zdrowia.

https://www.powietrzebezsmieci.pl/ 

Zdjęcia z realizacji projektu

 

 
KOLORY ŚWIATA

 graphicsWiosna w pełni, przyroda pomalowała świat wszystkimi kolorami tęczy. My też spróbujmy zaprezentować kolory na naszych gazetkach. Na gazetce Samorządu Uczniowskiego pojawi się kartka, gdzie każda klasa wybierze sobie jeden kolor, na temat którego zechce wykonać swoją gazetkę np. VIIa – granatowy, VIIb – różowy itd. Wybieramy kolory tak, żeby nie powtarzały się – kto pierwszy ten lepszy...
Spróbujmy powiedzieć coś o kolorze granatowym.
Oceany mają kolor granatowy- czy wiecie, że zajmują one około 71% powierzchni Ziemi...
Po oceanach pływały statki przewożące skarby a wśród nich kamienie szlachetne granaty – czy wiecie, że występują w Polsce np. w Masywie Śnieżnika i Górach Sowich...
Szlachetne granaty przypominają ziarenka owoców granatu- niektórzy badacze Biblii twierdzą,
że zakazanym owocem w ogrodzie rajskim nie było jabłko, lecz granat...
Granaty to również masyw górski w długiej wschodniej grani Świnicy w polskich Tatrach Wysokich...
Co do różowego - czy wiecie, dlaczego flamingi mają piękny różowy kolor?
To oczywiście tylko propozycja rozwinięcia tematu, niewątpliwie zaskoczycie nas swoją pomysłowością, ale będzie kolorowo!
Na kolorowe gazetki czekamy do 17 maja.
Pozdrawiamy
Samorząd Uczniowski

 
URODZINOWE PREZENTY

dreamstimefree 20612084  Szkoła 6 serdecznie dziękuje swoim uczniom za wspaniałe urodzinowe prezenty na gazetkach klas starszych.

Pojawiły się piękne kwiaty, smakowite torty, wiersze, wspomnienia, fotografie, rysunki, nawet puszki z farbą...

Za wszystko szkoła pięknie dziękuje i tu pojawia się kłopot, bo prezentów nie wypada oceniać!

Spróbujmy jednak przyznać punkty, powiedzmy, że za wrażenie artystyczne.
Klasa IVa – 18 punktów, dziękujemy mamie ucznia za „sportretowanie" budynku szkoły
Klasy IVb, IVc, Va, Vc, VIc – 15 punktów
Klasy IVe, Vb, VIa, VIb, VId – 10 punktów
Klasa VIIb – 5 punktów
Klasy IVd i VIIa nie wykonały gazetki- bez punktów
Punktacja łączna:
Vc- 76pkt, IVa-75pkt, Va-70 pkt, IVc-65 pkt, IVb- 63 pkt, VIb-55 pkt, IVe, Vb, VIa, VIc, VId- 50 pkt, VIIb-47 pkt, VIIa-40 pkt,IVd-37 pkt
Samorząd Uczniowski

 
Ciastka zjadamy, marzenia spełniamy! Drukuj Email
plakat_michal

Kiermasz ciast
Podczas naszego pierwszego charytatywnego kiermaszu ciast, udało się zebrać aż 1825zł!
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy upiekli przepyszne ciasta. Babeczki, szarlotki, ciasta czekoladowe, serniki, pierniki, rogaliki i torty znikały z tac błyskawicznie zarówno podczas przerw, jaki i zebrań z rodzicami. Każdy znalazł coś pysznego dla siebie, a przy okazji mógł przekazać choć symboliczną złotówkę dla naszego podopiecznego.
Zebrana kwota to wspaniały początek drogi do spełnienia marzenia Michałka. A już w czerwcu zapraszamy do kolejnego wydarzenia, które pomoże nam zebrać brakującą kwotą. Szczegóły już wkrótce! :)

Zdjęcia

 
Działania Szkolej Grupy Radiowej Drukuj Email

szkolnagruparadiowa

Kolejny raz „Grupa Radiowa" z naszej szkoły uczestniczyła w promocji niezwykłego wydarzenia. Po akcji charytatywnej dla Igi, zbiórce krwi dla szpitala, tym razem zajęliśmy się jubileuszem 100-lecia urodzin ks. Leona Kantorskiego oraz 50 rocznicą premierowego wykonania Mszy beatowej „Pan przyjacielem moim" Katarzyny Gärtner i Kazimierza Grzeskowiaka w Podkowie Leśnej. Nową wersję mszy zaprezentował Marek Piekarczyk z Teatrem Muzycznym „Blustrada". Jesteśmy w trakcie przygotowania kolejnego materiału. Zachęcamy do słuchania Radia Bogoria, gdzie wkrótce usłyszycie nową audycję naszej Grupy.

News - Msza Bitowa Podkowa

 
Wyniki wyjątkowego konkursu

  pope

Roztrzygnięcie konkursu pt. „Obrazek religijny cenną pamiątką"
W konkursie wzięło udział 49 osób. Albumy zrobione przez dzieci, przy pomocy rodzicówzachwyciły jury , każdy z albumów niepowtarzalny i piękny. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach a ponad to jury wyrózniło 20 albumów za niezykłą orginalność.
Nagrody w kategorii: Album ze świętą liczbą obrazków:
I miejsce- Igor i Dagmara Prządka album liczy 749 obrazków
I miejsce- Szymon Jaworski album liczy 628 obrazków
II miejsce- Marta Tafelska album liczy 469 obrazków, Marta otrzymuje również wyróznienie za album z najstarszym obrazkiem – obrazek z 1898r.
III miejsce – Julia Żak .
Nagrody w kategorii: Najbardziej orginalny album:
I miejsce - Anna i Katarzyna Małyszko za cudowny i niezwykle orginalny album.
II miejsce – Marcel Czarnecki w albumie znalazła się kolekcja koronkowych obrazków , są też obrazki związane z historią rodziny, o czym informują opisy zamieszczone na stronach albumu.
III miejsce – Michał Grześ niezwykle urokliwy album ze ślicznymi zdobieniami
III miejsce – Janek Karasek niezykle orginalny pomysł na tło albumu.
Wyróznienia za orginalne pomysły na album z obrazkami świętymi otrzymują:
Filip Dunaj
Franciszek Zegarski
Maja Pawłowska
Nikola Cichowlas
Igor Zieliński
Michał Przybytniak
Zuzanna Urtate
Barbara Lis
Jan Bęczkowski i Karolina Bęczkowska
Aleksandra Pawłowska
Ewa Bagrowska
Amelia Stylska
Gabriela Batory
Maciej Czarnocki
Aleksander Brzeziński
Zuzanna Kosińska
Magdalena Karasek
Aleksandra Sawko
Milena Greń
Zuzanna Frydryk.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy pięknych albumów i informujemy , że w dniu zebrania tj. czwartek będzie można je obejrzeć na przygotowanej wystawie. Albumy wrócą do właścicieli po 15 czerwca , planujemy kolejną wystawę. Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom i pozdrawiam.

Halina Hain i nasza "szkolna babcia" Maria Parzuchowska

 
Wycieczki klasowe :)_dzień pierwszy

 ladybug

Dzisiaj wstaliśmy bardzo wcześnie. Uczniowie z klas 5b, 6b i 6c wybrali się na pięciodniową wycieczkę do Radkowa.

Jest to miejscowość położona w powiecie kłodzkim u stóp Szczelińców. Dojechaliśmy na miejsce około godziny 13. Zjedliśmy obiad i zakwaterowaliśmy się. Zostaliśmy oprowadzenie po ośrodku. Następnie był podział na grupy i rozpoczęły się pierwsze zajęcia. Grupa 1 miała zajęcia z geologii, grupa 2 miała zajęcia z ceramiki. Grupy 3 i 4 miały wycieczkę rowerową. Zajęcia z geologii były bardzo ciekawe, uczyliśmy się o skamieniałych roślinach i zwierzętach. Pod koniec zajęć każdy wykonał odciski różnych skamieniałości. Podczas lekcji ceramiki pan prowadzący je, opowiadał nam o ceramice. Lepiliśmy różne rzeczy z masy plastycznej - czyli z fajansu. Później zjedliśmy pyszną kolację. Wieczorne zajęcia "Zakłady" zakończyły ten bardzo miły dzień. Uważamy wspólnie, że naprawdę fajnie się bawiliśmy :)
Pozdrawiamy
Grupa 1

zdjęcia

 
Szkolna Liga Matematyczna! Drukuj Email

Read more Szkolna Liga Matematyczna wielkimi krokami zbliża się do finału. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud rozwiązania choć jednego zadania. Wytrwałych uczestników z największą liczbą punktów zapraszamy 17 maja na finał.

 

Oto lista finalistów:

 

Więcej…
 
Szkolna Liga Matematyczna! Drukuj Email

digits    To już ostatni zestaw zadań w tym roku szkolnym.

    17 maja wielki finał Szkolnej Ligii Matematycznej.

    Zapraszamy do rozwiązania zestawów treningowych.

   

 

 


Zestaw treningowy_klasa 3

Zestaw treningowy_klasa 4

Zestaw treningowy_klasa 5

Zestaw treningowy_klasa 6

Zestaw treningowy_klasa 7

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates