Strona główna Nasze projekty
Projekty edukacyjne
Twoje Dane Twoja Sprawa

twoje dane twoja sprawaW ramach udziału w programie „Twoje dane – twoja sprawa" prezentujemy kolejną poradę, aby zwrócić szczególną uwagę na to jak ważna jest weryfikacja ustawień prywatności w serwisach społecznościowych. Zachęcamy uczniów i rodziców do ochrony swojej prywatności i danych osobowych poprzez zmianę ustawień domyślnych. Ograniczajmy naszą widoczność w sieci, a świadome i umiejętne korzystanie z serwisów społecznościowych pozwoli nam uniknąć wielu niebezpieczeństw.

Pamiętajmy, że im więcej i aktywniej korzystamy z danego portalu, tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na szczegółowe ustawienia dotyczące naszej widoczności.

Mam nadzieję, że ten materiał będzie inspiracją dla uczniów i rodziców do zweryfikowania ustawień prywatności w ulubionych serwisach społecznościowych, w taki sposób, aby poczuć większą kontrolę nad danymi, które sami udostępniamy.

Porada - ustawienia prywatności

 
Zaproszenie do udziału w konkursach przyrodniczych

puszcza.tv

 Drodzy Uczniowie i Rodzice,

przekazujemy informacje Fundacji Niezależne Media, o organizacji konkursów przyrodniczych dla uczniów  szkół podstawowych.

Poniżej link do regulaminów konkursów.

Ponadto wszystkie informacje o konkursach dostępne są na portalu puszcza.tv w zakładce "Konkursy".

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

 

Regulaminy konkursów

 
Kanał naszej szkoły na YouTube

ytDrodzy Rodzice i Uczniowie,
zgodnie z tytułem, który zdobyliśmy - najlepszej kreatywnej szkoły na Mazowszu i na bazie sukcesu szkolnej grupy radiowej, chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do poszukania na szkolnej stronie odnośnika do naszego szkolnego kanału YouTube. Możecie obejrzeć tam filmy ważne dla naszej szkolnej i lokalnej społeczności. Powstawały z okazji ważnych wydarzeń takich jak: dzień podpisania umowy na budowę hali widowiskowo-sportowej czy urodziny naszej szkoły. Trzymamy kciuki za narodziny szkolnej grupy filmowej :) A teraz zadanie dla uważnych: gdzieś na naszej stronie kryje się czerwony odnośnik .
Na szkolnym kanale znaleźć też możecie dwa filmy jakie powstały na konkursy. Jeden z nich to nagrodzona propozycja byłej 7b w konkursie straży pożarnej oraz drugi to pozycja Antka Zegarskiego z ogólnopolskiego konkursu "Kosmiczne wakacje" - gratulujemy Antku wygranej! :)

 
Tydzień Języka Polskiego

mdjo Drodzy Uczniowie! Od dziś zaczynamy w naszej szkole TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO. Na na rozgrzewkę proponujemy, abyście sprawdzili na ile znacie swój język ojczysty. Wystarczy kliknąć poniższy link.
Życzymy miłej zabawy.

 

Czy znasz swój język ojczysty TU link do teściku

 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

mdjoMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego. Został ustanowiony w 1999 r. przez UNESCO i dąży do ochrony języków ojczystych jako wspólnego dziedzictwa kulturowego.
Według danych UNESCO wielu językom na świecie grozi wyginięcie i prawie połowie spośród 6000 grozi zapomnienie w ciągu kolejnych trzech pokoleń. Dlatego dla nas to ważne Święto. Pamiętajmy, że język to wyznacznik tożsamości kulturowej, narzędzie poznawcze, za pomocą którego nazywamy świat.

Rokrocznie w naszej Szóstce organizowane były wydarzenia dotyczące roli języka w kulturze i życiu codziennym. Teraz pracujemy zdalnie, więc nie możemy zaproponować Wam wspólnych zabaw językowych, zagadek, kalamburów, zdobywania nagród stacjonarnie, na terenie szkoły.
Z powodu pandemii TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO będzie wyglądał troszkę inaczej. Poloniści zaplanowali na swoich zajęciach tematyczne lekcje, quizy, zagadki.
Chętni uczniowie przygotują prezentacje, plakaty, memy, jamy o historii i zawiłościach naszego języka.
W ramach tego Święta, już w tym mijającym tygodniu, w klasach 6 – 8 odbyły się niezwykle ciekawe spotkania online z panią Agnieszką Zielińską - autorką serii książek pt. „Podróże literackie". W przyszłym tygodniu również są przewidziane lekcje z panią Agnieszką, która z pasją i pozytywną energią zabierze kolejnych uczniów w wirtualną podróż śladami znanych polskich pisarzy.
Tydzień Języka Polskiego zapowiada się ciekawie i z pewnością dostarczy Wszystkim wielu wrażeń.
Życzymy udanych zabaw językowych,
Zespół Humanistyczny.

 
Podsumowanie akcji Szóstka dla WOŚP

wosp 2021 podziekowania Serdecznie wszystkich zapraszamy do przeczytania artykułu w ostatnim numerze Bogorii, który prezentuje zdjęcie nauczycieli, uczniów i sympatyków grodziskiej szóstki, gdy startują w biegu "Policz się z cukrzycą" w ramach WOŚP. Śpieszymy także wszystkich poinformować, że do szkoły dotarł oficjalny dyplom od szefowej sztabu i możemy się pochwalić, że w tym roku zebraliśmy ponad 18 000 zł. wszystkie te pieniądze wpłynęły i popłynęły z Waszych gorących serc. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy i mamy nadzieję, że nasze pieniążki posłużą wszystkim potrzebującym. W naszej szkole gości jeszcze Jurek Owsiak i zaczynamy zbierać gadżety na przyszłoroczne licytacje. W głowach nauczycieli powstają nowe pomysły na kolejne filmowe i teatralne aranżacje.
Mamy nadzieję, że grodziska  Szóstka będzie grała do końa świata i jeden dzień dłużej.
Do zobaczenia za rok
Szósteczkowy Sztab WOŚP!

Bogoria on-line

 
Szkolna Liga Polonistyczna

logo slp Witamy po feriach i zachęcamy do kontynuowania naszych polonistycznych zmagań.
Spróbuj rozwiązać jak najwięcej zadań, nie musisz zrobić wszystkiego. Liczą się chęci, zaangażowanie i dobra zabawa.
Swoją pracę oddaj nauczycielowi języka polskiego do końca lutego.
Powodzenia

 

Zestawy zadań nr 4

 
Szkolna Liga Języka Angielskiego

slja Roses are red, violets are blue,

Here are some Valentine's Day tasks from us to you!

Mimo, że za oknem sroga zima, 14 lutego jest gorące święto miłości, które na pewno rozgrzeje niejedno zziębnięte serduszko. W takim gorącym, miłosnym klimacie przesyłamy Wam kolejne zestawy zmagań językowych. Na ich rozwiązania czekamy do 8 marca.

Rozwiązane przesyłajcie odpowiednio:

Klasy 4 -  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klasy 5 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klasy 6 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klasy 7 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klasy 8 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

I do wiadomości swoich nauczycieli języka angielskiego.

Happy Valentine's Day !!!!

Anna Wojciechowska

 

Zestawy zadań nr 4

 
Po sztuce podróże małe i duże - ARCHITEKTURA Drukuj Email

kamienniczki Czym byłby świat, gdyby nie wyobraźnia i kreatywność architektów. Nic dziwnego, że architektura to dziedzina sztuki, która- w przeciwieństwie do malarstwa, czy rysunku- to sztuka, bezpośrednio służąca ludziom. Architekci dbają nie tylko o to, aby budowle były funkcjonalne, wygodne i bezpieczne, ale również, aby były piękne i niepowtarzalne. Wraz z klasami czwartymi wybrałam się na Wyspę Architektury Bajkowej. Nie sposób opisać piękna budynków, które mijaliśmy, oglądaliśmy, podziwialiśmy. Były piękne, kolorowe, nadzwyczajne, wprost- bajkowe! W każdą uliczkę weszliśmy, mnóstwo domków zobaczyliśmy. Był to cud architektoniczny prawdziwy, który i Wam udostępnimy. Oglądajcie, nasze prace podziwiajcie! Klasa czwarta A, B, C dziś w podróż zaprasza Cię.

 

Anna Grabowska 

nauczycielka plastyki

 

Galeria prac

 
Świetlicowy konkurs plastyczny „Zimowy pejzaż”

bawan i choinka2Drodzy uczniowie,

świetlica szkolna organizuje konkurs plastyczny pt. "Zimowy pejzaż". Zapraszamy do udzialu wszystkich chętnych.

 

Regulamin konkursu

 
Konkurs "Mój Mózg"

Brain-Light-BulbZapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach Światowego Tygodnia Mózgu.
Konkurs ogłoszony jest przez Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy ilustrującej koncepcję hasła „Mój mózg: jestem, myślę, czuję". Można zastosować różne techniki np. farby, kredki, wycinanka, kolaż itp. Prace w postaci pliku TIFF, JPEG w jakości nadającej się do wydruku, należy przesłać drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 26 marca 2021 r. Wraz z pracą niezbędne jest przesłanie oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego stanowiące załącznik nr 1 do regulaminu konkursu.

 

Regulamin Tydzień Mózgu

 
Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza do działań!

logo wolntariatSzkolny Klub Wolontariusza wraz z „Fundacją Dla Rodaka" ogłasza dwie nowe akcje, w których nasza szkoła bierze udział:
1. Kartka Dla Rodaka - pomoc polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych przez dzieci, wielkanocnych kartek pocztowych. Prosimy wszystkich chętnych uczniów do przynoszenia prac do szkoły, do czwartku 18.02.
Ważne jest, aby życzenia pisane były własnoręcznie. Będzie to miły i wzruszający akcent dla czytających.

2. Książka Dla Rodaka - zbieramy polskie książki dla Rodaków z Kazachstanu, Kresów oraz terenu Syberii. Bardzo prosimy, aby książki były w stanie bardzo dobrym i dobrym. Nie przyjmujemy podręczników, książek naukowych oraz egzemplarzy starych i niekompletnych. Zbiórka trwa do 12.03.
Kartki oraz książki można zostawiać na dole, u pań przy wejściu na parter szkoły.

Pozdrawiamy i zachęcamy do udziału!!!
Angelika Szlacheta i Małgorzata Gnat

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

 
Projekt "Jugendklub"

flaga niemiecTuż po długiej przerwie feryjno-świątecznej na lekcjach języka niemieckiego klasy siódme poznały znaczenie nowego słowa "Jugendklub" czyli klub młodzieżowy. W Niemczech są one bardzo popularną formą twórczej aktywności młodzieży, stąd i na naszych lekcjach nie mogło zabraknąć próby stworzenia namiastki takiego klubu. Chętni uczniowie z klas siódmych w małych grupach w ramach pracy projektowej mieli za zadanie nakręcić filmik reklamowy wymyślonego przez siebie klubu młodzieżowego lub stworzyć ulotki reklamowe - sami zobaczcie jak wyszło :)

Poniżej filmik uczniów z klasy 7b - jak do tej pory bezkonkurencyjny!

Film klasy 7b_pobierz mp4

Monika Strąk - nauczycielka języka niemieckiego

 
Szóstka dla WOŚP

wosp Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie!

Chcielibyśmy Wszystkim serdecznie podziękować za włączenie się w akcje WOŚP w naszej szkole.

Cieszymy się, że przygotowane niespodzianki, które były umieszczone na stronie szkoły bardzo Wam się spodobały.
Miło było widzieć uśmiechy na twarzach młodszych uczniów, które stacjonarnie wzięły udział w różnych aktywnościach w ramach akcji WOŚP.

Gorące pozdrowienia i podziękowania przesyłamy młodym wolontariuszom, którzy zbierając we własne puszki WOŚP - zbierali na konto Szkoły Podstawowej nr 6.
Z radością możemy poinformować, że w puszkach stacjonarnych w szkole uzbieraliśmy prawie 7 tysięcy zł. Wolontariusze uzbierali ponad 9 tysięcy tys. Nasza e- skarbonka WOŚP przyniosła ponad 3000 zł.
Teraz czekamy na nowy dyplom ze sztabu WOŚP, bowiem kwota uległa weryfikacji. Teraz to około 20 tys.
Nowym dyplomem pochwalimy się już wkrótce.
PS. Prawie trzykrotnie pobiliśmy rekord z poprzedniego roku.
Dziękujemy!!!!
Szóstka po raz kolejny pokazała, jak wielkie serca mamy i jak potrafimy pomagać.

 

Zdjęcia

 
XI Grodziskie Kolędowanie – Koncert Laureatów

konkurs-kold- 2   XI Grodziskie Kolędowanie – Konkurs Online dla Dzieci i Młodzieży został rozstrzygnięty.

Gratulujemy !!!!!!

Kategoria A –szkoła podstawowa,
klasy I-III
2.nagroda Oliwia Pastuszka, SP nr 6
Wyróżnienie Natalia Skuba, SP nr 6

Kategoria B –szkoła podstawowa,
klasy IV-VI
3.nagroda Maja Romaniuk, SP nr 6

Kategoria D –szkoła średnia

1.nagroda Zuzanna Kajka, nasza absolwentka i harcerka

Brawo nasze dziewczyny !!!!!
Zapraszamy do słuchania 02.02.2021 o g.20.00 na Koncert Laureatów

Koncert do oglądania na FB Ośrodka Kultury - link   oraz na kanale YOUTUBE Ośrodka Kultury - link

 

 
Szóstka dla WOŚP - 15 bieg "Policz się z cukrzycą"

wosp Szósteczkowy Sztab WOŚP wspólnie z uczniami, nauczycielami i sympatykami naszej szkoły wziął dziś udział w 15 biegu "Policz się z cukrzycą".
Dystans o minimalnej długości 5 km pokonaliśmy w dowolnej formie - były biegi, był spacer. Każdy uczestnik z obowiązkowym uśmiechem na twarzy.

Tym sposobem wyraziliśmy swoją solidarność z diabetykami.

WOŚP za datki zebrane przy rejestracji zakupi pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Spójrzcie na fotorelację, jak fajnie bawiliśmy się dzisiaj :-)

Szczęśliwy szósteczkowy sztab WOŚP :-)

Zdjęcia

 
Szóstka dla WOŚP

wosp Po warsztatach tanecznych, galaretkach, kinie i popcornie przyszedł czas na biżuterię. Dzieci z oddziałów zerowych i świetlicy szkolnej miały możliwość zaprojektowania i samodzielnego wykonania bransoletek i kolczyków. Podczas warsztatów można było dostać kolorowego zawrotu głowy. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wspierały tego dnia WOŚP razem Szósteczkowym Sztabem.

 

Zdjęcia

 
Dzień Ochrony Danych Osobowych

twoje dane28 stycznia świętowaliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z okazji tegodnia staramy się, aby o ochronie danych osobowych było wyjątkowo głośno. W całym kraju odbywało się wiele interesujących wydarzeń, spotkań i zajęć, które były i nadal są okazją do zdobycia wiedzy i rozmowy o  ochronie danych osobowych, a tym samym podkreślenia wagi ochrony prywatności w życiu każdego człowieka. W ramach tej wyjątkowej okazji, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych oprócz wielu różnych działań edukacyjnych, ogłosił również konkurs: Konkurs dla uczniów na najciekawszy poradnik dla uczniów „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych" (termin nadsyłania prac: 15.04.2021 r.)
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o ochronie danych osobowych i zachęcenie jego uczestników do głębszego zainteresowania się tematyką ochrony danych osobowych przez uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z regulaminem konkursu (w załączeniu). Przypominamy również, że w ramach obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole zapraszamy Was drodzy uczniowie do udziału w konkursie na plakat, zakładkę do książki lub komiks pt.: „Chronię swoje dane". Technika pracy dowolna, praca może być wykonana ręcznie lub przy użyciu programów komputerowych. Wszystkie prace proszę dostarczyć do p. Moniki Miazgowskiej do szkoły (sala nr 28) lub przesłać mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 10.02.2021. Na zwycięzców czekają nagrody.

Zachęcamy Was do aktywności, poszerzajmy swoją wiedzę na temat ochrony danych osobowych i zarażajmy nią innych.

Liczymy na Waszą kreatywność, czekamy na prace.

 

Plakat

Regulamin konkursu

 
Po sztuce podróże małe i duże- ARTE POVERA

arte poveraCzy zastanawialiście się kiedyś, z czego może powstać ciekawa sztuka? Tak naprawdę ze wszystkiego. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci. Na jednej z lekcji plastyki w trybie zdalnym wraz z klasami siódmymi wybrałam się na Wyspę ARTE POVERA. Brzmi nieco dziwnie. I właśnie taka jest ta sztuka. Twierdzi się, że arte povera jest sztuką biedną, nie wymaga super materiałów, narzędzi. Włoscy artyści, używając zwykłych przedmiotów jako tworzywa dzieła, uczynili sztukę naturalnym elementem życia, porzucając jej elitarne znaczenie dla kultury. Arte povera jest sztuką samą w sobie. Można ją stworzyć z tego, co mamy pod ręką. Zobaczcie, jak wspaniałe i niepowtarzalne kompozycje wyszły z uruchomionej wyobraźni siódmoklasistów. Wykorzystując to, co mieli w domu, stworzyli tak naprawdę "coś z niczego", z przedmiotów na co dzień używanych, na które patrzymy, widząc tylko konkretne ich przeznaczenie. Zmieńmy nasze postrzeganie i chociaż na chwilę dajmy się ponieść wyobraźni :-))

Anna Grabowska

nauczycielka plastyki

 

Zdjęcia

 
Wielka niespodzianka na WIELKIM EKRANIE

wosp Najlepsze zostawiliśmy na koniec! Niespodziankę przygotowaną przez naszych nauczycieli, uczniowie mogli obejrzeć na olbrzymim ekranie, wygranym w konkursie Edukreator na Mazowszu. Widać było, że niespodzianka była trafiona, gdyż dzieci z ogromnym zaangażowaniem oglądały swoich nauczycieli w zupełnie innym wydaniu. Dużo radości sprawiło naszym dzieciakom odgadywanie, który nauczyciel skrywa się pod daną postacią. Dla pozostałych Szósteczkowej Społeczności, niespodzianka zostanie udostępniona na stronie szkoły w dniu finału WOŚP, 31.01.2021 r.
Nasi kochani podopieczni pokazują swoja postawą, iż szkoła, to nie tylko nauka i oceny, ale również okazywanie troski i pomocy oraz zaangażowanie w szczytne cele.

To nie koniec naszych działań, 31.01.2021 r., w niedzielę, zapraszamy wszystkich do wspólnego pokonania 5km, widzimy się o godz 12.00 przed szkołą.
Siema

Szkolny sztab WOŚP


Zdjęcia

 
Warsztaty taneczne

wosp Jak przystało na najbardziej kreatywną szkołę na Mazowszu, Szósteczka nie zwolnila tempa, a wręcz przyśpiesza. Meta coraz bliżej (31 finał WOŚP). Gorący tydzień WOŚP, w naszej szkole rozpoczęły warsztaty taneczne, które wprowadziły w karnawałowy nastrój wszystkie dzieci z klas 0-3. Mali tancerze i tancerki stanęli na wysokości zadania.Wszyscy z uśmiechami na twarzy, tańczyli na po mistrzowsku, dotrzymując tempa prowadzącym. Widać było, że poziom był wystrzałowy, bo dzieci chcą już teraz tańczyć każdego dnia. A o wielkości serc naszych uczniów świadczy fakt, jak szybko zapełniała się WOŚP-owa puszka. Wszystko znakomicie widać na naszej fotorelacji. Zapraszamy do oglądania.

 

Zdjęcia_

Filmy_

 
28 stycznia – Dzień Ochrony Danych Osobowych

tdts28 stycznia już po raz piętnasty jest obchodzony jako Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony na pamiątkę sporządzenia konwencji Rady Europy z 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta jest najstarszym międzynarodowym aktem prawnym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Ustawa o ochronie danych osobowych ma na celu przede wszystkim chronić osoby fizyczne, których dane osobowe są lub mogą być przetwarzane przez różne podmioty, instytucje, organizacje. Ustawa szczegółowo określa zasady postępowania z danymi, wskazuje warunki przetwarzania danych, czyli co musi zrobić organizacja, aby można było powiedzieć, że legalnie, zgodnie z prawem, przetwarza te dane, a także określa prawa osób, których dane posiada.
Ustawa ma zapobiegać sytuacjom nadużywania danych osób fizycznych, szczególnie wbrew ich woli i zmuszać tych, którzy te dane posiadają, do dbania o bezpieczeństwo tych danych. Ponadto w ustawie zostały określone kompetencje organu do spraw ochrony danych osobowych, czyli Generalnego Inspektora Ochrony Danych.

Już od początku roku szkolnego bierzemy udział w programie TWOJE DANE TWOJA SPRAWA, co pozwala uświadamiać naszych uczniów w zakresie ochrony swoich danych w życiu codziennym i w intrenecie. Podejmujemy różne działania oraz prowadzimy lekcje dotyczących tej tematyki.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole zapraszamy Was drodzy uczniowie do udziału w konkursie na plakat, zakładkę do książki lub komiks pt.: „Chronię swoje dane". Technika pracy dowolna, może być wykonana ręcznie lub przy użyciu programów komputerowych. Wszystkie prace proszę dostarczyć do p. Moniki Miazgowskiej do szkoły (sala nr 28) lub przesłać mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 10.02.2021.

W załączeniu list otwarty od Pana Jana Nowaka, Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych skierowany do nas wszystkich z okazji Europejskiego Dania Ochrony Danych Osobowych.
Chrońmy dane nasze i naszych najbliższych...

 

List Prezesa UODO

 
Szóstka dla WOŚP

wosp Siemka ❤️ Szkolny sztab  WOŚP działa prężnie, gdyż zbliżamy się do wielkiego finału WOŚP ❤️❤️ Już za nami warsztaty taneczne, słodki poczęstunek, samodzielne tworzenie biżuterii ❤️❤️ Wkrótce wielka, długo wyczekiwana nieeespodzianka❤️

Śledzicie uwaznie stronę naszej szkoły. ❤️

A tymczasem zaczynamy przygotowania do licytacji.

Liczymy,  że jak zawsze będziecie z nami ❤️❤️️
#wosp2021 ❤️❤️
 
Szkolna Liga Matematyczna

logoslm1Drodzy Matematycy,
Na pewno stęskniliście się za nowym zestawem zadań Ligi Matematycznej. Spieszymy więc z kolejnym wyzwaniem dla wszystkich lubiących zabawy logiczne. Czwarty zestaw zadań rozwiązujemy do 24 lutego i przekazujemy nauczycielkom matematyki.
Powodzenia!

Przypominamy także o międzynarodowym konkursie "Kangur matematyczny".
Konkurs odbędzie się w czwartek 18 marca 2021 roku o godzinie 9.00
Uczestników konkursu prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki do 26.01.2021 r. (wtorek).

Opłata za udział w konkursie wynosi 10 zł od uczestnika. Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe Rady Rodziców:
numer rachunku bankowego: 65 1020 1055 0000 9902 0336 4643

W tytule przelewu prosimy podać: Konkurs matematyczny Kangur, imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

Zachęcamy też do zabawy w kodowanie z Gigantami. Szczegóły pod adresem: http://www.giganciprogramowania.edu.pl/

 

Zestaw zadań nr 4

 
Podsumowanie projektu SCHULWÄRTS

deutch plusZ początkiem października 2020 roku powitaliśmy w naszej szkole studenta Uniwersytetu Johana Gutenberga w Moguncji (Mainz) pana Timo Hartmanna. I tak naprawdę jako jedna z nielicznych szkoł w Polsce i jedyna szkoła w Grodzisku mieliśmy okazję gościć na naszych lekcjach niemieckojęzycznego studenta, który z zaangażowaniem realizował w naszej SP 6 swoją praktykę nauczycielską. Wszystko dzięki projektowi SCHULWÄRTS, do którego przystąpiliśmy już w wakacje i z sukcesem przeszliśmy kolejne etapy selekcji przy wyborze szkoły goszczącej. Pan Timo pomógł uczniom przełamać barierę językowa, stwarzał przestrzeń do komunikacji tworząc tzw Steckbriefe, zachęcał i motywował poprzez quizy w Kahoot, opowiadał o sobie, swoim mieście oraz zwyczajach świątecznych w krajach niemieckojęzycznych. Choć nie zawsze uczniowie byli w stanie za pierwszym razem zrozumieć, pan Timo z cierpliwością powtarzał i sam z zapałem uczył się języka polskiego. Nasz praktykant nie tylko ograniczał się do lekcji programowych, ale tez zorganizował pogadankę w języku angielskim w ramach doradztwa zawodowego na temat autoprezentacji. W trakcie lekcji on-line był niezastąpionym wsparciem technicznym i osobą korygującą czat oraz prawidłową wymowę naszych uczniów. W piątkowe popołudnia prowadził dodatkowe Webinaria tzw. Aussprachewebinar - a później brał udział w lekcjach języka polskiego zorganizowanych przez naszych uczniów! Nasi uczniowie mieli okazję nie tylko skonfrontować swoje umiejętności językowe z rodowitym Niemcem, ale przede wszystkim pokonać strach przed mówieniem w obcym języku... co nie jest łatwą sprawą....
Na koniec swojej praktyki pan Timo przyjechał pożegnać się do nas do szkoły i przygotował dla uczniów quiz językowy z nagrodami. Mimo nauki zdalnej byliśmy w stanie współpracować i sam pan Timo był pod wrażeniem organizacji pracy naszej SP6 i narzędzi , którymi się posługujemy - cały czas jest w naszej bazie nauczycieli, bo jak sam obiecał będzie jeszcze z nami się łączył on-line a do Polski z pewnością po pandemii przyjedzie raz jeszcze aby pozwiedzać , gdyż ten punkt jego programu nie został zrealizowany. 

Wszystkim uczniom aktywnie biorącym udział w lekcjach z panem Timo dziękuję i jednocześnie gratuluję!

Zachęcam do obejrzenia fotorelacji z pobytu pana Timo Hartmanna w naszej SP 6 !!

 

Frau Strąk

 

Zdjęcia

 
 
Zmagania językowe i literackie

logo slp Nasz język polski – trudny, czy nie – jest naprawdę przepiękny.
Wiedzą to nasi uczniowie, którzy próbowali swoich sił w Szkolnej Lidze Polonistycznej.
Wszystkim tym, którzy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności polonistyczne
w I semestrze, składamy gratulacje.
Doceniamy Wasz trud i zaangażowanie w pracę nad zadaniami. Zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań w lidze w II semestrze. Kolejne zestawy będą dostępne już po feriach.
Poniżej przedstawiamy zestawienie wyników za I semestr.
Zespół Humanistyczny

Zestawienie wyników za I semestr

 
Ważne telefony nie tylko dla dzieci

telefon zaufaniaOstatnie tygodnie to dla nas wszystkich trudny czas. Każdego dnia zdajemy swój egzamin.

 
Gratulacje dla ZHP Grodzisk

 logoszczepZnasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Kojarzysz wśród swoich znajomych wolontariuszy? Masz dobre doświadczenie we współpracy z firmą odpowiedzialną i zaangażowaną społecznie? A może uważasz, że któraś ze znanych Ci organizacji pozarządowych powinna zostać doceniona? Zgłoś ich .

Na taki apel "Stowarzyszenia Europa i My" odpowiedziało wiele osób i nominowało ponad 70 podmiotów.

Ogromne gratulacje dla bliskich naszemu sercu harcerzy. Tak to właśnie Ci, skromni , zawsze na służbie, zawsze otwarci i chętni do pomocy, zdobyli to zaszczytne wyróżnienie.

Społeczność naszej szkoły składa gratulacje dla zuchów i harcerzy z ZHP Grodzisk Maz. za zdobycie pięknego wyróżnienia - Żuraw Powiatu Grodziskiego za podejmowane działania w ramach wolontariatu. Oby ten żuraw przyniósł na swych piórach piękną i zdrową wiosnę.

 

 
Szkolna Liga Języka Angielskiego

merry-christmasHo, ho, ho, Merry Christmas!

Zapewne wszyscy niecierpliwie wyczekują Świątego Mikołaja, a ci, którzy byli grzeczni - jakiś podarków. My, nie patrząc na to, kto był grzeczny, a kto nie, przekazujemy Wam świąteczny podarek – nowe zadania z ligi językowej. Ze względu na przedłużoną przerwę świąteczną macie dużo czasu na wykonania zadań, więc możecie je wykonać jeśli macie już dość świątecznych przygotowań, gdy będziecie odpoczywać po świątecznym obiedzie albo będziecie się nudzili w czasie przerwy świąteczno-feryjnej. Zadania przesyłamy w formacie do uzupełnienia lub do wydrukowania i przesłania – wybierzcie wygodniejsze dla Was rozwiązanie. Swoje odpowiedzi przesyłajcie odpowiednio do:

Klasy 4 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klasy 5 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klasy 6 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klasy 7 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klasy 8 – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

i do wiadomości swojego nauczyciela języka angielskiego.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 19 stycznia.

Good luck!

Merry Christymas and a happy New Year!!!

 

Zestawy zadań nr 3

 
Szóstka dla WOŚP

plakat wop 2021Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice. Już oficjalnie, po raz kolejny, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszych działaniach związanych z WOŚP. Przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek, szczegóły na plakacie. Śledźcie uważnie stronę naszej szkoły i informacje na facebooku, a obiecujemy nie zawiedziecie się. Pokażmy wspólnie, że pomimo pandemii nasza Szósteczka jest szkołą na "6". Bez Was Kochani nie damy rady!

 
KOD do przyszłości Email

koddoprzyszlosci"Uczymy dzieci oraz nauczycieli, że budowanie robotów i ich programowanie nie jest wcale takie trudne i może być doskonałą zabawą! Nauczyciele, jak i dzieci poznają języki wizualne Scratch'a Juniora, Scratcha oraz Lego WeDo oraz budują roboty" -  to wpis ze strony naszego nowego edukacyjnego partnera

 

Dziś w naszej szkole w reżimie sanitarnym gościliśmy pana profesora Przemysława Polańskiego autora koncepcji projektu "Kod do przyszłości" i założyciela Fundacji Rozwoju Edukacji Elektronicznej – partnera wiodącego projektu. Pan Przemysław dotarł do naszej szkoły z tabletami i klockami lego, które posłużą do prowadzenia interesujących lekcji informatyki dla najmłodszych. Nasze panie z oddziałów wzbogaciły się o nowe umiejętności programowania. Drogie dzieci wasze lekcje będą ciekawsze a umiejętności niezbędne we współczesnym świecie zdobyte.

Dzięki współpracy z fundacja nasza szkoła wzbogaciła się o szkolenie dla 13 nauczycieli, tablety dla nich do wykorzystania na lekcjach, 4 tablety dla szkoły i 4 zestawy klocków Lego dla klas mlodszych, które posłużą jako pierwszy krok do kodowania.

 
Jak miło i przyjemnie spędzić Święta Bożego Narodzenia?

pomocna dlon logoŚwięta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Czas , który powinniśmy spędzić z rodziną i najbliższymi osobami. Większość z nas ma wówczas wolne w pracy i może trochę odpocząć. Jednak w dzisiejszym świecie to nie jest takie proste. Jesteśmy ciągle zabiegani, wpatrzeni w telefon i komputer. Pomimo tego, że odstawiamy prace na bok to i tak wielu z Nas powraca do niej przez komputer.

Poniżej chcę zaprezentować Wam kilka rad dzięki którym spędzicie ten wyjątkowy czas w dobrym nastroju:
Odłóżcie telefon - chociaż na jeden dzień.
Spędźcie czas z rodziną - w ten wyjątkowy czas poświęćmy im czas na rozmowę i pomoc w gotowaniu świątecznych potraw.
Idźcie na długi spacer – zrelaksujecie się i dotlenicie, a potrawy będą jeszcze lepiej smakować.
Wyśpijcie się.
Upieczcie coś dobrego - zaglądnij do przepisów mamy lub babci i zamień się w mistrza wypieków.
Nie objadajcie się. Delektujcie potrawy.

A o to „skrótowy" przepis na udane święta.

Składniki:

500 g radości
500 g miłości
250 g serdeczności
szczypta pogody ducha
200 g uśmiechu
500 ml życzliwości
20 g dobrego humoru
3 łyżki szczęścia
2 łyżki wolnego czasu
odrobina szaleństwa
duża szczypta wiary i nadziei

Wszystko razem dokładnie wymieszać i hojnie dawkujcie najbliższym przez całe święta.
Życzymy wszystkim Rodzicom i Dzieciom najwspanialszych świąt, dużo uśmiechu i radości w tym magicznym okresie, ale również na co dzień.

 
Szkolna Liga Przyrodnicza kl. 5 - 8

logo przyroda Drodzy Uczniowie klas 5-8,
Przygotowałyśmy dla Was kolejne zestawy zadań Szkolnej Ligi Przyrodniczej.
Już niebawem Święta Bożego Narodzenia, dlatego też zadania przybrały mikołajkową formę. Mamy nadzieję, że rozwiązując je, poczujecie tę niezwykłą świąteczną magię.
Na Wasze prace czekamy do 22 stycznia 2021 roku.
Prześlijcie je na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Link do zadań
Zestawy zadań nr 2

 
SP6 - NAJLEPSZA KREATYWNA SZKOŁA NA MAZOWSZU!!!

fgragm edukreatorNasze dzieci uczą się od Was

— Trudno przecenić wkład pedagogów w wychowanie kolejnych pokoleń młodych ludzi w naszym kraju. Mają Państwo znaczący wpływ na wszechstronny rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci i młodzieży. To dzięki umiejętności dzielenia się wiedzą, pasji i zaangażowaniu nauczyciele stają się autorytetem i wzorem do naśladowania dla uczniów, wspierając ich w stawaniu się dorosłymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Dziękuję, że jesteście Państwo tak niezwykli — powiedział marszałek Adam Struzik z okazji podsumowania konkursu Edukreator na Mazowszu.

Miło nam poinformować Wszystkich, że czytacie Państwo artykuł na stronie Internetowej NAJLEPSZEJ KREATYWNEJ SZKOŁY NA MAZOWSZU!!! Tak, ten zaszczytny laur przypadł nam wszystkim związanym z SP 6 Grodzisk. Jury konkursy doceniło : dni Qultury, pikniki edukacyjne, innowacyjne lekcje i koła, szkolne radio, wolontariat, gminne konkursy, dni życzliwości, powtórkomat, ligi przedmiotowe, szacunek do historii i patrona, zieloną postawę, współpracę z rodzicami..... Gratulujemy Pani Dyrektor Agnieszce Ruteckiej ( bez jej wiary, że wygramy i stworzenia sprawozdania nie byłoby zwycięstwa), gratulujemy Nauczycielom ( bez ich oddania byłoby to nie możliwe) , Uczniom ( bez ich otwartości i działania nie byłoby najlepszej szkoły) , Rodzicom ( bez ich współpracy nie byłoby tylu eventów). Dziękujemy panu Burmistrzowi i pani Dyrektor Oświaty, że przychylnie patrzą na nasze kolejne działania i możemy liczyc na ich pomoc.

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu! Wszyscy wspólnie zasłużyliśmy na tytuł!

 

Poniżej zamieszczamy wysłaną na konkurs prezentację. Regulamin ograniczał prezentację do 20 slajdów. Mogliśmy zmieścić zaledwie wycinek naszych działań. Dziękujemy pani Bogusi za stworzenie tego kolorowego kolażu tego co się w naszej Szóstce dzieje.

Zwycięska prezentacja konkursowa

 

https://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,8427,kreatywne-szkoly-i-nauczyciele-mazowsza-juz-znani.html

www.mazovia.pl

 
Szkolna Liga Przyrodnicza

logo przyroda Drodzy Uczniowie klas 4!!!
Przekazujemy Wam drugi zestaw zadań w ramach Ligi Przyrodniczej. Tym razem zachęcamy do rozwiązania kilku zadań. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na lekcjach przyrody przyczyni się do tego, abyście poradzili sobie z naszymi zmaganiami przyrodniczymi bez przeszkód. Rozwiązania prześlijcie do swoich nauczycielek przyrody do dnia 22.01.2021r.

 Zestaw zadań nr 2

 
Szkolna Liga Przyrodnicza

logo przyroda Drodzy Uczniowie, za oknami delikatna kołderka śniegu, która świadczy o tym, że to ostatnie dni jesieni, bo zima zbliża się wielkimi krokami. Jednak zanim na dobre się u nas rozgości, zapraszam Was na krótkie wspomnienia związane z kończącą się porą roku. Uczniowie klas czwartych realizując pierwsze zadanie w ramach Ligi Przyrodniczej, uchwycili i zatrzymali w kadrze najpiękniejsze oblicza złotej, polskiej jesieni. W swoich fotografiach prezentują ciekawe ujęcia roślin, zwierząt, a także uroki i barwy tak bardzo dla niej charakterystyczne. Obejrzyjcie naszą galerię prac, bo warto.

Prezentacja zdjęć uczniów

 
Twoje Dane - Twoja Sprawa

twoje daneNasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie UODO „Twoje dane - twoja sprawa".
Jest on realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci, młodzieży i nauczycieli wiedzy o ochronie danych osobowych.
Działania edukacyjne podejmowane w naszej szkole mają za zadanie podnoszenie świadomości dzieci dotyczącej danych osobowych, a w szczególności ich ochrony. W czasie zdalnej edukacji, bardzo częstego wykorzystywania laptopów, telefonów komórkowych szczególnie mocno musimy na to zwracać uwagę.
Uczniowie, pamiętajcie, do wszystkich mediów społecznościowych trzeba podchodzić bardzo ostrożne, zwracajcie uwagę na to co piszecie i udostępniacie innym.
Istagram, snapchat to twoje codzienne narzędzia komunikacji i pracy...koniecznie przeczytaj porady poniżej.
Porada Snapchat.
Porada Istagram.

 
Szóstka dla fundacji WOŚP

wospW naszej Szósteczce przygotowania do wielkiego finału WOŚP idą pełną parą. W tym roku pomimo trudnej sytuacji spróbujemy Was zaskoczyć.
Kiermasz świąteczny nadal trwa - serdecznie zapraszamy na małe zakupy na nasz szkolny korytarz.
Przygotowania do niespodzianki on-line również nabierają tempa.
A tymczasem dorzucamy link do naszej szkolnej e-skarbonki, prosimy o rozpowszechnianie i dużo małych kwot wpłacanie:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/43cee1

 
Wirtualna świetlica 07.12. - 11.12.2020 r.

swietlica wirtualna Drogie Świetliczaki!
W tym tygodniu zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się z świątecznymi tradycjami. Możecie również zrealizować kolejne ciekawe zadanie w ramach projektu "Świetliczaki na tropie ... skrzydeł natury". Bawcie się dobrze na naszej wirtualnej świetlicy!

 

Wirualna świetlica

 
Tusz do paki! I dokarmiasz zwierzakii!

tuszdopakiSzanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie,

Miło nam poinformować, że nasza placówka przyłącza się do ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki".

Celem projektu jest wdrażanie dzieci do wyzwań związanych z ochroną środowiska z jednoczesnym kształtowaniem zachowań pro-społecznych i pro-pomocowych.

Beneficjentem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

W naszej placówce zostaną umieszczone pojemniki na zużyte tusze (nie tonery) do drukarek komputerowych do których dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub pracy rodziców. Za każdorazowe przyniesienie i wrzucenie dzieci dostaną w nagrodę naklejkę z podziękowaniem. Organizator w imieniu dzieci przekazuje do TOZ co kwartał dużą ilość karmy dla bezdomnych zwierząt.

Mamy nadzieję, że włączycie się Państwo do akcji, zbierając zużyte tusze, które dzieci przyniosa po powrocie do szkoły. Przedszkolaczki moga przynosić już teraz do pojemników w swoich salach.

Poniżej link do filmu akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=QIDkQnlcfBQ

 

 

 
„Razem na Święta" 2020


  logotyp akcji razem na swieta"„Razem na Święta" to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę." - czytamy w liście MEN.

 

Społeczność naszej szkoły nie mogła pozostać bez działań dlatego też jak co roku zachęcamy naszych uczniów do :

 • wykonania kartek z życzeniami świątecznymi i przekazania ich emerytowanym pracownikom i zaprzyjaźnionym instytucjom,
 • samodzielnego przygotowania słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi nie tylko znajomych,
 • przygotowania ozdób świątecznych,
 • zaoferowania pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych przygotowaniach,
 • zorganizowania zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt...........

Co jeszcze zrobicie młodzi ludzie? Pochwalcie się swoimi działaniami i dajcie innym dobry przykład.

 Szkolny Klub Wolontariatu

 
Szkolna Liga Matematyczna

logoslm1Drodzy Matematycy,
Przekazujemy Wam kolejny zestaw zadań Szkolnej Ligi Matematycznej. Znajdźcie chwilę czasu w ferworze świątecznych przygotowań na matematyczne łamanie głowy. Rozwiązania prześlijcie do 18 grudnia na poniższe adresy mailowe:
klasy 4,5,8: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
klasy 6,7: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Życzymy powodzenia !

 

Zestawy zadań nr 3

 
Radio Bogoria o naszej wystrzałowej paczce nakrętkowej
   paczka   Nasza lokalna stacja radiowa pomaga nam zbierać nakrętki. Słyszeliście? Nie? Zobaczcie i przeczytajcie na radiowym facebooku. Za mało informacji? Włączcie radio i słuchajcie. Już po niedzieli będzie rozmowa w gościu porannym, która przybliży działanie Szóstkowych Wolontariuszy.     radio bogoria
 
WIADOMOŚCI RB
Grodziska Szkoła Podstawowa nr 6 zbiera nakrętki w szczytnym celu. To kolejna akcja pomocowa, tym razem dla Antosi - małej warszawianki. Ogromna paczka do której można wrzucać nakrętki znajduje się przed szkołą przy ul. Sportowej.
 
Święto Pluszowego Misia w klasie I A

dpm w 1aJest taka zabawka na świecie,
Wszyscy o niej dobrze wiecie.
Ma dwie łapki, brzuszek, uszka,
Jest mięciutki jak poduszka.
Każdy człowiek, mały, duży,
Wie, do czego misio służy.
Że on jest do przytulania,
Do sekretów powierzania.
Do płakania, gdy ci smutno,
Do zabawy, gdy ci nudno.
Do gniecenia, tarmoszenia,
Do kochania i lubienia...

25 listopada na naszych zajęciach było nas nieco więcej... Każdy z nas zasiadł do lekcji ze swoim misiem. I to miś był głównym tematem naszych rozmów, pogawędek, dyskusji i prac plastycznych. Czy wiecie, że historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 r w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory misie towarzyszą małym i dużym na całym świecie. Dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą wszystkie smuteczki.

 
Szlachetna paczka naszej " Szóstki "

paczkaNasza coroczna Szlachetna Paczka na czas epidemii przybiera w tym roku formę WYSTRZAŁOWEJ PACZKI NAKRĘTKOWEJ .
Z radością informujemy, że pieniążki z dotychczasowej zbiórki nakrętek pozwoliły, aby Iga niedawno była operowana w USA. Również nasz Michałek dzięki Waszemu dobremu sercu zwiedził wymarzony Disneyland.
W tym roku pomóżmy małej Antosi Dąbrowskiej pokonać straszną chorobę - SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla dziewczynki jest nowatorska terapia genowa, która zatrzyma rozwój choroby. Więcej informacji uzyskacie na stronie fundacji siepomaga.pl/antosia
Prosimy :

 • o wpłacanie datków na konto ( widzicie jak Wasza wpłata przybliża dziewczynkę do zdrowia) nawet symboliczna złotówka ma znaczenie, wesprzyjcie konto Antosi na siepomaga.pl/antosia
 • o zapełnianie naszego nakrętkomatu, który jest ustawiony przed szkołą ( mamy nadzieję, że każdego dnia będzie pełen koreczków )

Wasi i nasi znajomi oraz znajomi znajomych – możecie zapełnić nakrętkomat bardzo szybko. - zaangażujmy jak najwięcej osób :) Nakrętkomat został usytuowany przed szkołą możecie zajrzeć i go zasilić przed lub po pracy. Zareklamujcie to miejsce wśród Waszych znajomych i poproście o to co nic nie kosztuje a tak wiele może przynieść....
Nie raz pokazaliście, że zebranie milionów nakrętek to dla Was żaden problem.
Wrzucajcie nakrętki! Wpłacajcie pieniążki! Antosia wygra z chorobą!
Szóstka pomaga ! Nawet pandemia jej w tym nie przeszkodzi. Nasza wyjątkowa paczka - czeka na wszystkich dobrych ludzi.

Zdjęcia

 
Pierwszy sukces w konkursach kuratoryjnych

 liga j ang logo Z ogromną radością chcielibyśmy pochwalić się sukcesem naszej Gabrysi Strzeleckiej z klasy 7c, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego w konkursie kuratoryjnym języka angielskiego. Udział wzięło 13 kandydatów a tylko Gabrysia przekroczyła próg 30 punktów i spróbuje swoich sił już 1 grudnia 2020r o godzinie 9 w naszej szkole w kolejnym etapie.

Obok logo szkolnej ligi, która pozwala zdobywać nie tylko plusy, ale i nowe umiejetności - warto pracować. 100% na egzaminie to bardzo zachęcajaca nagroda :)

Konkursy z języka polskiego i matematyki w tym roku okazały się za trudne dla naszych startujących.

Trzymamy kciuki za biologów i chemików, którzy zmierzą się z arkuszami w czwartek i piątek (19-20.11.2020) w sali 21.

 
Dekalog dla Rodziców na czas zawieszenia nauki w szkole

pomocna dlon logoDrogi Rodzicu,
W tych ciężkich dla nas wszystkich chwilach przygotowaliśmy 10 rad, które warto przestrzegać podczas zawieszenia nauki w szkole i akcji #zostań w domu:
1. Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie ma lekcji w szkole
– materiał przysłany od wielu nauczycieli rozłóż w czasie np. praca przez 6 godz. dziennie (nie róbcie wszystkiego naraz – to zniechęci każdego).
2. Nie wyręczaj dziecka w jego zadaniach domowych. Samodzielna praca dziecka
i Twoja kontrola – to przepis na sukces Twojej pociechy.
3. Doceniaj wysiłek swojego dziecka i dodawaj mu wiary we własne siły.
4. Nie przekładaj swoich emocji na dziecko – ono nie do końca rozumie obecną sytuację i potrzebuje wsparcia i pomocy, a nie pogłębiania lęku.
5. Korzystaj z dostępnych na stronie internetowej szkoły rekomendowanych platform edukacyjnych – tam jest wiele ciekawych alternatyw dotyczących nauki.
6. Pamiętaj, że oprócz nauki, dziecko musi mieć czas na odpoczynek, relaks
i zabawę - przy pięknej pogodzie mile widziana jest zabawa na tarasie,
w przydomowym ogródku czy wycieczka do lasu.
7. Uważnie słuchaj tego, o czym mówi Twoje dziecko – jakie ma potrzeby, co go martwi.
8. Pamiętaj o zdrowych nawykach w Waszej rodzinie – częste mycie rąk, dbanie o odpowiedni sen i dobry nastrój, prawidłowe odżywianie to podstawa do bycia zdrowym.
9. Wspólnie zadbajcie o innych – może komuś trzeba pomóc, a może zadzwońcie do ulubionego kolegi/koleżanki.
10. # zostań w domu to nie kolejne ferie – ułóż wspólnie z dzieckiem harmonogram dnia – niech będą w nim zawarte nasze porady do pracy, ale i do wypoczynku :-)

 
Proste techniki oddechowe na stres, sen i lepszy nastrój

spokojny oddech Uczniowie, rodzice, nauczyciele!
Prawidłowe oddychanie jest bardzo ważne, szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkim czasie.
Ćwiczenia oddechowe mogą być pomocne w zniwelowaniu stresu, negatywnych emocji, ale także
wpłynać pozytywnie na jaskoś snu czy janość umysłu. Są łatwe i przyjemne. Sprawdźcie sami!

Proste ćwiczenia oddechowe

 
Szkolna Liga Matematyczna

logoslm1Zapraszamy wszystkich uczniów klas starszych lubiących matematyczne wyzwania do rozwiązania drugiego zestawu zadań Szkolnej Ligi Matematycznej. Tym razem czas na liczenie macie do 30 listopada. Odeślijcie swoje prace nauczycielkom matematyki na adres mailowy:
klasy 4,5,8 - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
klasy 6,7 - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zestawy zadań

 
Patriotyczne śpiewanie na falach Bogorii

 logo bogoria  logoszczepW środę 11 listopada 2020r o godzinie 12.15 w Radio Bogoria będzie audycja, przygotowana przez Hufiec ZHP w Grodzisku Mazowieckim, " Wirtualne Śpiewania Pieśni Patriotycznych".

  W audycji wezmą udział uczniowie naszej szkoły - zachęcamy do posłuchania i domowego śpiewania.

  Chcielibyśmy - społeczność szkoły i brać harcerska zainspirować do włączenia się wraz z dziećmi do krzewienia postaw patriotycznych.

 
Zaproszenie od pana Łukasza Nowackiego

 grodzisk maz logo Koniec wieńczy dzieło. Już w sobotę zaprezentowany zostanie odnowiony dworek Adama Chełmońskiego wraz z otaczającym parkiem. Historia ratowania tego obiektu jest długa i obfitująca w sensacyjne zwroty akcji, niemniej wiara w szczęśliwe zakończenie tej inwestycji opłaciła się - efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. W najbliższą sobotę będę miał okazję przypomnieć dzieje dworku oraz jego związki z rodziną Chełmońskich. Na przestrzeni lat przepędzonych w służbie na rzecz kultury grodziskiej uczestniczyłem w wielu otwarciach ukończonych bądź zrewitalizowanych obiektów: Willa Radogoszcz, Willa Niespodzianka, Poczekalnia PKP - Przestrzeń Kulturze Przyjazna, Mediateka Grodzisk, Świetlica w Łąkach, Szkoła Podstawowa nr 1 w GrodziskuMaz.

cieszę się więc, że do tej "korony Himalajów" mogę włączyć z dawna oczekiwany dwór w Adamowiźnie (czyli na Starem). Mam nadzieję, że spotkamy się tam wirtualnie, a niebawem także realnie. Do zobaczenia. Łukasz Nowacki.

spotkanie

 
„Szkoła do hymnu” 2020

szkola do hymnuJuż po raz kolejny Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego". I po raz kolejny nasza szkoła odpowiedziała i zgłosiła swój akces. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób społeczności szkolne włączą się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewają wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego". Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, nauczyciele zachęcą do połączenia za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line lub do wspólnego wysłuchania we właściwej postawie.

 
Savour vivre w grupach przedszkolnych

savour vivre w 0Nasze przedszkolaki z 0b i 0c uczestniczyły w zajęciach z "Dobrych manier przy stole", podczas których uczyły się, jak zachowywać się przy stole. Najmłodsi uczyli się, jak prawidłowo ułożyć sztućce i zastawę przed posiłkiem, jak - gdy mają ochotę na dokładkę, a jak należy je odłożyć po skończonym jedzeniu. Była mowa o tym, po które sztućce najpierw sięgamy, gdy po obu stronach talerza leży po sześć widelców i sześć noży oraz czym jemy desery. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, układały zastawę i odpowiadały na pytania.

 
„Świetliczaki na tropie ... skrzydeł natury"

akademia swietliczakaDrodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Miło nam poinformować, że nasza „Szósteczkowa" świetlica działa bardzo aktywnie i po sukcesie z realizacji projektu pn. „Mali detektywi" nie spoczęliśmy na laurach. W obecnym roku szkolnym włączyliśmy się w realizację kolejnego projektu edukacyjnego pt. Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury organizowanego przez Wydawnictwo Sukurs, a reprezentowane przez redakcję dwumiesięcznika „Świetlica w Szkole". Celem głównym projektu jest wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody, działanie na rzecz ochrony  różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju, rozwijanie zdolności manualnych. W naszej świetlicy będzie zatem bardzo ciekawie!

 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

konkurs plastyczny rozstrzygniecieW piątek odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Nietypowy jesienny liść. Spośród wielu prac, które były ciekawe i kolorowe wybrano te zwycięskie, niepowtarzalne, zgodne z tematem. Wśród uczniów klas 4-6 zwycięzcą został Franek Zegarski, na drugim miejscu był Kuba Gnat, trzecie miejsce zajęła Eliza Szczepańska. Natomiast wśród uczniów klas 7 zwyciężył liść w wykonaniu Amelii Zalewskiej, drugie miejsce zajął Marcel Czarnecki i na trzecim miejscu podwójnym znaleźli się Ania Małyszko i Janek Bęczkowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast zwycięzcy pierwszych trzech miejsc, dodatkowo plastyczne nagrody rzeczowe. Nie wszyscy uczestnicy byli obecni na rozstrzygnięciu, ale nagrody i dyplomy spokojnie czekają w szkole.

 
Edu Gra o Grodzisku - udział uczniów klasy 7c w projekcie

edugra„Wirtualne miasto – ludzie, miejsca, wydarzenia" to projekt, w ramach którego powstała EDU GRA. Jest ona oparta na technologii VR. Scenariusz zadań i zagadek stworzyli uczniowie grodziskiej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szarych Szeregów. Podczas warsztatów zaprojektowali też m.in. story boardy, potrzebne do stworzenia kadrów filmu. Wszystko to w ramach innowacyjnej metody Design Thinking. Kolejnym etapem przygotowań było stworzenie spójnej narracji gry zespołowej, w której gracze wydostają się z tarapatów wykorzystując znajomość lokalnej historii. Podpowiedzi do zadań szukają w goglach VR podczas podróży w czasie, którą odbywają w wirtualnej rzeczywistości.

Obiektywna Gazeta  Internetowa 

Jacek Wolszczak

 

Czytaj cały artykuł na Obiektywna.pl:

https://www.obiektywna.pl/grodzisk-mazowiecki/edu-gra-o-grodzisku

 

 
Realizacja projektu SCHULWÄRTS

goethe institut Ostatni tydzień wykorzystaliśmy na kontynuację pracy metodami aktywizującymi i angażującymi nie tylko umysł ale tez i ciało! Sprzyjająca aura na zewnątrz zachęciła nas do lekcji j. niemieckiego na świeżym powietrzu...Wraz z naszym stypendysta panem Timo zaczęliśmy lekcję od krótkiej rozgrzewki w języku niemieckim - pan pokazywał uczniom zapisane formy aktywności fizycznej a naszym zadaniem było je wykonać!Następnie już tylko ze słuchu i w przyspieszonym tempie ..taka forma nauki poprzez zabawę wprowadziła uczniów w dobry nastrój zachęcając do dalszej pracy. Kolejnym zadaniem było wysłuchanie przebiegu dnia Jana - historii wymyślonej przez pana Timo i naszkicowanie jej na kartce ... nie lada wyzwanie przenieść na kartkę słowa wypowiedziane przez rodowitego Niemca ale większości naszych uczniów się to udało !!! Wasze prace na zdjęciach 
Niektóre grupy miały tez możliwość zabawy z piłka i zadawaniem spontanicznych pytań oraz pantomima polegająca na odgadywaniu czynności w języku niemieckim!
Cieszymy się, ze pogoda pomogła i jeszcze przed nauka zdalna udało się wykorzystać ten czas na zabawę z językiem niemieckim!!
W trakcie nauki zdalnej zachęcamy wraz z panem Timo do aktywnego udziału w lekcji, gdyż poza nauka podręcznikowa będziemy ćwiczyć sobie język niemiecki poprzez gry w Kahoot, poznamy nowe słówka przy użyciu aplikacji Learning Apps a także nauczymy się samokontroli i tworzenia wirtualnych fiszek w programie Quizlett ...Dodatkowo pan Timo dla chętnych będzie prowadził w piątki po lekcjach webinaria z prawidłowej wymowy i intonacji!! Gorąco zachęcam do zapisywania się - szczególnie klasy siódme, które są na starcie przygody z drugim językiem obcym!

Macht's gut!!

Eure Deutschlehrerin - Monika Strąk

 

Zdjęcia

 
Szkolna Liga Przyrodnicza zaprasza uczniów klas czwartych!!!

logo przyroda Zapraszamy chętnych uczniów  klas czwartych do włączenia się w zmagania w ramach Ligi Przyrodniczej działającej prężnie w naszej szkole. Drodzy Uczniowie, przed Wami pierwsze zadanie, które będzie wymagało od Was bacznej obserwacji i „bystrego oka"! Wykonajcie zdjęcie, na którym w sposób ciekawy i niepowtarzalny zaprezentujecie wybraną roślinę, zwierzę, czy też krajobraz charakteryzujące aktualną porę roku. Jesień jest barwna, kolorowa...czy uda Wam się uchwycić i pokazać jej najpiękniejsze oblicza? Nie wątpimy i na to liczymy!
Na wasze fotografie w terminie do 27.XI.2020 r. czekają nauczycielki przyrody.
Zapraszamy do udziału!

 
Projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w klasie 4 a

uniwersytet dzieci Podczas zajęć uczniowie będą pracować zespołowo, poszukiwać kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawać co czują inni. Dzięki temu wzmocnią umiejętność nawiązywania relacji z innymi, empatię i świadomość własnych emocji.

Za nami pierwsze zajęcia z projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci: Jak się uczyć koncentracji uwagi? Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to jest koncentracja uwagi, co ma wspólnego pozytywne nastawienie z koncentracją uwagi oraz jak emocje wpływają na motywację do podejmowania trudnych zadań. Obejrzeliśmy wspólnie film opowiadający o tym, co wpływa na koncentrację uwagi i jakie mogą być konsekwencje niewystarczającego skupienia się na zadaniu w szkole, w pracy, czy podczas jazdy samochodem. Podczas zabawy ruchowej „Każdy kto..., pracy z tekstem, ćwiczeń dotyczących zmysłu wzroku, zmysłu dotyku i zmysłu słuchu przekonali się, jakie czynniki przeszkadzają, a jakie pomagają w skupieniu uwagi. Chyba najbardziej zaskakującym dla uczestników wyzwaniem było ulepienie z plasteliny bałwana z zamkniętymi oczami.

Zdjęcia

 
Szkolna Liga Języka Angielskiego

liga j ang logo Welcome back!

Wiemy, że już nie mogliście się doczekać zadań Szkolnej Ligi Języka Angielskiego, tak więc spieszymy z całkiem nowymi zestawami zadań dla klas IV – VIII. Kto chętny i chce się sprawdzić – zapraszamy do wspólnej zabawy. Może namówicie kolegów i koleżanki, aby i oni przyłączyli się do zmagań językowych.

Zmierzcie się z poniższymi zadaniami. Wykonajcie wszystkie albo tylko część – tyle ile umiecie. Oddajcie swoją pracę nauczycielce języka angielskiego do 9 listopada.

Good luck!

 

Zestawy zadań

 
Wyniki nakrętkowej akcji za rok szkolny 2019/20

nakretki Nadszedł czas podsumowania nakrętkowej akcji za rok szkolny 2019/2020. Wyniki podajemy z opóźnieniem, spowodowanym pandemią i zawieszeniem zajęć ale nie martwcie się, wasze zaangażowanie zostało docenione i nagrodzone. Poniżej podajemy wyniki. Oznaczenie klas jest zeszłoroczne, pamiętajcie więc, że jesteście już o klasę wyżej.

WYRÓZNIONE KLASY
Klasy młodsze:
I miejsce klasa 1b (obecna 2b) – 61 632 szt.
II miejsce klasa 3b (obecna 4b) – 30 903 szt.
III miejsce klasa 0a (obecna 1a) – 25 930 szt.
Klasy starsze:
I miejsce klasa 5b (obecna 6b) – 109 712 szt.
II miejsce klasa 6c (obecna 7c) – 96 570 szt.
III miejsce klasa 4b (obecna 5b) – 61 163 szt.

Przedstawicieli klas zapraszamy po odbiór nagród w czwartek
do sekretariatu szkolnego. 
Klasy starsze o godz. 8.30, a klasy młodsze o godz. 13.00

Zachęcamy do mobilizacji i działania w tym roku szkolnym.

 
Realizacja projektu SCHULWÄRTS

goethe institut Ostatni tydzień obfitował w zaangażowanie uczniów klas siódmych i ósmych w metody aktywizujące na lekcji j. niemieckiego. Na początku tygodnia lekcje prowadził nasz stypendysta pan Hartmann, co wymusiło na uczniach konieczność komunikowania się w języku obcym! Pierwszy tydzień przełamywaliśmy barierę językowa a teraz za pomocą metod aktywizujących powtarzamy i przyswajamy nowe konstrukcje gramatyczne oraz słownictwo. Klasy ósme przećwiczyły umiejetność odczytywania godzin zegarowych za pomocą quizu w Kahoot a klasy siódme przetrenowały proste wyrażenia w grze planszowej. Pozytywne emocje wyzwalają w uczniach możliwość swobodnej komunikacji i to jest główny cel naszego projektu a osoba pana Timo bardzo nam w tym pomaga. Tak trzymać!

 

Zdjęcia

 
Zapraszamy do świetlicy

swietlica Zachęcamy do odwiedzania zakładki Świetlica szkolna naszej strony Internetowej. W aktualnościach sukcesywnie pojawiają się krótkie informacje o zajęciach prowadzonych przez fantastycznych wychowawców naszej szóstkowej świetlicy.


Świetlica - aktualności

 
Szkolna Liga Polonistyczna

logo slp

Przed Tobą kolejny zestaw ligi. Spróbuj rozwiązać jak najwięcej zadań, nie musisz zrobić wszystkiego. Liczą się chęci, zaangażowanie i dobra zabawa.

Swoją pracę oddaj nauczycielowi języka polskiego do końca października.

Powodzenia!!!

Zestawy zadań nr 2_pobierz

 
Lekcja o jeżach w klasie 4a

jeze15 października klasa 4a na lekcji przyrody spotkała się z ekspertem od zwierząt, Panem Pawłem Szustakiewiczem znanym ze spotkań z "Podróżującą rodziną". Podczas zajęć poznaliśmy tryb życia jeży, dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia na nie czyhają, jak jeże można przed tymi zagrożeniami uchronić, ile mamy gatunków jeży, czym się żywią i co możemy zrobić, aby im pomóc. Rozwiązywaliśmy też zagadki: Ile kolców mają jeże? Czy jeże jedzą jabłka? Jaką super moc mają jeże? Spotkanie z ekspertem bardzo się podobało i wstępnie umówiliśmy się z Panem na inne, równie ciekawe zajęcia.

 

Zdjęcia

 
Klasa 8a i 6b poznaje życie Indian Kuna Yala

p szustakiewicz W środę 14 października w naszej szkole gościliśmy p. Pawła Szustakiewicza - podróżnika, który razem ze swoją żoną i dziećmi Polą i Michałem zwiedza świat.
My też mogliśmy wędrować razem z nimi i poznawać życie Indian Kuna Yala. Dowiedzieliśmy, w którym rejonie świata mieszkają, jak wygląda ich codzienne życie, nauka oraz co jedzą i z czego słyną.
Klasa 8a i 6b z zaciekawieniem słuchała opowieści o zupełnie innym życiu Indian i już czeka na następne spotkanie.

 

Zdjęcia

 
Z wizytą w teatrze

z wizyta w teatrze Uczniowie zerówek zrealizowali kolejne zadanie Ogólnopolskiego Projektu "Z kulturą mi do twarzy". Dzieci dowiedziały się co to jest teatr i dlaczego w teatrze potrzebna jest cisza. Elegancko ubrani obejrzały przedstawienia on line. Na chwilę poczuły się, jak w prawdziwym teatrze.

 

Zdjęcia

 
Zabawa sztuką w 0a i w 0c Drukuj Email

zabawa w sztuk w 0 Maluchy z 0a i 0c dzielnie tworzyły dzieła inspirowane twórczością Giuseppe Arcimboldo.

 

Zdjęcia

 
Szkolna Liga Przyrodnicza

logo przyroda

LIGA PRZYRODNICZA powraca i chętnych uczniów do zmagań zaprasza !!!

W tym miesiącu przygotowaliśmy dla ósmo i siódmoklasistów dwa zestawy zadań: z biologii i z chemii. Dla klas 6 i 5 zestaw z biologii.

Drodzy Uczniowie, pobierzcie, wydrukujcie i uzupełnijcie. Swoją pracę oddajcie nauczycielowi biologii lub chemii do 13.11.2020 r.

Rozwiązane zestawy możecie również wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Powodzenia!


Zestawy zadań

 
Zabawa sztuką

dziela niemalowaneOb wykonała dziś kolejne zadanie projektu "Zabawa Sztuką" - dzieła niemalowane inspirowane twórczością Giuseppe Arcimboldo

 

Zdjęcia

 
Projekt "Czyściochowe przedszkole"

higiena wygrywaNasze zerówki przystąpiły do projektu "Czyściochowe przedszkole".

Poprzez udział w projekcie dowiedzą się, że higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie.
Wszyscy uczniowie otrzymają Czyściochowe dzienniczki higieny, w których będą zdobywały naklejki za zrealizowanie kolejnych zadań.
Jesteśmy pewni, że w czerwcu nasze przedszkolaki będą najczystszymi uczniami w naszej szkole!!

 
Gość na doradztwie zawodowym - nasz absolwent Piotr Węglarski

doradztwo zawodowe W poniedziałek na lekcji doradztwa zawodowego mieliśmy okazję gościć naszego absolwenta Piotra Węglarskiego, który jeszcze jako uczeń naszej SP 6 wspomagał nas swoimi umiejętnościami technicznymi, pomagając w obsłudze sprzętów multimedialnych. Pasja i zamiłowanie do elektroniki i techniki poszły w parze przy wyborze kierunku szkoły ponadpodstawowej. Piotrek opowiedział nam dlaczego zrezygnował z warszawskiej szkoły o profilu akustyka i zdecydował się na nasze grodziskie technikum o profilu informatycznym oraz udzielił praktycznych rad i wskazówek naszym ósmoklasistom. Bardzo dziękujemy Piotrkowi za czas poświęcony swoim młodszym kolegom i koleżankom oraz trzymamy kciuki za dalszą jego edukację połączoną z zamiłowaniem do elektroniki!

Monika Strąk - doradztwo zawodowe

 

Zdjęcie

 
SCHULWÄRTS nowy projekt z języka niemieckiego w naszej szkole!

hallo timoW murach naszej grodziskiej SP 6 pojawił się w poniedziałek rano długo wyczekiwany gość - pan Timo Hartmann! Herzlich willkommen Timo!

Pod opieką pani Moniki Strąk odbędzie u nas dwumiesięczna praktykę studencką. Timo przyjechał z Mainz położonego w zachodnich Niemczech i jako student ostatniego roku studiów pedagogicznych będzie hospitował lekcje języka niemieckiego, matematyki oraz religii a także będzie prowadził samodzielnie lekcje języka niemieckiego jako wykwalifikowany native speaker! Uczniowie naszej 6-stki już mieli okazję przeprowadzić wywiad z naszym gościem - oczywiście w jego ojczystym języku a dla tych odważnych pan Timo przywiózł z Niemiec słodką niespodziankę w postaci czekoladek z wróżbami i przysłowiami w języku niemieckim!
Timo już od pierwszego dnia zyskał naszą sympatię i trzymamy kciuki, aby projekt dotrwał do końca! Projekt jest organizowany w ramach współpracy partnerskiej Deutsch Plus z Goethe Institut w Warszawie i ma rangę ogólnoeuropejską.
Poniżej zdjęcia z pierwszego dnia pobytu stypendysty Timo Hartmann w naszej szkole oraz przywitania na grodziskim dworcu.

Zdjęcia

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

sdtm 02.10.2020 02.10.2020 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Każda klasa na lekcjach matematyki utrwalała, powtarzała, rozwiązywała zagadki, łamigłówki, zadania w oparciu o tabliczkę mnożenia. Wyłanialiśmy klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Niektórzy uczniowie aktywnie włączyli się w ogłoszony wcześniej konkurs na rymowankę, hasło związane z tabliczką mnożenia. Za swoją pomysłowość zostali nagrodzeni drobnym upominkiem m. in. tabliczką czekolady.
Zdjęcia

 
02.10.2020 r. - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj Email

sdtm 02.10.2020 Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w obchody Dnia Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki będziemy rozwiązywać łamigłówki, rebusy, puzzlle może zagramy w piłkarza matematyka lub królową skakanki.
Z okazji X edycji ŚDTM zachęcamy Was Drodzy Uczniowie do przygotowania plakatu z hasłem, rymowanką nawiązującą do znajomości tabliczki mnożenia. Plakaty wykonane dowolną techniką przynosimy do 30.09. do nauczycielek matematyki. Przygotowane przez Was prace ozdobią w tym dniu nasze klasy, a najciekawsze zostaną nagrodzone.

Licencja

 

 
Konkursy przedmiotowe

sowa siedząca na książceNie wszyscy mamy te same zdolności,

ale wszyscy winniśmy mieć te same

możliwości, aby swe zdolności rozwijać

 

to motto przyświeca Warszawskiemu MSCDN, który jest organizatorem konkursów przedmiotowych tzw. kuratoryjnych. Laureaci są zwolnieni z części egzaminu ósmoklasisty, a wynik z tej części to 100%. Warto sprawdzić swoje umiejętności, a jednocześnie poszerzyć wiedzę.

 

regulaminy konkursów

bank zadań z ubiegłych lat

 

Nauczyciele wybranego przez Was przedmiotu przyjmą Wasze zgłoszenie i opracują z Wami plan przygotowań.

 
Jesienny konkurs plastyczny

jesienne liscie Kochani Uczniowie klas IV - VIII

Liście o tej porze roku urzekają nas swoją kolorystyką, kształtem. Radosne są spacery po dywanach "utkanych" ze spadających liści. Spadające liście wyglądają niczym kolorowy deszcz niesiony w dal podmuchem wiatru. Robimy z nich bukiety, suszymy między stronami pamiętnika, czy ulubionej książki, by potem wykonać z nich obraz za szkłem, czy nostalgiczną zakładkę, albo piękny świecznik. Liście można utrwalać woskiem, wtedy zachowają swój kształt i kolor i użyć do wykonania girlandy nad biurko lub na okno. Czyż nie jest to dość powodów, abyśmy uczcili ŚWIĘTO SPADAJĄCEGO LIŚCIA, które przypada dnia 23 września?
Zapraszam Was zatem do wzięcia udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym "NIETYPOWY JESIENNY LIŚĆ". Zadanie polega na wykonaniu obrazu przedstawiającego liść. Praca powinna być formatu A4 lub A3. Technika jest dowolną- im ciekawsza technika, tym lepiej! PAMIĘTAJCIE, aby elementy, które wykorzystacie do stworzenia pracy były dobrze przyklejone. PAMIĘTAJCIE również o barwach, które o tej porze roku są najpiękniejsze, najcieplejsze i o tym, że na jednym liściu tych barw może być mnóstwo! Prace podpiszcie na odwrocie swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą i dostarczcie ją do mnie (Anna Grabowska- nauczycielka plastyki) do dnia 28 września.
Już nie mogę się doczekać Waszych pomysłów i tego, aby SPADAJĄCY LIŚĆ został należycie doceniony i przez Was zauważony|
A zatem, niech moc twórcza Was nie opuszcza. Powodzenia!

 
Znowu pomagamy!!! Drukuj Email

pomagajmy Pandemia nie przeszkodzi uczniom Szóstki w pomaganiu innym, wręcz przeciwnie!
Zakręćmy się pozytywnie „nakrętkową akcją" dla kogoś kto potrzebuje naszej pomocy, nie zapominając przy okazji o środowisku.
Nie tylko nakrętki mogą otrzymać drugie życie.

 
Szkolna Liga Polonistyczna Drukuj Email

logo slp Rozpoczynamy nasze polonistyczne zmagania. Spróbuj rozwiązać jak najwięcej zadań, nie musisz zrobić wszystkiego. Liczą się chęci, zaangażowanie i dobra zabawa.
Swoją pracę oddaj nauczycielowi języka polskiego do końca września.
Powodzenia!!!

Regulamin Szkolnej Ligii Polonistycznej_pobierz pdf

Zestawy zadań nr 1_pobierz pdf

 
Nagroda dla uczniów 8b od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej

film konkursowy psp   Dziś podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 w Grodzisku uczniom klasy 8B wręczono nagrody komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Tymi słowami rozpoczyna sie artykuł na lokalnej stronie grodzisknews o sukcesie grupy uczniów klasy 8b.

Komendant główny Andrzej Bartkowiak ogłosił pięć konkursów dla uczniów szkół podstawowych na zrobienie komiksu, krzyżówki lub zdjęcia oraz konkursy zespołowe na wykonanie spotu filmowego lub nagrania piosenki dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, zasad zachowania się podczas burzy, wypoczynku nad wodą lub o działalności lokalnej jednostki straży pożarnej.

Na jeden z nich odpowiedzieli ówcześni uczniowie klasy 7B ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim, którzy pod kierownictwem Anny Grabowskiej nagrali spot na temat „Czy wiesz co robić podczas burzy?".

Konkurs został rozstrzygnięty 26 maja. Kapituła konkursowa uznała, że film nagrany przez uczniów grodziskiej „szóstki" zasłużył na wyróżnienie. W projekcie tym wzięli udział: Marcin Luzar, Olaf Urbański, Marcin Jagodziński, Filip Żabicki, Hanna Zielonka, Maja Majdańska, Joanna Sztenderewicz, Daniel Kulik, Maciej Brzeziński, Mikołaj Uliasz, Franciszek Zegarski i Antoni Zegarski.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną przesuwano termin wręczenia nagród. Ostatecznie nagrody na film uczniów z grodziskiej podstawówki zatytułowany „Zawsze masz wybór" wręczono dziś podczas rozpoczęcia roku szkolnego. W imieniu komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nagrody przekazał st. bryg. Krzysztof Tryniszewski zastępca komendanta powiatowego PSP w Grodzisku Maz. Na ręce dyrektor szkoły Agnieszki Ruteckiej złożył okolicznościowy dyplom, a wymienionym wyżej uczniom rozdał nagrody indywidualne. Pogratulował uczniom oraz dyrekcji szkoły zdobytego wyróżnienia oraz zachęcił do udziału w kolejnych edycjach konkursów o tematyce pożarniczej oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa.

spot

 
Konkurs plastyczno-przyrodniczy "Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej"

konkurs zielona metropolia warszawskaPunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w konkursie plastyczno-przyrodniczym „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej"

Warszawa i okolice to dynamicznie rozwijająca się europejska metropolia. To również serce Mazowsza, które może poszczycić się bogatą przyrodą. Sama Warszawa, jak i otaczające ją miasteczka i wsie mają wiele do zaoferowania odwiedzającym je gościom chcącym odpocząć na łonie natury lub aktywnie i sportowo spędzić czas na świeżym powietrzu. Większość z tych atrakcyjnych miejsc objęta została wsparciem Unii Europejskiej – podkreślenie tego aspektu będzie dodatkowym atutem pracy.

Zadaniem uczestników Konkursu jest wykonanie pracy na wzór kartki z przewodnika (format A4), zawierającej np. ilustrację, zdjęcia i opis wspaniałego miejsca godnego polecenia na wycieczkę w granicach Regionu Warszawskiego Stołecznego (RWS). Ważnym aspektem jest to, by wycieczka miała charakter ekologiczny lub sportowy i oferowała czas spędzony „bez prądu": na rowerze, kajaku, spacerując, itp.

Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

• I kategoria wiekowa: uczniowie klas 0 – 3

• II kategoria wiekowa: uczniowie klas 4 – 8

• III kategoria wiekowa: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Na Autorów najlepszych prac czekają: natychmiastowe aparaty fotograficzne, czytniki do e-booków oraz słuchawki bezprzewodowe!

Prace w formacie .pdf lub .jpg. oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z tytułem wiadomości „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej" w terminie do 28 września 2020 roku.

Zaproszenie, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy – pobierz tutaj.

Informacje o konkursie znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/EuropeDirectWarszawa/photos/a

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie - http://europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/Wycieczka-ekologiczna-po-zielonej-metropolii-warszawskiej

 
V edycja kampanii BohaterON

 lilijka29 lipca odbyła się konferencja inaugurująca piątą już edycję kampanii edukacyjno-społecznej „BohaterON – włącz historię!". MEN zachęca uczniów i nauczycieli do włączenia się w akcję, która startuje 1 sierpnia.

Głównym celem inicjatywy pozostaje upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz propagowanie postaw patriotycznych. BohaterON ukierunkowany jest na kultywowanie pamięci o historii naszego państwa oraz jej bohaterach wśród młodych ludzi.

Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Napisz do nich kartki bądź listy i pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz z nami historię – masz czas od 1 sierpnia do 2 października. 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON.

W tym roku organizatorzy akcji nie będą drukować tradycyjnych kartek dla wszystkich. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki przeznaczą na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich. Jeśli nie chcesz ponosić kosztów związanych z zakupem i wysyłką pocztówek/listów, będzie można wypisać kartkę online.

Więcej na temat akcji dowiedzieć można się będzie od 1 sierpnia na stronie BohaterON

 
„Wakacje w muzeum” – letnia akcja MKiDN

 zielona szkola Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zachęca do aktywnego wypoczynku letniego, łączącego rozrywkę i edukację.

W ramach akcji „Wakacje w muzeum" resort prezentuje mapę zabytkowych miejsc, wystaw i innych atrakcji wartych zobaczenia podczas wakacji w kraju.

Inicjatywa MKiDN skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi, pragnących podczas wakacyjnego odpoczynku połączyć naukę z zabawą.

Przygotowana przez Ministerstwo lista atrakcji objęła całą Polskę, a propozycje w niej zawarte pogrupowano w pięciu regionach: Wschód, Zachód, Północ, Południe i Centrum.

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się gdzie można przejechać się Ziegewagenem (i co to jest), zwiedzić pierwszy statek pełnomorski wybudowany w Polsce po II wojnie światowej, zobaczyć największy w kraju zbiór rodzimej sztuki współczesnej czy obejrzeć kolekcję ręczników obrzędowych, koniecznie sprawdź szczegóły akcji na stronie MKiDN

 
„Moje kosmiczne wakacje”

 graphicsPolska Agencja Kosmiczna POLSA przy partnerstwie Centrum Nauki Kopernik–ESERO POLSKA i Hevelianum w Gdańsku ogłasza ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych zainteresowanych tematyką Kosmosu.

W rywalizacji wziąć mogą udział uczniowie szkół podstawowych, którzy oceniani będą w dwóch podgrupach: klasy I-IV oraz od klasa V-tegoroczni absolwenci.

Prace dotyczące wspomnień z wakacji (tych prawdziwych lub tych wymarzonych) powinny być powiązane z szeroko pojętą tematyką poznawania Wszechświata, eksploracji przestrzeni kosmicznej i przydatności technologii przemysłu kosmicznego w życiu codziennym.

Forma wykonania pozostaje dowolna (np. literacka, plastyczna, techniczna, muzyczna, filmowa, prezentacyjna), a prace tworzyć można indywidualnie lub w zespołach od 2 do 4 uczniów.

Zgłoszenia nadsyłać można do 2 października 2020 r., wyniki ogłoszone zaś zostaną 30 października. Nagrodami za najlepsze prace będą książki o tematyce kosmiczne, mapy nieba i vouchery wstępu do najpopularniejszych polskich placówek zajmujących się tematyką kosmiczną. Wszyscy uczestniczy otrzymają natomiast pamiątkowe dyplomy i kosmiczne gadżety.

Więcej informacji oraz Regulamin konkursu znaleźć można na stronie organizatora

 
Powstanie’44 – Gotowi na godzinę ,,W”

01.08.2020W związku z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na grę miejską Powstanie'44 – Gotowi na godzinę ,,W". W nocy z 30/31 lipca 1944 roku miał miejsce zrzut Cichociemnych na placówkę Solnica zlokalizowaną na terenie naszej gminy. Oni jeszcze nie wiedzieli, że dzień później w Warszawie wybuchnie powstanie.

1 sierpnia weź udział w grze miejskiej i pomóż Cichociemnym przedostać się do Warszawy. Jeżeli ta operacja ma się udać, nie może Ciebie zabraknąć!
Drużyny rejestrujemy Mediatece w godzinach 14:30-15:00. Zamknięcie trasy gry nastąpi o 16:30. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Poczekalnia PKP

 
Projekt Dzieci uczą Rodziców - podziękowania od koordynatora

bezpieczne wakacje certyfikat dzieci ucz rodzicw certyfikatSzanowni Państwo!

Przyszedł czas na podziękowania za wielomiesięczną współpracę w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców". Państwa zaangażowanie i pomysłowość były piękną ozdobą akcji w roku szkolnym 2019/2020. Bardzo dziękujemy Państwu za udział i realizację lekcji. Dziękujemy Dyrektorom placówek, którzy wyrazili zgodę na udział placówki w akcji. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy swoją kreatywnością niejednokrotnie powodowali uśmiech na naszych twarzach. Dziękujemy za zamieszczanie informacji na stronach internetowych, które przesyłaliśmy do Państwa w trakcie trwania akcji. Mamy nadzieję, że współpraca zapoczątkowana w minionym roku szkolnym będzie się rozwijać w kolejnych latach. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by akcja "Dzieci uczą rodziców" w kolejnym roku szkolnym w dużo większym stopniu wspierała Państwa pracę. Jestem głęboko przekonany, że nasza wspólna przygoda przyniesie wiele pozytywnych skutków.

Współpraca z Państwem w roku szkolnym 2019/2020 była dla mnie osobiście wielkim zaszczytem, a zarazem źródłem wielkiej motywacji. 

Przesyłam ciepłe pozdrowienia dla całej społeczności Państwa placówek.

Z wyrazami szacunku,
Dawid Wiejata
koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"

 
Twoje Dane Twoja Sprawa - potwierdzenie udziału i realizacji projektu

tdts potwierdzenie udziau Nasza szkoła w roku szkolnym 2019/20 brała udział w X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa". Projekt był realizowany w celu upowszechniania wśród dzieci wiedzy o ochronie danych osobowych, wiedzy o ryzyku, przepisach, zabezpieczeniach i prawach związanych z przetwarzaniem danych. Uczniowie od września uczestniczyli w organizowanych przez szkołę spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie prowadzonych przez pracowników straży miejskiej oraz banku. Młodzież w czasie lekcji informatyki i godzin wychowawczych poszerzała wiedzę na temat skutecznej ochrony danych osobowych i prawa każdego człowieka do prywatności. Szkoła poprzez działania edukacyjne kształtowała wśród uczniów świadomą i odpowiedzialną postawę bezpiecznych zachowań w obszarze TIK. Nauczyciele mieli możliwość systematycznie się dokształcać  i korzystać z materiałów merytorycznych otrzymywanych przez szkolnego koordynatora. Na stronie szkoły sukcesywnie pojawiały się poradniki „Warto wiedzieć, że..." z zakresu bezpieczeństwa tożsamości.

 
Po sztuce podróże małe i duże

salvadore dali Kojarzycie może tego pana widocznego na fotografii? Z zakręconymi czarnymi wąsikami i dziwacznymi mimiką twarzy? Myślę, że tak. To nikt inny, jak szalony artysta surrealistyczny SALVADORE DALI. Jego obrazy wzbudzały zarówno zachwyt, jak i niechęć. Wyobraźcie sobie, że inspirowały go nawet otwrte szafki i szuflady, ponieważ według artysty stanowiły one symbol ukrytych myśli człowieka. Aby zrozumieć obrazy Salvadora należy uruchomić wyobraźnię. Przytoczę tu wypowiedź, bardzo cenną i trafną jednego z moich wspaniałych uczniów" ...surrealizm jest pozbawiony logiki i przypomina trochę sen lub halucynację. Wydawało się to nawet proste, ale jak zobaczyłem w Internecie jakieś pomysły to kompletnie mnie zdezorientowało. O ile halucynacji nie doświadczyłem to sny mam raczej bogate. Zdziwiło mnie to jak było to przedstawiane np. pustkowie a tam jakaś przedziwna postać, czasem obraz był wypełniony po brzegi ale zazwyczaj to była jedna tematyka. Nie pasowało mi to kompletnie do snu. ja sen kojarzę sobie jako kompletny miszmasz. długo się zastanawiałem co narysować, aż w końcu zacząłem rysować to co na bieżąco wpadało mi do głowy. I powstał taki właśni miszmasz, nie wiem czy to poprawne w tym kierunku, ale tak mniej więcej wyglądała moja wizja. ( te skrzydła i rogi wystają ponieważ chciałem dodać takiego trochę trójwymiaru, aby stworzyć jeszcze większy chaos)..." I oto właśnie chodzi, o oderwanie się od rzeczywistości, chaos, w którym można się dopatrywać wszelkich ukrytych przesłanek oraz poszybowanie do krainy fantazji, bardzo związanej z emocjami. Po naszej podróży po WYSPIE SURREALIZMU, uczniowie z klasy 7A i 7B zabrali pomysły i umieścili je w swoich pracach. Są pełne zaskakujących wizji, pomysłu oraz połączenia technik i materiałów. Po prostu WSPANIAŁE!!!
Anna Grabowska - nauczycielka plastyki

 

Galeria prac uczniów

 
Projekt edukacyjny Deutsch Plus

niemiecki 2 "Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt Deutsch Plus! Było warsztatowo, zabawowo i koncertowo! Gratuluję tym, którzy wzięli udział w konkursach i życzę, abyście nie stracili tej pasji do nauki języka niemieckiego. Jednocześnie mam nadzieję, że z nowym rokiem szkolnym zasiądziemy w szkolnych ławkach i z podwójną energią stworzymy kolejne prace, powstaną nowe pomysły, weźmiemy udział w nowych warsztatach!
Zachęcam przyszłe klasy siódme, obecnym ósmym życzę wytrwałości i tak wysokiej frekwencji na zajęciach Deutsch Plus jak w kończącym się roku szkolnym! Szczególne słowa uznania i podziękowania kieruje wszystkim uczniom odchodzącej klasy 8B, która finałowym miejscem wywalczonym na deskach łódzkiego teatru utorowała drogę do zakwalifikowania nas w projekcie Deutsch Plus. Vielen Dank!!
Na koniec tego roku szkolnego zapraszam Was do obejrzenia krótkiego filmiku podsumowującego nasz projekt :) Filmik autorstwa ucznia klasy 7b - Antka Zegarskiego, który poświęcił swój czas i umiejętności, abyśmy na koniec roku mieli co powspominać :) Antku, dziękujemy!"

 

Film podsumowujący projekt_mp4

 
Lekturki spod chmurki - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Czytam z Klasą

lekturki spod chmurki potwierdzenie 2020 lekturki spod chmurki certyfikat iiic 2020 Uczniowie klasy IIIc w roku szkolnym 2019/2020 otrzymali Certyfikat ukończenia ogólnopolskiego projektu edukacyjnego " Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Projekt skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Celem projektu było: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. Projekt składał się z trzech modułów. W każdym klasa z podanych propozycji wybierała jedną lekturę do przeczytania. Ostatni moduł, w którym przeczytaliśmy Akademię Pana Kleksa realizowaliśmy już zdalnie.

Zdjęcia prac uczniów

 
Szkolna Liga Przyrodnicza

logo przyroda Drodzy Uczniowie,
dokonaliśmy podsumowania Waszej pracy. Zwycięzcami zostały osoby, które zdobyły najwięcej punktów. Przedstawiamy wyniki.
ZWYCIĘZCY:
kl. 5 – Gabriela Hodór, kl. 5b
kl. 6 – Szymon Jaworski, kl. 6c
kl. 7 – Michalina Piasecka, kl. 7a
kl. 8 – Krzysztof Piechowicz, kl. 8b
Gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie.

 

Zestawienie punktów_pdf

 
Szkolna Liga Języka Angielskiego

liga j ang logo Ze względu na zaistniałą sytuację nie możemy przeprowadzić finału Szkolnej Ligi Języka Angielskiego. W związku z tym zwycięzców wyłoniliśmy na podstawie ogólnego rankingu poszczególnych zestawów. Ponieważ był to debiut ligi językowej, postanowiłyśmy uhonorować pierwsze trzy miejsca.

ZWYCIĘZCY:
kl. 4

I miejsce – Franek Wojciechowski kl. 4b

II miejsce - Emilka Niewęgłowska kl. 4b

III miejsce – Maja Puławska kl. 4b

kl. 5

I miejsce - Zosia Filipiak kl. 5b i Bartek Olichwier kl. 5b

II miejsce – Marcelina Zarzycka kl. 5b

III miejsce – Julia Żak kl. 5d

kl. 6

I miejsce - Julka Niewęgłowska kl. 6d

II miejsce - Gabrysia Strzelecka kl. 6c

III miejsce – Marta Tafelska kl. 6e

kl. 7

I miejsce - Antek Zegarski kl. 7b

II miejsce - Zuzia Hodór kl. 7a

III miejsce – Martyna Pęszkal kl. 7b

kl. 8

I miejsce Krzyś Piechowicz

II miejsce – Zuzia Piechucka

III miejsce – Patrycja Buczyńska

Gratulujemy laureatom jak również pozostałym uczestnikom, którzy próbowali swoich sił w zadaniach językowych.. W przyszłym roku czekamy na więcej!

 
X Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

eko konkursZiemia zdrowa? Ziemia chora?

Czy potrzeba już doktora?.........

Jaka Ziemia – tacy my

Dbać o Ziemię musisz Ty.............

Na ten apel odpowiedział uczeń klasy 7b Antek Zegarski, który brał udział w X Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym. Antek wykazał się dużą wiedzą z zakresu wskazanego przez organizatora i zakwalifikował się do etapu finałowego. Z powodu pandemii COVID-19 i niemożnością organizacji ostatniego etapu nie miał możliwości powalczyć w Krakowie o medalowe miejsce ale otrzymał zaświadczenie pokazujące jego zaangażowanie w poszerzanie wiadomości i zdobywanie nowych umiejętności. Gratulujemy i trzymamy kciuki na przyszły rok :)

 
Matematyczne projekty w zdalnym nauczaniu

AppleZrealizowana podstawa programowa, do końca roku szkolnego jeszcze kilka dni, więc co tu robić? Klasy 4b, 6c, 6e i 7a w ramach lekcji matematyki utrwalały zdobyte wiadomości i umiejętności realizując projekty. Najmłodsi wykonali domino ułamkowe, klasa VIc szukała podobieństw i różnic w mozaikach, parkietach i puzzlach tworzonych z figur płaskich a także projektowała karty do gry memory z działaniami na liczbach całkowitych. W klasie VIe "wyprodukowano" wiele nowych gier planszowych utrwalających działania na liczbach wymiernych oraz lapbooki o ułamkach zwykłych. W klasie 7a uczniowie w prezentacjach multimedialnych zaprezentowali praktyczną stronę matematyki - liczyli kalorie, porównywali ceny produktów, obliczali koszty zakupów. Zebrali także wiadomości o figurach płaskich wykonując lapbooki. Dziękuję wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali prace. Będą one wykorzystane na pierwszych lekcjach matematyki w nowym roku szkolnym.

 

Zdjęcia prac uczniów

 
Szkolna Liga Polonistyczna - wyniki

logo slp Ze względu na zaistniałą sytuację nie możemy przeprowadzić finału Szkolnej Ligi Polonistycznej w szkole. W związku z tym zwycięzców wyłoniliśmy na podstawie ogólnego rankingu poszczególnych zestawów.

ZWYCIĘZCY:
kl. 4 - Karolina Bęczkowska, kl. 4a
kl. 5 - Bartosz Olichwier, kl. 5b
kl. 6 - Aniela Cencelewicz, kl. 6d
kl. 7 - Antoni Zegarski, kl. 7b
kl. 8 - Zuzanna Piechucka, kl. 8a

Gratuluję!
Izabela Szczepaniak
Szkolny organizator konkursu

Zestawienie punktów_pobierz pdf

 

 
Szkolna Liga Matematyczna - wyniki

Zlogoslm1e względu na zaistniałą sytuację nie możemy przeprowadzić finału Szkolnej Ligi Matematycznej w szkole. W związku z tym zwycięzców wyłoniliśmy na podstawie ogólnej liczby punktów.

ZWYCIĘZCY:
kl. 4 - Karolina Bęczkowska, kl. 4a
Emilia Niewęgłowska, kl. 4a
kl. 5 - Bartosz Olichwier, kl. 5b
kl. 6 - Julia Niewęgłowska, kl. 6d
kl. 7 - Antoni Zegarski, kl. 7b
kl. 8 - Krzysztof Piechowicz, kl. 8b

Gratulujemy!
nauczycielki matematyki

Zestawienie punktów_pdf

 

 
Jak kształtować inteligencję emocjonalną?

pomocna dlon logoTo już ostatni tydzień naszego Szósteczkowego Kącika Pomocy. Dziś proponujemy ciekawe zadanie dotyczące kształtowania inteligencji emocjonalnej.

Inteligencja emocjonalna to zdolność do rozumienia własnych emocji i radzenia sobie z nimi oraz rozumienia i współodczuwania stanów emocjonalnych innych ludzi. Rozwój inteligencji emocjonalnej następuje w okresie przedszkolnym, kiedy dziecko uczy się diagnozowania i rozumienia emocji swoich i swojego otoczenia, zbiera doświadczenia i uczy się radzenia z problemami.

Kubek emocji to wspaniała forma rozwijania świadomości emocjonalnej. Taki mały challenge, który trwa przez cały tydzień. Codziennie dziecko koloruje część kubka kolorami, odpowiadającymi odczuwanym emocjom. Zachęcamy do zabawy J

Kubek emocji_koloruj przez cały tydzień (pobierz pdf)

 
Rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie książeczki sensorycznej

konkurs na W marcu zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne wykonanie książeczki sensoryczno-dotykowej. Praca wymagała mnóstwo wysiłku i wielkiego zaangażowania. Pomimo trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy dotarło do nas wiele przepięknych prac, za które bardzo dziękujemy.
Prace oceniane były według następujących kryteriów: oryginalność, zgodność z tematem, bogactwo doznań sensorycznych, pomysłowość oraz estetyka wykonania pracy. Wszystkie prace stanowić będą początek biblioteczki sensorycznej, z której będą mogli korzystać uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych.
Nagrody przekazane zostaną wychowawcom i to od nich trafią do naszych zwycięzców.
Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Marysia Wacinowska kl. 2 c
II miejsce – Ania Rybicka kl. 1 b
III miejsce – Ksawery Woltyński 2 c

Wyróżnienie:
Lena Oracka 3 c
Małgosia Brodowska 2 c
Karol Barcikowski 1 a
Amelia Śnieg 1b
Julia Grzesik 1b
Antonina Andrzejczuk 1 c
Wojtek Petrzak 1 c

 

Zdjęcia prac uczniów

 
Trening uważności dla dzieci

pomocna dlon logoUważność to świadome, pełne ciekawości i otwartości doświadczanie chwili obecnej. Zarówno tego, co nas otacza, czyli przedmiotów, przyrody i innych ludzi, jak i tego, co dzieje się w nas samych, czyli odczuć z ciała, myśli czy emocji.

Celem treningu uważności jest nie tyle uspokojenie i zmniejszenie stresu, ale raczej:

· poznanie siebie,

· zwiększenie świadomości odczuć ciała i własnych emocji,

· obserwowanie powiązań pomiędzy myślami, emocjami i reakcjami fizjologicznymi.

Ułatwia to oswojenie własnych reakcji i w konsekwencji powoduje zmniejszenie stresu.

Na trening uważności składają się praktyki medytacyjne, takie jak:

· skupienie na oddechu,

· skupienie na odczuciach fizycznych całego ciała,

· powolne ćwiczenia fizyczne,

· obserwowanie własnych emocji,

· obserwowanie własnych reakcji w relacjach z innymi ludźmi.

Wśród korzyści płynących z treningu uważności zauważamy:

· wzrasta zdolność skupiania uwagi na wybranym bodźcu,

· zwiększa się wrażliwość odczuwania własnego ciała i emocji, subtelne myśli, które wcześniej były nieświadome, są zauważane w większym stopniu,

· życzliwa, akceptująca postawa wobec samego siebie sprawia, że emocje stają się łagodniejsze, zmienia się również ich odbiór,

· uczestnicy potrafią obserwować nieprzyjemne doznania i trudne emocje, zmniejsza się tendencja do unikania emocji,

· trudne emocje nie zawsze znikają, ale mogą budzić mniej przejęcia, łatwiej się uspokoić, pojawia się większa odporność na trudne sytuacje – dzięki temu łatwiej zachować się adekwatnie do okoliczności.

Ćwiczenie dla dzieci 5-8 lat

Ćwiczenie dla dzieci starszych

 
Jak rozwijać kreatywność u dzieci?

pomocna dlon logoKreatywność to umiejętność pomagająca w rozwiązywaniu wielu problemów oraz radzeniu sobie z pojawiającymi się zmianami i napotykanymi ograniczeniami. Zdolność kreatywnego myślenia i szukania nowatorskich rozwiązań przydaje się zarówno w szkole, jak i praktycznie każdym zawodzie, od artysty po naukowca.

Jak wspierać i rozwijać kreatywność u dzieci, które są dla niej stworzone jako istoty bardzo otwarte na świat i nienauczone jeszcze schematycznych zachowań?

1. Zadawaj niebanalne pytania

2. Łącz, mieszaj, łam zasady

3. Pozwól sobie na błędy

4. Nie poprawiaj

5. Pochwała nudy

6. Szukajcie mądrych inspiracji

7. Mądry czas przed monitorem

 
Deutsch Plus - spotkanie on - line

deutch plusW zeszłą środę uczniowie zaangażowani w projekt Deutsch Plus wzięli udział w spotkaniu on-line ze studentem z Niemiec - Jonasem, który przez rok przebywał w Polsce w ramach wymiany studenckiej. Spotkanie odbyło się za pomocą Zooma. Jonas opowiedział nam o swoim codziennym życiu w Niemczech oraz o praktykach w Polsce. Gdyby nie epidemia gościlibyśmy osobiście studentów z Niemiec, którzy mieli przeprowadzić w naszej szkole zajęcia warsztatowe, a my w zamian mieliśmy oprowadzić ich po Grodzisku... ale wszystko przed nami - być może we wrześniu lub październiku takie spotkanie dojdzie do skutku!!

Mimo, że zdalnie ale udało się Jonasowi - dzięki perfekcyjnie przygotowanej prezentacji - wprowadzić nas w realia systemu szkolnictwa w Niemczech, sporo opowiadał nam jako student prawa o swoim uniwersytecie w Poczdamie oraz o rodzinnym mieście Berlinie. Zdradził nam swoje ulubione miejsca w Warszawie, przybliżył czym tak naprawdę jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Na koniec bezbłędnie rozwiązał quiz o Polsce w Kahoot oraz odpowiadał na Wasze pytania!
Poniżej kilka zdjęć z naszego wirtualnego spotkania!!
Przypominam o cyklu lekcji on-line "10 Minuten mit Deutsch"

Zdjęcia z lekcji online

 
Zabawy dzieci z różnych stron świata

Read moreKażdy z nas lubi się bawić, dziś proponujemy wam zabawy dzieci z różnych stron świata. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, a zabawy nie wymagają znajomości języków obcych. Niektóre z nich znacie zapewne z własnego podwórka.
1. PAKISTAN – Rangoli.

2. STANY ZJEDNOCZONE – Podchody

3. GHANA - Pilolo!

4. NORWEGIA - Z tarczy na tarczę

5. GRECJA - Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy!

6. AUSTRALIA - Kwadraty

7. HISZPANIA - Przeciąganie liny

Opis zabaw w rozwinięciu artykułu

Więcej…
 
Jak być asertywnym?

pomocna dlon logoJak być asertywnym? Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że masz do tego prawo. Może wydawać się to banalne, jednak większość z nas zmaga się z przekonaniem, że asertywność wyklucza bycie uprzejmym, to nieprawda!

 

Przeczytaj o asertywności wiecej ...

 
Percepcja słuchowa - czyli spostrzeganie słuchowe

pomocna dlon logoPercepcja słuchowa - czyli spostrzeganie słuchowe, jest jedną z podstawowych funkcji psychofizycznych, zaangażowanych w czynność czytania i pisania. Systematyczne prowadzenie ćwiczeń rozwijających percepcję słuchową w domu ma ogromny wpływ na prawidłowy przebieg procesu uczenia się tych umiejętności. Przedstawiamy propozycje ćwiczeń i zabaw rozwijających percepcję słuchową dla dzieci.

 

Ćwiczenia rozwijające percepcje słuchową

 
Twoje Dane Twoja Sprawa

twoje daneUdostepniamy kolejną poradę z cyklu „Warto wiedzieć, że..." tym razem na temat kradzieży tożsamości.

Tożsamość każdego z nas określana jest przez unikalne cechy, oraz dane osobowe, które umożliwiają naszą identyfikację
i pozwalają na odróżnienie od innych osób. Dotyczą one m.in. takich danych, jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania,
numer PESEL, numer dokumentu tożsamości, a także innych specyficznych cech charakteryzujących naszą fizyczność, umysłowość, czy kulturowość.

 

Kradzież tożsamości – uważaj na swoje dane osobowe!

 
Wyróżnienie w konkursie Państwowej Straży Pożarnej

film konkursowy psp 26 maja 2020 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie pięciu konkursów, które znajdują się na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2020 rok. Uczniowie naszej szkoły, a dokładniej uczniowie klasy 7B oraz uczeń z klasy 4A zdobyli WYRÓŻNIENIE w kategorii - spot na temat "CZY WIESZ, CO ZROBIĆ PODCZAS BURZY?".
https://www.youtube.com/watch_film konkursowy
Gratulujemy całemu zespołowi w składzie:
Antek Zegarski, Olaf Urbański, Marcin Jagodziński, Marcin Luzar, Filip żabicki, Hania Zielonka, Maja Majdańska, Asia Sztenderowicz, Daniel Kulik, Maciek Brzezński, Mikołaj Uliasz oraz najmłodszy uczestnik zespołu Franek Zegarski (4A).
Życzymy kolejnych wielkich sukcesów!

 
Dzień Dziecka

swietlicaChociaż zdalnie nauczamy,

o Dniu Dziecka pamiętamy.
Bardzo za Wami wszystkimi tęsknimy
Więc w dniu Waszego święta Wam życzymy:
W trudnych czasach dużo zdrówka,
Nie są to tylko puste słówka.
Dużo szczęścia i radości,
Przy odrabianiu lekcji mało złości.
Do końca roku wytrwałości,
Szybkiego powrotu do normalności.
W prezencie dzień wolny dla Was mamy,
I pracy domowej w Dzień Dziecka nie zadamy.
Lecz zobaczymy z chęcią miłą,
Jak Wam ten dzień przyjemnie upłynął.
Prześlijcie nam swoje zdjęcia,
A my wrzucimy na stronę Wasze ujęcia.
Do zabawy zapraszamy
I na fotorelację czekamy.


Samorząd Uczniowski

Ps. Foto relację wysyłamy do wychowawców do 3 czerwca.

 
Klasa IIIC pomaga pszczołom!

iiic pomaga pszczolom Uczniowie klasy 3c włączyli się aktywnie w ogólnopolską akcję Ratujmy nasze pszczoły.

Zachęcamy wszystkich do ustawiajnia w swoich ogrodach, na balkonach, przed blokiem, spodeczków z wodą i kamieniami dla naszych pszczół.
Kamienie, drobne gałęzie są ważne, żeby owady się nie potopiły i miały na czym się oprzeć.
Z takich poidełek chętnie korzystają również ptaki i inne owady.

Zobaczcie na prezentacji jak wykonali je trzecioklasiści.

 

Prezentacja prac uczniów_

 
Uczenie dzieci radzenia sobie ze smutkiem

pomocna dlon logoSmutek jest rodzajem emocji, która stale towarzyszy nam przez całe nasze życie. Jest to normalne uczucie, które pojawia się w wyniku pewnych wydarzeń lub sytuacji. Dzieci powinny nauczyć się identyfikować smutek i wiedzieć, że jest on w pełni typowym zjawiskiem i że zdarza się ono każdemu z nas. Będą dzięki temu zdawać sobie doskonale sprawę z tego, że nie wszystko jest tylko szczęściem i zabawą. Dziecko powinno mieć możliwość doświadczania smutku w pełni naturalny sposób. Pomoże on mu poczuć się lepiej, gdy dowie się więcej o sobie samym i swoich uczuciach. Smutek sam w sobie jest zły, tylko sposób, w jaki go odbieramy.

Proponujemy dziś kartę pracy, która pomoże dziecku znaleźć własne sposoby radzenia sobie z małymi i dużymi smuteczkami.

Własne sposoby radzenia sobie z małymi i dużymi smuteczkami_pdf

 
Po sztuce podróże - małe i Duże

podroze po sztuce Podróże kształcą, uczą i dostarczają mnóstwo niezapomnianych wrażeń. W ramach lekcji plastyki wraz z uczniami z klasy 4A i 4B zwiedziliśmy WYSPĘ OBRAZÓW Z FAKTURĄ. Wyobraźcie sobie, że oglądając obraz można nie tylko cieszyć nim swoje oczy, ale również dłonie. Obrazy na Wyspie miały właśnie taką moc. Żyrafy można było głaskać, dotykać, czując nierówności bibułkowych kulek, tektury falistej, wypukłości koralików, miłe w dotyku piórka, kreatywne druciki, szorstkie sznurki, filc, albo gładkość i chłód folii aluminiowej. Do tego nasze oczy cieszyła wspaniała kolorystyka z mnóstwem żółtej, optymistycznej barwy. Blask cekinów i brokatu dodał żyrafom świetlistości i magicznego wyglądu. To było coś niesamowitego, pięknego, fantastycznego i niezapomnianego. Miejsce, które z pewnością będziemy odwiedzać wielokrotnie podczas naszych lekcji w klasie 5,6 i 7. Jako nauczyciel plastyki jestem niezmiernie dumna z moich artystów z klas czwartych, którzy swoimi świetnymi i pomysłowymi pracami taką właśnie Wyspę OBRAZÓW Z FAKTURĄ stworzyli i dla wszystkich chętnych udostępnili.
Anna Grabowska

 

Galeria prac uczniów

 
Konkurs plastyczny „Książeczka sensoryczno-dotykowa"

konkurs na Rodzice, których dzieci przystąpiły do konkursu na wykonanie książeczki sensorycznej, mogą je dostarczyć do szkoły.
Prace można przynosić od 25 maja do 5 czerwca w godzinach od 10.00 do 14.00. Pamiętamy o załączeniu do książeczki metryczki z imieniem, nazwiskiem i wiekiem dziecka. Książeczkę umieszczamy w podpisanej kopercie. Pracę oddajemy pracownikowi naszej szkoły nadzorującemu strefę wejścia. Rozstrzygnięcie konkursu 16 czerwca, wyniki podane będą na stronie szkoły.

 
Pomysły na zabawy na świeżym powietrzu

pomocna dlon logoMamy dla Was 20 pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu 
Dzieci zawsze chętnie bawią się na zewnątrz – nieważne, czy za oknem praży słońce, leje jak z cebra, czy prószy śnieg. Czasem jednak brakuje już pomysłów – bo jak długo można bawić się w berka czy chowanego? Idziemy z pomocą!

20 pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu

 
Pomysły na Dzień Mamy

dzien matki Matka to kobieta będąca rodzicem dziecka. Ale dla wielu z nas mama jest niemal wszystkim. To kobieta, która posiada wiele supermocy takich jak: wielozadaniowość, zaradność, wewnętrzna siła, miłość i niezawodne, całodobowe wsparcie. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym roku święto to wypada we wtorek więc sprawmy aby ten dzień dla każdej mamy był wyjątkowy. Jak możemy to zrobić ? Oto kilka naszych pomysłów.
1. Pamiętajmy o złożeniu życzeń!
2. Zróbmy laurkę dla mamy!
3. Zaśpiewajmy piosenkę o mamie!
4. Nauczmy się wierszyka dla mamy!
5. Zróbmy śniadanie dla mamy!
6. Posprzątajmy w domu !
7. Wynieśmy śmieci!
8. Podlejmy rośliny!
9. Podczas spaceru nazbierajmy kwiaty!
10. Przygotujmy kolację!
11. Spełniaj każdą prośbę mamy!
12. Często mówmy mamie, że ją kochamy, że dziękujemy za wszystko!
13. Tego dnia bądźmy bardzo grzeczni, życzliwi i posłuszni, nie kłóćmy się z rodzeństwem, sprzątajmy po sobie!
Mamy nadzieję, że  skorzystacie z naszych pomysłów, bo mama to najlepszy skarb w naszym życiu i na to zasługuje!

 

Wiersze, wierszyki, rymowanki na Dzień Mamy ...

 
Wycieczka do Instytutu Pamięci Narodowej

ipn W minionym tygodniu klasa 7a i 8a byli gośćmi Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie poprzez aplikację Zoom uczestniczyli w warsztatach połączonych z wirtualnym zwiedzaniem wystawy „Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga", prezentowanej w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanku Historia.

Centralną częścią warsztatów, w których uczestniczyli nasi uczniowie była wystawa rzeźb „Obrazy Treblinki w oczach Samuela Willenberga". Rzeźby przedstawiają konkretne postacie, napotkane przez Samuela Willenberga (Samuel Willenberg ps. „Igo" – polsko-izraelski rzeźbiarz i malarz, więzień Treblinki i uczestnik buntu w obozie w 1943, uczestnik powstania warszawskiego) w „fabryce śmierci", jaką był obóz zagłady w Treblince.

Warsztaty składały się z dwóch części. Pierwszą z nich było wprowadzenie uczniów w temat zajęć. Zwrócenie uwagi na to, że ofiarami Holokaustu były nie tylko osoby, które zginęły w gettach czy obozach zagłady, ale również ci, którzy wojnę przeżyli. To Oni do końca życia nosili w sobie obrazy i traumatyczne wspomnienia z tych miejsc. Dla wielu z nich, tak jak dla Samuela Willenberga, stały się one impulsem do twórczości.

W drugiej części warsztatów wyruszyliśmy na wirtualne zwiedzanie wystawy. Uczniów podzielono na zespoły, w których mieli później pracować. Każdy uczestnik otrzymał materiały zawierające cytaty i fragmenty wspomnień z czasów Zagłady. Materiały miały pomóc we wskazaniu rzeźby, która do nich pasuje, a następnie w uzasadnieniu swojego wyboru, przedstawieniu emocji i losów konkretnej postaci.

Dziękujemy jeszcze raz p. Michalinie za umożliwienie nam odbycia tej wyjątkowej lekcji historii i obejrzenie niezwykłych, robiących ogromne wrażenie dzieł p. Samuela Willenberga. Na pewno zapamiętamy tą lekcję na długo.

Chętnych zapraszamy do obejrzenia zdjęć (screenów) z naszej wycieczki.

 

Edyta Czarnecka i uczniowie klasy 7a i 8a.

 

Prezentacja_

 
Certyfikat Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń + zdobyty!!! Drukuj Email

certyfikat bezpieczna szkola Informujemy, że nasza szkoła w okresie od 31.10.2019 r. do 20.04.2020r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +. Mimo ostatnich trudnych tygodni dobrnęliśmy do końca projektu i jesteśmy posiadaczami wymarzonego certyfikatu 
Przez ten czas jako społeczność szkolna zrobiliśmy szereg zadań przewidzianych w regulaminie konkursu m.in.:
- Zorganizowaliśmy spotkanie uczniów z przedstawicielami Straży Pożarnej oraz przeprowadziliśmy praktyczne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
- Wiemy, jakie zagrożenia mogą nasz czekać na zajęciach w-f".
- Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży, nie są dla nas już tematem tabu.
- Przez wiele miesięcy działaliśmy na rzecz społeczności lokalnej (pomagaliśmy starszym osobom, zorganizowaliśmy szkolny finał WOŚP, sprzątaliśmy groby na cmentarzu).
- Wspólnie stworzyliśmy regulaminu, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
- Opracowaliśmy i stosujemy się do zbioru zasad i reguł, dotyczących zachowań w środowisku szkolnym. Wiemy, jakie konsekwencje, będziemy ponosić, w sytuacji ich nieprzestrzegania.
- Przez cały rok aktywnie działała w naszej szkole pomoc koleżeńska w nauce.
- Wielu z Was odpowiedziało nam na konkursowe pytanie : „Dlaczego nasza szkoła ma dobry klimat?" .

Nasze działania zostały ocenione na 100 %. Brawo My !

 
Gry planszowe - ćwiczenie umiejętności przegrywania

pomocna dlon logoObecnie większość czasu spędzamy z dziećmi w domu. Wszelkie gry planszowe są nie tylko świetnym sposobem na zabicie nudy i zabawę z dzieckiem. Są też doskonałe w ćwiczeniu umiejętności wygrywania, ale również jakże trudnej umiejętności przegrywania.

– Urządźcie rodzinny teleturniej

– Wymyślcie własną grę planszową

– Zagrajcie w domino, grzybobranie, meteory czy każdą inną grę planszową itp.

Po rozegranej turze. Wygranej osobie powiedzieć możemy:

– Gratuluję, dobrze Ci poszło, miło mi było z Tobą grać

Natomiast osobie przegranej warto dodać otuchy i wzmocnić pozytywnym słowem. np.:

– Nic się nie martw, może kolejny raz Ci się uda, może zagramy w inną grę, dziękuję za grę, jesteś dobrym graczem.

To od odpowiedniej reakcji na przegraną bądź wygraną zależy czy chętnie będziemy grali z innymi, czy ten element zabawy nie będzie przyjemny, bo nacechowany strachem o przegraną czy reakcję współtowarzysza.

Pamiętaj, wszystkie te zabawy powinny odbywać się za zgodą dziecka. Nie powinniśmy go do niczego przymuszać bo odniesie to odwrotny skutek. Ma to być wyłącznie zabawa i okazja do tego, aby dziecko w miłej i przyjaznej atmosferze spojrzało na siebie, nauczyło nowych umiejętności i poznało swoje dobre, pozytywne strony.

Proponujemy Wam dwie gry. Pierwsza z nich pozwoli lepiej poznać się członkom rodziny. Zobaczcie sami, ile nowych informacji o sobie zdobędziecie Drugą grę możecie stworzyć razem z dzieckiem. Ustalcie wspólnie reguły, zadania i cel gry – wszystko zależy tu od Was!

 

Gra rodzinna - poznajmy się

Własna gra

 
W krainie bajek ...

czyta pani gosia W sobotnie popołudnie zapraszamy do zaczarowanego świata. Tym razem znaną bajkę pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" czyta Pani Gosia. Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i dajcie się przenieść do nieznanej krainy...
Zapraszamy do wysłuchania!

 

 

Czyta Pani Gosia_mp4

 
80. rocznica Zbrodni Katyńskiej

80.rocznica zbrodni katynskiej W tym roku obchodzimy 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Na przełomie kwietnia i maja 1940 r., decyzją najwyższych władz ZSRR, rozstrzelano ponad 21 tys. Polaków. Zamordowani zostali m.in. żołnierze Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariusze Policji Państwowej, urzędnicy. Uczniowie klas 8 i 7a odbyli bardzo interesującą lekcję historii na żywo poprowadzoną przez edukatora Instytutu Pamięci Narodowej. Temat spotkania związany był właśnie z obchodzoną w tym roku 80. rocznicą zamordowania polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak wyglądało życie w obozach jenieckich, kto zlecił rozstrzelanie jeńców wojennych, kiedy i gdzie miało to miejsce, a także na czym polegało „kłamstwo katyńskie".
Lekcja prowadzona była w oparciu o materiały audiowizualne, teksty źródłowe oraz teksty kultury. Na zakończenie na uczniów czekało zadanie domowe – wykonanie plakatu upamiętniającego zbrodnię katyńską. Wszystkie prace są wyjątkowe i niepowtarzalne, ale niektóre zasługują na szczególna uwagę...Sami możecie się o tym przekonać , poniżej zamieszczamy galerię prac uczniów klas 8a, 8b i 7a.

Dziękujemy p. Michalinie za wspaniałe przeżycia w czasie naszych lekcji i mówimy do zobaczenia...

Edyta Czarnecka oraz uczniowie klasy 7a,8a,8b

 

Zdjęcia prezentacji klas 7a, 8a, 8b

 
Informacje dla ósmoklasistów - szkoły o profilach wojskowych i informatycznych

doradztwo zawodowe Często na lekcjach doradztwa zawodowego zadawaliście pytania o profile informatyczne bądź wojskowe szkół ponapodstawowych. Dziś prezentujemy Wam Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne (WOLI), które powstało pod patronem Ministerstwa Obrony i dysponuje ok. 50 wolnymi miejscami w klasach pierwszych. Jest to dość ciekawy projekt, gdyż WOLI współpracuje m. in. z Wojskową Akademią Techniczną (WAT). Zainteresowani mogą zapoznać się z załączonymi informacjami.
Monika Strąk - nauczycielka doradztwa zawodowego i j. niemieckiego

 

Dokumenty informacyjne

 

 

 
Ósmoklasiści! Przedstawiamy Wam metody uczenia się dostosowane do typu osobowości

pomocna dlon logoZbliża się egzamin ósmoklasisty, a to pierwszy ważny test wiedzy w Waszym życiu, od wyników którego zależeć będą Wasze dalsze losy. Wyniki tego egzaminu mają wpływ na rekrutację do szkół ponadpodstawowych, dlatego każdemu z Was zależy na tym, by były one jak najlepsze.
Przygotowania do egzaminu polegają na nauce: czytaniu, rozwiązywaniu zadań, ale każdy z nas jest inny. W przystosowaniu wiedzy może nam pomóc dostosowanie trybu nauki do typu osobowości.
W aspekcie uczenia się wyróżniamy następujące typy osobowości:
• Wzrokowiec – istotne są dla niego walory estetyczne. Wielką wagę przywiązuje do porządku w czasie nauki, zapamiętuje dobrze takie rzeczy jak schematy, tabele, rysunki i kolory.
Wzrokowcu ucz się poprzez sporządzanie rysunków, wykresów czy map myślowych!
• Słuchowiec – lubi wykłady, dialogi i inne formy dźwiękowego przekazu informacji.
Słuchowcu ucz się poprzez głośne czytanie, powtarzanie nauczonych reguł. W czasie nauki pomoże Ci muzyka!
• Kinestetyk (ruchowiec) – pamięta to, co sam wykonał. Często gestykuluje, lubi ruch i emocje.
Kinestetyku angażuj swoje ciało do nauki – na przykład poprzez powtarzanie informacji w czasie chodzenia, gestykulację lub wizualizację przyswajanych informacji w czasie czytania.
A Wy jakim typem osobowości jesteście? Spróbujcie dostosować metody uczenia się do Waszej osobowości, a na pewno zauważycie różnicę.
A my życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki

 
W krainie bajek...

pani ola czyta Po raz kolejny zapraszamy do zaczarowanego świata bajek. Pani Ola, przeczyta bajkę pt. "Mala Syrenka". Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i dajcie się przenieść do nieznanej krainy...
Zapraszamy do wysłuchania!

 

Czyta Pani Ola_mp4

 
Dysleksja istnieje naprawdę

dysleksja Niby o dysleksji wiemy dużo, ale to chyba nie do końca prawda.
Ważne, by umieć pomóc uczniowi i własnemu dziecku. Ważne, by zostało właściwie zdiagnozowane i w jak najwcześniejszym okresie swojego życia rozpoczęło odpowiednią terapię. Kilka słów o podstępnej dysleksji...

 

Dysleksja_pdf

 
Klub naukowy - zaprasza do odwiedzin swojej strony

klub naukowy1Grupa młodych naukowców z naszej szkoły, serdecznie zaprasza wszystkich do systematycznego odwiedzania swojej strony z doświadczeniami przyrodniczymi. Zachęcamy również do czytania, "podserduszkowania" ;) i aktywnego udziału każdego z uczniów, który chciałby zasilić szeregi szóstkowych naukowców.

 

Tu strona: https://doswiadczenia.wixsite.com/sp6grodzisk/blog
Oto najnowsze doświadczenie: Skutek występowania różnicy ciśnień nad i pod jajkiem

 
Szkolna Liga Przyrodnicza

logo przyroda Zapraszamy do rozwiązania ostatniego już w tym roku szkolnym zestawu zadań Ligi Przyrodniczej.
Na Wasze prace czekamy do 29 maja 2020 r. Prześlijcie je na podane adresy emaliowe:
Klasy 5- Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Klasy 6- Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Klasy 7- Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
                          Klasy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Na początku czerwca nastąpi podsumowanie zdobytych punktów.
Powodzenia!

 

Zestaw zadań nr 4

 
Komunikacja z innymi osobami

Read moreW naszym szósteczkowym kąciku pomocy proponujemy Państwu dzisiaj ćwiczenia dla dzieci dotyczące komunikacji z innymi.
Umiejętność prawidłowego komunikowania się z innymi jest bardzo ważna z perspektywy naszego rozwoju osobistego. Jest pomocna na drodze do budowania pozytywnych kontaktów z innymi, czy unikania konfliktów. Dzięki codziennym ćwiczeniom wyposażymy dzieci w niezbędne umiejętności do nawiązywania i utrzymywania właściwych relacji z otoczeniem.

1. Narysuj to co mówię

2. Kodowanie.

3. Umiejętność zadawania pytań

4. Lubię gry planszowe.

5. Magiczny telefon.

Przeczytaj więcej o codziennych ćwiczeniach w rozwinięciu artykułu ...

Więcej…
 
Gość na lekcji online

z wizyt u prusa Zdalne nauczanie to nie tylko zadania, które mamy wykonać czy lekcja ze swoim nauczycielem przedmiotu. Świat wirtualny daje nam niezwykle wiele możliwości urozmaicenia naszej codziennej szkolnej rzeczywistości. Klasa 8a przekonała się o tym, kiedy na ich zajęcia zawitał... niecodzienny gość. A mianowicie pani dr Agata Grabowska-Kuniczuk - pracownik Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z wykładem poświęconym Bolesławowi Prusowi.

Bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie i wiedzę, której nie posiadaliśmy wcześniej. Jest to ciekawe doświadczenie, z którego będziemy chętnie korzystać i niejedną lekcję w ten sposób jeszcze odbędziemy.

Izabela Szczepaniak z klasą 8a

Relacja z lekcji

 
Niezwykłe lekcje historii

przystanek historia Lekcja historii w czasie zdalnego nauczania nie musi ograniczać się jedynie do czytania tematów w podręczniku i uzupełniania ćwiczeń. Można przeżywać historię poprzez wirtualne podróże i spotkania. Właśnie z takich możliwości skorzystały klasy 8a, 8b i 7a. W ostatnich dniach klasy ósme odbyły wirtualny spacer po Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, a wczoraj i dziś gościliśmy na naszych lekcjach online edukatorów z Instytutu Pamięci Narodowej. Na tym nie kończymy naszych historycznych przygód już za tydzień czeka na nas kolejne spotkanie online z edukatorami IPN i moc nieznanych nam jeszcze faktów historycznych oraz niemała porcja zagadek i tajemnic z przeszłości...

Dziękujemy Pani Michalinie i Pani Oldze za cudowne lekcje i z niecierpliwością czekamy na więcej...

 
W krainie bajek...

czyta pani maria Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i dajcie się przenieść do nieznanej krainy...  Jedną z najpopularniejszych bajek, którą koniecznie należy zapamiętać ze swojego dzieciństwa, dziś gościnnie czyta babcia Marysia:). Zapraszamy do wysłuchania!

 

Czyta Pani Maria_mp4

 
Po SZTUCE podróże - małe i duże!

kubizm Wspaniale jest podróżować z uczniami, którzy tworzą oryginalne, niepowtarzalne prace. Wraz z klasami 7 wybrałam się na Wyspę Kubizmu. Niby znana... ale jednak nie do końca. To, co siódmoklasiści tam zobaczyli - w swoich pracach przedstawili. Picasso?- ktoś pomyślałby sobie, to gościu, niby artysta, ale gryzmoli, jakieś dziwadła maluje na płótnie, twarze i przedmioty zniekształcone okrutnie. Lecz cała atrakcja kubizmu polega na kształcie, kolorze który ze wszystkich stron widać dokładnie, ukazując obrazy ciekawe, wspaniałe, wręcz doskonałe! Oczu od nich nie sposób oderwać i chce się patrzeć i co chwilę zerkać. Tysiąckrotnie je oglądałam, na nowo podziwiałam, raz po raz się uśmiechałam. Sami zobaczcie, jest tego mnóstwo, na Wyspie Kubizmu nigdy nie jest nudno. Bo sztuka to coś pięknego, w niej wszystko zdarzyć się może, nie ma nic niemożliwego! Brawo dla uczniów z klas 7! Jestem z Was dumna, bo się udało stworzyć galerię obrazów jakich mało. Niech wszyscy oglądają, podziwiają, a dzięki Wam sztukę prawdziwą poznają!
Niedługo na wyprawę powędrujemy z klasami 4. Szykujcie się, na wrażeń moc!

 

Wernisaż prac uczniów

 
Cała Polska Czyta Dzieciom. Czytaj i Ty‎!

caa polska czyta dzieciom Drodzy Rodzice!
Wiemy jak ważne jest czytanie naszym pociechom. Niekiedy jednak, w natłoku codziennych obowiązków zapominamy o tym, a jeśli już mamy ochotę poczytać, tak naprawdę nie wiemy jak. W poradniku znajdziecie zachętę i kilka konkretnych wskazówek :). Do dzieła!

Poradnik - jak czytać dziecku?_pdf

 
Twoje Dane Twoja Sprawa

twoje daneZ cyklu porad mających na celu uwrażliwienie uczniów na kwestie ochrony danych osobowych i prywatności przy korzystaniu z różnych narzędzi/aplikacji online, Urząd Ochrony Danych Osobowych przygotował  kolejną poradę "Niezabezpieczona kamera i mikrofon, co powinniśmy wiedzieć".

 

Porada - niebezpieczna kamera!_pdf

 

 
Oferta szkół ponadpodstawowych z naszego rejonu

doradztwo zawodowe Kto jest już po lekturze procedur związanych z rekrutacją w czasie koronawirusa, to tym razem zachęcam do przejrzenia ofert poszczególnych szkół z rejonu. Na naszych lekcjach doradztwa zawodowego pojawiali się goście z różnych szkół, przeglądaliśmy również strony internetowe niektórych z tych szkół i pewnie już wiecie, jaką mają ofertę, a jeśli chcecie sobie przypomnieć, to poczytajcie dołączone ulotki: Oferta szkół naszego rejonu
Przesyłam również link do kalkulatora z przelicznikiem punktów do liceum:
https://takzdam.pl/kalkulator-punktow/
Trzymajcie się zdrowo i trafnych życiowo wyborów Wam życzę
Wasz doradca zawodowy - p.Monika Strąk

 
Drodzy Ósmoklasiści!

Read moreŚledzicie zapewne doniesienia w sprawie rekrutacji, a właśnie w zeszłym tygodniu ukazał się dokument regulujący prawnie te kwestię, poniżej link do źródła informacji:
https://www.kuratorium.waw.pl

Jeśli po przeczytaniu tego wiecie, że już nic nie wiecie, to postaram się to troszkę uprościć :)
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020/2021
TERMINY. Kiedy składać dokumenty? Od kiedy można złożyć wnioski o przyjęcie do szkół? Co warto wiedzieć na ten temat?
Publikacja warszawskiej oferty edukacyjnej szkół w elektronicznym systemie rekrutacji pod adresem: warszawa.edu.com.pl
Składanie dokumentów do liceum 2020 oraz innych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w dniach 11 maja (od godziny 8:00) - 23 czerwca (do godziny 15:00).

 

Czytaj wiecej ...

Więcej…
 
Majowe Święta Narodowe

majowe swieta narodowe Maj we Święta obfituje

Więc kalendarz się raduje

Bo ma kartki kolorowe

Na czerwono zabarwione

Drugi maja – Flagi Święto

Więc powiewam rozciągniętą

Flagą biało – czerwoną

Przez siebie zrobioną

W dniu trzeciego, też majowa

Konstytucja uchwalona

Od tej pory prawa znamy

Obowiązków przestrzegamy...
Za nami święta majowe, czyli 3maja i 229 rocznica uchwalenia Konstytucji oraz 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły wpisany jest apel z okazji świąt majowych, niestety w tym roku sytuacja w kraju i na świecie zmusiła nas do pozostania w domu. Jednak uczniowie z klasy 5b mogli poświętować wspólnie podczas lekcji historii online. W czasie, której przypomnieliśmy sobie o symbolach narodowych Polski oraz omówiliśmy czym dla nas jest Konstytucja. Aby podkreślić wagę tego jednoczącego nas, Polaków, wydarzenia i jednocześnie pozwolić uczniom odczuć powagę świąt dzieci zostały zaangażowane do wypowiadania się na powyższe tematy oraz zachęcone do obejrzenia filmu „ O tym, jak 3 maja powstał naród wolny". Ponieważ święta majowe powinny uczyć patriotyzmu i postawy obywatelskiej, jako podsumowanie lekcji uczniowie mieli wykonać plakaty odnoszące się do świąt majowych. Dzielę się z Wami efektami prac uczniów i uczennic z klasy 5b.

Bardzo dziękuję uczniom klas 8a,8b i 7a za włączenie się do akcji #MojaFlaga oraz uczniom klasy 5b za aktywny udział w patriotycznej lekcji historii i piękne plakaty oraz za udostępnienie swoich zdjęć.

Edyta Czarnecka
nauczycielka historii i WOS-u

 

Prezentacja prac uczniów

 
#mojaflaga

dzien flagi Klasy 8a, 8b, 7a w ramach lekcji historii i WOSu przyłączyły się do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia 2 maja flagi biało-czerwonej, przy okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa".

Nasi uczniowie swoim czynem pokazali, że są prawdziwymi patriotami i dumnymi Polakami.
Dziękuję
Edyta Czarnecka

nauczycielka historii i WOS-u

 

Prezentacja_#mojaflaga

 
Budowanie poczucia własnej wartości, dostrzeganie swoich mocnych stron

Read moreDzisiaj proponujemy kilka ćwiczeń, które mogą pomóc dziecku w budowaniu poczucia własnej wartości. Zabawy te uświadamiają rodzicom i samym dzieciom ich pozytywne cechy i zdolności, które należy rozwijać, oraz te płaszczyzny, nad którymi należy popracować. Dzięki tym zabawom możemy sprawić, że dziecko będzie czuło się ważne i potrzebne. Będzie z siebie dumne, a tym samym nauczy się szacunku i akceptacji drugiego człowieka i będzie czerpać radość z kontaktów z innymi. Wykorzystaj następujące zabawy:

1. Dłoń

2. Worek zadowolenia

3. Stokrotka

4. Moja sylwetka

Po opis szczegółów zabaw zapraszamy do rozwinięcia artykułu:

Więcej…
 
Projekt z informatyki przygotowany przez uczniów klasy VIII B

projekt z informatyki Za zgodą Szymona i Piotra, uczniów klasy VIII B, chcemy zaprezentować efekty ich wspólnej pracy wykonanej w ramach  projektu z informatyki. Chłopcy przygotowali poradnik o aplikacji wchodzacej w skład pakietu G Suite

Jesteśmy dumni z tak zdolnych uczniów.

 

Projekt z informatyki_mp4

 
Światowy Dzień Ziemi 2020_prezentacje prac uczniów

dzien ziemi „Dbajmy o środowisko,
nie tylko od święta.
Dbajmy zawsze,
żeby Ziemia była piękna."
Szymon Jaworski kl. 6c

Uczniowie Szósteczki chętnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Powstały ciekawe wiersze, zachęcające do ochrony naszej planety oraz plakaty, które umieszczone w oknach domów, przypominały wielu przechodniom, że każdy może troszczyć się o Ziemię. Niektórzy wykonali ekologiczne przedmioty, ze starych i niepotrzebnych rzeczy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w obchody tego ważnego święta. Dzięki takim akcjom zredukujemy ilość odpadów i zmniejszymy zanieczyszczenie środowiska.
Ziemia to przecież nasz DOM!

 

Dzień Ziemi_prezentacja_pdf_wyk. M. Czarnecki kl. VID

Światowy Dzień Ziemi_prezentacja prac uczniów_pdf

 
W krainie bajek...

czyta pani ola Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i dajcie się przenieść do nieznanej krainy... Dziś druga bajka! Czyta Pani Ola. Zapraszamy do wysłuchania.

 

Czyta Pani Ola_mp4

 
Trening Umiejętności Społecznych w domu

pomocna do logoPodczas, gdy Trening Umiejętności Społecznych nie może się odbywać poza domem, możemy te umiejętności poćwiczyć sami z naszym dzieckiem. Przedstawiamy poniżej kilka pomysłów na ćwiczenie oraz utrwalenie umiejętności społecznych w codziennej zabawie.

 


Nauka rozpoznawania swoich emocji i potrzeb_pdf


TUS w domu_pdf

 

 
Minecraft. Graj i ucz się. 6B matematyki uczyć się chce...

minecraft Nauczanie zdalne trwa. Szukamy pomysłów i sposobów, aby dla nas wszystkich był to czas łatwiejszy i bardziej przyjazny. Mamy świadomość, że nauka matematyki w tym czasie jest szczególnie trudna. Pomagamy sobie różnymi platformami, quizami, filmikami i wszystkim, co możliwe. Testy onlnie, gry matematyczne, krzyżówki, plakaty czy sklejanie brył. Wszystko jest!
Nie zapominamy oczywiście o naszych kochanych podręcznikach, zeszytach i tradycyjnym rozwiązywaniu zadań.
Pracujemy różnymi metodami, wykonujemy różne aktywności wykorzystując wiadomości i umiejętności matematyczne.
Lubimy lekcje online. Na jednej z nich zaskoczył nas ostatnio Jasiek z klasy 6b, który przygotował powtórzenie dotyczące brył przestrzennych w postaci platformy w grze komputerowej Minecraft. Była to niezapomniana lekcja, podczas której Jasiek przypomniał kolegom i koleżankom najważniejsze własności brył w grze komputerowej. Pokazał modele, wierzchołki, krawędzie...graniastosłupy, ostrosłupy i bryły obrotowe. Brawo, świetna praca. Koleżanki i koledzy z klasy byli pod wielkim wrażeniem.
Grając w Minecraft uczniowie mogą uczyć się matematyki połączonej z programowaniem. Tak naprawdę dzięki tej grze mogą uczyć się również historii, chemii, biologii i wielu innych przedmiotów. Zachęcamy rozwijajcie swoje zdolności twórcze, Tobie Jasiu bardzo gratulujemy pomysłu i dziękujemy za ciekawą lekcję, której fragment możecie zobaczyć w załączonym filmiku.
Dziękujemy wszystkim mamom, tatom, ciociom, wujkom, siostrom, braciom, babciom, dziadkom i wszystkim, którzy teraz pomagają naszym uczniom w zrozumieniu tajemnic królowej nauk.

Matematyka_6B_cz.1_mp4_

Matematyka_6B_cz.2_mp4_

Matematyka_6B_cz.3_mp4_

 
Prezentacja #zostańwdomu_część 2.

radio szostka logo Przedstawiamy drugą część prezentacji #zostańwdomu. Prace wykonane przez uczniów klas 4-6 w ramach lekcji techniki i informatyki pod kierunkiem pana Sylwestra Stankiewicza i edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem pani Agnieszki Stankiewicz. Łezka się w oku kręci jak Was widzimy. Duma rozpiera z Waszego uczniowskiego zaangażowania :) i radość z Waszej kreatywności. Zaangażowanie w naukę poprzez działanie - rzeżucha w 3c - mistrzostwo własnego rozwoju. Tłem jest budynek naszego drugiego domu - tęsknicie prawda? A czy wiecie, że pomimo trudnego czasu budowa hali nie zwolniła. Jak wrócimy to zobaczycie pierwsze ściany :)

 

Prezentacja prac uczniów_plik mp4

 
Światowy Dzień Ziemi

dzien ziemi Zapraszamy Was na obchody Dnia Ziemi, największego na świecie ekologicznego święta. Obchodzimy je corocznie 22 kwietnia. Dzień Ziemi ma na celu promować proekologiczne postawy i skłonić do refleksji na temat stanu naszej planety. Każdego roku obchody międzynarodowego święta koncentrują się wokół konkretnej tematyki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Działanie na rzecz klimatu". Już dziś możesz podjąć kroki aby ratować świat:
1. Segreguj śmieci.
2. Plastikowe butelki zamień na wielorazowe.
3. Zostaw samochód w garażu – skorzystaj z roweru lub komunikacji miejskiej, idź pieszo
4. Idź na zakupy z własną torbą i z własnym pojemnikiem.
5. Kupuj świadomie – rozmiary i możliwości Ziemi są ograniczone. Każdy nasz zakup, tym bardziej ten bezsensowny, szkodzi planecie. Przecież gdzieś te zużyte rzeczy trzeba gromadzić. Róbmy zakupy odpowiedzialnie, wybierajmy tylko potrzebne towary.
6. Nie marnuj żywności – 1/4 naszego jedzenia trafia na wysypisko śmieci. Nie karm kosza na śmieci, planuj racjonalnie zakupy.
7. Naprawiaj zamiast wyrzucać.
8. Zastąp chemiczne środki własnymi przygotowanymi produktami. Skorzystaj z octu, sody oczyszczonej i cytryny.
W tym dniu nie możemy się spotkać w szkole, by wspólnie uczestniczyć w tych obchodach, ale również przez działania w domu możecie pokazać, że dobro Ziemi jest naszym wspólnym celem.
Zachęcamy Was do wykonania kilku zadań:
Zadanie 1. Poświęćcie dziś czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, fascynująca i piękna. W tym celu wyjdźcie do ogrodu, możecie przejść się na spacer do lasu, na łąkę, do parku.
Zadanie 2. Wykonajcie plakat zachęcający do ochrony przyrody. Umieśćcie go w oknie swojego domu. W ten sposób poinformujesz członków swojej rodziny i sąsiadów, a także ludzi przechodzących obok twojego domu, że jesteś zaangażowany w obchody Dnia Ziemi i działasz na rzecz ochrony środowiska.

Zadanie 3. Zmień przeznaczenie materiałów znalezionych w domu na nowe przedmioty np.: zrób biżuterię, torbę lub uchwyty na rośliny.

Zadanie 4. Ułóż wierszyk promujący ochronę przyrody.

Zróbcie zdjęcia wykonanych zadań i prześlijcie je na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zaprezentujemy je na stronie, by pokazać, że uczniowie szósteczki nawet w dobie pandemii działają dla dobra naszej planety.

 
W domu też może być fajnie!

gimnastyka Dla najmłodszych i nie tylko,  przygotowaliśmy propozycje zabaw ruchowych do wykonania w domu. Zachęcamy do wspólnej zabawy.

Gry i zabawy ruchowe dla rodziny

 
TikTok - pozornie nieszkodliwa aplikacja społecznościowa

twoje dane twoja sprawa

tiktok

W związku z wykorzystywaniem w nauczaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w szerszym niż dotychczas zakresie oraz różnych narzędzia w celu rozrywki i zabawy, aby uczniowie korzystali z dostępnych narzędzi w sposób świadomy i bezpieczny Urząd Ochrony Danych Osobowych przygotował cykl porad, mających na celu uwrażliwienie uczniów na kwestie ochrony danych osobowych i prywatności przy korzystaniu z różnych narzędzi/aplikacji online.

W pierwszej poradzie, zwracamy uwagę na kwestie związane z korzystaniem z aplikacji TIKTOK.
 
TikTok_porady_pdf

 
Dziennik z czasu kwarantanny

Read moreOgraniczenia, które są spowodowane epidemią w znacznym stopniu zdezorganizowały życie wielu ludziom. Konieczność pracy zdalnej, nauki w domu, zabranie możliwości realizacji swoich pasji uprawiania sportu, spotkań z przyjaciółmi, utrata pracy, strach przed chorobą – wszystko to dotyka zarówno nas, dorosłych jak i dzieci. Każdy z nas, mimo poczucia wagi sytuacji, odczuwa żal za tym co traci.

Na samopoczucie dzieci ma wpływ wiele czynników: informacje medialne, samopoczucie rodziców, ograniczenie kontaktu z bliskimi osobami, mniejszy kontakt z rówieśnikami, konieczność nauki w domu (nauka w domu może być fascynująca ale może też być frustrująca bez atmosfery szkolnej, rozmów z innymi dziećmi, wspólnych zabaw, współpracy, wielu okazji do śmiechu), brak zaspokojenia potrzeby ruchu i wiele innych.                      Dziennik z czasu kwarantanny_pdf_do druku

Więcej…
 
Szkolna Grupa Pozytywnego Myślenia

grupa pozytywnego myslenia Szkolna Grupa Pozytywnego Myślenia wita Was poświątecznie. Czas Świąt zapewne też i u Was był obfity w smakołyki. My jeszcze do dziś mamy w ustach smak świątecznych pyszności, dlatego rzucamy Wam kolejny challenge - gubienie poświątecznej „ oponki"...
Wyzwanie nr 4
Dzisiaj coś dla rozruszania kości i szarych komórek.
Zapraszamy do wspólnego tygodnia sportowego. Pokażcie jak się gimnastykujecie i utrzymujecie formę w czasie # zostań w domu.
Czekamy na Wasze skoki, podskoki i wyskoki ... bo każde dziecko o tym wie: Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
Tradycyjnie zdjęcia wysyłamy na :
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Z pozdrowieniami klasa 8a z wychowawcą.

 
Z korespondencji Pani Dyrektor :)

kartka dla medyka Drodzy Uczniowie,

Pragniemy podzielić się z Wami informacją, że na maila Pani Dyrektor Agnieszki Ruteckiej otrzymaliśmy podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się w akcję #kartkadlamedyka. Wasze karty dotarły do grupy osób dbających o nasze zdrowie.

 

z korespondencji pani dyrektor

 
Szyjemy maseczki!

szyjemy maseczki Szanowni Państwo !
Specjalnie dla Was przedstawiamy krótką instrukcję szycia maseczek. Chcemy podzielić się naszą wiedzą, aby każdy kto ma takie możliwości, mógł sobie je zrobić w domu. Zarówno te bawełniane jak i flizelinowe powinny się składać przynajmniej z dwóch warstw. Nasi nauczyciele i dzieci z ZHP szyją maseczki dla SZPITALI i dla POLICJI. Od kilku tygodni produkcja idzie pełną parą.
Wycinamy, szyjemy i rozwozimy. Pomagamy !

Instrukcja szycia maseczek_prezentacja

 
Reaguj na objawy przemocy!

stop przemocy Ostatnie tygodnie to dla nas wszystkich trudny czas. Każdego dnia zdajemy egzamin z człowieczeństwa. Czas izolacji sprawia, że ryzyko wystąpienia zachowań przemocowych w rodzinie jest wielokrotnie większe.
Specjaliści w naszej szkole, którzy do tej pory bardzo szybko podejmowali interwencje, teraz ograniczają swoje funkcjonowanie do e-mail lub telefonicznej porady i interwencji.
Wiemy, że aby chronić dzieci i ich rodziców musimy podejmować nowe sposoby reagowania – dostosowane do obecnej sytuacji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – proszę o tym pamiętać.

Pamiętaj, że jeśli podejrzewasz, że dziecku lub rodzinie dzieje się krzywda, być może jesteś jedyną osobą, która zauważyła, że dziecko lub rodzina potrzebuje pomocy!
Jeśli nie jesteś pewna/y, czy Twoje podejrzenia są słuszne, możesz zwrócić się do instytucji, które mają obowiązek sprawdzić, co dzieje się w domu dziecka i jeśli jest taka potrzeba, udzielić pomocy dziecku i rodzicom. Ale żeby instytucje te mogły zacząć działać, muszą otrzymać informację, że dane dziecko lub rodzina potrzebuje wsparcia.
Dlatego Twoja reakcja jest bardzo ważna!
Co możesz zrobić, aby pomóc dzieciom doświadczającym przemocy?
Naucz się zwracać uwagę na objawy przemocy
Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń - porozmawiaj z kimś na temat sytuacji, która budzi Twoje podejrzenia.
Powiadom o swoich podejrzeniach przedszkole lub szkołę, do której uczęszcza dziecko – powiedz pedagogowi, dyrektorowi o swoich podejrzeniach dotyczących sytuacji dziecka.
Możesz powiadomić ośrodek pomocy społecznej.
Możesz także wysłać do sądu rodzinnego – nawet anonimowe – pismo z opisem sytuacji. Ważne jest, aby podać w nim dane krzywdzonego dziecka i rodziny, tak aby sąd mógł podjąć interwencję.
Możesz powiadomić policję.

Ważne telefony :
telefon zaufaniaBezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 111.
Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100.
Stowarzyszenie Niebieska Linia, tel. 800 120 002
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - Centrum Pomocy Dzieciom tel 22 826 88 62
Policja – 997

 
Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży pt. „Siedzę w domu i piszę…”

konkurs literacki Fundacja "ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom", zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie literackim.
Czas domowej izolacji to okazja do rozwijania talentu literackiego. Chcemy wspierać młodych artystów – w tym celu ogłaszamy konkurs literacki dla dzieci i młodzieży „Siedzę w domu i piszę..." na opowiadanie o tematyce współczesnej.

 

Tematyka do wyboru:
Życie podczas epidemii;
Ekologia;
Uniwersalne wartości moralne (szacunek, uczciwość, odwaga, mądrość itd.)

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
do 10 lat;
10–14 lat;
14–18 lat

Regulamin i szczegóły konkursu:
https://calapolskaczytadzieciom.pl

 

 
#DZIEKUJEMY

dziekujemy Cała klasa IIIC obiecuje dbać o siebie i swoich najbliższych.
Jesteśmy z Wami i waszymi rodzinami całym sercem i myślami.


Na dowód tego, przedstawiamy twórczość Leny z klasy IIIC

 

#DZIEKUJEMY

W zasadzie nie ma słów, aby opisać naszą wdzięczność... Ale spróbujmy :
Dziękujemy za każdy dzień walki. 
Dziękujemy za to że niemożliwe jest możliwe. 
Dziękujemy że dzięki Wam czujemy się bezpiecznie. 
Dziękujemy za poświęcenie. 
Dziękujemy za odwagę! 
Dziękujemy że jesteśmy jedną wielką rodziną. 
Dziękujemy za dobre serce. 
 
D - dobro
Z - zdrowie 
I - i wszyscy razem
E - emocje
K - każdy dba o zdrowie 
U - uczmy się na przyszłość 
J - jedność 
E - entuzjazm
M - myjemy ręce 
Y
 
 
Jak chronić oczy podczas pracy przy komputerze?

oko W tym wyjątkowo trudnym czasie, poza naszą psychiką, na próbę wystawione są również nasze oczy. Praca lub nauka przy komputerze uchodziła do tej pory za lekką i przyjemną, ale obecnie długie godziny spędzane przed monitorem nie pozostają bez wpływu na nasz narząd wzroku. Korzystanie z komputera przez kilka godzin dziennie często niesie za sobą ból głowy, suchość oczu, a nawet obniżenia ostrości widzenia. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na ochronę oczu przed niekorzystnym oddziaływaniem monitora. Kilka z nich przedstawiliśmy w poradniku poniżej.

Nauka i praca przed komputerem_pdf

 

 

 
Doświadczenia z przyszłością! Nowa zakładka na stronie Internetowej naszej szkoły!

klub naukowy1Decyzja premiera i ministra MEN o przedłużeniu zdalnego nauczania mobilizuje większość z nas do poszukiwań nowych form bezpiecznej aktywności. Nauczyciele naszej szkoły to fachowcy i pozytywnie nastawieni przewodnicy. Pamiętajcie, że specjaliści, nauczyciele wspomagający, wychowawcy czy „przedmiotowcy" są do Waszej dyspozycji. Jeden sygnał czasami wystarczy, aby znaleźć rozwiązanie. Nie wierzycie? Oto przykład pozytywnego naukowego zakręcenia na linii nauczyciel- uczeń – nauczyciel. Pewna Pani chciała nagrywać filmiki z doświadczeniami, aby ułatwić naukę fizyki, ale nie zdążyła jeszcze z pierwszym odcinkiem, gdy uczeń przesłał trzy. Brawo Daniel! Zapraszamy nie tylko starszaki z klas 7-8 do klubu fizyka, ale wszystkich, którzy chcą obejrzeć jak kwiaty nabierają barw. "Doświadczenia z przyszłością" nazwał swoje dzieło nasz uczeń, ale my widzimy, że ta przyszłość już jest :) .

Strona doświadczeń Daniela

P.S. tuż po pojawieniu się artykułu na stronie, dostaliśmy informację od "pewnej Pani", że już kolejny uczeń Bartek, dołączył i prezentuje swoje doświadczenia z biologii!

 
 
#kartkadlamedyka - kolejni uczniowie przyłączyli się do akcji. Zobacz nowe prace dzieci! Email

kartka dla medyka Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 aktywnie
włączyli się w akcję #KARTKADLAMEDYKA

W ten sposób chcieli pokazać swoje poparcie i podziw oraz
podziękować za poświęcenie w czasie panującej pandemii.
Prezentacja i słowa podziękowania dwukrotnie zostały wysłane do Grodziskiego szpitala jako lokalnie nam bliskiego miejsca pracy tych, którym dziękujemy.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, które tak aktywnie przyłączyły się do projektu.

 

#kartkadlamedyka_prezentacja prac uczniów

 
Poradnik pozytywnego myślenia świątecznego

wesoych swiat wielkanocnych-aktualnosci2013 pkopoDrodzy.. Wszyscy! :)
Okres przedświąteczny (a czasem również świąteczny) to często nerwowa atmosfera, kradnąca miejsce tej wyjątkowej, radosnej, która powinna gościć w każdym domu. Zatrzymajmy się na chwilę, pomyślmy o tym co naprawdę ważne. W te święta zostajemy w domach, z naszymi najbliższymi. Doceńmy te chwile. Co prawda nie odwiedzimy ukochanej babci czy cioci, nie spotkamy się z przyjaciółmi, nie wyjdziemy na świąteczny spacer w wielkim gronie, ale możemy przeżywać radość bycia z tymi, którzy są najbliżej nas. Rodzicu kochaj i doceniaj swoje dzieci, dziecko – rodziców. Nauczyciele – uczniów, uczniowie – nauczycieli... i tak bez końca :) Sprawmy wspólnie, by te święta były wyjątkowe i.. zdrowe!

Poradnik pozytywnego myślenia_pdf

 
Po sztuce podróże - małe i duże Email

po sztuce podroze male i duze Sztuka ma to do siebie, że można ją tworzyć w każdym miejscu, czasie i pod wpływem wydarzeń, nastrojów i chwili. W sztuce wszystko jest możliwe, dozwolone i chciałoby się rzec nawet - konieczne. Konieczne dla naszego dobrego samopoczucia, poruszenia zmysłów i zaspokojenia potrzeby krytyki i osądu. W ramach lekcji plastyki , uczniowie klas 4-6 stworzyli prace , które nawiązują do Wielkanocy i związanej z nią symboliki. Podczas tworzenia , zwiedziliśmy wyspę Rzeźby (wyroby z masy solnej), wyspę Malarstwa ( witraże okienne) oraz wyspę Papieroplastyki (origami, kartki wielkanocne)., i wyspę DIY ( kurczaki z pomponów, bibuły...) To, co znajduje się na poszczególnych wyspach obejrzyjcie sami, zagłębiając się w galerię Wielkanocnych Inspiracji. Bardzo piękne ,cieszące oko prace mają też dodatkową wartość, ponieważ zostały wykonane w domach, , z dala od pracowni plastycznej, z materiałów codziennego użytku, prostych , niewyszukanych . I to dowodzi, że można zrobić "coś z niczego" oraz ,że sztukę można tworzyć wszędzie i pięknie. To jest tylko kwestia naszej....wyobraźni. Brawo dla kas 4,5 i 6. W kolejną podróż po sztuce zabiorą nas klasy 7 i zapewniam...będzie na co popatrzeć!

Zdjęcia prac uczniów

 

 

 
"Dzieci uczą rodziców"

dzieci ucza rodzcow * Na stronie www.edu.crl.org.pl prowadzimy prace modernizacyjne, więc strona chwilowo jest niedostępna dla użytkowników.
* Comiesięczne lekcje w ramach akcji zostaną wznowione tak szybko, jak pozwoli na to sytuacja. Mam nadzieję, że uda się jeszcze przeprowadzić lekcje w maju i czerwcu.
* Na naszej stronie internetowej w każdą środę i każdy piątek zamieszczamy materiały do domowej nauki. Materiały można pobrać tutaj: https://dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
* Na naszym profilu na Facebooku organizujemy już 3 konkurs dla dzieci i rodziców, w którym do wygrania są edukacyjne nagrody. Konkurs ma zachęcić rodziców do wspólnej nauki z dziećmi. Bieżący konkurs będzie trwał do 17 kwietnia. Informacje o konkursie dostępne są tutaj: https://www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego/

 
Szkolna Grupa Pozytywnego Myślenia

grupa pozytywnego myslenia Drogie koleżanki i koledzy, bardzo nam miło, że przyłączacie się do naszej zabawy wyzwaniowej. Była już moda świąteczna, teraz nadszedł czas na fryzurę i makijaż. Zaskoczcie nas swoimi pomysłami.

WYZWANIE nr. 3

Fale, loki, koki, warkoczyki i kucyki...szukamy pomysłu na świąteczną fryzurę. Ruszajcie do lusterek i zacznijcie tworzyć...a kto ma krótkie włosy lub nie czuje się dobrze w roli fryzjera ten może zostać makijażystką i zaprezentować nam świąteczny makijaż...

Tym razem z powodu przerwy świątecznej na Wasze zdjęcia czekamy aż do wtorku 14.04.20

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pozdrawiamy Was i życzymy Zdrowych, Spokojnych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych

Klasa 8a i wychowawca

 
Restrukturyzacja poznawcza, czyli jak zmienić swoje myślenie Email

pomocna dlon logoDrodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice!

W sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, doświadczamy różnych emocji, również tych negatywnych. Dlatego też dzisiaj proponujemy Wam zapoznanie się z techniką, która pomoże zmienić negatywne myślenie wpływające na nasz nastrój.

Restrukturyzacja poznawcza jest przydatną techniką pomagającą zrozumieć negatywne uczucia i nastrój oraz podważyć niewłaściwe „wyuczone przekonania", które mogą się za nimi kryć. Dlatego też możesz stosować ją, by przewartościować niepotrzebne negatywne myślenie, które od czasu do czasu dotyka każdego z nas, zwłaszcza teraz, gdy nasze życie nie toczy się rytmem, do którego przywykliśmy.

Zły nastrój jest nieprzyjemny, może obniżać jakość twojej pracy oraz podkopywać relację z innymi ludźmi. Restrukturyzacja poznawcza pomaga zmienić negatywne i zniekształcone myślenie, które często wywołuje negatywny nastrój. Dzięki czemu ułatwia też podchodzenie do sytuacji z bardziej pozytywnym nastawieniem.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami oraz wykonania krótkiego ćwiczenia.

Jak zmienić swoje myslenie_materiały i ćwiczenia_

 
Prezentacja ZOSTAŃ W DOMU

 radio szostka logo "Umiemy życ obok zła, nauczmy się żyć obok siebie", to pierwsze słowa piosenki w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, które stały się tłem do przepieknej prezentacji skladającej sie z prac naszych zdolnych uczniów. Pomysł i montaż autorstwa pana Sylwestra Stankiewicza. Gdy Ci smutno, tęsknisz za normalnością, nie masz sił do kolejnego zadania - włącz, posłuchaj, obejrzyj.... "Dzielmy się chlebem i troską, Niech już nikt nie będzie sam, Ziemia jest globalną wioską, Tym bardziej więc się uda nam, Razem być, Ładniej żyć, Przestańmy kryć, Sympatii nić". Uda nam się, świat wróci do normy, ale my nie bedziemy tacy sami bo zaczniemy cenić to co ludzkie. To jest nasza wspólna lekcja  - lekcja życia.


Prezentacja prac uczniów_plik w formacie filmu

 
Bądź bezpieczny w sieci! Drukuj Email

bezpieczny internetbezpieczny internet 2Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wy, Kochani Uczniowie!
Ostanie dni pokazały, że musieliśmy wykazać się umiejętnościami związanymi z obsługą komputera. Widzimy, że dajecie sobie doskonale radę.
Ale... no właśnie, jest ale... Wraz z rozwojem Waszych umiejętności rośnie liczba zagrożeń w sieci. Dostęp dziecka do nieodpowiednich dla niego treści  – to obok cyberprzemocy, niebezpiecznych kontaktów, ryzyka nadużywania Internetu, czy naruszeń prywatności, jedno z wielu zagrożeń czyhających na młodych internautów w sieci.
Szkodliwe dla dziecka treści z jakimi może zetknąć się w Internecie, to  przede wszystkim materiały obrazujące przemoc, filmy i zdjęcia pornograficzne, te nawołujące do nietolerancji,  dyskryminacji, agresji wobec innych czy strony popularyzujące destrukcyjne i niebezpieczne dla dzieci zachowania (np. nakłanianie do zażywania narkotyków czy do popełnienia samobójstwa) to właściwość współczesnego Internetu.  Większość  tego typu treści  niestety znajduje się w sieci legalnie. Negatywny wpływ tego typu materiałów na emocje, psychikę i zachowania dziecka został potwierdzony naukowo.
Aby temu zapobiec proponujemy przypominajkę dotyczącą Netykiety – czyli zasad dobrego zachowania w internecie.
Pamiętaj: BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI !

 

Sieciaki.pl – Zasady bezpiecznego korzystania z internetu: Szanuj innych w sieci:

https://www.youtube.com/watch?v=OSb4xcjeF0s

 

Sieciaki.pl – Zasady bezpiecznego korzystania z internetu: Chroń swoją prywatność

https://www.youtube.com/watch?v=-1rkVflmsKA

 

 
Szkolna Grupa Pozytywnego Myślenia Email

grupa pozytywnego myslenia Drodzy uczniowie, dziękujemy za przyłączenie się do naszej zabawy. Jesteśmy pełni podziwu dla Waszych pomysłów, kto się jeszcze nie przyłączył do nas zapraszamy. Może zachętą będzie dla Was obejrzenie zdjęć z ostatniego challengu.

Dziś w ramach kolejnego dnia z cyklu # zostań w domu – wyzwania. Proponujemy:

WYZWANIE nr. 2 cz. 1

Świąteczna moda :)

Zbliżają się Święta, kwarantanna niestety trwa nadal, ale Wasze szafy zapewne pękają w szwach. Zachęcamy do stworzenia mody świątecznej. Skomponuj zestaw ubrań (z tego co masz oczywiście w szafie), w których byście się z chęcią lansowali z koszyczkiem wielkanocnym lub podczas świątecznych spotkań z rodziną :)

Na zdjęcia z Waszymi pomysłami czekamy do poniedziałku 6.04.20 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Powodzenia :)

Klasa 8a z wychowawcą

 

Zdjęcia_wyzwanie 1_

 
Odwołanie konkursów Keep Calm nad Sing a Song oraz Once Upon

dzie jezykow obcychSzanowni Państwo,
W związku z obecną sytuacją epidemiczną kraju niestety zmuszeni jesteśmy odwołać konkursy Keep Calm nad Sing a Song oraz Once Upon, a Time zaplanowane na 11 maja w CK. Jest nam bardzo przykro, że nie spotkamy się w tym roku, ale głęboko wierzymy, że za rok już nic nie stanie nam na przeszkodzie w podboju grodziskiej sceny.
Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia,
Organizatorzy z SP6

 
Kalendarz aktywnego radzenia sobie

kalendarz aktywnego radzenia sobie „Kalendarz aktywnego radzenia sobie" to 30 wyzwań, które pozwolą nam zadbać o siebie i siebie nawzajem podczas wspólnych zmagań z globalnym kryzysem.

Zapraszamy do zabawy!  :)

 
Jak świadomie oddychać?

pomocna dlon logoDrodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele!
Idziemy z pomocą! Efektywne oddychanie, może okazać się szczególnie istotne w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Zupełnie niepozorne ćwiczenia oddechowe mogą pomóc nam zapanować nad negatywnymi emocjami oraz wpłynąć na jasność umysłu. W dodatku nic nie kosztują i każdy może je wykonać sam. Sprawdźcie sami, przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik:

 

Jak świadomie oddychać?_pdf

 
W domu siedzimy, ale czasu nie tracimy!

zdn v d Dziś prezentujemy efekty pracy klasy 5D, która stworzyła ciekawe plakaty oraz lapbooki ortograficzne. Uczniowie wykonali kolejny krok w stronę opanowania umiejętności i nawyku bezbłędnego pisania. Mamy się czym pochwalić!


Zdjęcia

 
Szkolna Liga j.ezyka angielskiego - It’s Spring time!!!!

 wiosna Drodzy uczniowie,

Mimo, że siedzicie w domach, zapewne zauważyliście, że nadeszła już wiosna. Pamiętajcie, żeby ze względów bezpieczeństwa zostać w domu i oglądać ją tylko przez okno lub kto ma szczęście, tylko na terenie swojego ogródka. Przed nami Prima Aprilis i Wielkanoc. W takiej tematyce przygotowałyśmy dla was zadania z Ligi Języka Angielskiego. Kto chętny i w przerwach między wirtualną nauką chciałby poćwiczyć swój angielski, zapraszamy. Na Wasze prace czekamy do 17 kwietnia.

Uwaga: prace zapisane są w plikach Word, żebyście nie musieli ich drukować, tylko żebyście mogli je uzupełnić i przesłać nam na nasze adresy mailowe:

Klasy 4 i 7 – do pani Wojciechowskiej ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Klasy 5 – do pani Pielak ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Klasy 6 – do p. Wiechno ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Klasy 8 – do pani Soporek – ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Pozdrawiamy!

 

Zestaw nr 5_

 
Szkolna Grupa Pozytywnego Myślenia

grupa pozytywnego myslenia „Szkolna Grupa Pozytywnego Myślenia" czyli klasa 8a z wychowawcą zapraszają do wspólnej zabawy, aby choć na chwilę zapomnieć o sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy proponujemy Wam cykl wyzwań . Co cztery dni będziemy zapraszać Was na inny „challenge"-wyzwanie.
Zaczynamy od dziś :
Wyzwanie nr.1
Salon, kuchnia, łazienka, a może taras ?? czyli wakacje/wycieczki w czasie kwarantanny
Zróbcie sobie chwilę przerwy od nauki lub „zabijcie" nudę i pokażcie swoje pomysły na wycieczki lub wakacyjne wyjazdy w domowych pieleszach.
Uruchomcie swoją kreatywność, szalejcie wyobraźnią, dajcie się ponieść skrzydłom fantazji...
Zróbcie zdjęcie ze swojej podróży i prześlijcie na maila : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Najlepsze prace nagrodzimy i opublikujemy na stronie naszej „szóstki", acha nie zapomnijcie się podpisać
Na zdjęcia Waszych pomysłów czekamy do czwartku 02.04.20r. do godziny 15.00, wtedy też ogłosimy kolejny challenge
Życzymy udanej zabawy
klasa 8a z wychowawcą

TU przedstawiamy pomysł zaciągnięty z fb, na którym możecie się wzorować :)

 

 
Pomocna dłoń – pomoc i wsparcie dla rodzica i ucznia Email

pomocna dlon logoDrodzy rodzice! Przygotowaliśmy dla Was wskazówki, które ułatwią przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas. Kilka razy w tygodniu będziemy publikować krótkie podpowiedzi dotyczące relacji z dziećmi, planowania nauki w domu, sposobów relaksacji czy radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z radami, jak efektywnie radzić sobie ze stresem. Mamy nadzieję, że materiały okażą się dla Państwa przydatne.

Jak sobie radzic ze stresem_

Sposoby relaksacji w domu_

 
Szkolna Liga Matematyczna - informacja

logoslm1Dziś minął termin oddania ostatniej ligi matematycznej. Bardzo prosimy, aby ostatecznie do piątku (włącznie) odesłać swoje rozwiązania:
klasy 4, 5, 6 do Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
kl. 7, 8 do Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 
Szkolna Liga Polonistyczna - informacja

logo slp W związku z zaistniałą sytuacją osoby, które chciałyby oddać wykonane zadania Szkolnej Ligi Polonistycznej, proszone są o przesłanie ich na adres e-mail swojego polonisty: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Materiały do zdalnej nauki

 zolty klasa cytat szkola plakatZintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl, portale edukacyjne IPN, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa ORE to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy czyli nauki w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Nasi nauczyciele polecają poniższe propozycje jak i te na plakacie i zachęcają do uzupełnienia wiadomości, utrwalenia materiału, poznania lektur czy obejrzenia filmików naukowych. Czas zawieszenia to czas naszej odpowiedzialności , żeby powiedzieć stop wirusowi. Będąc w domu nie zapominaj o szkole i nauce. Odkryj nowe możliwości :)

       Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

Podręczniki            portal wiedzy           egzaminy

Włącz Polskę           lektury               Centrum Kopernik   

IPN                  Przystanek historia             Ninateka

Muzyka                 Biblioteka                   Biblioteka ORE

TV dla dzieci i młodzieży                          Radio

dla klas 0-6                bank pomysłów       dla najmłodszych

Propozycje dla zerówek_PDF

 
"Bezpieczny Uczeń +" - rozstrzygnięcie konkursów zrealizowanych w ramach projektu

bezpieczny ucze plus

 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Uczniowie!
Jak wiecie, w tym roku szkolnym nasza szkoła zdobywa tytuł Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń + w ramach akcji organizowanej przez Studium Prawa Europejskiego.

W związku z tym Samorząd Uczniowski przeprowadził konkursy, a następnie wyłonił zwycięzców:

W konkursie na rymowankę dot. tematu: „Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży" jury trudno było wyłonić zwycięzców.
I miejsca zajęli :
- Karolina Bęczkowska – kl. 4a
- Aleksander Brzeziński – kl. 4a
- Daria Grabczuk – kl. 4a
- Franciszek Zegarski – kl. 4a
Jury bardzo podobały się rady, co należy zrobić, żeby nie być uzależnionym lub jak wyjść ze złego nałogu.

W kolejnym konkursie na plakat dot. uzależnień wśród dzieci i młodzieży pt.: „Jak zapobiegać uzależnieniom" wyróżnienia otrzymali :
- Antonina Andrzejczuk - kl. 1c
- Natasza Uszyńska – kl. 4a
- Igor Leszczyński – kl. 4
- Józef Jacyno – kl. 4a

Widać, ze nasi uczniowie, wiedzą jak należy zapobiegać, aby nie być osobą uzależnioną.

W trzecim proponowanym przez Samorząd konkursie na projekt graficzny piktogramu nt. „Mój wolny czas w cyberprzestrzeni" laureatami zostali:
I miejsce – Marcel Czarnecki – kl. 6d
II miejsce – Krzysztof Ziemann – kl. 4b
III miejsce – Aleksandra Klimska – kl.8a

Młodzi graficy w pomysłowy sposób przestawili nam swoje sposoby na spędzanie czasu w necie.
Cieszy nas fakt, że wiecie o tym, że Internet nie służy tylko do grania i oglądania filmików.

Moi Drodzy, po powrocie do szkoły czekają na Was dyplomy i oczywiście super nagrody.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy :-)
Pozdrawiamy cieplutko :-)

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia prac uczniów

 
„Ambasador Szkolnej Wynalazczości”

  bicycle-for-our-minds-800pxUrząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej organizuje wspólnie z Polską Akademią Dzieci oraz Narodowym Muzeum Techniki siódmą edycję konkursu dla młodych wynalazców i konstruktorów.

W inicjatywie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych w kraju oraz polonijnych placówek edukacyjnych za granicą.

Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci do tworzenia projektów wynalazków lub innych rozwiązań technicznych, jak również gier planszowych lub komputerowych nawiązujących do tematyki wynalazczości, a tym samym wsparcie rozwoju dziecięcej wyobraźni, kreatywności oraz nieszablonowego myślenia i współpracy w grupie.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 10 maja 2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 6 czerwca 2020 roku w siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie.

Więcej informacji w tym regulamin przedsięwzięcia znajduje się na stronie organizatora

 
Tydzień matematyki 9 - 13 marca

digitsKolejny tydzień w naszej szkole upłynie pod hasłem „Tydzień matematyki". Wybór dat nie jest przypadkowy, we wtorek 12 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Matematyki natomiast 14 marca na całym Świecie bohaterką dnia jest liczba Pi, w naszej szkole w sposób szczególny zaprzyjaźnimy się z nią w piątek 13.
Zrobimy wszystko, aby każdego dnia spotkało Was coś ciekawego, intrygującego i nowego – coś, czego jeszcze nie znacie z matematyki. Dużo będzie się działo, dlatego bacznie obserwujcie pojawiające się napisy, plakaty w szkole i liczne zagadki. Na lekcjach, na zajęciach dodatkowych z matematyki oraz w czasie niektórych przerw odbędą się zabawy, rebusy i inne ciekawostki matematyczne, które na pewno Was przekonają, że matematyka to ciekawy przedmiot i naprawdę wcale nie jest taki trudny...a jaki smaczny.
09 marca Dzień Kodowania – zapraszamy podczas zajęć do prostych zabaw, ćwiczeń, które pokazują, że umiejętność kodowania w dzisiejszym świecie to nie tylko bardzo ważna sprawność, ale przede wszystkim świetna zabawa.
10 marca Dzień Tabliczki Mnożenia tekściki, filmiki...i kolejny etap konkursu na szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.
11 marca 2020 „Grywalizacja na lekcjach matematyki" – domino, bingo, quizy, memory matematyczne, wszyscy nasi uczniowie to kochają. Zatem bardzo proszę, to też matematyka...
12 marca 2020 pod patronatem merytorycznym „e-math.pl", nasza szkoła weźmie udział w „Dniu Matematyki", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. W tym roku hasłem przewodnim jest „Ziemia się liczy", czyli jak połączyć matematykę z geografią.
13 marca dzień liczby Pi – liczne konkursy i zabawy w czasie przerw. Dla chętnych uczniów z klas 8 Maraton Rozwiązywania Zadań Egzaminacyjnych z matematyki. Zapraszamy do świetlicy szkolnej od godz. 16.00 do 19.00.
Pamiętajcie Tydzień Matematyki kierowany jest do wszystkich uczniów! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania często nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką...a Tydzień Matematyki stworzyłyśmy po to, aby dać Wam trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki...

Zapraszamy, nauczycielki matematyki.

 
Szóstka Pamięta „Żołnierzy Niezłomnych"

zolnierze wykleci gazetka „Zachęcamy wszystkie szkoły i placówki oświatowe do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" - takie słowa możemy przeczytać w liście skierowanym również do naszej szkoły.

W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej włączyliśmy się w wyżej wymienione obchody. W ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", w pierwszych dniach marca, w naszej szkole na lekcjach historii, została poruszona tematyka „Żołnierzy Wyklętych". Klasy 7-8 uczestniczyły w projekcji krótkometrażowego filmu historycznego nt. „Żołnierzy Niezłomnych". Dodatkowo zrobiliśmy mini wystawkę szkolną o „Żołnierzach Wyklętych", którą można jeszcze zobaczyć przy sekretariacie.

Te przykładowe działania pokazują, że „SZKOŁA PAMIĘTA" – Szóstka Pamięta.

 
Szkolna Liga Matematyczna

logoslm1Koniec roku szkolnego za pasem ;), a więc finał Szkolnej Ligi Matematycznej tuż, tuż. Zanim jednak wyłonimy tegorocznych zwycięzców, zapraszamy Was do rozwiązania przedostatniego zestawu matematycznych zadań. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił, a wytrwałym gratulujemy zapału i dziękujemy, że jesteście z nami kolejny rok. Niedługo zaprosimy wszystkich lubiących liczby, liczenie i dobrą zabawę do świętowania Tygodnia Matematyki. Nie zapomnimy o największej atrakcji - ciasteczkach z liczbą Pi. Przypominamy, że wyniki poszczególnych edycji Szkolnej Ligi Matematycznej znajdują się na tablicy przy sali 29.

 

Zestaw zadań nr 5

 
Szkolna Liga Polonistyczna

logo slp Jeszcze wypoczęci i pełni energii do pracy po feriach działamy w naszych projektach edukacyjnych. Szkolna Liga Polonistyczna czeka na Was z nowymi, wyjątkowymi zadaniami. Na Wasze prace nauczyciele języka polskiego czekają do 25 marca.


Zestaw zadań nr  5

 

 

 
Konkurs Bitwa Warszawska 1920 r. w świadomości młodego pokolenia Polaków Drukuj Email

konkurs historyczny bitwa warszawska Z okazji przypadającej w bieżącym roku 100. rocznicy Bitwy warszwskiej, zachęcamy uczniów klas 1 - 8 do wzięcia udziału w konkursie historycznym ph.: "Bitwa Warszawska 1920 r. w świadomości młodego pokolenia Polaków" organizowanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego, Komisję Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Niepodległości.

Szczegóły i regulamin konkursu do pobrania na stronie: http://muzeum-niepodleglosci.pl/strefa-dzieci/bitwa-warszawska-1920-r-w-swiadomosci-mlodego-pokolenia-polakow/

List do Burmistrza

 
Konkursy polonistyczne Email

biblioteka Miłośnicy języka ojczystego!
Zapraszamy do udziału w trzech ciekawych konkursach.
1. Konkurs literacki Zakochani w literaturze...- wymaga dobrej znajomości trzech książek
2. Konkurs na przekład staropolskiego wiersza- zadaniem uczestników jest dokonanie autorskiego przekładu wiersza z języka staropolskiego na współczesny język polski. Uczniowie wybierają utwór z listy konkursowej.
3. Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA- uczestnicy przygotowują recytację dwóch utworów( klasy 0-III jeden utwór)
Szczegóły u nauczycieli języka polskiego i na gazetce przy Sali nr 24.

 

Konkurs Warszawska Syrenka_regulamin_pdf_

Konkurs na przekład staropolskiego wiersza_regulamin

 
Konkurs na wykonanie książeczki sensoryczno - dotykowej Email

dtSerdecznie zapraszamy uczniów klas 0 - 3 do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na wykonanie książeczki sensoryczno-dotykowej.
Książeczki mogą być wykonane z pomocą rodzica lub nauczyciela, dowolna techniką - z tektury, materiału, pianki, cienkich deseczek, z wykorzystaniem różnorodnych faktur i materiałów (filc, papier piankowy, wstążki,papier ścierny,guziki). Książka powinna liczyć 10 kartek w formacie A 4 oraz mieć sztywne okładki. Do pracy dołączmy metrykę z tyłu książeczki (imię, nazwisko, wiek dziecka).
Prace należy dostarczyć do 20 marca do p. Joanny Wszelakiej do sali nr 19 lub nr 4.

 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

uczniowie „A nade wszystko szanuj swą mowę ojczystą.

Nie znać języka swego – hańba oczywistą".

F.K. Dmochowski


Ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest na całym świecie 21 lutego. Święto to ma na celu przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka rodzimego, dbałość o jego poprawność i przetrwanie. Ponieważ 21 lutego przypadł w czasie ferii zimowych, w naszej szkole będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w najbliższy czwartek, 27 lutego 2020 r. Z tej okazji korytarze szkolne ozdobimy wykonanymi przez uczniów plakatami promującymi dbałość o piękno i poprawność polszczyzny.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do wspólnej zabawy językiem ojczystym. Zachęcamy Was do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z poprawnej wymowy, ortografii, gramatyki, frazeologii, znajomości przysłów oraz lektur obowiązkowych. 27 lutego br. na trzech przystankach językowych w czasie przerw po 3, 4 i 5 lekcji (na obu piętrach) będą czekały na Was różnorodne zestawy konkursowe. Za poprawne rozwiązanie każdego z nich można uzyskać nagrodę w postaci plusów. Wasze wysiłki zostaną docenione przez nauczycieli polonistów. Powodzenia!

Miłośnicy pięknej i poprawnej polszczyzny NA START!

 
Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +

bezpieczny ucze plus

 
Drodzy Uczniowie!

w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła zdobywa tytuł Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń + w ramach akcji organizowanej przez Studium Prawa Europejskiego. Przyłączcie się do zadań związanych z tym projektem

Samorząd Uczniowski ogłasza konkursy:

1. Napisz rymowankę nt.: „Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży".

Tekst powinien zawierać przynajmniej 10 wersów dot. różnych uzależnień. Napisz tam również radę, co zrobić, żeby nie być uzależnionym lub jak wyjść ze złego nałogu.

Praca może być napisana odręcznie lub na komputerze. Konkurs dla klas 4 – 8.

2. Wykonaj plakat dot. uzależnień wśród dzieci i młodzieży „Jak zapobiegać uzależnieniom".

Format pracy – A3, technika dowolna. Konkurs dla klas 1 – 3.

3. Zrób projekt graficzny piktogramu nt. „ Mój wolny czas w cyberprzestrzeni".

Format pracy – A4, technika dowolna. Konkurs dla klas 4-8.

Na prace czekamy aż do 25 lutego.

Prace przynosimy do gabinetu pedagoga szkolnego – s. 16a.

Pamiętaj o podpisaniu pracy (imię, nazwisko, klasa)

Czekają na Was dyplomy i oczywiście dla najlepszych super nagrody.

Wykorzystajcie czas wolny w ferie i weźcie udział w naszych konkursach.

Pozdrawiamy cieplutko :-)

Samorząd Uczniowski

 
Specjalni goście na lekcji doradztwa zawodowego Email

W środę tuż przed feriami na zajęciach doradztwa zawodowego pojawili się wyjątkowi goście czyli nasi wspaniali zeszłoroczni absolwenci: Mariusz Wlazło i Zuzanna Kajka.
Całkiem niedawno, bo 31 stycznia ukazał się Terminarz Rekrutacji do Szkół Ponadpodstawowych, który dokładnie na zajęciach z doradztwa prześledziliśmy a nasi ósmoklasiści uświadomili sobie, że czas wyboru odpowiedniej szkoły ponadpodstawowej tuż tuż....
Na zaproszenie p. Moniki Strąk uczniowie XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Warszawie czyli Mariusz i Zuzanna opowiedzieli nam o swoich perypetiach związanych z rekrutacją tzw. "podwójnego rocznika" i udzielili kilku praktycznych rad odnośnie funkcjonowania w nowym środowisku.
Zuzi doświadczenia z wyborem szkoły są o tyle bogatsze, że na początku w wyniku rekrutacji dostała się do naszego grodziskiego LO a później podjęła decyzję o zmianie.., której nie żałuje:)
Oboje przyznali, że opłacało się przyłożyć do nauki przed egzaminem, a potem powalczyć o oceny na świadectwie, za które uzyskali cenne punkty. Docenili także formę wolontariatu- to również dodatkowe punkty!! Ze wskazówek technicznych odradzili naszym ósmoklasistom wybór szkoły, do której dojazd wynosi ponad godzinę...
Zachęcali nas do udziału w tzw. Dniach Otwartych i zwracania uwagi na zajęcia dodatkowe jakie oferuje szkoła. Jak się okazuje dla naszych absolwentów "szkoła mądrze wymagająca to dobra szkoła". Zarówno Zuzi jak i Mariuszowi zależy na dobrym zdaniu matury, stąd cenią sobie zajęcia, na których wraz z nauczycielami rozwiązują arkusze maturalne. Przybliżyli nam nieco wiedzy na temat systemu punktowego związanego z egzekwowaniem właściwej oceny z zachowania a także opowiedzieli o zajęciach ze swojego profilu...
Opowiadali tak ciekawie, że 45 minut okazało się za mało i zostaliśmy jeszcze trochę dłużej w sali niż programowe zajęcia. Były pytania, padły praktyczne odpowiedzi i teraz pełna mobilizacja przed egzaminem i wyborem właściwej szkoły!!!
Tak fajnie nam się słuchało, że zapomnieliśmy o zrobieniu krótkiej fotorelacji z tej wizyty...Niemniej baaardzo dziękujemy Zuzannie Kajce i Mariuszowi Wlazło za ich czas i wyczerpujące odpowiedzi na nasze pytania!!

 
Happy Valentine’s Day everyone!

liga j ang logo Z okazji święta miłości przekazujemy Wam nowy zestaw Ligii Języka Angielskiego. Nikt Was tak przecież nie kocha i o Was nie pamięta jak Wasze ukochane panie od angielskiego:) Jeśli nie macie z kim świętować lub najzwyczajniej w świecie nudzicie się w czasie bezśnieżnych ferii zimowych, zapraszamy do rozwiązywania zadań. A żeby ci, co szusują na górskich szlakach lub może opalają się na jakiejś gorącej plaży (Lucky you !) nie byli stratni, dajemy Wam czas na rozwiązywanie zadań do 10 marca.

Pozdrawiamy Was serdecznie,

Lots of love, not only today!!!

Your beloved English Teachers!

Zestaw nr 4

 
Wyniki zbiórki nakrętek za styczeń

Read moreW styczniu zebraliśmy całkiem pokaźną liczbę nakrętek. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom akcji. Ze względu na ferie następne podsumowanie w końcu marca. Wyniki styczniowe w tabelach poniżej.

Zestawienie ilości zebranych nakrętek w rozwinęciu artykułu

Więcej…
 
Konkurs filmowy Email

konkurs filmowy kuratorium oswiaty Mazowiecki Kurator Oswiaty, Komendant Stołeczny Policji oraz Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu,zapraszają uczniów klas IV - VIII do udziaału w konkursie na film fabularny lub dokumentalny, reportaż lub wideoklip "Współczesne zagrożenia"

Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na problemy i zagrożenia stanowiące podłoże czynów karalnych z udziałem nieletnich. Praca konkursowa powinna dotyczyć jednego z następujących bloków tematycznych:

 1. agresja rówieśnicza,
 2. hejt i nietolerancja,
 3. zagrożenia w ruchu drogowym,
 4. cyberzagrożenia

Szczegóły konkursu, regulamin i załączniki do pobrania na stronie Kuratorium Oświaty: https://www.kuratorium.waw.pl

 
#DzieciUcząRodziców

dzieci ucza rodzcow W ramach projektu "Dzieci uczą Rodziców", w którym nasza szkoła uczestniczy, zachęcamy do skorzystania z zaproszenia koordynatora akcji:
"Gorąco zachęcam do odwiedzenia i subskrypcji
kanału Centrum Rozwoju Lokalnego na Youtube. Na kanale znajdziecie Państwo relacje z pierwszych trzech lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców", a co ważniejsze rozpoczęliśmy serię filmów z poradami. Na kanale są już materiały dotyczące bezpieczeństwa - nagrane z Policją i GOPRem.  A dzisiaj będziemy nagrywać film  z poradami psychologa, który będzie dotyczył wychowania dzieci. W najbliższym czasie takich materiałów będzie coraz więcej.

Link do kanału:

https://www.youtube.com/channel/UCUZNfoEDlBPfKMJVU7I--6w

Z góry dziękuję Państwu za każdą subskrypcję.

Przesyłam ciepłe pozdrowienia .

Z wyrazami szacunku,

koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" - Dawid Wiejata

 
Spotkanie klas II B i I A z autorką książek Panią Justyną Bednarek

justyna bednarekW środę 5.02.2020r klasy Ia oraz IIb udały się do Mediateki na spotkanie z p. Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci. Już podczas spaceru na miejsce uczniowie byli bardzo podekscytowani i nie mogli się doczekać. Po dotarciu do celu, wszyscy wygodnie usiedli i z zapartym tchem słuchali pani Justyny. Autorka opowiadała jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem , skąd bierze tak wspaniałe pomysły i jak wiele radości jej to daje. Wszystkie historie były niezwykłe i czasem bardzo śmieszne. Publiczność reagowała niezwykle żywo i radośnie. Autorka odpowiadała także na pytania zadawane przez dzieci i bardzo chętnie chodziła po sali rozmawiając z uczniami.
Najbardziej lubiane przez dzieci książki to: „ Pięć sprytnych kun" „ Babcocha" oraz oczywiście cała seria o skarpetkach czyli „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", „Banda czarnej frotte" i „Nowe przygody skarpetek"
Pod koniec spotkania można było kupić książki pani Justyny i osobiście uzyskać wyjątkowy autograf.
Było to dla wszystkich bardzo ciekawe i pouczające przeżycie, a także niezwykle inspirujące dla niejednego przyszłego pisarza i pisarki

 
Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik" Email

konkurs swietlik Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
Dla wszystkich szkół podstawowych, którzy są dociekliwi, kreatywni i ciekawi świata.
Test konkursowy XIII edycji "Świetlika" odbędzie się 17 marca 2020 w naszej szkole.

Więcej informacji oraz doświadczenie i testy z lat ubiegłych są dostępne na:
www.swietlik.edu.pl

7.02.2020r. zbieramy po 10zł od uczestnika konkursu (wpłaty dokonujemy u wychowawcy lub u p. Agnieszki Gontarz). Ostateczny termin wpłaty upływa 18.02.2020 - jednak ze względu na ferie zimowe musimy wpłat dokonać wcześniej.

szkolny koordynator konkursu -  Agnieszka Gontarz

 
Wycieczka klasy IIIC do Matecznika Mazowsza

matecznik mazowsze 05.02.2020 r. klasa IIIC wybrała się na wycieczkę do Matecznika Mazowsze. Do Otrębus dzieci pod opieką nauczycielek dojechały kolejką WKD i później  spacerkiem doszły do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Na miejscu zachwyciły wszystkich przepiękne stroje ludowe wystawione we foyer budynku. Uczniowie obejrzeli kolorowe widowisko muzyczno - taneczne pt. "Magiczna podróż - piękna nasza Polska cała". Trzecioklasiści dali się porwać głównym bohaterom w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Wraz z nimi poznali niezwykłe rzemiosło ludowe (m. in. wycinanki kurpiowskie - leluje, misternie zdobione wysokie palmy wielkanocne, ręcznie malowaną wilamowicką skrzynię posagową), charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe (takie, jak burczybas, diabelskie skrzypce, weselny kozioł wielkopolski), zwyczaje i tradycje. Uczniowie poprzez uczestnictwo w spektaklu odwiedzili osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów). Po przedstawieniu uczniowie klasy IIIc zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z tancerzami Zespołu Mazowsze, których wcześniej oglądali na deskach sceny. To było niezwykłe spotkanie z kulturą i sztuką.

 
21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - konkurs

dtW związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, który wypada 21 lutego br., ogłaszamy konkurs na plakat promujący piękno i poprawność języka polskiego. Format pracy - co najmniej A3. Termin składania prac - 6 lutego br. (czwartek). Pracę należy oddać swojemu Nauczycielowi języka polskiego

 
Warsztaty Kinderuni

niemiecki 2    29 stycznia grupka uczniów naszej szkoły, która bierze udział w zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch Plus wzięła udział w warsztatach językowych w Instytucie Goethego w Warszawie. Jak zawsze czas spędzony tam był czasem twórczej nauki języka niemieckiego. Tym razem mieliśmy okazję poznać ogólnoeuropejski projekt Kinderuni czyli Uniwersytet Dziecięcy w Języku Niemieckim, któremu patronuje właśnie Goethe Institut! W ramach zajęć warsztatowych uczniowie korzystając z IPadów założyli swoje konta na takim właśnie wirtualnym uniwersytecie i z pomocą lektora Goethe Institut podjęli swoje pierwsze wykłady z j. niemieckim! Platforma obsługiwana jest bardzo intuicyjnie, a tematyka tam zawarta obejmuje takie obszary wiedzy jak przyroda, technika, człowiek i to wszystko z wykorzystaniem filmików i gier interaktywnych sprawdzających znajomość jjęzyka niemieckiego. Uczniowie będą mieli możliwość zgłębiania tajników Kinderuni zarówno na zajeciach dodatkowych w ramach projektu Deutsch Plus jak i samodzielnie z domowych komputerów używając własnych loginów i haseł ....

Zdjęcia

 
Liga przyrodnicza

logo przyroda Zapraszamy uczniów z klas 5 - 6 do rozwiązywania 3 zestawu zadań. Tym razem przygotowaliśmy dla Was łamigłówki z biologii. Czekamy na Wasze prace do dnia 28.02.2020 r. Powodzenia!

Zestaw zadań nr 3

 
Podziękowania za udział w akcji "Razem na święta" Email

razem na swieta Z radością informujemy, że otrzymaliśmy zasłużone podziękowania za zorganizowanie w okresie okołoświątecznym akcji wspomagających ludzi bedących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Podziękowania przekazujemy na ręce Rodziców, Opiekunów i Uczniów naszej szkoły, dzieki którym mogliśmy zorganizować tak dużą pomoc osobom potrzebującym. 

 
Zajęcia umuzykalniające w kl. 0 A

zajecia umuzykalniajace 0a W dniu 20.01.2020 w klasie 0 b odbył się zajęcia umuzykalniajace z wykorzystaniem instrumentu muzycznego keyboardu.Dzieci zapoznały się z brzmieniem keyboardu i miały okazję na nim zagrać. Odbyła się również zabawa muzyczno ruchową, która miała cel terapeutyczny. Jak wiadomo zajęcia umuzykalniajace wyzwalają u dziecka radość, przełamują bariery w kontaktach z innymi, a także dają poczucie dowartosciowania.

Zdjęcia

 
Wyniki zbiórki nakrętek w grudniu

Read morePrzedstawiamy wyniki zbiórki nakrętek w grudniu. Do końca roku klasy młodsze zebrały 171293 sztuk, a klasy starsze 438606 sztuk – razem 609899 sztuk. Dziękujemy i prosimy o więcej.

Zestawienia ilości zebranych korków przez poszczególne klasy w rozwinięciu artykułu

Więcej…
 
Konkurs plastyczny WIZYTÓWKA KLASOPRACOWNI rozstrzygnięty!

 kredkiZ radością piszemy tę informację, ponieważ tak dużo prac plastycznych wpłynęło, tak wiele pomysłów mieli nasi uczniowie na urozmaicenie wyglądu szkolych drzwi klasopracowni, że aż oczy cieszył ten widok! Wybór zwycięskich prac też budził w nas wiele pozytywnych emocji. Wiktoria Rejnchard zdobyła pierwszą nagrodę za wizytówkę do klasopracowni biologiczno-chemicznej. Wizytówka wykonana przez Dorotę Dziewicką (2miejsce) znajdzie się na drzwiach świetlicy szkolnej, natomiast Amelka Kiljańska (3miejsce) stworzyła wizytówkę klasopracowni polonistycznej, na której umieściła własnoręcznie namalowane portrety pisarzy polskich. Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Marcelinie Zarzyckiej, której wizytówka ozdobi drzwi gabinetu Pani Dyrektor oraz Marcie Tafelskiej, której praca znajdzie się na drzwiach klas nauczania początkowego. Nagrody mamy nadzieję pozwolą na dalsze rozwijanie pasji plastycznych. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy. Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że tak liczna grupa zmierzy się z kolejnym konkursem plastycznym, który zostanie ogłoszony niebawem.

Zdjęcia

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej nr 6

WOŚP SP6 2020 PLAKAT  "Ludzie sukcesu zawsze szukają możliwości niesienia pomocy innym.
   Nieudacznicy zawsze pytają : „A co mi za to dasz?"
   Brian Tracy

Ucząc i wychowując w naszej szkole przyszłych ludzi sukcesu, nauczyciele postanowili przygotować wyjątkową lekcję pomocy. Wykorzystali do niej finał WOŚP. Od grudnia odbywały się akcje i warsztaty pokazujące, że pomaganie jest fajne i ciebie samego wzbogaca. Styczniowe popołudnie, to nasz szkolny finał uczniów grających dla pomocy chorym dzieciom i osobom starszym.

Parę chwil po 14 piosenką rozpoczęliśmy umysłowe i fizyczne aktywności. Całą imprezę poprowadził Owsiak z SP6, czyli pani Ania Lipner, która czuwała, aby wszyscy skorzystali z każdej przygotowanej przez nas atrakcji. Sala gimnastyczna była sceną dla pokazów: Zumby- zespołu pani Oli Dziewickiej, karate w wykonaniu klubu sportowego Budo, judo i akrobatyki KS Agatos oraz metod udzielania pierwszej pomocy. Na obrzeżach parkietu swoje miejsce znalazły: loteria fantowa z gadżetami pozyskanymi z Urzędu Miasta i Starostwa, stoisko językowe z Goethe Institut, Mądra Matematyka, robotyka z Planety Rozwoju i eksperymenty z koła fizycznego. Przed szkołą królowały auta i funkcjonariusze z policji, straży miejskiej i straży pożarnej. Boisko do koszykówki, to scena GKK, gdzie trzeba było zmierzyć się z rzutem za 3 punkty. Hol parteru, to galimatias stworzony przez kawiarenkę, punkt z ziołami Baziółka, malowanie buziek, tworzenie biżuterii i produkcja personalizowanych znaczków z harcerzami VI szczepu. Wszystkim przygrywał pan Tomek na perkusji, emocje studził klub Bogoria ucząc tenisa stołowego i pewna żyrafa z banku PKO BP.

Pewnie rozbolała Was już głowa od ilości atrakcji, ale to nie wszystko. Około 15.30 wszyscy gromadzili się przed sceną, bo zbliżało się przedstawienie "Zamieszanie w krainie bajek" (przepiękne podziękowania obsadzie – same sławy oraz wypożyczalni strojów Bajolandia). Prawdziwe to było zamieszanie i radość, jak król Baj – Pan Burmistrz Tomasz Krupski uporządkował krainę baśni i bajek. W nagrodę dla wszystkich bawiących i pomagających na scenie zameldował się tort od cukierni Rzeczkowskich. Koordynator sztabu miejskiego otrzymał na licytację z rąk strażaków hełm, a z rąk pani dyrektor książkę z biografia Roberta Lewandowskiego z jego autografem. Nikomu nie spieszyło się do domu i pomimo zakończenia święta pomagania wszyscy powoli wychodząc, umawiali się na kolejne działania pomocnych dłoni.

Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do tego pięknego dnia. Wasza pomoc wróci do Was, bo dobro powraca. Dziękujemy. Społeczność Grodziskiej Szóstki.

Ps. Specjalne podziękowania za zamieszanie szkolnemu sztabowi czyli paniom: Oli Dziewickiej, Magdzie Kowalczyk, Marcie Wilk i Asi Wszelakiej.

 

Zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates