Strona główna Nasze projekty Tydzień świadomości ortograficznej

tydzien ortograficzny TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ORTOGRAFICZNEJ
w Szkole Podstawowej nr 6 w Grodzisku Mazowieckim
21 - 25.01.2019 r.

W ostatnim tygodniu przed feriami dużo uwagi poświęcimy ortografii, ponieważ poprawne pisanie to ważny element naszej edukacji. Na lekcjach języka polskiego przypomnimy sobie najważniejsze zasady poprawnej pisowni i pochylimy się nad zadaniami, które – łącząc zabawę z nauką – rozjaśnią zawiłe tajemnice polskiej ortografii.
Ponadto każda klasa napisze dyktando, dzięki czemu wyłonimy Mistrza Ortografii w danej grupie wiekowej. Najlepsi z najlepszych będą reprezentować naszą szkołę na zbliżającym się Gminnym Konkursie Ortograficznym (już 14 lutego).
Elementem twórczej zabawy i nauki będzie również konkurs na najciekawszą ortograficzną gazetkę klasową, która zostanie oceniona przez komisję Samorządu Uczniowskiego. Czekamy na pomysłowe memy, dowcipne hasła, kolorowe graffiti, oryginalne krzyżówki, krótkie i błyskotliwe wierszyki propagujące pomoce naukowe do ortografii, utrwalające zasady oraz pisownię wyrazów zawierających następujące trudności ortograficzne:
klasy IV – „ó" i „u",
klasy V – „rz" i „ż",
klasy VI – „ch" i „h",
klasy VII – „ą" i „ę", „om", „on", „en", „em",
klasy VIII – pisownia partykuł „nie" i „by".
Efekty zmagań z zawiłościami naszego pięknego, acz niełatwego języka niewątpliwie pomnoży udział uczniów w kolejnej Lidze Polonistycznej, która w całości zostanie poświęcona fascynującym zagadnieniom ortograficznym.

Szczegóły_Tydzień świadomości ortograficznej_2019_