Strona główna Nasze projekty Creative Culture!
Creative Culture! Email

dzien-jezykow-obcych 11-700x373Już 6 maja rozpocznie się w naszej szkole tydzień języków obcych!
W zeszłym roku zaskoczyliście nas cudownymi koszulkami, pracami plastycznymi, recenzjami książek jak również kreatywnymi etiudami filmowymi.

W tym roku proponujemy wam spotkanie z kulturą krajów anglojęzycznych jak i tych niemieckojęzycznych. Cały tydzień obfitował będzie w moc atrakcji! Proponujemy wam między innymi warsztaty TIK gdzie poznacie sposoby na kreatywną naukę języka z pomocą internetu. Będziecie mogli zapoznać kolegów z klasy z bogatą kulturą i tradycjami krajów anglojęzycznych tworząc prezentacje na lekcje angielskiego. Szykujemy też kilka małych zadań konkursowych:
- konkurs na najpiękniejszą makietę wybranego budynku lub symbolu dowolnego kraju.
Może to być Big Ben albo Wieża Eiffle'a, ale też budka telefoniczna lub London Eye. Wybór należy do was :D
dla klas 2-3 konkurs na kaligramy, czyli słowniczki obrazkowe. Tu wyobraźnia nie zna granic.
- klasom pierwszym pani Boniecka zaproponuje baśnie w języku angielskim po obejrzeniu których na pewno powstaną przepiękne prace plastyczne na gazetki

Tradycyjnie odbędzie się też szkolny konkurs piosenki "Keep Calm and Sing a Song"! Regulamin i formularz zgłoszeniowy w załączniku.
W dniu apelu podsumowującego (11.04.) zachęcamy zaś Was do przebrania się za ulubioną postać z książki angielskiego, amerykańskiego lub niemieckiego autora!
Bardzo jesteśmy ciekawi waszych ulubieńców literackich :D

Jak widzicie czeka Was super zabawa, ale i nie lada wyzwanie. Podpisane makiety i kaligramy przynosimy do szkoły 8 kwietnia, niech ozdobią szkolne korytarze!
O wszelkie szczegóły pytajcie swoich nauczycieli języka.
Liczymy na wasze zaangażowanie.
CU soon!
Zespół nauczycieli języków obcych ;)

Regulamin/Formularz zgłoszeniowy