Strona główna Nasze projekty Jej wysokość Matematyka
Jej wysokość Matematyka Email

Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.
Każdy kto obejrzał gazetki w galerii na drugim piętrze zgodzi się z tym twierdzeniem. Wykonaliście ciekawe i piękne prace. Niełatwo je opisać, są bardzo różnorodne i pełne ciekawostek. Po prostu zapraszamy do oglądania i czytania – wstęp bezpłatny.
Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego opisujemy wszechświat.
Kilka klas zaprezentowało nam informacje na temat ciągu Fibonacciego. Dowiedzieliśmy się, że rośliny, zwierzęta wykorzystują go w swojej budowie. Co więcej ma swoje zastosowanie w muzyce a nawet w kształcie galaktyk odnajdujemy jego odzwierciedlenie.
Do poznania matematyki nie prowadzi królewska droga.
Mamy nadzieję, że lepiej poznaliście i polubiliście królową nauk i będziecie dalej chętnie zgłębiać jej tajemnice. Tym razem Wasze prace oceniały panie uczące w naszej szkole matematyki.
4b, 4c – 17 punktów, 4a - 15 punktów, 6b – 14 punktów, 4d, 5b, 5e, 6c – 13 punktów, 5c – 12 punktów, 5a, 5d, 6a, 7a, 8b – 10 punktów,
7b - 9 punktów, 8a – 7 punktów.
Pozdrawiamy.
Samorząd Uczniowski