Strona główna Nasze projekty Projekt Deutsch Plus
Projekt Deutsch Plus

niemiecki 2Kto z Was dopatrzył się nowego logo na stronie naszej szkoły? Brawo dla spostrzegawczych!! Tuż pod ikonką e-dziennika mamy logo naszego najnowszego projektu Deutsch Plus. Kto kliknął, to już wie, ile zyskują osoby uczące się języka niemieckiego w naszej szkole....
Ale po kolei...Pod koniec zeszłego roku szkolnego zostaliśmy jako szkoła wyróżnieni za zrealizowane ze sukcesem projekty z języka niemieckiego – dwa największe to zajęcie drugiego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Inscenizacji Teatralnych „Deutsche Buehne" oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Goethe Institut „Warum Deutsch" – nakręciliśmy wówczas spot reklamowy promujący naukę języka niemieckiego. Jako szkoła zostaliśmy również zaproszeni na lekcję kulturowo-edukacyjną do Ambasady Niemiec w Warszawie.
Te wszystkie podjęte przez nas działania otworzyły przed nami furtkę do starań o udział w projekcie długofalowym z wymiernymi skutkami dla szkoły i uczniów. Wspólnie z Panią Dyrektor skompletowałyśmy niezbędną dokumentację i pod koniec sierpnia otrzymałyśmy informację, że nasza grodziska „6"została zakwalifikowana spośród blisko 400 szkół zgłoszonych z całej Polski do ogólnopolskiego projektu Deutsch Plus, którego patronatem objęła Ambasada Niemiec, zaś nad stroną merytoryczną czuwa Goethe Institut. Dzięki temu dla wszystkich chcących poszerzać swoją wiedzę z języka niemieckiego została przydzielona dodatkowo jedna godzina w klasach siódmych i jedna godzina w klasach ósmych. W trakcie tych zajęć realizujemy zadania projektowe wyznaczone przez Goethe Institut oraz korzystamy z takich profitów jak najbliższy koncert Rogera Reklessa w Warszawie w klubie muzycznym Progresja, na który otrzymaliśmy darmowe bilety.
Korzyści z projektu dla szkoły to jeszcze:
• członkostwo w prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus)
• współpraca z Goethe-Institut
• patronat Ambasady Niemiec w Polsce
• doradztwo w obszarze wsparcia nauczania języka niemieckiego
• wizyty młodych ludzi z Niemiec w szkole, możliwość kontaktu z „żywym językiem"
• poszerzenie wizerunku szkoły w lokalnych mediach (udział w projektach, obecność lokalnej prasy podczas organizowanych imprez)
• zaproszenie do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji dyrektorów
Wszystkim chętnym uczniom za zaangażowanie i udział w zajęciach dodatkowych Vielen Dank !
Trzymajcie kciuki za nasz projekt a my na bieżąco będziemy informować o naszych aktywnościach!! Pamiętajcie „Deutsch ist super"!!
Eure Deutschlehrerin Monika Strąk