Strona główna Nasze projekty Lekcja historii w świetlicy
Lekcja historii w świetlicy

niepodlegla „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"( Jan Paweł II)
Te ważne słowa przyświecają nam w tym tygodniu w świetlicy szkolnej. W związku z nadchodzącym dniem odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę postanowiliśmy przybliżyć świetliczakom znaczenie tego święta i z tej okazji zaprosiliśmy do nas Panią Beatę Michalak – nauczyciela historii. Nasz gość w przystępny sposób opowiedział nam o tych ważnych dla Polski wydarzeniach, które choć odległe, miały ogromne znaczenie dla losów naszej Ojczyzny. Był krótki powrót do przeszłości, były mapy, quiz i prezentacja sylwetki bohatera narodowego-Józefa Piłsudskiego. Uczniowie poznali znaczenie słów NIEPODLEGŁOŚĆ, ZABORCA, WOLNOŚĆ. Na koniec każde dziecko pokolorowało symbol narodowy - godło Polski. Spotkanie z Panią Beatą wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci i zachęciło do aktywnego poznawania historii naszego kraju. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz przy okazji innych, ważnych wydarzeń.
Zdjęcia