Strona główna Nasze projekty Spotkanie ze strażą pożarną
Spotkanie ze strażą pożarną Email

straz 02.12.2019 r. uczniów klas I - IV odwiedzili strażacy straży pożarnej. Panowie opowiedzieli jakie zadania w swojej służbie wykonują na codzień. Utrwalili uczniom podstawowe numery alarmowe oraz jakich informacji należy udzielać w rozmowie z dyspozytorem. Przypomnieli zasady zachowania się w przypadku alarmu w szkole. Uświadomili w jaki sposób należy poruszać się w pomieszczeniach, w których rozprzestrzenia się ognień i dym. Omówiony został, ważny w sezonie grzewczym, problem zaczadzeń Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda ubiór strażaka uczestnicząego w akcji ratunkowej w przypadku pożaru. Na koniec klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia ze strażakami. Spotkanie było zaplanowane w celu realizacji zadań projektu Bezpieczny Uczeń Plus.

Zdjęcia

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates