Strona główna Nasze projekty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej nr 6
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej nr 6

WOŚP SP6 2020 PLAKAT  "Ludzie sukcesu zawsze szukają możliwości niesienia pomocy innym.
   Nieudacznicy zawsze pytają : „A co mi za to dasz?"
   Brian Tracy

Ucząc i wychowując w naszej szkole przyszłych ludzi sukcesu, nauczyciele postanowili przygotować wyjątkową lekcję pomocy. Wykorzystali do niej finał WOŚP. Od grudnia odbywały się akcje i warsztaty pokazujące, że pomaganie jest fajne i ciebie samego wzbogaca. Styczniowe popołudnie, to nasz szkolny finał uczniów grających dla pomocy chorym dzieciom i osobom starszym.

Parę chwil po 14 piosenką rozpoczęliśmy umysłowe i fizyczne aktywności. Całą imprezę poprowadził Owsiak z SP6, czyli pani Ania Lipner, która czuwała, aby wszyscy skorzystali z każdej przygotowanej przez nas atrakcji. Sala gimnastyczna była sceną dla pokazów: Zumby- zespołu pani Oli Dziewickiej, karate w wykonaniu klubu sportowego Budo, judo i akrobatyki KS Agatos oraz metod udzielania pierwszej pomocy. Na obrzeżach parkietu swoje miejsce znalazły: loteria fantowa z gadżetami pozyskanymi z Urzędu Miasta i Starostwa, stoisko językowe z Goethe Institut, Mądra Matematyka, robotyka z Planety Rozwoju i eksperymenty z koła fizycznego. Przed szkołą królowały auta i funkcjonariusze z policji, straży miejskiej i straży pożarnej. Boisko do koszykówki, to scena GKK, gdzie trzeba było zmierzyć się z rzutem za 3 punkty. Hol parteru, to galimatias stworzony przez kawiarenkę, punkt z ziołami Baziółka, malowanie buziek, tworzenie biżuterii i produkcja personalizowanych znaczków z harcerzami VI szczepu. Wszystkim przygrywał pan Tomek na perkusji, emocje studził klub Bogoria ucząc tenisa stołowego i pewna żyrafa z banku PKO BP.

Pewnie rozbolała Was już głowa od ilości atrakcji, ale to nie wszystko. Około 15.30 wszyscy gromadzili się przed sceną, bo zbliżało się przedstawienie "Zamieszanie w krainie bajek" (przepiękne podziękowania obsadzie – same sławy oraz wypożyczalni strojów Bajolandia). Prawdziwe to było zamieszanie i radość, jak król Baj – Pan Burmistrz Tomasz Krupski uporządkował krainę baśni i bajek. W nagrodę dla wszystkich bawiących i pomagających na scenie zameldował się tort od cukierni Rzeczkowskich. Koordynator sztabu miejskiego otrzymał na licytację z rąk strażaków hełm, a z rąk pani dyrektor książkę z biografia Roberta Lewandowskiego z jego autografem. Nikomu nie spieszyło się do domu i pomimo zakończenia święta pomagania wszyscy powoli wychodząc, umawiali się na kolejne działania pomocnych dłoni.

Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do tego pięknego dnia. Wasza pomoc wróci do Was, bo dobro powraca. Dziękujemy. Społeczność Grodziskiej Szóstki.

Ps. Specjalne podziękowania za zamieszanie szkolnemu sztabowi czyli paniom: Oli Dziewickiej, Magdzie Kowalczyk, Marcie Wilk i Asi Wszelakiej.

Zdjęcia