Strona główna Nasze projekty Certyfikat Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń + zdobyty!!!
Certyfikat Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń + zdobyty!!! Drukuj Email

certyfikat bezpieczna szkola Informujemy, że nasza szkoła w okresie od 31.10.2019 r. do 20.04.2020r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +. Mimo ostatnich trudnych tygodni dobrnęliśmy do końca projektu i jesteśmy posiadaczami wymarzonego certyfikatu
Przez ten czas jako społeczność szkolna zrobiliśmy szereg zadań przewidzianych w regulaminie konkursu m.in.:
- Zorganizowaliśmy spotkanie uczniów z przedstawicielami Straży Pożarnej oraz przeprowadziliśmy praktyczne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
- Wiemy, jakie zagrożenia mogą nasz czekać na zajęciach w-f".
- Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży, nie są dla nas już tematem tabu.
- Przez wiele miesięcy działaliśmy na rzecz społeczności lokalnej (pomagaliśmy starszym osobom, zorganizowaliśmy szkolny finał WOŚP, sprzątaliśmy groby na cmentarzu).
- Wspólnie stworzyliśmy regulaminu, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
- Opracowaliśmy i stosujemy się do zbioru zasad i reguł, dotyczących zachowań w środowisku szkolnym. Wiemy, jakie konsekwencje, będziemy ponosić, w sytuacji ich nieprzestrzegania.
- Przez cały rok aktywnie działała w naszej szkole pomoc koleżeńska w nauce.
- Wielu z Was odpowiedziało nam na konkursowe pytanie : „Dlaczego nasza szkoła ma dobry klimat?" .

Nasze działania zostały ocenione na 100 %. Brawo My !