Strona główna Nasze projekty „Moje kosmiczne wakacje”
„Moje kosmiczne wakacje”

 graphicsPolska Agencja Kosmiczna POLSA przy partnerstwie Centrum Nauki Kopernik–ESERO POLSKA i Hevelianum w Gdańsku ogłasza ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych zainteresowanych tematyką Kosmosu.

W rywalizacji wziąć mogą udział uczniowie szkół podstawowych, którzy oceniani będą w dwóch podgrupach: klasy I-IV oraz od klasa V-tegoroczni absolwenci.

Prace dotyczące wspomnień z wakacji (tych prawdziwych lub tych wymarzonych) powinny być powiązane z szeroko pojętą tematyką poznawania Wszechświata, eksploracji przestrzeni kosmicznej i przydatności technologii przemysłu kosmicznego w życiu codziennym.

Forma wykonania pozostaje dowolna (np. literacka, plastyczna, techniczna, muzyczna, filmowa, prezentacyjna), a prace tworzyć można indywidualnie lub w zespołach od 2 do 4 uczniów.

Zgłoszenia nadsyłać można do 2 października 2020 r., wyniki ogłoszone zaś zostaną 30 października. Nagrodami za najlepsze prace będą książki o tematyce kosmiczne, mapy nieba i vouchery wstępu do najpopularniejszych polskich placówek zajmujących się tematyką kosmiczną. Wszyscy uczestniczy otrzymają natomiast pamiątkowe dyplomy i kosmiczne gadżety.

Więcej informacji oraz Regulamin konkursu znaleźć można na stronie organizatora

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates