Strona główna Nasze projekty Realizacja projektu SCHULWÄRTS
Realizacja projektu SCHULWÄRTS

goethe institut Ostatni tydzień wykorzystaliśmy na kontynuację pracy metodami aktywizującymi i angażującymi nie tylko umysł ale tez i ciało! Sprzyjająca aura na zewnątrz zachęciła nas do lekcji j. niemieckiego na świeżym powietrzu...Wraz z naszym stypendysta panem Timo zaczęliśmy lekcję od krótkiej rozgrzewki w języku niemieckim - pan pokazywał uczniom zapisane formy aktywności fizycznej a naszym zadaniem było je wykonać!Następnie już tylko ze słuchu i w przyspieszonym tempie ..taka forma nauki poprzez zabawę wprowadziła uczniów w dobry nastrój zachęcając do dalszej pracy. Kolejnym zadaniem było wysłuchanie przebiegu dnia Jana - historii wymyślonej przez pana Timo i naszkicowanie jej na kartce ... nie lada wyzwanie przenieść na kartkę słowa wypowiedziane przez rodowitego Niemca ale większości naszych uczniów się to udało !!! Wasze prace na zdjęciach 
Niektóre grupy miały tez możliwość zabawy z piłka i zadawaniem spontanicznych pytań oraz pantomima polegająca na odgadywaniu czynności w języku niemieckim!
Cieszymy się, ze pogoda pomogła i jeszcze przed nauka zdalna udało się wykorzystać ten czas na zabawę z językiem niemieckim!!
W trakcie nauki zdalnej zachęcamy wraz z panem Timo do aktywnego udziału w lekcji, gdyż poza nauka podręcznikowa będziemy ćwiczyć sobie język niemiecki poprzez gry w Kahoot, poznamy nowe słówka przy użyciu aplikacji Learning Apps a także nauczymy się samokontroli i tworzenia wirtualnych fiszek w programie Quizlett ...Dodatkowo pan Timo dla chętnych będzie prowadził w piątki po lekcjach webinaria z prawidłowej wymowy i intonacji!! Gorąco zachęcam do zapisywania się - szczególnie klasy siódme, które są na starcie przygody z drugim językiem obcym!

Macht's gut!!

Eure Deutschlehrerin - Monika Strąk

 

Zdjęcia

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates