Strona główna Nasze projekty Edu Gra o Grodzisku - udział uczniów klasy 7c w projekcie
Edu Gra o Grodzisku - udział uczniów klasy 7c w projekcie

edugra„Wirtualne miasto – ludzie, miejsca, wydarzenia" to projekt, w ramach którego powstała EDU GRA. Jest ona oparta na technologii VR. Scenariusz zadań i zagadek stworzyli uczniowie grodziskiej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szarych Szeregów. Podczas warsztatów zaprojektowali też m.in. story boardy, potrzebne do stworzenia kadrów filmu. Wszystko to w ramach innowacyjnej metody Design Thinking. Kolejnym etapem przygotowań było stworzenie spójnej narracji gry zespołowej, w której gracze wydostają się z tarapatów wykorzystując znajomość lokalnej historii. Podpowiedzi do zadań szukają w goglach VR podczas podróży w czasie, którą odbywają w wirtualnej rzeczywistości.

Obiektywna Gazeta  Internetowa

Jacek Wolszczak

Czytaj cały artykuł na Obiektywna.pl: