przedszkolaki w projekcie "starszaki-maluchom"

W marcu, w naszej Szósteczce, ruszył program pod hasłem STARSZAKI-MALUCHOM.
W akcję włączyli się Uczniowie klas ósmych, siódmych i szóstych, którzy prowadzili z Zeróweczkami zajęcia plastyczne, sportowe, przyrodnicze oraz czytelnicze i muzyczne.
Zajęcia przyrodnicze prowadziły Amelka Kiljańska i Ania Świętojańska z klasy 8c. W ich efekcie powstały piękne dekoracje z owsa wielkanocnego, sadzonki cebulki, fasolki, roszponki i innych smacznych roślinek.

Kilka dni później uczciliśmy nadejście upragnionej przez wszystkich wiosny. Zajęcia przygotowali uczniowie klasy 7a: Karolina Bęczkowska, Weronika Lipner, Daria Grabczuk, Kuba Fijałkowski i Franek Zegarski, którzy najpierw przeprowadzili pogadankę na temat tradycji powitania wiosny a następnie wraz z dziećmi wykonali piękne marzanny, z którymi Zeróweczki ruszyły na spacer, skandując hasło: „Zimo, idź raz dwa, przybądź tu innego dnia!”.
W świat literatury dziecięcej wprowadziły nas Maja Kożuchowska, Maja Wilczyńska, Madzia Szpora, Karolinka Kiełtyka z klasy 6b, Amelka Gieryszewska i Zuzanna Frydryk z klasy 8b, Antonina Stani z klasy 8c, Julia Żak, Maja Stalony i Olha Hurniak z klasy 8d, które z wielkim zaangażowaniem pokazały Maluchom wspaniały, kolorowy świat znanych bohaterów bajek i baśni.
Ponownie mogliśmy liczyć na Starszaki z klasy 7a tj.: Weronikę Lipner, Karolinę Bęczkowską, Kubę Fijałkowskiego, Marysię Nałęcz, Józka Jacyno i Darię Grabczuk, dzięki którym nasze Maluszki mogły dać upust swej niekończącej się energii, na wspaniale przygotowanych zajęciach sportowych. Czołganie, skakanie, turlanie, kozłowanie i odbijanie - to jest to, co Maluszki lubią najbardziej.
Wraz z Uczennicami klasy 8d: Madzią Mrozowską, Zuzią Bukowską, Martyną Krasińską i Oliwią Dobjasz Maluszki poznały tradycje wielkanocne i wykonały piękne prace plastyczne, których cichymi bohaterami były pisklaki i pisanki. Kilka dni później Uczennice z klasy 8d pokazały Zeróweczkom tajemniczy świat dinozaurów. Dowiedzieliśmy się, co oznacza słowo „dinozaur”, jak wiele ich gatunków zamieszkiwało Ziemię, czym się żywiły, jak wielkie osiągały rozmiary, a kolejnego dnia ruszyliśmy śladami w poszukiwaliśmy dinozaurów. Doskonałym obszarem poszukiwań okazała się przyszkolna piaskownica, gdzie Maluszki uzbrojone w pędzelki, dzielnie pracowały na terenie wykopalisk. Wiele śladów odnieśliśmy w rejonie naszej Szósteczki.
Mieliśmy również zajęcia umuzykalniające z Kazimierzem Rydzewskim z klasy 8c, który zaznajomił Przedszkolaki ze wspaniałym instrumentem jakim jest puzon i zagrał dzieciom znane z bajek fragmenty utworów.
Ciekawe jakie jeszcze aktywności Starszaki przygotują naszym Milusińskim w maju. Czekamy na Was i Wasze wspaniałe pomysły na zajęcia z Maluszkami.