Logografika Fundacji Sofijka - niebiesko fioletową kreską zarus uśmiechniętej buzi dziewczynki z rozwianymi sługimi włosami. poniżej napis: fundacja sofijka - w tym samym kolorze

22 i 23 kwietnia 2024 r. klasy czwarte, piąte i siódme wzięły udział w warsztatach geograficzno-przyrodniczych zorganizowanych w naszej szkole porzez Fundację Sofijka.

Podczas 45 minutowych zajęć, łącząc naukę, zabawę i współpracę w grupie uczniowie zmierzyli się z przygotowanymi zadaniami, jak m.in.:  zagadki geograficzne, praca z mapą, rozwiązanie równań

Na tle herbu szkoły nad wejściem do szkoły p. Ania Wojciechowska z trzema nauczycielkami z Bilbao

W minionym tygodniu gościnnie do naszej szkoły zawitały trzy nauczycielki ze szkoły podstawowej z hiszpańskiego miasta Bilbao. Panie Ana, Sara i June przyleciały do Polski w ramach projektu Erasmus+ do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Milanówku, ale ponieważ nasza szkoła znana jest ze swojej gościnności i bogatej oferty zajęć, panie przez dwa dni zapoznawały się rownież z naszą placówką.

kolorowe nutki na pięciolinii

18.04.2024 r. nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie „Sopranem i basem”. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej im. doktora Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie mieli okazję zaprezentować swoje wokalne umiejętności przed publicznością. Każdy z uczestników był bardzo zaangażowany i śpiewał z całą mocą.

Baner - napis niebieską drukowaną trzcionką: NIEBIESKI MARSZ DLA AUTYZMU

W ciepły, piątkowy poranek, 5 kwietnia, wyruszyliśmy bardzo liczną grupą na Niebieski Marsz organizowany przez Niepubliczne Przedszkole “Tęczowy Domek” w Grodzisku Mazowieckim. Przedsięwzięcie to ma na celu szerzenie wiadomości o osobach ze spektrum autyzmu oraz o ich sytuacji w naszym społeczeństwie.
Ubrani na niebiesko, wyposażeni w niebieskie serca oraz transparenty z hasłami, udaliśmy się na miejsce zbiórki.

Całe szczęście, pogodę mieliśmy zamówioną i podczas całego marszu przyświecało nam słońce. Szliśmy od ul. 3 Maja, przez Park im. Skarbków oraz cały deptak aż pod Centrum Kultury, gdzie hucznie i kolorowo zakończyła się cała impreza.

Salon edukacyjny - baner

4 kwietnia odbyło się ciekawe wydarzenie promujące szkoły ponadpodstawowe z naszego regionu - mianowicie po raz pierwszy ósmoklasiści mieli okazję wziąć udział w targach szkół ponadpodstawowych z okolicy!!!!

Centrum Nauki Kopernik - logografika

22 marca 2024 r. klasa 2d i klasa 3d wybrała się na wycieczkę do największego i najnowocześniejszego centrum nauki w Polsce czyli do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Misją centrum jest wyjaśnianie zwykłym ludziom skomplikowanych zjawisk przyrodniczych, pobudzanie ich do myślenia i rozbudzanie w nich ciekawości wobec otaczającego świata.

Już na wejściu przywitał nas uśmiechnięty, recytujący poezję robot i wielkie wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi.