Strona główna Świetlica - aktualności
Świetlica tęskni za dziećmi!

swietlicowa galeria prac plastycznychDrogie Świetliczaki!!!!!
Nauczyciele świetlicy tęsknią za wami – zrobiliśmy porządki i znalezliśmy stare prace, ale brak nowych, może prześlecie nam swoje własne dzieła artystyczne, które tworzycie teraz  w domach. Jeżeli tęsknicie,  Wy za nami, to zobaczcie oto kilka zdjęć kiedy jeszcze razem pracowaliśmy. Czy ktoś rozpoznaje swoje prace?
Zmontowaliśmy filmiki, podłożyliśmy muzykę, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z Wami. Czekamy i mamy nadzieję, że już w styczniu usłyszymy Wasze głosy, w realu, w murach naszej szkolnej świetlicy.

Prezentacja zdjęć

pamietaj aby zalogować się najpierw na swoje konto :)

Świetlica wirtualna 16.11. - 20.11.2020 r.

swietlica wirtualna

Drogie Świetliczaki, zapraszamy do naszej wirtualnej świetlicy, gdzie czeka na Was wiele nowych propozycji zadań i pomysłów na bieżący tydzień. Czekamy tu na Was i jesteśmy ciekawi waszych opinii i wrażeń!

Świetlica wirtualna

Wirtualna świetlica 09.11. - 13.11.2020 r.

swietlica wirtualna Plan zajęć:
Poniedziałek z Panią Beatą i Panią Magdą
Wtorek z Panią Lonią
Czwartek z Panią Olą
Piątek z Panem Tomkiem

ZAPRASZAMY!

Ruch to zdrowie

zabawy ruchowe w swietlicy Mając na uwadze codzienną potrzebę ruchu rozpoczęliśmy w świetlicy szkolnej cykl zajęć ruchowych z chustą animacyjną, zarówno w świetlicy jak i w namiocie szkolnym. Zabawy ruchowe to świetny sposób na rozładowanie nadmiaru energii oraz pobudzeniu motywacji do dalszej nauki.

Zdjecia

Jesienne zwierzęta Drukuj Email
Wpisany przez Bogumiła Ogonowska
niedziela, 18 października 2020 17:34

jesienne zwierzeta swietlica Zajęcia plastyczno-techniczne to dobra zabawa dla wszystkich.
Dziś w świetlicy mamy zwierzyniec. Odwiedziły nas jeże i lisy, a tak naprawdę to My Świetliczaki robiliśmy sylwety leśnych zwierząt.
To było ciekawe doznanie.

Plastelina dobra na wszystko

plastelinowe zabawy swietlica W świetlicy szkolnej w trakcie zajęć dzieci stworzyły własną galerię postaci z żołędzi i kasztanów. Do zabawy plastycznej wykorzystywane zostały różnorodne materiały co przyczyniło się do rozwinięcia wyobraźni i kreatywności uczniów w świetlicy.

Jesienne nastroje

jesienne nastroje swietlica Przyszła do nas jesień, a z nią pierwsze jesienne prace plastyczne.

Tym razem przybrała ona formę witrażu. Pomysłowość i oryginalność prac dzieci nie miały końca. Finałem naszych zmagań było dekorowanie szkolnego holu naszymi pięknymi pracami.

Zabawy z perkusją

zabawy perkusja swietlica Za nami kolejne zajęcia muzyczno-terapeutyczne w świetlicy.
Tym razem dzieci zapoznały się z instrumentami perkusyjnymi: werblem talerzem. W trakcie zajęć poznały budowę instrumentów oraz mogły na nich zagrać.
Na koniec odbyła się zabawa rytmiczno-terapeutyczna, w trakcie której uczestnicy mogli zaspokoić swoją potrzebę ruchu i rozładować negatywne emocje.

Lisiaki świetliczaki

liski swietlicaRysunek to jedna z najpopularniejszych form plastycznych w świetlicy.
Idą tym tropem na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały podstawy rysunku lisa.
To było ciekawe doświadczenie, a zachwytom nie było końca.

Bezpieczeństwo na drodze Email

bezpieczenstwo na drodze W trakcie zajęć świetlicowych dotyczących cyklu zajęć, pt. „Jestem bezpieczny w drodze do i ze szkoły" dzieci zapoznały się z zasadami ruchu drogowego, znakami drogowymi oraz sygnalizacją świetlną. Wykonały również prace plastyczne w postaci sygnalizacji świetlnej metodą wydzieranki oraz kolorowały znaki drogowe na wcześniej przygotowanych szablonach z bloku technicznego.

Jesienne łamigłowki

jesienne lamiglowkiZajęcia tematyczne to duże wyzwanie dla uczniów naszej świetlicy.
Mając na uwadze pomoc oraz wsparcie w pokonywaniu własnych słabości, proponujemy różnorodne zabawy, których celem jest umocnienie wiary we własne siły, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Zajęcia umuzykalniające w świetlicy szkolnej

gitara-drawing-clipartPo długiej przerwie wakacyjnej świetlica przywitała Szkołę nową piosenką, pt. „Witaj Szkoło". Odbyły się również zajęcia umuzykalniające z akompaniamentem gitary, w trakcie których uczniowie zapoznali się z budową i brzmieniem instrumentu.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7