Strona główna Świetlica - aktualności
Aktualności
Świetlicowy konkurs plastyczny pt. "Zimowy pejzaż"

swietlica W dniu 3.03.2021 r. został podsumowany świetlicowy konkurs plastyczny pt. "Zimowy pejzaż", w którym brało udział 15 dzieci z klas I-III. Celem konkursu było rozbudzenie fantazji i kreatywności, umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu oraz zachęcenie wychowanków do udziału w konkursach plastycznych.

W wyniku obrad komisji złożonej z nauczycieli świetlicy, zostały nagrodzone wszystkie prace uczestników. Za szczególną staranność wykonania i wkład włożonej pracy wyróżnienia dostali: Ksawery Woltyński z klasy 3c, Ania Rybicka - 2b oraz Maja Mrowicka-1b i Laura Ryczałek-1b. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie plastycznym.

 

 
Ping Pong w świetlicy szkolnej czyli coś dla ciała i umysłu

tenis-stoowyKochani w naszej świetlicy rozpoczęliśmy nowa zabawę –grę w ping ponga. W ping-ponga mogą grać już kilkuletnie dzieci, młodzież, a na nawet osoby starsze. Tenis stołowy, to także doskonała propozycja dla osób z częściową lub wysoką niepełnosprawnością; na turniejach niepełnosprawni mogą konkurować z osobami pełnosprawnymi – przykładem jest chociażby tenisistka stołowa Natalia Partyka, która z powodzeniem uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie. W tej dyscyplinie nie są również dyskryminowane osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Tenis stołowy może być także dobrym sposobem na integrację dzieci, np. w klasach integracyjnych, a raz zakupiony sprzęt służy wiele lat. Gra w tenisa stołowego rozwija koordynację ręka-oko i kształtuje u zawodników takie same schematy, jakie mają miejsce przy przepisywaniu tekstu – jednoczesne obserwowanie i działanie. Badania udowodniły, że dzieci, które miały aktywny kontakt z tenisem stołowym, lepiej radzą sobie w początkowych fazach procesu edukacji. Jest to spowodowane właśnie tym, iż od najmłodszych lat ćwiczą koncentrację i szybkość reakcji. Oprócz tego gra w ping-ponga może pomóc dzieciom w walce z dysleksją typu wzrokowego, która staje się coraz bardziej powszechna. U jej podłoża leżą zaburzenia percepcji pamięci wzrokowej powiązane z zaburzeniami koordynacji wzrokowo-ruchowej i ruchowo-przestrzennej. A gra w tenisa stołowego harmonizuje pracę mięśni ze zmysłem wzroku.
Tenis stołowy zwiększa również inteligencję dziecka, ponieważ wymaga opanowania szeregu taktycznych umiejętności: zasad, strategii, indywidualnego stylu gry. W tenisie stołowym każdy może rozwinąć swój własny styl gry wokół swoich silnych stron.

Zdjęcia

 
Walentynki w świetlicy szkolnej

serceW poniedziałek 15.02.2021 r. odbyły się w naszej świetlicy walentynki. Wychowawcy zapoznali uczniów z historia święta oraz z postacią patrona dnia zakochanych świętego Walentego. Nie zabrakło wróżb i zabaw walentynkowych w których dzieci chętnie brały udział .

 
Świetlicowa dyskoteka karnawałowa

maskiKarnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę  10.02.2021 r. w  świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie z klas I-III . Dzieci miały okazję pobawić się w rytm najpopularniejszych przebojów muzyki rozrywkowej. Tańcom i zabawom nie było końca . Nad bezpieczeństwem w trakcie dyskoteki czuwali nauczyciele świetlicy szkolnej. Wzbogacając ducha karnawałowej zabawy w świetlicy wykonaliśmy korony oraz maski.

 

Zdjęcia

 

 
Świetlicowy koncert karnawałowy

swietlicaNauczyciele świetlicy dziękują za coroczne Wasze dary dla piesków, które zostały przekazane w dniu 16.12.2020 r. do "Grodziskiej Straży Zwierząt".

W ramach podziękowań za darowane serce i pomaganie w naszej szkolnej świetlicowej zbiórce karmy dla Grodziskiej Straży Zwierząt, świetlica zorganizowała koncert na perkusję i gitarę dla klas 0-3. Podczas koncertu dzieci miały okazję wysłuchać popularnych utworów muzycznych, potańczyć przy muzyce oraz zagrać na zestawie perkusyjnym.

 

Zdjęcia

 
Wirtualna świetlica 30.11 - 4.12 Email

swietlica wirtualna W tym tygodniu wychowawcy świetlicy zapraszają Was m.in. do realizacji kolejnego zadania w ramach projektu "Świetliczaki na tropie ... skrzydeł natury"oraz na spotkania z Mikołajem

 

Wirtualna świetlica

 
Świetlica tęskni za dziećmi!

swietlicowa galeria prac plastycznychDrogie Świetliczaki!!!!!
Nauczyciele świetlicy tęsknią za wami – zrobiliśmy porządki i znalezliśmy stare prace, ale brak nowych, może prześlecie nam swoje własne dzieła artystyczne, które tworzycie teraz  w domach. Jeżeli tęsknicie,  Wy za nami, to zobaczcie oto kilka zdjęć kiedy jeszcze razem pracowaliśmy. Czy ktoś rozpoznaje swoje prace?
Zmontowaliśmy filmiki, podłożyliśmy muzykę, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z Wami. Czekamy i mamy nadzieję, że już w styczniu usłyszymy Wasze głosy, w realu, w murach naszej szkolnej świetlicy.

 

Prezentacja zdjęć

 
Świetlica wirtualna 16.11. - 20.11.2020 r.

swietlica wirtualna

Drogie Świetliczaki, zapraszamy do naszej wirtualnej świetlicy, gdzie czeka na Was wiele nowych propozycji zadań i pomysłów na bieżący tydzień. Czekamy tu na Was i jesteśmy ciekawi waszych opinii i wrażeń!

Świetlica wirtualna 

 
Wirtualna świetlica 09.11. - 13.11.2020 r.

swietlica wirtualna Plan zajęć:
Poniedziałek z Panią Beatą i Panią Magdą
Wtorek z Panią Lonią
Czwartek z Panią Olą
Piątek z Panem Tomkiem

 

ZAPRASZAMY!

 
Ruch to zdrowie

zabawy ruchowe w swietlicy Mając na uwadze codzienną potrzebę ruchu rozpoczęliśmy w świetlicy szkolnej cykl zajęć ruchowych z chustą animacyjną, zarówno w świetlicy jak i w namiocie szkolnym. Zabawy ruchowe to świetny sposób na rozładowanie nadmiaru energii oraz pobudzeniu motywacji do dalszej nauki.

Zdjecia

 
Jesienne zwierzęta Drukuj Email
Wpisany przez Bogumiła Ogonowska   
niedziela, 18 października 2020 17:34

jesienne zwierzeta swietlica Zajęcia plastyczno-techniczne to dobra zabawa dla wszystkich.
Dziś w świetlicy mamy zwierzyniec. Odwiedziły nas jeże i lisy, a tak naprawdę to My Świetliczaki robiliśmy sylwety leśnych zwierząt.
To było ciekawe doznanie.

Zdjęcia

 
Plastelina dobra na wszystko

plastelinowe zabawy swietlica W świetlicy szkolnej w trakcie zajęć dzieci stworzyły własną galerię postaci z żołędzi i kasztanów. Do zabawy plastycznej wykorzystywane zostały różnorodne materiały co przyczyniło się do rozwinięcia wyobraźni i kreatywności uczniów w świetlicy.

Zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates