Strona główna Świetlica - aktualności
Aktualności
#kartkadlamedyka

kartka dla medyka Drodzy Uczniowie!
Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy skłania do głębszej refleksji nad tematem, jakim jest praca medyków – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. To dzięki największemu zaangażowaniu tej grupy społecznej możliwa jest pomoc w tym trudnym dla wszystkich okresie – pandemii koronawirusa. Aby podkreślić rangę tego zawodu, poświęcenia jakie się z nim wiąże i oddanie potrzebującym chcielibyśmy zaproponować naszym dzieciom i rodzicom wspólną edukacyjną akcję – nasze „szóstkowe" poparcie i podziw. Narysujcie, namalujcie, stwórzcie kartkę/rysunek z życzeniami czy podziękowaniami dla medyka, a następnie zróbcie sobie z nią zdjęcie. #kartkadlamedyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Przyłączmy się ta akcją do naszych zuchów i harcerzy, którzy do Grodziskiego szpitala przekazali 1000 maseczek.
Prace przesyłajcie na adresy mailowe: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Opublikujemy je potem na stronie naszej szkoły i przekażemy do naszego szpitala gdzie pracują nasi rodzice, znajomi i gdzie my znajdujemy pomoc. Zachęcamy i czekamy na Wasze dzieła.

 
Konkurs plastyczny

Read moreŚwietlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie plastycznym – „ZAJĄCZEK WIELKANOCNY".
Termin nadsyłania prac: 9 kwietnia 2020 r.
na adres mailowy:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Nadesłane prace oraz prace laureatów stworzą pierwszą wirtualną galerię prac wielkanocnych!!!!
1. Tematyka konkursu
– zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zajączka wielkanocnego dowolną techniką plastyczną

Więcej…
 
Propozycje zajęć plastyczo-technicznych

kredkiDrodzy Uczniowie naszej 6 - drogie Świetliczaki,
znaleźliśmy się w niecodziennej sytuacji, ale mimo wielu zadań i obowiązku nauki znajdźcie czas, by wykonać dowolną pracę plastyczną (rysunek, praca plastyczno-techniczna) i wyślijcie jej zdjęcie do nas - waszych nauczycieli świetlicy szkolnej. W ten sposób będziemy tworzyć naszą galerie prac plastycznych, a tym samym pokażecie nam, jak wygląda wasza aktywność w domu. Może zilustrujecie nadchodzącą wiosnę, jej oznaki, a może wykleicie pięknego motyla...:))Zdjęcia możecie wysyłać na wybrany adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . A po powrocie do szkoły przynieście je nam osobiście.
Czas w domu możecie spędzić równie aktywnie jak w świetlicy, w to nie wątpimy. Zachęcamy także do odwiedzania stron internetowych, gdzie poza zadaniami, kolorowankami i innymi pomysłami, znajdziecie mnóstwo inspiracji do tworzenia i umilenia sobie czasu. Pamiętajcie-zostajemy w domu!

https://view.genial.ly/5e6d20fce6130a0fcf91465d/presentation-swietlica
www.juniorowo.pl
www.mojedziecikreatywnie.pl
www.padlet.com
www.wierszedladzieci.pl
www.wczesnoszkolni.pl
www.wordwall.net
https://pl.pinterest.com

 
Akcja charytatywna w świetlicy

Świetlica szkolna zakończyła akcję charytatywną dla Grodziskiego Antykwariatu Pod Psem. W dniu 4.12.2019 r. zostały przekazane ksiażki, gry CD, DVD, ceramika.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szlachetną akcję. Zebrane rzeczy zostaną zamienione na opłatę usług weterynaryjnych dla Grodziskiej Straży Zwierzat.

Zdjęcia

 
Andrzejki w świetlicy

andrzejki w swietlicy 29.11.2019  w swietlicy szkolnej miały miejsce andrzejki. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami i tradycją Andrzejek. Mialy okazję brać udział w różnorodnych wróżbach i zabawach. Na zakończenie odbyła się dyskoteka w rytm popularnych przebojów. Wszyscy w dobrych humorach, świetnie się bawili.

Zdjęcia

 
Zajęcia w świetlicy szkolnej

domowa wietlica W czwartek, 28.11.2019 r. odbyły się w świetlicy szkolnej zabawy animacyjne  dzięki współpracy z Domową Świetlicą http://domowaswietlica.com/

Było mnósto ruchu, współzawodnictwo, slalom z ćwiczeniami dobrymi dla
zdrowia, a wszystko przy wesołej muzyce :)

Zdjęcia

 
Zajęcia muzyczne w świetlicy szkolnej z wykorzystaniem keyboardu

swietlica26.11.2019 w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z instrumentem klawiszowym jakim jest keyboard. Dzieci poznały jego budowę i brzmienie. Wysłuchały również popularnych utworów granych przez nauczyciela. W trakcie zajęć miały okazję zagrać na keyboardzie i wziąć udział w zabawie terapeutyczno-muzyczno-ruchowej w rytm muzyki granej na syntezatorze.

Zdjęcia

 
Dzień Głośnego czytania ze Słodziakami Email

biblioteka 29.10.2019 w świetlicy szkolnej odbyły się obchody "Dnia Głośnego czytania ze Słodziakami". Dzieci chętnie czytały przygody słodziaków i same wykonały specjalną dekorację prezentującą siłę dziecięcej wyobrażni.

Zdjęcia

 
Jesienne spotkania w szkolnej świetlicy

jesienia w swietlicy Oj działo się, działo...A wszystko to dzięki Świetliczakom, które zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z zerówki, aby móc pochwalić się jesiennymi darami pól, lasów i ogrodów, pod którymi aż uginał się stół. Czego tam nie było! Kasztany, szyszki, orzechy, których pilnowała wiewiórka, dynie piękne i pomarańczowe, jabłka i gruszki obok których przechadzał się jeż, marchew, buraki, ziemniaki, w swoich prawdziwych okryciach skórkowych, spomiędzy których wychylały się wrzosy oraz bukiety kwiatów. Kolorowe liście, gałązki i jarzębiny miały swoje miejsce nie tylko na stole, ale pokrywały parapet i podłogę, a wszystko po to, aby spacerowicze przechadzając się dookoła stołu mogli bukiety jesienne zrobić i suknię Pani Jesieni ozdobić. Piękne wiersze, ciekawostki ze świata zwierzą i roślin w wykonaniu Świetliczakow pokazały, że na jesień nie tylko patrzymy ale również o niej słuchamy. A może i nieco zabawy? Taaak! Zagadki jesienne, piosenki oraz na koniec zadanie do wykonania i dla Świetliczaków i dla Zerówkowiczów - jak najpiękniej ubrać, pomalować i ozdobić Panią Jesień. Zabawa była przednia i na długo w pamięci zostanie, bo nie codziennie zdarza się takie jesienne spotkanie.
Zdjęcia

 
Zajęcia rytmiczne w klasie 0B i w świetlicy szkolnej

tt 22.10.2019 r. w oddziale przedszkolnym 0B i świetlicy szkolnej, pan Tomasz Tarczyński przeprowadził dla dzieci wyjątkowe zajęcia rytmiczne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych: werbla i talerza perkusyjnego. W trakcje spotkania dzieci zapoznały się z budową instrumentów i miały okazję na nich zagrać. Dodatkowo w rytm zaproponowanych przez nauczyciela figur rytmicznych dzieci wykonywały układy ruchowe. Na koniec uczniowie wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu Pana Tomasza.

Zdjęcia

 
Świetliczaki tworzą grę

  domowa wietlica W miniony piątek (18.10.2019) naszą świetlicę

odwiedziła p. Anna Appelbaum z domowej świetlicy (www.domowaswietlica.com). Zaproponowała dzieciom zajęcia, podczas których wspólnie stworzyli grę planszową. Z kart, planszy i pionków wyczarowali razem zabawę, za pomocą której świetliczaki rozwijały motorykę małą i dużą, ćwiczyły pamięć i koncentrację, wzbogacały swoją kreatywność, a także uczyły się pracy w grupie. Co najważniejsze - wszystko to dzieci osiągnęły poprzez świetną zabawę, w bardzo pozytywnej atmosferze. Z pewnością będą wspominać wizytę z wielkim entuzjazmem.
Ich autorska gra została w naszej świetlicy, dzięki czemu będą mogły korzystać z niej częściej. Mogą również ją modyfikować i dodawać nowe, wspaniałe pomysły, których naszym uczniom nie brakuje :)

 
Ciekawe zajęcia świetlicowe

wietlica szkolna  9 października uczciliśmy w świetlicy szkolnej ważne święto, bowiem tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Uczniowie, którzy dzisiaj przebywali w świetlicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach – obejrzeliśmy film edukacyjny ukazujący historię Poczty Polskiej, porozmawialiśmy o znaczeniu tej instytucji, a także roli osób tam pracujących. Uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego w godle Poczty jest trąbka, rozwiązywali zagadki związane z tematem zajęć. Na koniec każdy świetliczak zaprojektował swój własny znaczek pocztowy, a efekty naszej pracy w galerii zdjęć:))

Zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates