Strona główna Świetlica - aktualności
Aktualności
Akcja charytatywna w świetlicy

Świetlica szkolna zakończyła akcję charytatywną dla Grodziskiego Antykwariatu Pod Psem. W dniu 4.12.2019 r. zostały przekazane ksiażki, gry CD, DVD, ceramika.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szlachetną akcję. Zebrane rzeczy zostaną zamienione na opłatę usług weterynaryjnych dla Grodziskiej Straży Zwierzat.

Zdjęcia

 
Andrzejki w świetlicy

andrzejki w swietlicy 29.11.2019  w swietlicy szkolnej miały miejsce andrzejki. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami i tradycją Andrzejek. Mialy okazję brać udział w różnorodnych wróżbach i zabawach. Na zakończenie odbyła się dyskoteka w rytm popularnych przebojów. Wszyscy w dobrych humorach, świetnie się bawili.

Zdjęcia

 
Zajęcia w świetlicy szkolnej

domowa wietlica W czwartek, 28.11.2019 r. odbyły się w świetlicy szkolnej zabawy animacyjne  dzięki współpracy z Domową Świetlicą http://domowaswietlica.com/

Było mnósto ruchu, współzawodnictwo, slalom z ćwiczeniami dobrymi dla
zdrowia, a wszystko przy wesołej muzyce :)

Zdjęcia

 
Zajęcia muzyczne w świetlicy szkolnej z wykorzystaniem keyboardu

swietlica26.11.2019 w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z instrumentem klawiszowym jakim jest keyboard. Dzieci poznały jego budowę i brzmienie. Wysłuchały również popularnych utworów granych przez nauczyciela. W trakcie zajęć miały okazję zagrać na keyboardzie i wziąć udział w zabawie terapeutyczno-muzyczno-ruchowej w rytm muzyki granej na syntezatorze.

Zdjęcia

 
Dzień Głośnego czytania ze Słodziakami Email

biblioteka 29.10.2019 w świetlicy szkolnej odbyły się obchody "Dnia Głośnego czytania ze Słodziakami". Dzieci chętnie czytały przygody słodziaków i same wykonały specjalną dekorację prezentującą siłę dziecięcej wyobrażni.

Zdjęcia

 
Jesienne spotkania w szkolnej świetlicy

jesienia w swietlicy Oj działo się, działo...A wszystko to dzięki Świetliczakom, które zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z zerówki, aby móc pochwalić się jesiennymi darami pól, lasów i ogrodów, pod którymi aż uginał się stół. Czego tam nie było! Kasztany, szyszki, orzechy, których pilnowała wiewiórka, dynie piękne i pomarańczowe, jabłka i gruszki obok których przechadzał się jeż, marchew, buraki, ziemniaki, w swoich prawdziwych okryciach skórkowych, spomiędzy których wychylały się wrzosy oraz bukiety kwiatów. Kolorowe liście, gałązki i jarzębiny miały swoje miejsce nie tylko na stole, ale pokrywały parapet i podłogę, a wszystko po to, aby spacerowicze przechadzając się dookoła stołu mogli bukiety jesienne zrobić i suknię Pani Jesieni ozdobić. Piękne wiersze, ciekawostki ze świata zwierzą i roślin w wykonaniu Świetliczakow pokazały, że na jesień nie tylko patrzymy ale również o niej słuchamy. A może i nieco zabawy? Taaak! Zagadki jesienne, piosenki oraz na koniec zadanie do wykonania i dla Świetliczaków i dla Zerówkowiczów - jak najpiękniej ubrać, pomalować i ozdobić Panią Jesień. Zabawa była przednia i na długo w pamięci zostanie, bo nie codziennie zdarza się takie jesienne spotkanie.
Zdjęcia

 
Zajęcia rytmiczne w klasie 0B i w świetlicy szkolnej

tt 22.10.2019 r. w oddziale przedszkolnym 0B i świetlicy szkolnej, pan Tomasz Tarczyński przeprowadził dla dzieci wyjątkowe zajęcia rytmiczne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych: werbla i talerza perkusyjnego. W trakcje spotkania dzieci zapoznały się z budową instrumentów i miały okazję na nich zagrać. Dodatkowo w rytm zaproponowanych przez nauczyciela figur rytmicznych dzieci wykonywały układy ruchowe. Na koniec uczniowie wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu Pana Tomasza.

Zdjęcia

 
Świetliczaki tworzą grę

  domowa wietlica W miniony piątek (18.10.2019) naszą świetlicę

odwiedziła p. Anna Appelbaum z domowej świetlicy (www.domowaswietlica.com). Zaproponowała dzieciom zajęcia, podczas których wspólnie stworzyli grę planszową. Z kart, planszy i pionków wyczarowali razem zabawę, za pomocą której świetliczaki rozwijały motorykę małą i dużą, ćwiczyły pamięć i koncentrację, wzbogacały swoją kreatywność, a także uczyły się pracy w grupie. Co najważniejsze - wszystko to dzieci osiągnęły poprzez świetną zabawę, w bardzo pozytywnej atmosferze. Z pewnością będą wspominać wizytę z wielkim entuzjazmem.
Ich autorska gra została w naszej świetlicy, dzięki czemu będą mogły korzystać z niej częściej. Mogą również ją modyfikować i dodawać nowe, wspaniałe pomysły, których naszym uczniom nie brakuje :)

 
Ciekawe zajęcia świetlicowe

wietlica szkolna  9 października uczciliśmy w świetlicy szkolnej ważne święto, bowiem tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Uczniowie, którzy dzisiaj przebywali w świetlicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach – obejrzeliśmy film edukacyjny ukazujący historię Poczty Polskiej, porozmawialiśmy o znaczeniu tej instytucji, a także roli osób tam pracujących. Uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego w godle Poczty jest trąbka, rozwiązywali zagadki związane z tematem zajęć. Na koniec każdy świetliczak zaprojektował swój własny znaczek pocztowy, a efekty naszej pracy w galerii zdjęć:))

Zdjęcia

 
Projekt edukacyjny w świetlicy szkolnej Email

uniwersytet dzieci swietlica Z nowym rokiem (szkolnym) nowym krokiem...
Miło nam poinformować, że od września 2019r. w świetlicy szkolnej realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „Mali detektywi" przygotowany przez Uniwersytet Dzieci – fundację działającą na rzecz pozytywnej zmiany edukacji.
Drodzy Rodzice, zamienimy naszych uczniów w detektywów i pokażemy im, jak ciekawa potrafi być nauka! Dzięki projektowi dzieci będą poznawać tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwiną również swoje umiejętności plastyczne i kompetencje społeczne (współpraca, praca w grupie) i to wszystko w świetlicy szkolnej!
Projekt składa się z 8 scenariuszy lekcji. Część z nich połączona jest ze sobą motywem detektywistycznym, który rozbudzi ciekawość uczniów i zwiększy w nich chęć uczenia się i poznawania świata. Na omawianych zajęciach przedstawimy świetliczakom inną zagadkę, którą „mali detektywi" będą starali się rozwiązać. Scenariusze lekcji dotyczą różnych dziedzin nauki, ale łączy je potrzeba poszukiwania wiedzy i praca zespołowa. Wszystkie zajęcia rozwiną ponadto u uczniów umiejętność formułowania wniosków na podstawie własnych doświadczeń. Za nami już dwa pierwsze zajęcia: „Dlaczego strach jest nam potrzebny?" oraz „Dlaczego złość jest nam potrzebna?". Zainteresowanie wśród dzieci było ogromne i zaangażowanie również, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że projekt jest strzałem w dziesiątkę:)

Zdjęcia

 
Mikołajki w świetlicy Drukuj Email

mikolaj funW piątek w godzinach południowych świetlicę szkolną odwiedził pomocnik św. Mikołaja. Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka wnosząc do sali kartony pełne kolorowych zabawek wywołała uśmiech i radość na każdej dziecięcej twarzy. Radość była przeogromna. Świetliczaki bez sprzeciwu sprzątały , segregowały gry i zabawki po to, by zrobić miejsce na nowe, które obiecały szanować i dzielić się nimi nawzajem. Małe gospodynie będą mogły teraz przyrządzać potrawy na wspaniałej kuchence, ze zlewem oraz "gotować" wodę na herbatkę w czajniku prawdziwie gwiżdżącym , będą też mogły prasować i ważyć. Chłopcy z wprawą godną prawdziwych budowniczych złożyli piętrowy parking z windą a konstruktorzy tworzyli wymyślne budowle z magnetycznych klocków. Zdjęcia mówią same za siebie. Dziękujemy Mikołaju, obiecujemy, że będziemy grzeczni, i czekamy na Ciebie za rok!

Zdjęcia

 
Góra grosza

   gora grosza  Drodzy Rodzice, uczniowie i nauczyciele...

Miło nam poinformować, że w naszej szkole ruszyła XIX edycja akcji Góra Grosza. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie rodzinnych domów dziecka. Akcja trwa od 26.11.2018 do 2.01.2019r.

Zbieramy monety tzw. „drobniaki" (1gr, 2gr, 5gr, 10 gr, 20gr, 50 gr itp.). Przyniesione pieniążki można wrzucać do pojemnika ustawionego w świetlicy szkolnej, a także w szatni.
Zachęceni ogromnym zeszłorocznym sukcesem akcji, liczymy na Wasz czynny udział również w tym roku. Niech każdy przyniesie tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Magdalena Kowalczyk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates