Strona główna Świetlica - aktualności
Aktualności
Dzień Głośnego czytania ze Słodziakami Email

biblioteka 29.10.2019 w świetlicy szkolnej odbyły się obchody "Dnia Głośnego czytania ze Słodziakami". Dzieci chętnie czytały przygody słodziaków i same wykonały specjalną dekorację prezentującą siłę dziecięcej wyobrażni.

Zdjęcia

 
Jesienne spotkania w szkolnej świetlicy

jesienia w swietlicy Oj działo się, działo...A wszystko to dzięki Świetliczakom, które zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z zerówki, aby móc pochwalić się jesiennymi darami pól, lasów i ogrodów, pod którymi aż uginał się stół. Czego tam nie było! Kasztany, szyszki, orzechy, których pilnowała wiewiórka, dynie piękne i pomarańczowe, jabłka i gruszki obok których przechadzał się jeż, marchew, buraki, ziemniaki, w swoich prawdziwych okryciach skórkowych, spomiędzy których wychylały się wrzosy oraz bukiety kwiatów. Kolorowe liście, gałązki i jarzębiny miały swoje miejsce nie tylko na stole, ale pokrywały parapet i podłogę, a wszystko po to, aby spacerowicze przechadzając się dookoła stołu mogli bukiety jesienne zrobić i suknię Pani Jesieni ozdobić. Piękne wiersze, ciekawostki ze świata zwierzą i roślin w wykonaniu Świetliczakow pokazały, że na jesień nie tylko patrzymy ale również o niej słuchamy. A może i nieco zabawy? Taaak! Zagadki jesienne, piosenki oraz na koniec zadanie do wykonania i dla Świetliczaków i dla Zerówkowiczów - jak najpiękniej ubrać, pomalować i ozdobić Panią Jesień. Zabawa była przednia i na długo w pamięci zostanie, bo nie codziennie zdarza się takie jesienne spotkanie.
Zdjęcia

 
Zajęcia rytmiczne w klasie 0B i w świetlicy szkolnej

tt 22.10.2019 r. w oddziale przedszkolnym 0B i świetlicy szkolnej, pan Tomasz Tarczyński przeprowadził dla dzieci wyjątkowe zajęcia rytmiczne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych: werbla i talerza perkusyjnego. W trakcje spotkania dzieci zapoznały się z budową instrumentów i miały okazję na nich zagrać. Dodatkowo w rytm zaproponowanych przez nauczyciela figur rytmicznych dzieci wykonywały układy ruchowe. Na koniec uczniowie wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu Pana Tomasza.

Zdjęcia

 
Świetliczaki tworzą grę

  domowa wietlica W miniony piątek (18.10.2019) naszą świetlicę

odwiedziła p. Anna Appelbaum z domowej świetlicy (www.domowaswietlica.com). Zaproponowała dzieciom zajęcia, podczas których wspólnie stworzyli grę planszową. Z kart, planszy i pionków wyczarowali razem zabawę, za pomocą której świetliczaki rozwijały motorykę małą i dużą, ćwiczyły pamięć i koncentrację, wzbogacały swoją kreatywność, a także uczyły się pracy w grupie. Co najważniejsze - wszystko to dzieci osiągnęły poprzez świetną zabawę, w bardzo pozytywnej atmosferze. Z pewnością będą wspominać wizytę z wielkim entuzjazmem.
Ich autorska gra została w naszej świetlicy, dzięki czemu będą mogły korzystać z niej częściej. Mogą również ją modyfikować i dodawać nowe, wspaniałe pomysły, których naszym uczniom nie brakuje :)

 
Ciekawe zajęcia świetlicowe

wietlica szkolna  9 października uczciliśmy w świetlicy szkolnej ważne święto, bowiem tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Uczniowie, którzy dzisiaj przebywali w świetlicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach – obejrzeliśmy film edukacyjny ukazujący historię Poczty Polskiej, porozmawialiśmy o znaczeniu tej instytucji, a także roli osób tam pracujących. Uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego w godle Poczty jest trąbka, rozwiązywali zagadki związane z tematem zajęć. Na koniec każdy świetliczak zaprojektował swój własny znaczek pocztowy, a efekty naszej pracy w galerii zdjęć:))

Zdjęcia

 
Projekt edukacyjny w świetlicy szkolnej Email

uniwersytet dzieci swietlica Z nowym rokiem (szkolnym) nowym krokiem...
Miło nam poinformować, że od września 2019r. w świetlicy szkolnej realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „Mali detektywi" przygotowany przez Uniwersytet Dzieci – fundację działającą na rzecz pozytywnej zmiany edukacji.
Drodzy Rodzice, zamienimy naszych uczniów w detektywów i pokażemy im, jak ciekawa potrafi być nauka! Dzięki projektowi dzieci będą poznawać tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwiną również swoje umiejętności plastyczne i kompetencje społeczne (współpraca, praca w grupie) i to wszystko w świetlicy szkolnej!
Projekt składa się z 8 scenariuszy lekcji. Część z nich połączona jest ze sobą motywem detektywistycznym, który rozbudzi ciekawość uczniów i zwiększy w nich chęć uczenia się i poznawania świata. Na omawianych zajęciach przedstawimy świetliczakom inną zagadkę, którą „mali detektywi" będą starali się rozwiązać. Scenariusze lekcji dotyczą różnych dziedzin nauki, ale łączy je potrzeba poszukiwania wiedzy i praca zespołowa. Wszystkie zajęcia rozwiną ponadto u uczniów umiejętność formułowania wniosków na podstawie własnych doświadczeń. Za nami już dwa pierwsze zajęcia: „Dlaczego strach jest nam potrzebny?" oraz „Dlaczego złość jest nam potrzebna?". Zainteresowanie wśród dzieci było ogromne i zaangażowanie również, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że projekt jest strzałem w dziesiątkę:)

Zdjęcia

 
Mikołajki w świetlicy Drukuj Email

mikolaj funW piątek w godzinach południowych świetlicę szkolną odwiedził pomocnik św. Mikołaja. Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka wnosząc do sali kartony pełne kolorowych zabawek wywołała uśmiech i radość na każdej dziecięcej twarzy. Radość była przeogromna. Świetliczaki bez sprzeciwu sprzątały , segregowały gry i zabawki po to, by zrobić miejsce na nowe, które obiecały szanować i dzielić się nimi nawzajem. Małe gospodynie będą mogły teraz przyrządzać potrawy na wspaniałej kuchence, ze zlewem oraz "gotować" wodę na herbatkę w czajniku prawdziwie gwiżdżącym , będą też mogły prasować i ważyć. Chłopcy z wprawą godną prawdziwych budowniczych złożyli piętrowy parking z windą a konstruktorzy tworzyli wymyślne budowle z magnetycznych klocków. Zdjęcia mówią same za siebie. Dziękujemy Mikołaju, obiecujemy, że będziemy grzeczni, i czekamy na Ciebie za rok!

Zdjęcia

 
Góra grosza

   gora grosza  Drodzy Rodzice, uczniowie i nauczyciele...

Miło nam poinformować, że w naszej szkole ruszyła XIX edycja akcji Góra Grosza. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie rodzinnych domów dziecka. Akcja trwa od 26.11.2018 do 2.01.2019r.

Zbieramy monety tzw. „drobniaki" (1gr, 2gr, 5gr, 10 gr, 20gr, 50 gr itp.). Przyniesione pieniążki można wrzucać do pojemnika ustawionego w świetlicy szkolnej, a także w szatni.
Zachęceni ogromnym zeszłorocznym sukcesem akcji, liczymy na Wasz czynny udział również w tym roku. Niech każdy przyniesie tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Magdalena Kowalczyk

 
"Dobro. Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz."

 heart"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego".
Papież Franciszek

28 listopada uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej w nasze "6" przekazali grodziskiemu Oddziałowi Pediatrycznemu zebrane w ramach akcji "1000 książek dla Szpitala Zachodniego" książki, gry i materiały plastyczne.
Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy jak zwykle nie zawiedli. To pokazuje, że dzieci i rodzice z naszej szkoły włączają się całym sercem w każdą szczytną akcje.
Z całego serca wraz z podopiecznymi grodziskiego szpitala wszystkim dziękujemy -
                                                                                   wychowawcy świetlicy.

Zdjęcia

 

 
Świetlica

  swietlica Szanowni Rodzice,

W dniu dzisiejszym dotarła odpowiedź na nasza prośbę o wydłużenie godzin pracy świetlicy. Pan Burmistrz odpowiedział pozytywnie, wychodzą naprzeciw Państwa oczekiwaniom, i nasza świetlica będzie sprawowała opiekę i zapewniała zajęcia od godz. 6 30 do 17 30. Piękne gazetki wykonane przez świetliczaków zdobią korytarze a śpiew słychać w całej szkole. Mamy nadzieję, że wychowawcom nie zabraknie pomysłów na zajęcia a dzieciom siły by brać aktywnie udział.

Ps. Startujemy od 6 30 w najbliższy poniedziałek, czyli 8 października 2018r

 
Rok szkolny w świetlicy Drukuj Email

swietlica zakonczenie r szk 20 czerwca o godzinie 16:00 odbyła się "premiera premiery" występów w świetlicy. Tego jeszcze nie było! "W świetlicy byliśmy przez rok szkolny cały, różne ciekawe rzeczy się tutaj działy. Dziś chcemy się wszystkim pochwalić, jak czas w świetlicy żeśmy spędzali!" - tak występ rozpoczęła Maja. Publiczność dopisała znakomicie. Uroczystość uświetniły swoją obecnością Panie Dyrektorki w pełnym składzie: Pani Agnieszka Rutecka, Pani Bogumiła Ogonowska i Pani Jolanta Szmidel- Włodarczyk. Zarówno rodzice, jak i bliskie dzieciom osoby miały okazję przekonać się, że świetlica to nie przechowalnia, lecz miejsce w którym "jest bardzo ciekawie, gdzie czas płynie zabawniej. Kto często przebywa w świetlicy - nie snuje się sam po ulicy"- mówiła Julka. Widzowie mieli okazję dowiedzieć się, jak zmieniające się pory roku urozmaicają zajęcia świetlicowe "Jesienią wzajemnie poznawaliśmy się (..) "; "Żeby zimę zapamiętać taką śnieżną, mroźną, białą wspólnie obraz stworzyliśmy do piosenki... "I nadeszła wreszcie wiosna upragniona i radosna! wybieg szkolny odwiedzamy, tam się bawimy, odpoczywamy". Każda pora roku była również inspiracją do nauki piosenek oraz do tworzenia prac plastycznych. Prace plastyczne stanowiły dopełnienie całej uroczystości w postaci wystawy. A było się czym pochwalić! Papieroplastyka, rzeźba, kolaż, malarstwo, decupage oraz origami to wyraz wrażliwości i kreatywności młodych artystów. Po zakończonych występach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród za działalność plastyczną oraz wyróżnienia za "wspaniałe zachowanie, regulaminu przestrzeganie, bezinteresowne zabawek sprzątanie oraz innym pomaganie ."Bardzo dziękujemy za to wspaniałe popołudnie przede wszystkim Świetliczakom, które spisały się na medal! pokazały nie tylko zaangażowanie, ale też radość, że w świetlicy też można pokazać swoje talenty i wiele osób chętnie je zobaczy i doceni. A przed nami wakacje, a więc kochani odpoczywajcie i pełni energii wracajcie! W przyszłym roku nie spoczniemy i znów coś wyczarujemy!
Wychowawcy ze świetlicy

Zdjęcia

 
Plac zabaw

 baseketballSzanowni Rodzice dzieci korzystających ze świetlicy szkolnej ( ale nie tylko ) ze względu na piękną pogodę , istnie wakacyjną , chcielibyśmy zaproponować dzieciom aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.
W związku z czym zwracamy się do Państwa z prośbą o zapewnienie dzieciom odpowiedniego ubioru na przebranie – wygodnego i takiego, które może ulec pobrudzeniu tj. czapka z daszkiem, bluzka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, skarpetki do zabawy na piaszczystym placu zabaw. Prosimy o pozostawienie ww. rzeczy w szatni .
W upalne dni prosimy również o sprawdzenie czy Państwa pociechy mają w plecaku butelki lub bidony na wodę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates