Strona główna Świetlica - aktualności
Aktualności
Mikołajki w świetlicy Drukuj Email

mikolaj funW piątek w godzinach południowych świetlicę szkolną odwiedził pomocnik św. Mikołaja. Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka wnosząc do sali kartony pełne kolorowych zabawek wywołała uśmiech i radość na każdej dziecięcej twarzy. Radość była przeogromna. Świetliczaki bez sprzeciwu sprzątały , segregowały gry i zabawki po to, by zrobić miejsce na nowe, które obiecały szanować i dzielić się nimi nawzajem. Małe gospodynie będą mogły teraz przyrządzać potrawy na wspaniałej kuchence, ze zlewem oraz "gotować" wodę na herbatkę w czajniku prawdziwie gwiżdżącym , będą też mogły prasować i ważyć. Chłopcy z wprawą godną prawdziwych budowniczych złożyli piętrowy parking z windą a konstruktorzy tworzyli wymyślne budowle z magnetycznych klocków. Zdjęcia mówią same za siebie. Dziękujemy Mikołaju, obiecujemy, że będziemy grzeczni, i czekamy na Ciebie za rok!

Zdjęcia

 
Góra grosza

   gora grosza  Drodzy Rodzice, uczniowie i nauczyciele...

Miło nam poinformować, że w naszej szkole ruszyła XIX edycja akcji Góra Grosza. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie rodzinnych domów dziecka. Akcja trwa od 26.11.2018 do 2.01.2019r.

Zbieramy monety tzw. „drobniaki" (1gr, 2gr, 5gr, 10 gr, 20gr, 50 gr itp.). Przyniesione pieniążki można wrzucać do pojemnika ustawionego w świetlicy szkolnej, a także w szatni.
Zachęceni ogromnym zeszłorocznym sukcesem akcji, liczymy na Wasz czynny udział również w tym roku. Niech każdy przyniesie tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Magdalena Kowalczyk

 
"Dobro. Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz."

 heart"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego".
Papież Franciszek

28 listopada uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej w nasze "6" przekazali grodziskiemu Oddziałowi Pediatrycznemu zebrane w ramach akcji "1000 książek dla Szpitala Zachodniego" książki, gry i materiały plastyczne.
Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy jak zwykle nie zawiedli. To pokazuje, że dzieci i rodzice z naszej szkoły włączają się całym sercem w każdą szczytną akcje.
Z całego serca wraz z podopiecznymi grodziskiego szpitala wszystkim dziękujemy -
                                                                                   wychowawcy świetlicy.

Zdjęcia

 

 
Świetlica

  swietlica Szanowni Rodzice,

W dniu dzisiejszym dotarła odpowiedź na nasza prośbę o wydłużenie godzin pracy świetlicy. Pan Burmistrz odpowiedział pozytywnie, wychodzą naprzeciw Państwa oczekiwaniom, i nasza świetlica będzie sprawowała opiekę i zapewniała zajęcia od godz. 6 30 do 17 30. Piękne gazetki wykonane przez świetliczaków zdobią korytarze a śpiew słychać w całej szkole. Mamy nadzieję, że wychowawcom nie zabraknie pomysłów na zajęcia a dzieciom siły by brać aktywnie udział.

Ps. Startujemy od 6 30 w najbliższy poniedziałek, czyli 8 października 2018r

 
Rok szkolny w świetlicy Drukuj Email

swietlica zakonczenie r szk 20 czerwca o godzinie 16:00 odbyła się "premiera premiery" występów w świetlicy. Tego jeszcze nie było! "W świetlicy byliśmy przez rok szkolny cały, różne ciekawe rzeczy się tutaj działy. Dziś chcemy się wszystkim pochwalić, jak czas w świetlicy żeśmy spędzali!" - tak występ rozpoczęła Maja. Publiczność dopisała znakomicie. Uroczystość uświetniły swoją obecnością Panie Dyrektorki w pełnym składzie: Pani Agnieszka Rutecka, Pani Bogumiła Ogonowska i Pani Jolanta Szmidel- Włodarczyk. Zarówno rodzice, jak i bliskie dzieciom osoby miały okazję przekonać się, że świetlica to nie przechowalnia, lecz miejsce w którym "jest bardzo ciekawie, gdzie czas płynie zabawniej. Kto często przebywa w świetlicy - nie snuje się sam po ulicy"- mówiła Julka. Widzowie mieli okazję dowiedzieć się, jak zmieniające się pory roku urozmaicają zajęcia świetlicowe "Jesienią wzajemnie poznawaliśmy się (..) "; "Żeby zimę zapamiętać taką śnieżną, mroźną, białą wspólnie obraz stworzyliśmy do piosenki... "I nadeszła wreszcie wiosna upragniona i radosna! wybieg szkolny odwiedzamy, tam się bawimy, odpoczywamy". Każda pora roku była również inspiracją do nauki piosenek oraz do tworzenia prac plastycznych. Prace plastyczne stanowiły dopełnienie całej uroczystości w postaci wystawy. A było się czym pochwalić! Papieroplastyka, rzeźba, kolaż, malarstwo, decupage oraz origami to wyraz wrażliwości i kreatywności młodych artystów. Po zakończonych występach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród za działalność plastyczną oraz wyróżnienia za "wspaniałe zachowanie, regulaminu przestrzeganie, bezinteresowne zabawek sprzątanie oraz innym pomaganie ."Bardzo dziękujemy za to wspaniałe popołudnie przede wszystkim Świetliczakom, które spisały się na medal! pokazały nie tylko zaangażowanie, ale też radość, że w świetlicy też można pokazać swoje talenty i wiele osób chętnie je zobaczy i doceni. A przed nami wakacje, a więc kochani odpoczywajcie i pełni energii wracajcie! W przyszłym roku nie spoczniemy i znów coś wyczarujemy!
Wychowawcy ze świetlicy

Zdjęcia

 
Plac zabaw

 baseketballSzanowni Rodzice dzieci korzystających ze świetlicy szkolnej ( ale nie tylko ) ze względu na piękną pogodę , istnie wakacyjną , chcielibyśmy zaproponować dzieciom aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.
W związku z czym zwracamy się do Państwa z prośbą o zapewnienie dzieciom odpowiedniego ubioru na przebranie – wygodnego i takiego, które może ulec pobrudzeniu tj. czapka z daszkiem, bluzka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, skarpetki do zabawy na piaszczystym placu zabaw. Prosimy o pozostawienie ww. rzeczy w szatni .
W upalne dni prosimy również o sprawdzenie czy Państwa pociechy mają w plecaku butelki lub bidony na wodę.

 
Świetlicowy Mam talent Drukuj Email
dancing

Dnia 20 kwietnia 2018r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs -„ Mam Talent".
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczno –wokalne. Wszyscy świetnie się bawili, a publiczność zgromadzona w świetlicy nagradzała występy gromkimi brawami.
Na zakończenie uczestnicy konkursu dostali upominki.

Zdjęcia

 
Kreatywne zabawy w świetlicy
krlowie_swietlicy

Świetlica to miejsce, gdzie dziecko ma się czuć dobrze, rozwijać swoje pasje, zdolności....Ale przede wszystkim nasze dzieci mają się świetnie bawić !
Nasze Świetliczaki potrafią to najlepiej: konstruują domki z papieru, wycinają papierowe laleczki, serwetki, robią budowle z klocków...a wszystko to jest podstawą do tego, aby wyobraźnia działała na jak najwyższym poziomie. Bo szczęśliwe dziecko to nie takie, które ma najnowsze modele zabawek, gotowe szablony - tylko takie, które potrafi stworzyć "coś z niczego", a takie właśnie są w większej mierze dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Niezmiernie cieszy je układanie budowli z .....kubeczków po jogurtach i śmietanie. Potrafią w doskonały sposób współdziałać, niezależnie od tego, do której klasy chodzą. Mają świetne pomysły na utrzymanie kubeczkowej budowli w pionie! Trzecioklasiści, pierwszo i drugoklasiści bawią się wówczas razem. Tworzą zgrane zespoły, uczą się działanie dla wspólnego celu. Ostatnio karnawałowe korony i pióropusze wykonane własnoręcznie były niezastąpione w zabawach księżniczkowych. Cudownie ozdobione, ubrokatowane stanowiły hit popołudniowych zabaw. I czegóż chcieć więcej ? Telefony nawet nie są już potajemnie wyciągane, tablety poszły w zapomnienie na rzecz bardziej twórczego spędzania czasu. A zdjęcia mówią same za siebie...
Pozdrawiamy serdecznie :)
Zespół nauczycieli ze świetlicy szkolnej

Zdjęcia

 
ZAJĘCIA DODATKOWE W CZASIE POBYTU W ŚWIETLICY


Dbając o bezpieczeństwo Państwa dzieci, a naszych Świetliczaków, zwracamy się z prośbą o jak najszybsze dostarczenie wychowawcom ze świetlicy szkolnej, pisemnej informacji o tym, na jakie zajęcia dodatkowe uczęszcza Państwa dziecko podczas pobytu w świetlicy (imię i nazwisko dziecka, klasa, rodzaj zajęcia np.karate/ang/zbiórki, dzień i godzina, o której zajęcia się odbywają). Ułatwi to nie tylko organizację pracy w świetlicy, ale również pozwoli zapewnić maksimum bezpieczeństwa dzieciom, co jest dla nas sprawą priorytetową. Dzieci, których rodzice takiej informacji nie dostarczą, nie będą wypuszczane na zajęcia poza świetlicowe.

 

Formularz_Informacja o zajęciach dodatkowych

 
Góra Grosza w „6" !!!! Drukuj Email
gora_grosza

Miło nam poinformować,że zakończyliśmy w szkole akcję pn. Góra Grosza. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły, udało nam się zebrać mnóstwo monet. Po wnikliwym liczeniu, pod kierunkiem wychowawców świetlicy, dzieci zsumowały pieniążki. Usypaliśmy własną „6-kową" Górę Grosza na łączną kwotę 417,12 zł!!!!!!!!!!!!
Wszystkim bardzo dziękujemy za aktywny udział w akcji. Mamy nadzieję, że Góra Grosza wpisze się na stałe na listę działań podejmowanych w naszej szkole i za rok uzbieramy jeszcze więcej. Już teraz gromadźcie „grosiki" w swych skarbonkach, byśmy wspólnie ustalili nowy rekord.

DZIĘKUJEMY:))))
Wychowawcy świetlicy szkolnej

Zdjęcia

 

 

 
Świetliczaki - przedszkolakom Drukuj Email
koledowanie_swietlicakow

Piątek przed samymi feriami był ważnym dniem dla Świetliczaków. Nie tylko ważnym dniem, ale także dużym wyzwaniem ! A dlaczego? Ponieważ po raz pierwszy w świetlicy odbył się koncert KOLĘD przeplatany pięknie recytowanymi wierszami o tematyce świątecznej. Chcieliśmy w ten sposób pożegnać to, co było, czyli piękny czas Bożego Narodzenia oraz magii świąt.
Gośćmi specjalnymi były nasze szkolne Przedszkolaki, wraz z wychowawczynią Panią Irenką Curlej. Nasi mali przyjaciele bardzo ładnie słuchali, śpiewali, a nawet podrygiwali w rytm skocznych kolędowych utworów. Gościliśmy również Panią dyrektor -Jolantę Szmidel -Włodarczyk, która po zakończonym występie otuliła jeszcze nasze dzieci ciepłymi słowami i wyrazami uznania.
Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy nas wspierali , pomagając swoim pociechom, a naszym Świetliczakom w nauce wierszy .
BRAWO ŚWIETLICZAKI !!!! Jesteśmy z Was dumni i na tym występie nie zakończymy! Przecież obiecaliśmy to Przedszkolakom...
Zespół wychowawców ze świetlicy szkolnej

 
Choinkowa radość w świetlicy! Drukuj Email
swietlicowa_choinka

Dzięki zaangażowaniu Świetliczaków i ich rodziców , którzy tak licznie odpowiedzieli na naszą prośbę i wspomogli nas w przynoszeniu bombek i ozdób choinkowych mogliśmy pięknie ubrać naszą świetlicową choinkę. Był to nie lada prezent dla naszych Milusińskich z okazji 6 grudnia, kiedy w szkole obchodzone były Mikołajki. Radość z tego powodu była ogromna. Cieszyło ich pięknie udekorowane drzewko, podziwiali oryginalne ozdoby, kolorowe bombki i piękne czerwone łańcuchy.
Niespodzianka była tym większa, ponieważ tak pięknej choinki nie było w świetlicy od wielu lat! O wiele przyjemniej słucha się bajek i śpiewa kolędy przy blasku kolorowych lampek, które wprowadzają do naszej sali przedświąteczny nastrój.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i cieszymy się, że możemy na Was liczyć!
Zespół nauczycieli ze świetlicy szkolnej

Zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates