Logografika Szkolnej Ligi Matematycznej

Drodzy uczniowie,

dziękujemy za rozwiązanie czwartego zestawu ligi matematycznej. Niebawem pojawią się wyniki, prosimy o bieżące śledzenie naszej strony.

Zachęcamy was do podjęcia kolejnego wyzwania. Przygotowaliśmy dla was piąty zestaw zadań.

Uczniowie klas czwartych będą mieli okazję zmierzyć się z jednostkami. Piąte klasy sprawdzą ile czasu zajmuje złożenie modelu samochodu. Na uczniów klas szóstych czeka ciekawostka dotycząca Dzwonu Zygmunta z Katedry Wawelskiej i zadania z nim związane.

Dla siódmych klas została przygotowana kalendarzowa zagadka. Ósme klasy sprawdzą jak sobie radzą z procentami, pamiętajcie kochani już niebawem egzamin, przygotowane zadania są dla was świetną powtórką.

Rozwiązane zadania należy zwrócić do nauczyciela matematyki do 1 marca. Powodzenia!

Zestaw zadań nr 5 dla klasy 4

Zestaw zadań nr 5 dla klasy 5