Strona główna Wychowanie przedszkolne
Wychowanie przedszkolne
Malowanie na folii

dreamstimefree 20612084Dzieci z 0b mogły dać wyraz swojej twórczości, tworząc jesienny mural na folii. Zrealizowali tym samym kolejny punkt programu "Zabawa sztuką" oraz ozdobiły plac szkoły:)
Radości było co niemiara!

 

Zdjęcia

 

i ... kasztanowe ludziki;)

 
Przedszkolaki z OC dzielnie pracują w domu

przedszkolak W tym tygodniu słuchali opowiadania O piekarczyku J. Galicy.
Zainspirowani pracą piekarza postanowili sami wykonać własne bułeczki i chlebek.
Krystian ulepił nawet piękną małą myszkę, która być może mieszka gdzieś w piekarni.Razem z mamą upiekł najprawdziwszy chleb. Zosia również pomaga dzielnie mamie przy wypiekach. Jej myszki czekają pod kwiatkiem na okruszki ciasta . Zrobiła też piękną palmę. A Błażej upiekł przepysznego rogala.
Brawo dla naszych najmłodszych szkolnych dzieci!

 

Zdjęcia

 
Nasze szkolne przedszkolaki tęsknią za szkołą ...

przedszkolak Nasze szkolne przedszkolaki, choć bardzo tęsknią za szkołą, kolegami i rówieśnikami, to zaangażowanie, chęć do nauki oraz dobry humor ich nie opuszcza. Prowadzeni od września przez Adę i Olka poznawali nie tylko literki i cyferki, ale nawiązywali przyjaźnie poprzez piosenki, wspólne wycieczki oraz zabawy.

Teraz - mimo że tego wszystkiego zabrakło w ich codziennym życiu - nie poddają się i razem z rodzicami ciężko w domu pracują, wspierają naszych medyków biorąc udział w szkolnej akcji #kartkadlamedyka oraz niektórzy odważyli się wziąć udział w konkursie na Wielkanocnego Zajączka. Brawo dzieciaki!! Widać, ze wrześniu będziecie wzorowymi pierwszoklasistami!

A oto przykłady ich pracy....

Prace dzieci klasy 0A w czasie zdalnego nauczania :)

Praca dzieci klasy 0B w czasie zdalnego nauczania :)

 

 
Wspomnień czar! ...

przedszkolak Za nami już połowa kwietnia, na dworze ciepło i przyjemnie, przyroda budzi się do życia, a pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu i pewnie, gdyby nie kwarantanna, tak właśnie po nauce literek i cyferek spędzalibyśmy czas. W planach mieliśmy zabawy i gry na szkolnym placu zabaw, ale też mieliśmy wyjechać do Magicznych Ogrodów, Sadów Klemensa...cóż nic straconego zrealizujemy to wszystko , a i jeszcze więcej w przyszłym roku.
Tymczasem możemy powspominać, ile pięknych i radosnych chwil przeżyliśmy razem..
Zobaczcie, jak razem otworzyliśmy klasową produkcję tlenu, jak fantastycznie bawiliśmy się podczas klasowych Andrzejek(tylko my wiemy, które wróżby się spełniły:). Byliśmy bardzo grzeczni, więc odwiedził nas Mikołaj, a nam udało się zrobić z nim zdjęcie! Byliśmy w " Chatce Spełnionych Marzeń" oraz teatrze w Warszawie. Poznawaliśmy od podstaw tajniki radia. Najpier na zajęciach z nasza panią, potem w Szkolnej Grupie Radiowej "Szóstka", a na koniec odwiedziliśmy Radio Bogoria,gdzie mieliśmy swoje pięć minut!!
Przyjechał do naszej szkoły "Czekoladowy Autobus" i nauczyliśmy się robić przepyszną czekoladę! Super bawiliśmy się na balu karnawałowym oraz na pierwszym Finale WOSP w naszej szkole. Nie nudziliśmy się wcale - chodziliśmy też do Centrum Kulury na przedstawienia i udało się nam zobaczyć jak pracują strażacy w grodziskiej jednostce.
Sami widzicie, jak fajnie było i jest u nas w zerówce.

Bardzo kochamy naszych rodziców i cieszymy się ze wspólnie spędzonego z nimi czasu, ale my chcemy już do SZKOŁY, zdobywać wiedzę i nowe przygody!!!!
PRZEDSZKOLAKI Z SP6

 

Zdjęcia_"Wspomnień czar..."

 
„0" A w krainie emocji – część trzecia

emocje - Czy byliście kiedyś w górach? – zapytała pani Edytka.
- Tak! -odpowiedzieliśmy chórem.
- A co jest potrzebne, żeby się wspiąć na wysoki szczyt?
- Odwaga!
I tak zaczął się nasz trzeci spacer do krainy emocji. Tym razem udaliśmy się w „góry odwagi". Nauczyliśmy się jak krok po kroku radzić sobie w sytuacjach, gdy ktoś robi coś, co jest niedobre, albo krzywdzące dla nas lub dla innych. Pokonaliśmy góry odwagi, a każdy z nas wspiął się na ich szczyt. Dostaliśmy kamienne talizmany, które mogliśmy sami ozdobić. Te kamyki mają nam dodawać sił, by umieć radzić sobie w najtrudniejszych chwilach. Dziękujemy wszystkim paniom, a pani Edytce najbardziej.

Zdjęcia

 
Mikołajki w "0"B

mikolaj funW tym roku przedszkolaki z grupy "0"B były bardzo grzeczne, bo Mikołaj odwiedził ich dwukrotnie. Cały dzień przystrajajac salę w świąteczne motywy, grzecznie na niego czekały. A Mikołaj, dzwoniąc dzwonkiem, zjawił się w  klasie z workiem pełnym prezentów. Dzieci zaśpiewały mu kolędę i obiecały być zawsze grzecznymi.
Po obiedzie kolejną niespodziankę sprawiła maluchom Pani Dyrektor, która przyszła również z Mikołajem i prezentami.
Ach, co to był za dzien!

Zdjęcia

 
Mikołajki w klasie „0”A

mikolajki w 0a6 grudnia w naszej klasie było bardzo wesoło i czerwono. Przez cały dzień rozwiązywaliśmy mikołajowe zadania. Na początku panie opowiedziały nam o Świętym Mikołaju. Kim był, kiedy i gdzie żył i co robił. Układaliśmy puzzle, malowaliśmy mandale. Były też słodkości, mikołaje i bałwanki. A na koniec odwiedził nas Mikołaj i mikołajowa oraz pani dyrektor. Dostaliśmy mnóstwo prezentów do klasy. Dziękujemy!!! To był fantastyczny dzień.

Zdjęcia

 
Klasa "0"B w redakcji Radia Bogoria

radio bogoriaDziś nasi najmłodsi z klasy "0"B udali się na wycieczkę do Radia Bogoria, aby poznać jego tajniki I sprawdzić swoje umiejętności.
Udało się im! Efekty można będzie usłyszeć jutro, w Mikołajki o godzinie 12.00 na antenie Radia Bogoria. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates