Strona główna Wychowanie przedszkolne
Wychowanie przedszkolne
Mali odkrywcy Email

bts3Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.
Klasa 0A odkrywała stany skupienia wody,skąd się biorą chmury, sprawdzała dlaczego w słonej wodzie jest łatwiej pływać, bawiła się w jezioro nenufarów, sprawdzała co tonie a co pływa, co to jest napięcie powierzchniowe wody, co się rozpuszcza, a co pozostaje w niezmienionej formie. Dzieci odgadywały zagadki, mieliśmy burzę mózgów i zastanawialiśmy się co potrzebuje wody do życia, i co by było, gdyby wody zabrakło.
Nasze mądre przedszkolaki były zafascynowane zajęciami, dlatego nie możemy się doczekać kolejnych eksperymentów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Zdjęcia

 
Klasa 0A o zwierzęta dba!

logo biae to przedszk  sp6 Przedszkolaki lubią dbać o zwierzęta. Wobec ogromnej chęci dokarmiania ptaków, dbania o ich pełne brzuszki, nie możemy być obojętni. Wobec tego odpowiadamy na potrzeby naszych milusińskich, oraz ich skrzydlatych przyjaciół.
Mamy nowy karmnik, do którego regularnie dzieci dosypują pokarm dla ptaków.

Zdjęcia

 
Architekci w 0a

logo biae to przedszk  sp6 "Klocek do klocka, już widać domek,
który zbudował przedszkolak Tomek
Klocek na klocek, drugi i trzeci
wysoką wieżę, budują dzieci
Widać ulice i skrzyżowanie
Na nim to zaraz samochód stanie
Przedszkolak z klocków zbuduje wszystko: garaże, mosty, duże zamczysko"

W zeszłym tygodniu nasze mądre i zdolne przedszkolaki zajmowały się tworzeniem konstrukcji. Ale nie byle jakich! Powstała Krzywa Wieża w Pizie, Koloseum, Katedra Notre-Dame, i wiele innych, które zasługują na uznanie.

A dlaczego warto bawić się z dziećmi w zabawy konstrukcyjne? Poniżej tylko kilka pozycji z długiej listy korzyści, jakie zabawy konstrukcyjne niosą dla dzieci i ich rozwoju:
Rozwój koordynacji ruchowej i małej motoryki, dzieci przyswajają zdolność operowania dłońmi i palcami.
Zabawy konstrukcyjne pomagają dziecku nauczyć się rozpoznawać kształty geometryczne, kolory, rozmiary i formy przestrzenne.
Ten typ zabawy stymuluje zdolności takie jak koncentracja, skupianie uwagi, kreatywność i wyobraźnia.
Używane w trakcie takiej zabawy zabawki wymagają modelu lub planu do realizacji. Jeśli dzieci bawią się w grupie, nauczą się przy okazji współpracy i działania grupowego.
Zabawy polegające na budowaniu wspomagają procesy rozumienia rzeczywistości. Uczą też dzieci o rolach jakie wszyscy pełnią podczas wspólnej zabawy.
Dzieci nabywają poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia zdjęć, i wspólnej zabawy.

Zdjęcia

 
Płatność za pobyt dziecka w przedszkolu w godzinach popołudniowych

Rodzice dzieci pięcioletnich są zobowiązani płacić 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę powyżej 5 godzin podczas, których jest realizowana podstawa.

Płatność za pobyt dziecka należy regulować przelewem na konto bankowe
nr: 29 1240 6348 1111 0010 4132 2742

podając imię i nazwisko dziecka oraz symbol klasy/oddziału.

 
Klasa 0A o zwierzęta dba!

bts3Zimową porą ubieramy się ciepło, lubimy się ogrzać, napić ciepłej herbaty i zdrowo się odżywiamy. A co ze zwierzętami? Czy zawsze poradzą sobie w czasie zimy i mrozów? Nasze mądre przedszkolaki już wiedzą, że trzeba zwierzętom pomagać. Dlatego, gdy pewnego dnia omawialiśmy jakie ptaki zimują w Polsce, oglądaliśmy je, i słuchaliśmy jak pięknie śpiewają, oraz mówiliśmy jak trudno im jest znaleźć pożywienie, i jak możemy im pomagać, od słów przeszliśmy do czynów. Przedszkolaki dzielnie ruszyły do pracy! Z szyszek, smalcu i ziaren zrobiliśmy karmniki dla ptaków, oraz dokarmiamy je, dosypując ziarna do naszego szkolnego karmnika. Teraz możemy podglądać, czy ptaki już napełniły swoje brzuszki.

Zdjęcia

 
Styczeń w klasie 0a

bts3Styczeń minął nam zaskakująco szybko, a to znaczy, że działo się u nas bardzo wiele. Czasami zapewne dzieci opowiadają , co robią na zajęciach, ale my chcieliśmy się z Państwem podzielić naszymi wspólnymi sukcesami i radościami.
Nasze dzielne przedszkolaki dodają do 5! Poznaliśmy znaki "+", "-", "=". Na zajęciach dodajemy, odejmujemy, przeliczamy i bawimy się z matematyką. Poznaliśmy już sporo literek, a w tym miesiącu królowała nam B, i N. Czy to nie zaskakujące, że w jednym słowie mamy te literki? Zagadka: Choć sam jest biały, ma żółtą skórę, z zewnątrz wygląda jak ogórek, rośnie w Afryce, małpy go jedzą, co na gałęziach palmy siedzą. Tak, zgadza się, to banan :) Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci nagrały niespodziankę, wcześnij już umieszczoną na stronie naszej szkoły.
Ale, ale...przecież nie można wyłącznie się uczyć, jest też czas na zabawę. Korzystamy z pogody, więc jak tylko pojawił się śnieg, nasze przedszkolaki zjeżdżały na sankach, lepiły bałwana, bawiły się w zamrożonego berka, oraz w wiele innych zabaw, np...w lodziarnię. Podpatrujemy jak zmienia się otoczenie, co się dzieje z pogodą, przyrodą i dzielimy się swoimi spostrzeżeniami. Styczeń to również czas karnawału, a więc trzeba się było do niego przygotować. Pośród wielu prac plastycznych takich jak śnieżynki, bałwanki, balony rękawiczki wykonane różnymi technikami i materiałami znalazły się maski karnawałowe, i każda z nich inna. Uczyliśmy się śpiewać piosenki. Był bal, na którym dzieci wywijały tańce, skakańce, brały udział w konkursach, i miło spędziły czas. Z niecierpliwością czekamy, co nam przyniesie luty.
Zdjęcia

 
Warsztaty decoupage w 0b

przedszkolak Oto fotorelacja z zajęć plastycznych metodą decoupage. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zdobiły pomalowane wcześniej słoiki, nieznaną dla nich dotychczas metodą. Popatrzcie sami...

Zdjęcia

 
Bal karnawałowy przedszkolaków

maskiKarnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było dziś, kiedy w naszych oddziałach przedszkolnych odbył się bal. Pojawiły się kotki, tygryski, małpki, gepardy, węże, misie. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

Zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates