Strona główna Wychowanie przedszkolne
Wychowanie przedszkolne
Wieści z zerówki Drukuj Email

kredkiZerówkowicze w naszej szkole nie tylko się uczą, ale wesoło się bawią i dobrze się czują- dlatego w klasie las przygotowują. 0b rozpoczęła dziś klasową produkcję tlenu. Mamy nadzieję, że urosną nam malutkie drzewka, które wiosną posadziny przed szkołą. Trzymajcie kciuki za nasze przyszłe sosny, jodły i świerki :)

Zdjęcia

 
Wychowanie przedszkolne w SP 6

W naszej szkole w roku szkolnym 2019/20 utworzone są dwa odziały zerowe realizujące roczne przygotowanie przedszkolne :

Klasa 0A wychowawczyni Pani Agnieszka Osiadacz i Pani Katarzyna Kunecka (wsp), popołudniami pomoga pani Jolanta Osuchowska i pani Dorota Kobosko

Klasa 0B wychowawczyni Pani Anna Dziubińska (popołudnia) i Pani Aleksandra Dziewicka (podstawa czyli przedpołudnia), pani Iwona Zwierzchowska i pani Joanna Wszelaka (wsp)

Grupa 0A ma swoja salę na pierwszym piętrze pod 13, a grupa OB na parterze pod 4. Dzieci w godzinach 7-8 i 16-17 przebywaja razem w sali numer 4.

Grupy pracują w godzinach 8.00 - 13.00 (realizacja podstawy programowej w tym religia i język angielski).

Ponadto w godzinach 7.00 - 8.00 oraz 13.00 - 17.00 zorganizowana jest opieka nad dziećmi wraz z zajeciami rozwijającymi zdolności i wspomagającymi rozwój. Rodzice dzieci pięcioletnich są zobowiązani płacić 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę powyżej 5 godzin podczas, których jest realizowana podstawa.

Płatność za pobyt dziecka należy regulować przelewem na konto bankowe
nr: 29 1240 6348 1111 0010 4132 2742

podając imię i nazwisko dziecka oraz symbol klasy/ oddziału.

................................................................................................................................................................................................

W roku szkolnym 2019/20 w naszej szkole utworzony jest również oddział przedszkolny "Misie"

dla dzieci cztero, pięcioletnich.

Wychowawczynią grupy jest Pani Irena Curlej, jako pomoc pracuje Pani Joanna Simińska.W tej grupie pomagają dzieciom Pani Dorota Grudzień (wsp), Pani Barbara Grzelak - Karbowiak (wsp) i Pani Agnieszka Stankiewicz (wych przedszkole).

Grupa przedszkolna pracuje w godzinach 8.00 - 13.00 (realizacja podstawy programowej).

Ponadto w godzinach 7.00 - 8.00 i 13.00 - 17.00 zorganizowana jest odpłatna opieka nad dziećmi. Rodzice płacą 1 zł za rozpoczęte godziny powyżej tych podczas, których jest realizowana podstawa w tym język angielski. Dzieci bawią się i pracują w sali numer 9 na parterze. W godzinach 7-8 i 16-17 dzieci moga przebywać w sali numer 4.

Płatność za pobyt dziecka należy regulować przelewem na konto bankowe nr:

29 1240 6348 1111 0010 4132 2742

podając imię i nazwisko dziecka oraz symbol klasy/oddziału.

 
Przedszkolaki na wycieczce w ZOO Drukuj Email
przedszkolaki_w_zoo

14.06 dzieci z  „zerówek" miały okazję zwiedzić ZOO. Niedźwiedzie, foki, pawie, papugi, orły, żółwie, lwy, tygrysy... już myśleliśmy, że wszystko, co najciekawsze za nami, aż dotarliśmy do klatek z małpami – pigmejki, lemury, szympansy, goryle, tamaryny... ach.. od tych skaczących, rozbrykanych małpek aż nam się w głowach zakręciło... Ciężko było Paniom wyciągnąć nas od pająków i gadów... To była wspaniała wycieczka... gdyby nie to, że nogi odmawiały nam już posłuszeństwa moglibyśmy tak spacerować i oglądać zwierzątka przez cały dzień. Po powrocie przeprowadziliśmy dyskusję, które ze zwierząt podobało nam się najbardziej, kto może zostać okrzyknięty mianem „króla" naszej wycieczki. Jesteście ciekawi? Zajrzyjcie do galerii poniżej, żeby się dowiedzieć...

Zdjęcia

 
„Była sobie żabka mała, co rodziców nie słuchała" Drukuj Email

W dniu 12.06.2018r. wszystkie oddziały przedszkolne z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu „Była sobie żabka mała, co rodziców nie słuchała" w wykonaniu pracowników Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia Pierwszego. Spektakl ten przyniósł nam ogromną frajdę. Ciocie z zaprzyjaźnionego przedszkola niczym prawdziwi aktorzy wcieliły się w swoje role. Przepiękne stroje, melodyjne, skoczne piosenki i niezwykli aktorzy sprawili, że choć na chwilę przenieśliśmy się w zaczarowany świat baśni i spędziliśmy w CK kilka magicznych chwil. Jednak ciocie z Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego swoim wystąpieniem przypomniały nam rzecz świętą – by nie napytać sobie biedy, trzeba zawsze słuchać swoich rodziców!!! Wszystkim ciociom z Przedszkola Nr 4 w Grodzisku Mazowieckim serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia tego wspaniałego przedstawienia. Gratulujemy również talentu aktorskiego – gdyby to od nas zależało otrzymalibyście OSCARA we wszystkich możliwych kategoriach!!!

PS. Dyrektor Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia Pierwszego p. Bożena Malczewska wykorzystała to spotkanie, by zachęcić nas do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Grodzisk Mazowiecki pomaga budować szkołę w Afryce". Przyłączamy się do prośby pani dyrektor o wsparcie tej inicjatywy. By dowiedzieć się więcej kliknijcie w link do platformy.
http://misjesalezjanie.pl/projekt-539-grodzisk-dla-afryki/

Zdjęcia

 
Niesamowity świat higieny jamy ustnej Drukuj Email

W kwietniu bieżącego roku wszystkie oddziały przedszkolne, klasy pierwsze i drugie przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med. Oral-B oraz Disney Polska.
Celem Programu Edukacji Stomatologicznej jest pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenia odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.
Dzięki uczestnictwu w programie dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat i przełamią bariery regularnych wizyt stomatologicznych.
Na zakończenie Programu przystąpiliśmy do konkursu plastycznego. Nasze prace możecie obejrzeć w galerii. Trzymamy kciuki i nie możemy doczekać się wyników.

Zdjęcia

 
Wychowanie przedszkolne Drukuj Email

W naszej szkole w roku szkolnym 2018/19 utworzone są dwa odziały zerowe:

 

Klasa 0A wychowawczyni Pani Joanna Augustyniak i Pani Agnieszka Kuran ( wsp )

Klasa 0B wychowawczyni Pani Anna Dziubińska i Pani Jolanta Osuchowska

 

Grupy pracują w godzinach 8.00 - 13.00 (realizacja podstawy programowej).

Ponadto w godzinach 7.00 - 8.00 oraz 13.00 - 17.00 zorganizowana jest opieka nad dziećmi wraz z zajeciami rozwijającymi zdolności i wspomagającymi rozwój. Rodzice dzieci pięcioletnich są zobowiązani płacić 1 zł za każdą godzinę powyżej 5 godzin podczas, których jest realizowana podstawa.

 

Płatność za pobyt dziecka  należy regulować przelewem na  konto bankowe nr:

     29 1240 6348 1111 0010 4132 2742

                 podając imię i nazwisko dziecka oraz symbol klasy/ oddziału.

 

................................................................................................................................................................................................

 

W roku szkolnym 2018/19 w naszej szkole utworzony jest również oddział przedszkolny "Misie"

dla dzieci cztero, pięcioletnich.

 Wychowawczynią grupy jest Pani Irena Curlej, jako pomoc pracuje Pani Joanna Simińska.W tej grupie pomagają dzieciom Pani Dorota Grudzień ( wsp), Pani Barbara Grzelak - Karbowiak ( wsp ) i Pani Agnieszka Stankiewicz ( wych przedszkole ).

 

Grupa przedszkolna pracuje w godzinach 8.00 - 13.00 (realizacja podstawy programowej).

 

Ponadto w godzinach 7.00 - 8.00 i 13.00 - 17.00  zorganizowana jest odpłatna opieka nad dziećmi.Rodzice płacą 1 zł za godziny powyżej tych podaczs, których jest realizowana podstawa.

 

 

Płatność za pobyt dziecka  należy regulować przelewem na  konto bankowe nr:

 

     29 1240 6348 1111 0010 4132 2742

 

                 podając imię i nazwisko dziecka oraz symbol klasy / oddziału.

 

 

 

 


© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates