Strona główna Wychowanie przedszkolne
Wychowanie przedszkolne
Przedszkolaki z OC dzielnie pracują w domu

przedszkolak W tym tygodniu słuchali opowiadania O piekarczyku J. Galicy.
Zainspirowani pracą piekarza postanowili sami wykonać własne bułeczki i chlebek.
Krystian ulepił nawet piękną małą myszkę, która być może mieszka gdzieś w piekarni.Razem z mamą upiekł najprawdziwszy chleb. Zosia również pomaga dzielnie mamie przy wypiekach. Jej myszki czekają pod kwiatkiem na okruszki ciasta . Zrobiła też piękną palmę. A Błażej upiekł przepysznego rogala.
Brawo dla naszych najmłodszych szkolnych dzieci!

 

Zdjęcia

 
Nasze szkolne przedszkolaki tęsknią za szkołą ...

przedszkolak Nasze szkolne przedszkolaki, choć bardzo tęsknią za szkołą, kolegami i rówieśnikami, to zaangażowanie, chęć do nauki oraz dobry humor ich nie opuszcza. Prowadzeni od września przez Adę i Olka poznawali nie tylko literki i cyferki, ale nawiązywali przyjaźnie poprzez piosenki, wspólne wycieczki oraz zabawy.

Teraz - mimo że tego wszystkiego zabrakło w ich codziennym życiu - nie poddają się i razem z rodzicami ciężko w domu pracują, wspierają naszych medyków biorąc udział w szkolnej akcji #kartkadlamedyka oraz niektórzy odważyli się wziąć udział w konkursie na Wielkanocnego Zajączka. Brawo dzieciaki!! Widać, ze wrześniu będziecie wzorowymi pierwszoklasistami!

A oto przykłady ich pracy....

Prace dzieci klasy 0A w czasie zdalnego nauczania :)

Praca dzieci klasy 0B w czasie zdalnego nauczania :)

 

 
Wspomnień czar! ...

przedszkolak Za nami już połowa kwietnia, na dworze ciepło i przyjemnie, przyroda budzi się do życia, a pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu i pewnie, gdyby nie kwarantanna, tak właśnie po nauce literek i cyferek spędzalibyśmy czas. W planach mieliśmy zabawy i gry na szkolnym placu zabaw, ale też mieliśmy wyjechać do Magicznych Ogrodów, Sadów Klemensa...cóż nic straconego zrealizujemy to wszystko , a i jeszcze więcej w przyszłym roku.
Tymczasem możemy powspominać, ile pięknych i radosnych chwil przeżyliśmy razem..
Zobaczcie, jak razem otworzyliśmy klasową produkcję tlenu, jak fantastycznie bawiliśmy się podczas klasowych Andrzejek(tylko my wiemy, które wróżby się spełniły:). Byliśmy bardzo grzeczni, więc odwiedził nas Mikołaj, a nam udało się zrobić z nim zdjęcie! Byliśmy w " Chatce Spełnionych Marzeń" oraz teatrze w Warszawie. Poznawaliśmy od podstaw tajniki radia. Najpier na zajęciach z nasza panią, potem w Szkolnej Grupie Radiowej "Szóstka", a na koniec odwiedziliśmy Radio Bogoria,gdzie mieliśmy swoje pięć minut!!
Przyjechał do naszej szkoły "Czekoladowy Autobus" i nauczyliśmy się robić przepyszną czekoladę! Super bawiliśmy się na balu karnawałowym oraz na pierwszym Finale WOSP w naszej szkole. Nie nudziliśmy się wcale - chodziliśmy też do Centrum Kulury na przedstawienia i udało się nam zobaczyć jak pracują strażacy w grodziskiej jednostce.
Sami widzicie, jak fajnie było i jest u nas w zerówce.

Bardzo kochamy naszych rodziców i cieszymy się ze wspólnie spędzonego z nimi czasu, ale my chcemy już do SZKOŁY, zdobywać wiedzę i nowe przygody!!!!
PRZEDSZKOLAKI Z SP6

 

Zdjęcia_"Wspomnień czar..."

 
„0" A w krainie emocji – część trzecia

emocje - Czy byliście kiedyś w górach? – zapytała pani Edytka.
- Tak! -odpowiedzieliśmy chórem.
- A co jest potrzebne, żeby się wspiąć na wysoki szczyt?
- Odwaga!
I tak zaczął się nasz trzeci spacer do krainy emocji. Tym razem udaliśmy się w „góry odwagi". Nauczyliśmy się jak krok po kroku radzić sobie w sytuacjach, gdy ktoś robi coś, co jest niedobre, albo krzywdzące dla nas lub dla innych. Pokonaliśmy góry odwagi, a każdy z nas wspiął się na ich szczyt. Dostaliśmy kamienne talizmany, które mogliśmy sami ozdobić. Te kamyki mają nam dodawać sił, by umieć radzić sobie w najtrudniejszych chwilach. Dziękujemy wszystkim paniom, a pani Edytce najbardziej.

Zdjęcia

 
Mikołajki w "0"B

mikolaj funW tym roku przedszkolaki z grupy "0"B były bardzo grzeczne, bo Mikołaj odwiedził ich dwukrotnie. Cały dzień przystrajajac salę w świąteczne motywy, grzecznie na niego czekały. A Mikołaj, dzwoniąc dzwonkiem, zjawił się w  klasie z workiem pełnym prezentów. Dzieci zaśpiewały mu kolędę i obiecały być zawsze grzecznymi.
Po obiedzie kolejną niespodziankę sprawiła maluchom Pani Dyrektor, która przyszła również z Mikołajem i prezentami.
Ach, co to był za dzien!

Zdjęcia

 
Mikołajki w klasie „0”A

mikolajki w 0a6 grudnia w naszej klasie było bardzo wesoło i czerwono. Przez cały dzień rozwiązywaliśmy mikołajowe zadania. Na początku panie opowiedziały nam o Świętym Mikołaju. Kim był, kiedy i gdzie żył i co robił. Układaliśmy puzzle, malowaliśmy mandale. Były też słodkości, mikołaje i bałwanki. A na koniec odwiedził nas Mikołaj i mikołajowa oraz pani dyrektor. Dostaliśmy mnóstwo prezentów do klasy. Dziękujemy!!! To był fantastyczny dzień.

Zdjęcia

 
Klasa "0"B w redakcji Radia Bogoria

radio bogoriaDziś nasi najmłodsi z klasy "0"B udali się na wycieczkę do Radia Bogoria, aby poznać jego tajniki I sprawdzić swoje umiejętności.
Udało się im! Efekty można będzie usłyszeć jutro, w Mikołajki o godzinie 12.00 na antenie Radia Bogoria. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie

 
Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie „0” A

StainedGlass-Christmas-Tree3 grudnia w naszej klasie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, na które specjalnie zaprosiliśmy florystkę panią Beatkę. Wspólnie zrobiliśmy świąteczne stroiki. Wyszły nam całkiem ładnie. Część oddaliśmy na kiermasz bożonarodzeniowy. Pozostałe wykupili nasi rodzice. Tak uzbierane pieniążki przekażemy na WOŚP.

Zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates