Architekci w 0a

logo biae to przedszk  sp6 "Klocek do klocka, już widać domek,
który zbudował przedszkolak Tomek
Klocek na klocek, drugi i trzeci
wysoką wieżę, budują dzieci
Widać ulice i skrzyżowanie
Na nim to zaraz samochód stanie
Przedszkolak z klocków zbuduje wszystko: garaże, mosty, duże zamczysko"

W zeszłym tygodniu nasze mądre i zdolne przedszkolaki zajmowały się tworzeniem konstrukcji. Ale nie byle jakich! Powstała Krzywa Wieża w Pizie, Koloseum, Katedra Notre-Dame, i wiele innych, które zasługują na uznanie.

A dlaczego warto bawić się z dziećmi w zabawy konstrukcyjne? Poniżej tylko kilka pozycji z długiej listy korzyści, jakie zabawy konstrukcyjne niosą dla dzieci i ich rozwoju:
Rozwój koordynacji ruchowej i małej motoryki, dzieci przyswajają zdolność operowania dłońmi i palcami.
Zabawy konstrukcyjne pomagają dziecku nauczyć się rozpoznawać kształty geometryczne, kolory, rozmiary i formy przestrzenne.
Ten typ zabawy stymuluje zdolności takie jak koncentracja, skupianie uwagi, kreatywność i wyobraźnia.
Używane w trakcie takiej zabawy zabawki wymagają modelu lub planu do realizacji. Jeśli dzieci bawią się w grupie, nauczą się przy okazji współpracy i działania grupowego.
Zabawy polegające na budowaniu wspomagają procesy rozumienia rzeczywistości. Uczą też dzieci o rolach jakie wszyscy pełnią podczas wspólnej zabawy.
Dzieci nabywają poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia zdjęć, i wspólnej zabawy.

Zdjęcia