Orzeł_biały_ułożony_w_czerwonych_sercach

17.11.2023 r. w naszej szkole z okazji Święta Niepodległości odbyły się Śpiewanki Patriotyczne dla klas 4-8 . Podczas tej uroczystości uczniom została przedstawiona animowana historia Polski, przypomnieliśmy sobie dlaczego 11 listopada jest dla nas tak ważny oraz podsumowaliśmy miejskie wydarzenie i występ, w którym uczestniczyli nasi uczniowie i nauczyciele.
Spektakl słowno-muzyczny to podziękowanie dla całej naszej społeczności, w tym Pani Aleksandry Chyziak, chóru, chętnych do korowodu i zajęcia miejsc na publiczności, którzy dzielnie reprezentowali nas w miejskich obchodach zwieńczonych spektaklem „Orzeł Biały”.

W nim to, w piękny sposób została przedstawiona historia Polski przez różnego rodzaju zrywy niepodległościowe, w nowoczesnej formie, wykorzystując technikę, ale i orginalne stroje.
Nasze dzisiejsze spotkanie wokół takich ważkich słów jak wolność, niepodległość, odpowiedzialność, patriotyzm wzbogaciliśmy wykorzystując zasoby Laboratorium Przyszłości.

Tekst: Marta Dydyna

Zdjęcia: Anna Wojciechowska, Beata Rutecka