Strona główna
Das Schlaraffenland

das schlaraffenland 1600x1200„Wo liegt das Schlaraffenland?" – to tajemniczy tytuł przedstawienia, które w języku niemieckim zaprezentowała klasa 7b podczas V Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Teatralnych Deutsche Buehne w Łodzi. Nasi szkolni aktorzy wcielili się m.in. w takie bajkowe postaci jak Rotkaeppchen czyli Czerwonego Kapturka, Haensel und Gretel czyli Jasia i Małgosię, Aschenputtel – Kopciuszka, Rapunzel – Roszpunkę i inne, które zapewne rozpoznacie sami na zdjęciach. Główny bohater Kaspar szuka krainy wiecznej szczęśliwości przemierzając poszczególne bajkowe krainy, aby na koniec dowiedzieć się, że tytułowy poszukiwany przez niego „Schlaraffenland liegt in unserer Fantasie" – znajduje się w naszej wyobraźni...
Trud włożony w liczne próby i ciężką pracę uczniów klasy 7b zarówno w tą aktorską jak i sceniczną związaną z przygotowaniem bogatej scenografii nie poszedł na marne! Stres towarzyszący tuż przed występem i presja czasu na scenie – mieliśmy tylko 10 min na rozłożenie całej scenografii – zadziałały na tyle motywująco, że Jury po dość długiej przerwie na obrady przyznało nam II miejsce!!! Brawo 7b!!!


Poza naszą szkołą prezentowały się m. in. szkoły społeczne takiej jak Zespół Szkół Społecznych STO z Łodzi czy Szkoła Stowarzyszenia Oświatowego Edukator oraz kilka mniejszych szkół. Pokonaliśmy konkurencje i tym samym otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w kolejnej edycji za rok!
Również 2 osoby z naszej grupy teatralnej otrzymały nagrody indywidualne za kreacje aktorskie – Eryk Łatacha i Patrycja Buczyńska!!
Gratulujemy wszystkim aktorom i uczniom zaangażowanym w pomoc przy scenografii! Oto nasza niemieckojęzyczna grupa teatralna w składzie: Marta Juszkiewicz, Bartek Kryszczyński, Oliwia Kuik, Eryk Łatacha, Patrycja Buczyńska, Jakub Karolak, Natalia Kajka, Michał Puławski, Michał Przybytniak, Mateusz Kieszkowski, Laura Kołecka, Szymon Szałach, Katarzyna Jabłońska, Wiktoria Kawecka. Warto zaznaczyć, że bez Piotrka Węglarskiego i jego zaangażowania związanego w obsługę sprzętu i nagłośnienia nie odbyłaby się żadna próba.. no i jemu również zawdzięczamy oprawę muzyczną! Piękna scenografia to zasługa m. in. Natalki Orackiej, Iany Kuianes, Laury Kołeckiej, Martyny Chorek, Kasi Chmielewskiej, Marty Dobosz, Natalki Kajki i Julki Wichniewicz. Jak widać praca zespołowa się opłaca!
Dziękujemy tym samym wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i elementów scenografii a także klasie 8b, która wiernie nam dopingowała na łódzkiej scenie! Klasa 8b miała okazję zwiedzić Muzeum Włókiennictwa, posłuchać warkotu maszyn do wytwarzania przędzy i wziąć udział w wirtualnej grze. Wszystko na zdjęciach poniżej!
Spektakl na żywo będzie można obejrzeć jeszcze raz w szkole podczas organizowanego u nas Tygodnia Języków Obcych w maju i jak wszystko dobrze pójdzie, to prawdopodobnie również w Centrum Kultury...
Jeszcze raz dziękujemy uczniom klasy 7b za ich zaangażowanie i odwagę!!! Choć nie obyło się bez drobnych wpadek, to i tak spisaliście się na medal 

Poniżej fotorelacja z naszego szkolnego wydarzenia w Łodzi!

Zdjęcia

Film

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates