Przed nami dłuuuugi weekend. Cieszymy się naszą niepodległością, która jest zadana a nie dana. Pamiętajmy! Niech to będą dni radości i wspólnego świętowania.
Przed nami również długie jesienne wieczory. Może znajdą się osoby, które zechcą zanurzyć się w świat zadań i łamigłówek w tym czasie.
Zagadki, dzięki którym dowiesz się, ile owiec ma pan Bernard lub o ile procent obniżyły się opłaty pana Bolesława, ale też poważne zadania, w których zapoznasz się z życiorysem p. Wojciecha Hardta, patrona z listopadowej kartki naszego szkolnego kalendarza.
Zatem do dzieła, przed wami świeżutkie zestawy nr 2 w tym roku szkolnym. Rysujcie, malujcie, liczcie i próbujcie – szukajcie wszystkimi metodami rozwiązań zadań i oddajcie je swojemu nauczycielowi matematyki do 28 listopada.
Zachęcamy do aktywności!
Powodzenia!
Zestaw zadań nr 2 dla klasy 4.
Zestaw zadań nr 2 dla klasy 5.
Zestaw zadań nr 2 dla klasy 6.
