logografika świetlicy szkolnej

W tym tygodniu w naszej świetlicy odbyły się rozmowy i zajęcia plastyczno-muzyczne związane ze Świętem Kobiet - 8 marca. Dzieci dowiedziały się jaka była historia „Dnia Kobiet”, kiedy pierwszy raz obchodzono powyższe święto i dlaczego warto pamiętać o tym święcie.
Świetliczaki śpiewały piosenkę pt.”Dzień kobiet, święto Pani” oraz projektowały laurki z okazji święta.

W ramach pogadanek i rozmów przeprowadzonych przez nauczycieli świetlicy chłopcy dowiedzieli się jak należy zachować się w tym uroczystym dniu, jakie były najwybitniejsze kobiety na świecie oraz jakie zawody wykonywane są przez kobiety.
Świetliczaki zrealizowały również kolejne zadanie z projektu pt „Świetliczaki na tropie przysłów”. Dzieci zapoznały się z przysłowiem: „Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one”
Z przeprowadzonych rozmów dowiedziały się na temat zwyczajów panujących w innych krajach, co jest w dobrym tonie, a co jest kulturowo nieprzyjęte.
Uczniowie poznali również zabawy podwórkowe z różnych stron świata. Na zakończenie zajęć wykonali prace plastyczno-techniczną - szkatułę szczęścia, z pozytywnymi myślami (afirmacjami).
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć świetlicowych.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Tarczyński