Realizacja projektu edukacyjnego "Klasa w terenie"
- Szczegóły

Za nami niezwykle intensywny, pełen przygód i sensorycznych doznań rok szkolny. Uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 2c udowodnili, że ławka szkolna i cztery ściany sali lekcyjnej to za mało, by pomieścić ich ciekawość świata! Wszystko to w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Klasa w terenie”, którego głównym motywem przewodnim było hasło: „Promujemy naukę na świeżym powietrzu!”.
Zielona szkoła 3a i 3d
- Szczegóły

🚌💨 Papiery spakowane, dzieci policzone, jedziemy! Zielona Szkoła klas 3a i 3d we Władysławowie! Tak doprecyzowując to było... Chłapowo 🌊🤪
Jeśli myśleliście, że wyjazd z dwoma klasami trzecimi skoro świt (8 czerwca!) oznacza ciszę i drzemki w autobusie... to słabo nas znacie! Od samego początku humory dopisywały, a poziom decybeli w autokarze przebijał wszelkie normy. Na całe szczęście nasze miłe panie wychowawczynie: pani Agnieszka O. i pani Ania oraz pani Kasia i pania Agnieszka D. miały anielską cierpliwość (i zapas melisy), a pan kierowca okazał się absolutnym mistrzem kierownicy i najlepszym kompanem podróży!
Młodzi dziennikarze w akcji podczas Pikniku Bezpieczeństwa
- Szczegóły

Nie milkną echa naszego Pikniku Bezpieczeństwa na Sportowej! Wśród licznych atrakcji, pokazów i stoisk promujących bezpieczne zachowania znalazło się również miejsce dla tych, którzy swoją przyszłość być może zwiążą z mediami.
Nasi uczniowie, aktywnie działający w Samorządzie Uczniowskim oraz szkolnym wolontariacie, postanowili wykorzystać wyjątkową okazję do rozwijania swoich dziennikarskich pasji. Inspiracją do działania były doświadczenia zdobywane podczas współpracy z Radiem Bogoria oraz szkolną grupą radiową.
Akademia Bezpiecznego Puchatka
- Szczegóły

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 6 im.Szarych Szeregów otrzymała certyfikat potwierdzający udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
W tegorocznej edycji programu uczestniczyło 97 uczniów klas pierwszych, którzy podczas specjalnie przygotowanych zajęć zdobywali wiedzę i umiejętności związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.
Zielona Szkoła 7c – od Jaskini Raj po Łysicę
- Szczegóły

W dniach 9–12 czerwca uczniowie klasy 7c uczestniczyli w czterodniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy rano wyjazdem spod szkoły. Pierwszym punktem programu było Zachełmie i Kraina Tetrapoda, a następnie odwiedziliśmy słynny Dąb Bartek. Po zakwaterowaniu i obiedzie udaliśmy się do Jaskini Raj, która zachwyciła wszystkich niezwykłymi formami naciekowymi.
Piknik BEZPIECZEŃSTWA
- Szczegóły

Czasem słońce, czasem deszcz… 🌦️🎉
…ale jedno jest pewne – podczas pikniku rodzinnego „Bezpiecznie na Sportowej” nie zabrakło uśmiechów, energii i świetnej zabawy! 😊
Choć pogoda postanowiła sprawdzić naszą odporność na niespodzianki, uczestnicy pokazali, że kilka kropli deszczu nie jest w stanie pokonać dobrego humoru. Atrakcji było tyle, że nawet chmury zatrzymywały się na chwilę, żeby zobaczyć, co dzieje się na Sportowej! 😉
🏆 Było sportowo, 🛡️ Było bezpiecznie,🩺 Było zdrowo, 🧠 Było naukowo 🎈I oczywiście było radośnie – pełno śmiechu, rodzinnej atmosfery i wspólnie spędzonego czasu. 😊
Mistrzowie Pierwszej Pomocy z „Szóstki”!
- Szczegóły

12 czerwca 2026 roku czwórka uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 6 – Emilka, Zuzia, Kostek i Michał – odniosła spektakularny sukces, zdobywając I miejsce w Powiatowym Turnieju Pierwszej Pomocy dla Szkół Podstawowych i zostając najlepszą drużyną podczas „Ekspedycji Ratunkowej Stasia i Nel”.
Certyfikat dla świetlicy
- Szczegóły

Miło nam również poinformować, że nasza świetlica otrzymała dyplom za udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych „Aktywna Świetlica – Miejsce Pełne Pomysłów” oraz „Mali Odkrywcy” w roku szkolnym 2025/2026. To wyróżnienie jest potwierdzeniem zaangażowania naszych wychowanków oraz nauczycieli w realizację ciekawych i rozwijających działań edukacyjnych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! 🏆👏
Zawody dawniej i dziś – kim chcesz zostać w przyszłości?”
- Szczegóły

W tym tygodniu w naszej świetlicy odbyły się pogadanki i rozmowy na temat zawodów wykonywanych przez ludzi dawniej i obecnie. Świetliczaki obejrzały film edukacyjny pt. „Karolek i zawody dla dzieci”, który stał się inspiracją do dalszych rozmów o pracy i zainteresowaniach.
Dzieci chętnie wypowiadały się na temat tego, kim chciałyby zostać w przyszłości. Wykonały również prace plastyczne związane z tematem „Kim zostanę w przyszłości?” oraz uczyły się szkicować konie. Powstały piękne prace pt. „Mój koń marzeń”, które ozdobiły szkolne gazetki.

















