Centrum Nauki Kopernik - logografika

22 marca 2024 r. klasa 2d i klasa 3d wybrała się na wycieczkę do największego i najnowocześniejszego centrum nauki w Polsce czyli do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Misją centrum jest wyjaśnianie zwykłym ludziom skomplikowanych zjawisk przyrodniczych, pobudzanie ich do myślenia i rozbudzanie w nich ciekawości wobec otaczającego świata.

Już na wejściu przywitał nas uśmiechnięty, recytujący poezję robot i wielkie wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi.

logografika parku wodnego santago

W środę 13 marca klasa 7 a z okazji Dnia Kobiet i Dnia Chłopaka pojechała na wycieczkę do Parku Wodnego Suntago.

W czasie pobytu w aquaparku uczniowie mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji wodnych - od basenów z falą i rwącą rzeką, baseny termalne, po masę przeróżnych zjeżdżalni, nawet takich wyposażonych w zapadnię. Szaleństwom nie było końca. Dzieciom żal było opuszczać ten tropikalny raj.

ekoprzedstawienie na sali gimnastycznej

„Czy ktoś widział Dziubdziuba, gdzie się podział Dziubdziub?”

Tą wesołą piosenką rozpoczęło się przedstawienie teatralne na temat ekologii wystawiane przez grupę Trip.

logografika Centrum Nauki Kopernik

,,Znasz się na fizyce? Jest coś, co zawsze mnie ciekawiło i czego nikt nie umiał mi wyjaśnić. Dlaczego, gdy powoli przechylasz dzbanek, woda, którą chcesz nalać, najpierw spływa po krawędzi, a dopiero po przekroczeniu pewnego krytycznego kąta nachylenia w końcu układa się w strumień?”

nieboskłon w planetarium grodziskim

Nauka, to nie tylko siedzenie w ławkach, podręczniki, i zadania. Nasza szkoła traktuje naukę poważnie, a więc... musi być ciekawie! Klasa 3A wybrała się na lekcje do Planetarium, które znajduje się w Hali Widowiskowo Sportowej. Obejrzeliśmy film nt pór roku, w kinie sferycznym.

logografika Dnia Nauki Polskiej

19 lutego włączyliśmy się w obchody wyjątkowego święta - Dnia Nauki Polskiej. Na datę obchodów wybrano nieprzypadkowy dzień. Jest to dzień urodzin wybitnego Polaka – przede wszystkim astronoma, ale także lekarza, prawnika i ekonomisty Mikołaja Kopernika. Święto to zostało uchwalone w 2020 roku jako wyraz najwyższego uznania dla dokonań polskich naukowców czasów minionych i współczesnych.