Na tle herbu szkoły nad wejściem do szkoły p. Ania Wojciechowska z trzema nauczycielkami z Bilbao

W minionym tygodniu gościnnie do naszej szkoły zawitały trzy nauczycielki ze szkoły podstawowej z hiszpańskiego miasta Bilbao. Panie Ana, Sara i June przyleciały do Polski w ramach projektu Erasmus+ do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Milanówku, ale ponieważ nasza szkoła znana jest ze swojej gościnności i bogatej oferty zajęć, panie przez dwa dni zapoznawały się rownież z naszą placówką.

Panie z ciekawością i zaangażowaniem szukały dobrych praktyk i innowacji metodologicznych, które mogłyby przenieść do swojej szkoły.

Pani miały okazję obserwować zajęcia w zerówkach, gdzie zostały ciepło przyjęte przez ogromnie zaintrygowane ich obecnością przedszkolaki, które chętnie odpowiadały na ich pytania, śpiewały dla nich piosenki a nawet tańczyły. Panie gościły również na różnych zajęciach wspomagających uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a wizyta w klasie 8b i rozmowa z uczniami na temat ich obaw dotyczących zbliżających się egzaminów, wyboru nowej szkoły i sposobów radzenia sobie z towarzyszącym im stresem była okazją do poznania różnić między naszymi szkołami. Dla ósmoklasistów była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Pełen wrażeń dla naszych gości okazał się piątek, gdyż panie Ana, Sara i June były obserwatorkami konkursu Kuźnia Młodych Talentów, jurorkami w szkolnych eliminacjach konkursu piosenki Keep calm and sing a song, a dzięki uprzejmości naszych sąsiadów z Planetarium – pani Agnieszki i pana Pawła, obejrzały pokaz filmu 3d w kinie sferycznym i obserwowały aktywność słońca w Obserwatorium. Panie były pod ogromnym wrażeniem warunków, w jakich mogą uczyć się nasi uczniowie. Wizyta w naszej szkole była dla nich i dla nas szansą na wymianę doświadczeń edukacyjnych i poznanie różnić w systemie edukacyjnym naszych krajów. Mamy nadzieję, że staniemy się inspiracją dla naszych gości i że podpatrzone pomysły i rozwiązania zagoszczą w ofercie szkoły w Bilbao.

Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda rzeczona szkoła w Bilbao - zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.albizeskola.com/

Tekst i zdjęcia: Anna Wojciechowska