Strona główna
Relacja z uroczystości rocznicowych pięćdziesięciolecia szkoły Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 listopada 2009 16:14

Pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły

9 października 2009 r. świętowaliśmy pięćdziesięciolecie Szkoły Podstawowej nr 6 i dziesięciolecie nadania jej imienia Szarych Szeregów.
Zgodnie z planem o godz. 8 30 uczniowie wyruszyli spod szkoły wraz z nauczycielami w kierunku kościoła Św. Anny. Uroczysty przemarsz prowadził Druh Komendant Sylwester Stankiewicz.

 


We Mszy św. sprawowanej przez ks. Prałata Eugeniusza Dziedzica uczestniczyły władze miasta, przybyli też pracownicy szkoły, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK i Szarych Szeregów z p. Janiną Soporek na czele oraz absolwenci i zaproszeni goście.

 

Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do Centrum Kultury na dalsze uroczystości, zatrzymując się na Placu Wolności przed Pomnikiem Niepodległości i w Miejscu Straceń przy ul. 11 Listopada, w celu złożenia kwiatów.
Naszemu przemarszowi towarzyszyła orkiestra dęta z Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych ,,Polfa”.

Akademia w sali widowiskowej Centrum Kultury rozpoczęła się od wykonania przez uczniów piosenek powstańczych i wierszy o tematyce wojennej i patriotycznej. Motyw przewodni wzruszającego montażu słowno-muzycznego nawiązywał do patrona szkoły- Szarych Szeregów.
Przejmujące wrażenie zrobił na wszystkich wiersz „Kto ty jesteś? -Polak mały” zaprezentowany jako dialog miedzy panią dyrektor Małgorzatą Szmajkowską, a uczniem przebranym za małego powstańca.
Po występie artystycznym, p. Iwona Borzewska - nauczycielka naszej placówki-zaprezentowała historię szkoły od czasów jej powstania po dzień dzisiejszy.


W dalszej części uroczystości osobom wybranym przez szkolną kapitułę pani dyrektor wręczyła medale „Przyjaciel Szkoły”. Odznaczonymi zostali: pani Janina Soporek i panowie: Grzegorz Benedykciński, Janusz Sobieraj i Cezary Bielawski.
Następnie uhonorowano byłych, szczególnie zasłużonych pracowników szkoły, panie. dyrektorki: Zofię Witkowską, Danutę Hopko i Teresę Gańko oraz kierowniczkę świetlicy panią Bożenę Szkop, a także nauczycielki naszej placówki panie: Alicję Zdrojewską, Barbarę Ościłowską i Barbarę Hołdę.


Niezapomniane chwile przeżyliśmy słuchając utworów muzycznych w wykonaniu naszych absolwentów: p. Estery Zielińskiej, p. Roberta Dziekańskiego i pana Łukasza Plewy.
Z radością i dumą oglądaliśmy występy naszej obecnej uczennicy kl. Vb- Alicji Pacholczyk, która wraz ze swym partnerem ze szkoły tańca, zaprezentowali swoje umiejętności w wiązance tańców latynoamerykańskich i standardowych.
Były też gratulacje i życzenia od byłych uczniów m.in. od starosty Marka Wierzbickiego oraz radnych: Marka Finkowskiego i Henryka Tuszyńskiego.
Po zakończeniu uroczystości w Centrum Kultury powróciliśmy na ul. Sportową, gdzie pod szkolną tablicą pamiątkową złożyli kwiaty przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, uczniowie i absolwenci naszej szkoły i dyrektor Gimnazjum nr2-Katarzyna Jezierska.
Na zakończenie goście mieli okazję zwiedzić placówkę i wymienić wrażenia przy kawie.


Jeśli chcielibyście lepiej poznać historię naszej placówki, możecie zaopatrzyć się w publikację „Pół wieku Szóstki”, zredagowaną przez nauczycielki „szóstki”: Izabelę Chowaniec, Beatę Konarską-Michalak i Annę Wojciechowską. Można ją kupić w szkolnej bibliotece.


Relację przygotowała p. Jolanta Suchowicz
Zdjęcia: Andrzej Skrzypowski

 

Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły
Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły
Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły
Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły Uroczystości pięćdziesięciolecie istnienia Szkoły

 

Więcej zdjęć zamieściłem w galerii.

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates