Logografika akcji MEiN Szkoła pamięta

"Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Przed nami dni szczególne. Czas refleksji i zadumy. Przez wszystkie cmentarze.przejdą rzesze ludzi a na większości grobów zapłoną znicze. W tych ważnych chwilach jesteśmy obecni również my. Szkoła Podstawowa nr 6. Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz aby przygotować i uporządkować groby na uroczyste obchody Dni Wszystkich Świętych. Przestawiciele VI Szczepu ZHP, oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza uprzątnęli, umyli i zapalili znicze na pomniku pierwszego kierownika naszej szkoły Pana Kazimierza Nowaka, zaopiekowali się również opuszczonymi pomnikami, które znajdują się nieopodal, jak również odwiedzili miejsca poświęcone panięci narodowej, m.in pomnik znajdujący się w centralnym punkcie cmentarza parafialnego, który został poświęcony pamięci poległym żołnierzom w czasie I wojny światowej. Mamy nadzieję, że nadchodzące dni pozwolą nam się zatrzymać, wspomnieć naszych bliskich, wspominajmy to co wspólnie przeżyliśmy, dziękujmy za wszelkie dobro i odnawiajmy naszą miłość i troskę o drugiego człowieka.