Każdy z nas czeka z niecierpliwością na 6 grudnia. Tego dnia wszystkich odwiedza Mikołaj i obdarowuje drobnymi niespodziankami. Klasy 4a i 7a również otrzymały wyjątkowy prezent, a była to wycieczka do Warszawy do Escape Room, czyli pokoju zagadek.

Zabawa była przednia, ponieważ czekały na nas zagadki, jakich jeszcze nie mieliśmy okazji rozwiązywać. Jak zwykle bowiem w takim miejscu scenariusze zabaw oraz mechanizmy zagadek są przygotowane z myślą o tym, aby zaskoczyć najbardziej wytrawnych graczy. Są to oryginalne i autorskie pomysły, a do tego ascetyczny wystrój pokoju sprawił, że nie da się go porównać z żadnym innym. W tej zabawie najważniejszy jest zespół, liczyliśmy się tylko my i upływający czas. Wszyscy uczniowie musieli wykazać się ogromnym refleksem, dobrą współpracą i spostrzegawczością. Do wyboru mieliśmy 3 pokoje tematyczne: Obrońcy Galaktyki, Bogowie Olimpu, Muszkieterowie. Każdy pokój zagadek był wyjątkowy i wywołał duże emocje wśród uczniów. Czuć było ducha rywalizacji, która drużyna szybciej rozwiąże zadania i jako pierwsza wydostanie się z pokoju. Jak się okazało obydwie klasy poradziły sobie świetnie! Po udanej zabawie udaliśmy się do McDonald`s na wyczekany posiłek.
Na koniec, ponieważ nasz Escape Room znajdował się niedaleko pl. marsz. Józefa Piłsudskiego, nie mogliśmy nie skorzystać z możliwości zobaczenia Grobu Nieznanego Żołnierza – wyjątkowego punktu na mapie Warszawy. Uczniowie zostali zapoznani z historią tego miejsca, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem z ich strony. Nasza wycieczka połączyła przyjemne z pożytecznym i okazała się bardzo trafionym prezentem, za co bardzo dziękujemy naszemu Mikołajowi;)