Logo projektu Twoje Dane Twoja Sprawa

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
Przed nami kolejna porada z cyklu „Warto wiedzieć” pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci, czyli jak zadbać o siebie? Po(d)ręcznik internauty” Rozpoczyna ona realizację cyklu w tej edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Do tej pory w ramach cyklu „Warto wiedzieć” zwracaliśmy uwagę m.in. na ochronę danych osobowych przy korzystaniu z portali społecznościowych, popularnych aplikacji, z których korzysta młodzież, ochronie prywatności przy korzystaniu z urządzeń mobilnych, a także na kwestie kradzieży tożsamości, czy niezabezpieczonej kamery.

Mam nadzieję, że opracowane pigułki wiedzy będą stanowiły dla wszystkich, cenne źródło wiedzy nt. ochrony danych osobowych w cyfrowym świecie, a także okazję do rozmowy o ochronie danych osobowych i prywatności w celu świadomego korzystania z urządzeń, programów komputerowych i aplikacji mobilnych czy serwisów społecznościowych.

Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu zapoznaj się z załączonym materiałem koniecznie!

Porada_po(d)ręcznik internauty