Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w programie ogólnopoolskim Twoje Dane Twoja Sprawa. W związku z powyższym Prezes UODO zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem „Ochrona danych osobowych na co dzień”. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie nagrania głosowego adresowanego do seniorów na temat zasad ochrony danych osobowych.

Zanim przedstawimy szczegóły nowego, ogólnopolskiego konkursu dziękujemy uczennicy klasy 7b Zofii Filipiak, która została zwyciężczynią w ostatnim konkursie organizowanym w naszej szkole w ramach obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych. Zosia przygotowała plakat nt.: „Chronię swoje dane".

Ponieważ Wy, młodzi ludzie zdecydowanie lepiej radzicie sobie z nowymi technologiami niż ich rodzice, a przede wszystkim dziadkowie, chcemy wykorzystać Wasz potencjał i dotrzeć do osób starszych. Dlatego też, zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie dla seniorów nagrania głosowego trwającego maksymalnie 3 minuty, na temat zasad ochrony danych

osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci. Nagranie może być tworzone w oparciu o cykl porad „Warto wiedzieć…”, które UODO opracowało na potrzeby realizacji programu TDTS i systematycznie, już kolejny rok, porady publikujemy na stronie naszej szkoły.
Prace konkursowe należy przysyłać do 10 kwietnia 2022 r. do szkolnego koordynatora programu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wyniki konkursu UODO ogłosi 9 maja 2022 r. na stronie internetowej www.uodo.gov.pl.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Szczegółowe informacje nt. zasad udziału w konkursie dostępne w załączonym regulaminie.
Zachęcamy do licznego uczestnictwa w konkursach!

Plakat informacyjny