zielona tablica zapisana matematycznymi symbolami

„W MATEMATYCE NIE MA DROGI SPECJALNEJ DLA KRÓLÓW”
Euklides
To hasło, które przyświeca nam na lekcjach matematyki każdego dnia i dlatego pod takim właśnie hasłem odbywały się DNI MATEMATYKI w naszej szkole. Od 14 do 18 marca bawiliśmy się matematyką.

Na lekcjach powstawało miasteczko Pi i piękne kolorowe witraże. Wszystkie piękne, niepowtarzalne i na pewno pozostawiające na długo te kolejne cyferki w naszych głowach.
Na lekcjach oglądaliśmy filmy i prezentacje matematyczne, które nieustannie przekonują, że matematyka, to królowa nauk, a życie bez niej jest wręcz niemożliwe.
Szukaliśmy połączeń liczby Pi z innymi przedmiotami, nie obyło się bez przypomnienia sławnego wiersza naszej Noblistki Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi”, a uczniowie zachęcani twórczością mistrzyni sami tworzyli poezję dotyczącą najsławniejszej z liczb.
Cały tydzień mogliście oddawać zadania szkolonej ligi matematycznej, a podczas zajęć odbył się kolejny etap konkursu na Mistrza Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.
Konia z rzędem temu, kto, na co dzień pamięta rozwinięcie dziesiętnie liczby Pi. W naszej szkole rekord ustanowiła Julia Niewęgłowska uczennica klasy 8d, której gorąco gratulujemy zapamiętania 100 cyfr po przecinku. Może za rok ktoś spróbuje pobić rekord Guinnessa w zapamiętywaniu ilości cyfr po przecinku liczby Pi? W chwili obecnej rekord należy do japońskiego inżyniera – zapamiętał aż 100 000 cyfr po przecinku a wyczyn ten zajął mu 16 godzin!
Celem zorganizowania i przeprowadzenia Tygodnia Matematyki było popularyzowanie i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział w tym wydarzeniu. Święto matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia i już na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za super zabawę!
Czekamy na Was za rok i już dziś planujemy, czym możemy Was zaskoczyć w tej kwestii w marcu 2023 roku. Myślcie i Wy… macie na to cały, okrągły rok…