praca plastyczna uczniów na temat Łąka

Przed majówką uczniowie klasy 2 b podczas lekcji rozmawiali na temat wiosennych kwiatów, roślin i zwierząt żyjących na łące. Słusznie zauważyli, że przyroda bardzo ożyła, zazieleniło się, rozkwitła nowymi, kolorowymi barwami…i dlatego Pani wychowawczyni stwierdziła, że najwyższy czas wykonać pracę plastyczną pasującą do tej pory roku.

Praca została wykonana na dużej płaszczyźnie, z podziałem na grupy. Malowali oczywiście… łąkę wiosenną. Wspólne malowanie przyniosło im wiele radości, wykazały się ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Rozwijali swoją wyobraźnię i wrażliwość na piękną przyrodę, a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania…prace wyszły przepiękne, godne na miano naszych małych artystów.