logografika muzeum dułag_121

4.10.23 r., w czwartek klasa 5a i 5 c wybrały się z wizytą do Muzeum Dulag w Pruszkowie. Na miejscu uczniowie wzięli udział w lekcji , która miała na celu zapoznanie uczestników z genezą powstania obozu Dulag 121 w Pruszkowie, jego historią, a także losem ludności cywilnej wypędzonej podczas Powstania Warszawskiego.

Podczas zajęć, dzieci wykonywały zadania wymagające kreatywności, spostrzegawczości, umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz pracy w grupach. W trakcie pobytu zwiedzaliśmy też wystawę , oglądaliśmy pamiątki, eksponaty a także pięknie wykonaną makietę obozu wykonanej w skali 1:160.
Dzięki takim wizytom pogłębiamy lokalną tożsamość, wiedzę historyczną oraz analizujemy dokumenty świadków tamtych wydarzeń , które są bardzo cenne dla kształtowania i krzewienia prawdziwego patrotyzmu.