logografika świetlicy szkolnej

W tym tygodniu dzieci w świetlicy szkolnej starały się odpowiedzieć na pytania: Jak znaleźć ciekawe hobby i co można robić kreatywnego w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Był to również tydzień z tabliczką mnożenia oraz tydzień życzliwości. Świetliczaki szukały pomysłów na to w jaki sposób można okazywać życzliwość. Nauczyciele świetlicy przeprowadzili pogadanki, połączone z emisją filmów edukacyjnych, dotyczących rozwijania pasji u uczniów.

Wśród propozycji ciekawego spędzania czasu wolnego dzieci wymieniały: czytanie książek, oglądanie filmów, uprawianie sportu, jazdę na rowerze, gry stolikowe, granie na instrumentach muzycznych, malowanie, rysowanie i tańczenie.

Wychowawcy zachęcili dzieci do refleksji nad swoimi zaletami i uświadomili uczniom jak ważne jest rozwijanie swoich pasji i właściwe kreatywne spędzanie czasu wolnego, które powinno prowadzić do samorozwoju jaki i do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia.
W świetlicy zostały zorganizowane zajęcia czytelnicze, muzyczne, gry i zabawy stolikowe z chustą animacyjną oraz świetlicowy konkurs dotyczący – tabliczki mnożenia. Przez cały tydzień w związku z tygodniem tabliczki mnożenia dzieci rozwiązywały ciekawe kart pracy i ćwiczenia.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Tarczyński