logografika świetlicy szkolnej

W tym tygodniu w świetlicy dzieci rozwijały swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez kolorowanie i rysowanie. Zostały również przeprowadzone pogadanki na temat ciekawego spędzania czasu wolnego oraz budzenia i rozwijania zainteresowań . Jedną z pasji dzieci jest kolorowanie i malowanie i często jest to forma pracy stosowana w świetlicy szkolnej.

Jak wiadomo kolorowanie to jedna z najpopularniejszych form zabawy dla dzieci, która pozwala wyrazic swoje emocje i uczucia. Prowadzone przez wychowawców w świetlicy zajęcia plastyczne dają możliwość wyrażania siebie w sposób, który może być trudny do opisania słowami.

Dzieci ponadto poprzez kolorowanie rozwijają zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko. Podczas malowania rozwijają koncentrację i cierpliwość, a dzięki podejmowaniu samodzielnych decyzji dotyczących wyboru koloru, kompozycji i stylu uczą sie kreatywności i umiejętności samodzielnego myślenia co będzie procentować w przyszłości.
Prowadzenie plastycznych zajęć w świetlicy jest też formą relaksacji i odprężenia dla dzieci, ponieważ pozwala dzieciom na oderwanie się od codziennych obowiązków i skupienie sie na twórczej aktywości.To daje im możliwość wyciszenia się i znalezienia spokoju w trudnych momentach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć z świetlicy szkolnej.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Tarczyński