sporty w świetlicy szkolnej

Sport to zdrowie, wszyscy to wiemy. W naszej świetlicy zgodnie z ramowym planem świetlicy dzieci miały okazję przypomnieć sobie jakie mamy sporty i jakie znaczenie ma aktywność ruchowa dla rozwoju człowieka. Odbyły się pogadanki wychowawców świetlicy, zajęcia plastyczne, muzyczno-ruchowe, ćwiczenia w strefie fitness, zajęcia ruchowe na placu zabaw.

Sport ma nie tylko wpływ na nasze zdrowie fizyczne ale zwiększa zdolności uczenia się, podnosi samoocenę, zwiększa sprawność mózgu, redukuje stres, łagodzi niepokój, reguluje apetyt, pomaga walczyć z depresją, dotlenia wszystkie komórki organizmu.

W związku z powyższym w naszej świetlicy kładziemy szczególny nacisk na regularne wyjścia z dziećmi na dwór, ćwiczenia w strefie fitness oraz zabawy ruchowe przy muzyce .
Poniżej wybrane zdjęcia z różnych aktywności fizycznych prowadzonych przez wychowawców w świetlicy szkolnej.