W Internecie istnieją różne zespoły i linie pomocowe w sprawach dotyczących bezpieczeństwa. Dostarczają wiedzy, wskazówek rozwiązania problemu oraz wsparcia psychologicznego. Poniżej zebraliśmy podpowiedzi, gdzie szukać pomocy.

UCZNIU!
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - www.116111.pl
Bezpłatna i anonimowy telefon dla dzieci i młodziezy prowadzony od 2008 roku przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Telefon jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer - konsultanci do Ciebie oddzwonią.

RODZICU! OPIEKUNIE! NAUCZYCIELU!
800 100 100 - Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci - www.800100100.pl
To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

Pełny wykaz infolinii i stron pomocowych