Apel z okazji 232rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów klasy 6a

26 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie z klasy 6 a. Wydarzenie artystyczne rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie w krótki i przystępny sposób przedstawili kolegom i koleżankom wydarzenia historyczne z tamtego okresu.

Żywa lekcja historii przeniosła publiczność w odległe czasy. Słowem i piosenką przybliżyli tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.
Akademia była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.
Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą, nic nieznaczącą datą. I choć konstytucja majowa obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, bo na dłużej nie pozwoliła Rosja, dokonując rozbioru Polski, miała jednak olbrzymie znaczenie. Była drugą na świecie, a pierwszą w Europie konstytucją.
Na sam koniec odbył się jeszcze krótki Quiz, a aktywni uczniowie zostali nagrodzeni słodką niespodzianką.
Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała Pani Dyrektor dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowany spektakl oraz życzyła wszystkim miłej, patriotycznej atmosfery podczas świąt majowych.