Rysunek przedstawia dzieci machające na pożegnanie (szkoły)

To już jest koniec? Nie ma już nic? ... Szóstkowi Uczniowie rozpoczęli wakacje
W naszej szkole 24 czerwca odbywały się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Ten rok był trudny pod wieloma względami, wyzwania, ciągłe kwarantanny, nieobecności w szkole, długie rozłąki oraz wydarzenia na świecie sprawiały, że musieliśmy zajrzeć najpierw w głąb siebie, dojrzeć w drugim człowieku człowieka, nauczyć się cieszyć tym, co mamy, być cierpliwym, nabrać pokory, i dzielić się dobrem, które do nas powraca.

Wszyscy zdaliśmy ten trudny egzamin. Każdemu należą się gratulacje. Uroczystość była podzielona na część oficjalną, w trakcie której Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka w swoich słowach skierowanych do uczniów odniosła się do wiersza  Anny Antoniak:

"Szukam świata. ..
Gdzie człowiek człowiekowi nie zazdrości.
Gdzie, pomoc jest z serca, a nie za coś, czy na pokaz.
Szukam świata, gdzie uśmiechem wita się człowiek.
Gdzie ludzie się wspierają, zamiast krytykować i obwiniać.
Szukam świata, gdzie przyjaźń jest przyjaźnią, dlatego i pomimo wszystkiego.
A miłość jest czysta i piękna…
Szukam świata, gdzie człowiek jest dla drugiego człowiekiem”

Następnie Pani Dyrektor wraz z wychowawcami rozdawała dyplomy i nagrody za ligi przedmiotowe, zawody sportowe oraz nagrody dla wzorowych uczniów. W każdej klasie odkryto nowe talenty, uczniowie wykazali się nie tylko wyjątkowymi uzdolnieniami, za które zdobyli nagrody i wyróżnienia, ale również wykazywali się w dziedzinie nauki, co bardzo cieszy.

Niespodzianką dla uczniów był film przedstawiający pracę naszej fantastycznej szkoły. A dla klas 6 i 7 niespodzianką był również występ trio z klasy 6b.

Naszym wspaniałym uczniom i ich bliskim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!!!