Olimpiada antysmogowa - logografika

Jest nam miło poinformować, że wśród laureatów II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej znalazło się troje uczniów z naszej szkoły:

Weronika Grzesika – klasa 8b- II miejsce
Bartosz Olichwier- klasa 8b- III miejsce
Józef Jacyno- klasa 7a- III miejsce

Niemal 4700 uczniów podjęło wyzwanie i zgłosiło się do udziału w tegorocznej Olimpiadzie Antysmogowej – konkursie, który Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) już po raz drugi zorganizowała dla uczniów klas 7 i 8.
Olimpiada składała się z trzech etapów, a każdy z nich obejmował pytania dotyczące ochrony powietrza i zmian klimatu, zgodnie z zakresem wskazanym w bibliografii konkursowej.

Uczniowie mieli 70 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Stopień trudności pytań wzrastał wraz z każdym etapem konkursu. Do finału awansowało 298 uczestników . Z naszej „Szósteczki” 5 uczniów. Finał odbył się 27.04.2023 r. Tytuł laureata olimpiady otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli trzy najlepsze wyniki. Przyznano 42 tytuły laureata olimpiady.
Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej i gratulujemy laureatom.

Szkolny koordynator konkursu,
Jolanta Wiraszka