NABOJ-logografika konkursu

24 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Grodzisku Mazowieckim nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie matematyczno-fizycznym “Nāboj”. Celem zawodów było zachęcenie uczniów do współzawodnictwa, podnoszenia swoich umiejętności oraz promowanie utalentowanych uczniów. Istotą konkursu było rozwiązywanie jak największej ilości zadań przez 4 osobowe drużyny w czasie 120 minut.

Do współzawodnictwa przystąpiło 17 czteroosobowych zespołów z 10 szkół: Grodziska Mazowieckiego, Milanówka, Podkowy Leśnej, Pruszkowa oraz Jaktorowa. Zespół naszej szkoły reprezentowali:
Antonina Kopyść 7a
Emilia Niewęgłowska 8a
Józef Jacyno 8a
Franciszek Wojciechowski 8b
Rywalizacja była zacięta. Uczniowie dzielnie walczyli i mimo, iż nie stanęli na podium, to zdobyli doświadczenie, nauczyli się współrywalizacji i pracy w grupie.
Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat i drobny upominek.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

Tekst i zdjęcia: Ewa Tomczyk-Jabłońska