„Granie i wzajemne nauczanie” to tytuł projektu, który uczniowie naszej szkoły będą realizować pod okiem nauczycielki matematyki w naszej szkole.

W ostatnich dniach poprzedniego roku szkolnego dotarła do nas radosna informacja, że projekt napisany w naszej szkole został projektem zwycięskim w 8. edycji mPotęgi.
Oto w jaki sposób sponsorzy ogólnopolskiego projektu matematycznego, charakteryzuje tę edycję:

„Czy można uczyć matematyki… sensorycznie? Czy można szukać jej w historii miasta albo ćwiczyć ją wspólnie z robotami? Można! I to właśnie udowodnili pomysłodawcy wniosków nadesłanych w ósmej edycji mPotęgi. Mimo trudnego roku, nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością, dzięki czemu mFundacja przekaże blisko milion złotych na wsparcie zajęć matematycznych.

- Od początku programu mPotęga nie mieliśmy do czynienia z tak trudnymi latami dla edukacji, jak dwa poprzednie. Niepewność sytuacji i przymus zdalnego nauczania odcisnęły się na pracy nauczycieli. Tym bardziej cieszymy się, że liczba napływających do programu wniosków nie zmalała, a pomysły jak zawsze były bardzo ciekawe i zróżnicowane – komentuje Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

W 8. edycji mPotęgi granty otrzyma 161 projektów z całej Polski. Jest to 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie prawie 943 tys. zł.

Uczniowie, którzy wezmą udział w dofinansowanych projektach, będą mogli m.in. poszukać symetrii w przyrodzie i architekturze czy odnaleźć matematykę w poezji, literaturze i sztuce. Gdańscy uczniowie poszukają jej w historii miasta, inni nauczą się geometrii z robotami, a inni kreatywni szczęśliwcy stworzą własną matematyczną grę planszową. Wśród projektów znalazł się też pomysł nauczania matematyki przez zmysły. Dzieci i młodzież będą mogli matematykę zobaczyć, usłyszeć, dotknąć a nawet powąchać.

mPotęga to program, który Fundacja mBanku realizuje już od siedmiu lat. W tym czasie dofinansowała ponad 1 tys. projektów kwotą blisko 6 mln złotych. Odbiorcami tych działań było ponad 1 mln uczniów w całej Polsce.”

W naszej szkole uczniowie klas 7 i 8 będą czarowali siebie i innych grami matematycznymi, które osobiście wcześniej przygotują. Zabawa czy nauka, nauka czy zabawa… sami możecie się przekonać biorąc udział w programie. Niebawem szczegóły na lekcjach matematyki.

Zapraszamy.