uśmiechnięte buzie dzieci wokół zielonej tablicy z napisem mała liga polonistyczna mała liga matematyczna w klasa I - III

Czy to nie wspaniała wiadomość! Uczniowie wszystkich klas młodszych też będą mogli sprawdzać swoją wiedzę i umiejętności. Już w październiku ruszają Małe Ligi. Wychowawcy w swoich klasach przeprowadzą konkursy z działalności polonistycznej i matematycznej, które będą zawierać treści omawiane podczas bieżących lekcji w klasie. Konkursy polonistyczne to przede wszystkim ortografia i gramatyka. Konkursy matematyczne to sprawdzanie umiejętności logicznego myślenia i szybkiego liczenia.

W klasach II i III w tym roku szkolnym odbędą się cztery ligi dla matematyków i cztery dla polonistów. Dwie w każdym półroczu. W I semestrze zmierzymy się z zadaniami w październiku i listopadzie, a w II semestrze w marcu i kwietniu. W klasach I pierwsza liga polonistyczna odbędzie się w listopadzie i będzie to konkurs kaligrafii. Liga matematyczna to piękne pisanie poznanych cyfr i szybkie liczenie. W drugim półroczu Pierwszaki będą miały dwie ligi: w marcu i kwietniu. Wszystkim życzymy powodzenia i dobrej zabawy. Do dzieła Kochani!