flagi wybranych państw

Witajcie w wiosennej odsłonie Ligi Języka Angielskiego. Nie szukajcie jednak typowych zestawów zadań. Tym razem proponujemy Wam coś innego. Do 17 kwietnia czekamy na Wasze lapbooki, fotoalbumy, książki na poniższe tematy:

Klasa 4 – British Royal Family
Klasa 5 – England
Klasa 6 – the USA
Klasa 7 – Canada
Klasa 8 – Australia

W klasach 4 i 5 praca może być napisana w języku polskim lub łączyć język polski i angielski. W klasach starszych preferowany jest język angielski.

Uczniowie klas 4, chociaż uczą się najkrócej, mogą pochwalić się zdobytą do tej pory wiedzą i opisać po angielsku członków rodziny królewskiej, stworzyć Royal Family Tree, opisać króla i jego potomków. Mogą po polsku przytoczyć ciekawostki z królewskiego dworu. Pomysłów jest wiele – sky is the limit!

Uczniowie klas starszych - opisując kraje anglojęzyczne zawrzyjcie informacje geograficzne (stolica, flaga, symbole narodowe), historyczne, kulturowe (sławni ludzie, charakterystyczne dania, święta, zwyczaje) i/lub inne ciekawe informacje, które pomogą przybliżyć przedstawianą część świata.

Nie żałujcie zdjęć, kolorów, ciekawostek. Wasze prace powinny być czytelne, spójne i logiczne.

Prace będą oceniane pod kątem:

- poprawności językowej,

- bogactwa językowego,

- estetyki pracy,

- oryginalności ujęcia tematu.

Oprócz punktacji w lidze językowej prace będą nagradzane cząstkowymi ocenami z przedmiotu.

Let’s discover English speaking countries!