Logografika Szkolnej Ligi Matematycznej

Czy Królewna Śnieżka dobrze ustawiła siedmiu krasnoludków i czy Mikołaj mówi prawdę? – jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania koniecznie rozwiąż zadania w ramach Szkolnej Ligi Matematycznej. Rozpoczynamy zmagania w ramach trzeciego – grudniowego – zestawu w bieżącej edycji SLM.

W tym przedświątecznym czasie, jeszcze chwilami szarym i smutnym zapraszamy do treningu swoich zaspanych, szarych komórek. Nie uda się teraz, nic szkodzi, możecie to zrobić podczas zimowej przerwy świątecznej, bo czas oddania pracy przypada dopiero 02 stycznia w 2023r.
Zaproście również innych uczniów naszej szkoły, kolegów i koleżanki, do udziału w konkursie dla miłośników królowej nauk – MATEMATYKI. Zachęcamy do rywalizacji wszystkich, którym wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek. Liczymy na Waszą kreatywność i mnóstwo rozwiązanych zadań.
Powodzenia!

Zestaw zadań nr 3 dla klasy 4