Grupa uczniów w Centrum Nauki Kopernik

W piątek 14.04.2023 r. uczniowie klasy 4a i 4b wybrali się na wycieczkę edukacyjno – rozrywkową do Warszawy.
Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik - prawdziwy raj dla miłośników nauki, nie tylko dzieci! Tutaj każdy poczuł się jak badacz i odkrywca.

W tym wielkim obiekcie dzieci mogły samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, przekonując się, jak ich zmysły pozwalają im odbierać świat, sprawdzały możliwości swojego ciała, wrażliwości na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Każdy z zainteresowaniem oglądał eksponaty w Strefie Eksperymentowania, które przybliżyło zjawiska związane z falami czy prądem. Na wystawie „Przyszłość jest dziś – Cyfrowy Mózg?” wszyscy obejrzeli innowacje, które wkrótce zagoszczą w naszych domach oraz dowiedzieli się, jakie zmiany przyniesie najbliższa przyszłość. Wystawa muzyczna zapewniła naszym młodym badaczom podróż przez krainę dźwięków i wibracji. Kocia muzyka czy głośne gongi nikomu tu nie przeszkadzały.
Sporą atrakcją była rozmowa z największym polskim astronomem Mikołajem Kopernikiem – nowoczesnym robotem, który dzięki sztucznej inteligencji potrafi porozmawiać o wszystkim i radzi sobie z najtrudniejszymi pytaniami. Uczestniczyliśmy także w niesamowitym pokazie w planetarium.
Następnie udaliśmy się do raju rozrywki i ruchu jakim był park trampolin „ Stacja grawitacja”. Tam czekały na nas trampoliny, ścianki wspinaczkowe, ścieżki gimnastyczne oraz tory przeszkód. Wszyscy dzielnie podskakiwali, fikali koziołki, ćwiczyli salta i przewroty, mimo iż po kilku chwilach zaczynało brakować tchu. Wychowawczynie od samego patrzenia dostawały zawrotu głowy ;) Na szczęście nikomu nic się nie stało i po dniu pełnym wrażeń i emocji cali i zdrowi wycieczkowicze wrócili do Grodziska.
Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni, bo dzięki tej wycieczce nie tylko poszerzyli swoje horyzonty intelektualne ale również usprawnili swoje ciała.