Lekcja historii Fundacji Sofijka - eksponaty z lekcji

Jest środa 26.04.2023 niecałe 60 godzin do wyczekiwanej przez wszystkich „majówki”. Słoneczna pogoda za oknem nie zachęca do siedzenia przez wiele godzin w murach szkolnych, jednak nasi uczniowie z wielkim entuzjazmem spieszą w oczekiwaniu na lekcyjny dzwonek. Dziwne? Niezrozumiałe? Wcale nie!!! Już za chwilę przeżyją podróż w czasie.

Jedna z sal stała się wehikułem, który przenosi rządnych wiedzy i przygód w tajemnicze czasy średniowiecza. Przez 45 minut żywej lekcji historii uczniowie poczuli jakby cofnęli się o tysiąc lat wstecz. Bogactwo eksponatów i przekazywanej wiedzy sprawiły, że godzina lekcyjna wydawała się krótsza od przerwy. Dziwne? Niezrozumiałe? Wcale nie!!! Taka magia tylko w naszej Szósteczce!!! Uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w lekcji historii nt. "Średniowiecze w Polsce" poprowadzonej przez panie z Fundacji Sofijka. Obie Panie gosćiły w naszej szkole już drugi raz (w ubiegłym roku były to zajęcia o znanych i nieznanych Grodziszczaninach). Zajęcia były bardzo ciekawą formą przekazania dzieciom wiedzy historycznej. Uczniowie byli bardzo zainteresowani lekcjami i aktywnie w nich uczestniczyli. Bardzo dziękujemy za możliwośc udziału w zajęciach. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie.